Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως όπως σου είπαν έχουν κυκλοφορήσει οι καλύτερες σε ΠΟΛΥ  λιγότερα χρήματα κατά καιρούς.. εγώ έχω την delonghi που ήταν πακέτο με το aeroccino (νομίζω την U την 2505 ή κάτι τέτοιο.. έχει ενσωματωμένη την βάση που μπαίνει το aeroccino) η οποία πακέτο είχε πάει αρκετά λιγότερο απ τα λεφτά που λες κάποια στιγμή (ήταν σαν να έδινε σχεδόν δώρο το aeroccino τότε). Η δε "πολυπλοκότητα" της πέρα απ τα touch κουμπιά είναι στην αυτόματη εναπόθεση των χρησιμοποιημένων καψουλών σε δοχείο από κάτω (απλά πέφτει σε δοχείο δηλαδή η κάψουλα στο τέλος μην φανταστείς κάτι τρελό) + κάποιες βελτιώσεις στο δοχείο, στην θέση για το ποτήρι κτλ κτλ. Φυσικά εκτός προσφοράς δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα για αυτά.. σε προσφορά απ την άλλη κάθε τι extra είναι καλοδεχούμενο (και όσο να ναι είναι σχετικά βολικό αυτό το δοχείο για τις χρησιμοποιημένες κάψουλες)... φαντάζομαι γενικά τώρα που πλησιάζει καλοκαιράκι όλο και κάποια προσφορά θα ξαναβγεί αν κάνεις λίγο υπομονή..

 

Το θέμα είναι άλλο και κανείς δεν στο ανέφερε (άσχετα αν το έχουμε πει 10δες φορές εδώ)... επειδή έρχεται καλοκαίρι, αν σκοπεύεις να δώσεις τα extra λεφτά για το aeroccino με τον σκοπό να φτιάχνεις κυρίως κρύο αφρόγαλα τότε να γνωρίζεις πως πραγματικά θα δώσεις τσάμπα τα λεφτά σου... πάρε μια σκέτη καφετιέρα και μην πάρεις ΟΥΤΕ του jumbo ούτε τέτοιες παρόμοιες ανοησίες αλλά μια καλή φραπεδιέρα για το αφρόγαλα σου. Το aeroccino φτιάχνει ωραίο και βελούδινο ΖΕΣΤΟ αφρόγαλα αλλά για κρύο είναι απλά άχρηστο και θα καταλήξεις να δοκιμάζεις γάλατα και θερμοκρασίες κτλ κτλ μέχρι να πετύχεις κάποιο συνδυασμό να βγάζει ένα max μέτριο αποτέλεσμα όταν με μια καλή και δυνατή επιτραπέζια φραπεδιέρα (με διπλό αναδευτήρα) θα έχεις κρύο αφρόγαλα πιο γρήγορα, πιο φτηνά και πολύ πιο καλά.

Αν τώρα πίνεις αρκετά ζεστό cappuccino τότε πάσο.

Εγώ προσωπικά έχω μια izzy mix & drink εδώ και αρκετά χρόνια (25 βλέπω έχει στο skroutz δεν είναι φτηνή...) και το aeroccino έφτιαξε όλα και όλα αφρόγαλα για 2 cappuccino όλο τον χειμώνα έτσι για να μην πω ότι κάθεται και δεν κάνει τίποτα...

Νομίζω είναι κρίμα να δώσεις έστω και 20 ευρώ για να πάρεις ένα aeroccino απ το Jumbo και μετά να δεις ότι πρέπει να δώσεις άλλα τόσα για μια καλή φραπεδιέρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οι dructer βγαίνουν πολύ φτηνότερα ακομη και με τα μεταφορικά

http://www.e-dructer.com/100-kapsoules-lungo-symvates-me-nespresso-michanes 

 

3 euro μεταφορικά έχει

εχει και κουπόνι σήμερα με 10% έκτπωση και δε πληρώνεις και αντικαταβολή. Εγω προσωπικά πήρα και θα ξαναπάρω για το γραφέιο. Πίνουν 5 καφέδες την ημέρα και μου βγαίνει 20 σεντς ο ένας

 

Έως και την Τετάρτη 20/04/2016 έκπτωση 10% σε όλα τα είδη του e-dructer (άρα και στις κάψουλες) με χρήση του κωδικού EASTER10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Craven

Ευχαριστώ για τα σχόλια.

Η πιο φθηνή μηχανη αυτή τη στιγμή είναι η Krups Inissia στα 59€.

Σκοπεύω να περιμένω μερικές ημέρες μήπως και βγει κάποια καλή προσφορά.

 

Σχετικά με το Aeroccino μάλλον θα πάρω από το jumbo μιας και το αφρόγαλα αρέσει αρκετά στη σύζυγο αλλά και στην κόρη :)

σε αντιθεση με εμενα που δεν μου αρέσει καθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Craven

Ευχαριστώ για τα σχόλια.

Η πιο φθηνή μηχανη αυτή τη στιγμή είναι η Krups Inissia στα 59€.

Σκοπεύω να περιμένω μερικές ημέρες μήπως και βγει κάποια καλή προσφορά.

 

Σχετικά με το Aeroccino μάλλον θα πάρω από το jumbo μιας και το αφρόγαλα αρέσει αρκετά στη σύζυγο αλλά και στην κόρη :)

σε αντιθεση με εμενα που δεν μου αρέσει καθόλου..[/quote

Δυστυχώς δεν πρόλαβες την προσφορά του ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΥ που έδινε την Krups inissia +aeroccino στα 79 ευρώ τον προηγούμενο μήνα,την οποία και πήρα.Επειδή έχουμε πάνω κάτω τις ίδιες ανάγκες θα σου πω την εμπειρία μου.Έχω και την deloghi U η οποία μου έκανε νερά και παραγγειλα ένα ανταλλακτικό από έξω και περιμένω.Έτσι πήρα για δεύτερη την Krups η οποία κάνει τον ίδιο ακριβώς καφέ με την ακριβότερη U.Οσο για το aeroccino είναι εξαιρετικό και για κρύο και για ζεστό σφρογαλα.Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι παρασκευής ,εγώ ομως που τοχρησιμοποιώ χρόνια είμαι ευχαριστημένος.Στο δια ταύτα.Εαν δεν μπορεις να περιμενεις μια αναλογη προσφορα-την ειχε ξαναβαλει το εν λογω κσταστημα , με 60-70ευρω δεν θα έπαιρνα με τίποτε aeroccino.Είχα δει και στην χρυσή ευκαιρια ένα καινούριο .Κοίτα κι εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Craven

Ευχαριστώ για τα σχόλια.

Η πιο φθηνή μηχανη αυτή τη στιγμή είναι η Krups Inissia στα 59€.

Σκοπεύω να περιμένω μερικές ημέρες μήπως και βγει κάποια καλή προσφορά.

 

Σχετικά με το Aeroccino μάλλον θα πάρω από το jumbo μιας και το αφρόγαλα αρέσει αρκετά στη σύζυγο αλλά και στην κόρη :)

σε αντιθεση με εμενα που δεν μου αρέσει καθόλου..[/quote

Δυστυχώς δεν πρόλαβες την προσφορά του ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΥ που έδινε την Krups inissia +aeroccino στα 79 ευρώ τον προηγούμενο μήνα,την οποία και πήρα.Επειδή έχουμε πάνω κάτω τις ίδιες ανάγκες θα σου πω την εμπειρία μου.Έχω και την deloghi U η οποία μου έκανε νερά και παραγγειλα ένα ανταλλακτικό από έξω και περιμένω.Έτσι πήρα για δεύτερη την Krups η οποία κάνει τον ίδιο ακριβώς καφέ με την ακριβότερη U.Οσο για το aeroccino είναι εξαιρετικό και για κρύο και για ζεστό σφρογαλα.Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι παρασκευής ,εγώ ομως που τοχρησιμοποιώ χρόνια είμαι ευχαριστημένος.Στο δια ταύτα.Εαν δεν μπορεις να περιμενεις μια αναλογη προσφορα-την ειχε ξαναβαλει το εν λογω κσταστημα , με 60-70ευρω δεν θα έπαιρνα με τίποτε aeroccino.Είχα δει και στην χρυσή ευκαιρια ένα καινούριο .Κοίτα κι εκει

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια.

Κρίμα που την έχασα την προσφορά γιατί ήταν αρκετά καλή.

Τους κάλεσα να δω αν την έχουν ακόμα και μου είπαν πως όχι, ουτε γνωρίζουν αν θα ξανατρέξει..

Προς το παρόν θα περιμένω και βλέπω. Γνωρίζει κανείς αν την Krups inissia +aeroccino στα 79 ευρώ την δίνει μόνο ο Κωτσόβολος?  Ρωτάω για να γνωρίζω σε ποια καταστήματα να κοιτάω..

Αν πεσει κατι στην αντίληψη σας παρακαλώ ενημερώστε με..

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις γνωμη για αυτη? Φιλος που εχει καφεκοπτειο μου ειπε οτι κανει καλο και οικονομικο καφε. 

 

http://coffeeandthings.gr/shop/dimello/dimello-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AE-espresso-200-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικες γραμμες αυτον τον ONYX που πηρα τον ριχνω σε λουνγκο μεσα σε μπλεντερ με παγακια, λιγο γαλα καρυδας και παγωτο βανιλια 2 μπαλες και γινεται ενα παντελειο σα φρεντοτσινο-αυτα που πουλανε τα σταρμπακς :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αλλά εγώ αφρόγαλα ζεστό της προκοπής δεν έχω κάνει με το aeroccino. Βγαίνει ένας αφρός πηκτός που στέκεται σαν Link.png Site:

, ενώ το κανονικό νομίζω έχει μια Link.png Site:
με αντίστοιχη ροή.

Εννοείται το έχω αφήσει την προβλεπόμενη ώρα να ξεκουραστεί, το έχω χτυπήσει ωσάν χταπόδι να "σπάσουν" και να "ενσωματωθούν" οι παραπανίσιες φουσκάλες, αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν μου άρεσε και δεν μοιάζει σε τίποτα με το επαγγελματικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για αφρογαλα ζεστο δεν βαζω το συρματακι και γινεται πολυ καλο κατα τη γνωμη μου, κατι λιγο πιο στερεο απο λάττε (παντα με το aeroccino) με ενα φθηνο της izzy που ειχα παρει πολυ κακα αποτελεσματα με + χωρις το συρμα (φανταζομαι παρομοιο με των jumbo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ξοδεύετε λεφτά

 

Χτυπάτε κρύο γάλα σε ποτήρι γυάλινο ψηλό και μετά το βάζετε σε μικροκυμμάτων για 20 δευτερόλεπτα (παραπάνω θα σας χυθεί όπως θα φουσκώνει)

 

Δοκιμάστε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αλλά εγώ αφρόγαλα ζεστό της προκοπής δεν έχω κάνει με το aeroccino. Βγαίνει ένας αφρός πηκτός που στέκεται σαν Link.png Site:

, ενώ το κανονικό νομίζω έχει μια Link.png Site:
με αντίστοιχη ροή.

Εννοείται το έχω αφήσει την προβλεπόμενη ώρα να ξεκουραστεί, το έχω χτυπήσει ωσάν χταπόδι να "σπάσουν" και να "ενσωματωθούν" οι παραπανίσιες φουσκάλες, αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν μου άρεσε και δεν μοιάζει σε τίποτα με το επαγγελματικό...

 

 

Ισχύει αυτό. Ο ζεστός βγαίνει σαπουνάδα και ο κρύος δεν βγαίνει τόσο στερεός όσο θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαία έχει και το γάλα ου χρησιμοποιείς.

 

Τα καλύτερα αποτελέσματα έχω πάρει με γάλα μακράς διαρκείας Μεβγαλ 1,5%

 

Τουλάχιστον στο κρύο το αφρόγαλα γίνεται κρέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...