Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Soik85 τις lungo forte που εχω πάρει για να δοκιμάσω τις πίνω άνετα. Δεν τις θεωρώ κάτι φοβερό, αλλά μου φαίνονται αξιοπρεπείς. Τις υπολοιπες τρεις δεν τις εχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα μια κάψουλα Colombia από bernini σε Lungo (έτσι τους πίνω ζεστούς συνήθως) και μου φάνηκε αρκετά καλή.. καλύτερη απο fortissimo (πιο κρεμώδης, δυνατή αλλά λιγότερο καβουρδισμένη). Θα δοκιμάσω αύριο-μεθαύριο και τις βανίλια/φουντούκι αν και δεν θρέφω πολλές ελπίδες (περιμένω τις απλές με λίγη γεύση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω την αγορα εδω https://www.regroup.gr/default/388/city/10/deals/4823/regroup-goods/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=moS051116_national

 

Τι λετε να παρω; Για 100αδα θα παω. 

 

https://www.ilcaffeitaliano.com/en/ στο επισημο σαιτ ανεβασμενες οιτ ιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω την αγορα εδω https://www.regroup.gr/default/388/city/10/deals/4823/regroup-goods/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=moS051116_national

 

Τι λετε να παρω; Για 100αδα θα παω. 

 

https://www.ilcaffeitaliano.com/en/ στο επισημο σαιτ ανεβασμενες οιτ ιμες...

 

Εγω παντως το σκεφτομαι για τις  trieste που είναι 80% arabica. Αν δοκιμάσεις πες μας.

 

Με καρτα Eurobank βγαινει 16€-17€ η 100αδα. Ποιο φθηνά και απο lidl οταν βγάζει σε προσφορά. Το θεμα ειναι αν αξιζουν ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το σκεφτομαι για τις trieste που είναι 80% arabica. Αν δοκιμάσεις πες μας.

 

Με καρτα Eurobank βγαινει 16€-17€ η 100αδα. Ποιο φθηνά και απο lidl οταν βγάζει σε προσφορά. Το θεμα ειναι αν αξιζουν ομως.

Τι εννοείς με κάρτα γιουρομπανκ; Αν πληρώσω με αυτήν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα μια κάψουλα Colombia από bernini σε Lungo (έτσι τους πίνω ζεστούς συνήθως) και μου φάνηκε αρκετά καλή.. καλύτερη απο fortissimo (πιο κρεμώδης, δυνατή αλλά λιγότερο καβουρδισμένη). Θα δοκιμάσω αύριο-μεθαύριο και τις βανίλια/φουντούκι αν και δεν θρέφω πολλές ελπίδες (περιμένω τις απλές με λίγη γεύση)

περιμένω εντυπώσεις απο τις 2 γεύσεις που αναφέρεις καθώς έχουμε ίδια γούστα και θέλω να ρίξω παραγγελία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με κάρτα γιουρομπανκ; Αν πληρώσω με αυτήν;

 

Ναι το γράφει και στο site τους. Αν πληρώσεις με πιστωτική Eurobank έχεις επιστροφή 10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το dowie egberts τον 9 και θα τον έβαζα 10 με τόνο εξαιρετικός καφές φίνο και μεστό άρωμα πολύ καλύτερος και από αρκετούς nespresso που δοκίμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμένω εντυπώσεις απο τις 2 γεύσεις που αναφέρεις καθώς έχουμε ίδια γούστα και θέλω να ρίξω παραγγελία :)

 

Τώρα είδα το μήνυμα σου... Για τον colombia όπως τα είπα, για τους άλλους λοιπόν έχουμε και λέμε...

Είναι και οι 2 δυνατοί καφέδες, μην πάει το μυαλό σου στους αντίστοιχους δηλαδή της nespresso ή απο άλλες μάρκες, ελαφριοί με άρωμα.. καμιά σχέση.. είναι ο κανονικός τους espresso (9ρης-10ρης φαντάζομαι σε ένταση) με κάποιο άρωμα. 

Το φουντούκι έχει σχετικά έντονο άρωμα (όχι κάτι τρομερό) και εμένα σε lungo μου φαίνεται αρκετά καλό, το βανίλια, προσωπικά ενώ μου φαίνεται καλό επίσης και έχει κάποιο άρωμα, αυτό δεν μου θυμίζει ιδιαίτερα βανίλια (απ την άλλη η βανίλια είναι κάτι σχετικά ουδέτερο και σε όσους άλλους καφέδες έχω πιει ακόμα και nespresso έτσι είναι και εκεί) είναι όμως επίσης ωραίος καφές (για κουλουράκια σε lungo δε ότι πρέπει :P).

Γενικά αν κάποιος θέλει ελαφρύ καφέ με άρωμα (όπως στις άλλες μάρκες) θα απογοητευτεί.. όποιος θέλει κανονικό δυνατό εσπρέσσο με άρωμα δεν νομίζω να τον χαλάσει :)

Σίγουρα απ όσους δοκίμασα την καλύτερη υφή την είχε ο colombia (και μάλλον αυτόν θα παίρνω αντί για τον fortissimo πλέον) αλλά και αυτοί οι 2 είναι αρκετά καλοί για δεύτεροι όταν θες κάτι διαφορετικό, χωρίς κάτι ιδιαίτερο στην υφή ή στον καφέ αλλά το άρωμα είναι καλή προσθήκη και σίγουρα αν είναι να πάρει κάποιος έτσι κιαλλιώς τον απλό, καλύτερα να πάρει απ αυτούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...