Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας

μια βοηθεια .Eχω ενα QNAP NAS 469 με XBMC 13.2 μιας και  KODI δεν υποστηριζετε .

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση το SportDevil και μου βγαζει συνεχεια μυνημα SportDevil "δεν πληρουνται οι εξαρτησεις"

Μπορω να κάνω κάτι ?Σας ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως εχω πει σε παρομοια ερωτηση, το καθε προσθετο εχει συγκεκριμενες εξαρτησεις οι οποιες συνηθως ειναι διαθεσιμες μονο στην τελευταια εκδοση του kodi. Το sportsdevil συγκεκριμενα εχει αυτες

<requires>
<import addon="xbmc.python" version="2.14.0"/>
<import addon="script.module.requests"/>
</requires>
(απο το addon.xml που ειναι μεσα στο zip). Αν το ιδιο το kodi σου ή το μαμα repo του ή καποιο τριτο repo στη χειροτερη δεν μπορει να τις παρεχει, τοτε απλα το προσθετο δεν παιζει με την εκδοση που εχεις. Οποτε, οχι, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kodi με την 15.2 έκδοση μου παρουσίασε ένα πρόβλημα .Δε βρίσκει υπότιτλους για καμία σειρά με κανένα sub addon  (σπάνια βρίσκει κάποιους τελείως άκυρους). Παρατήρησα ότι το 1channel και το genesis βρίσκουν λάθος πληροφορίες για τις σειρές δηλαδή όνομα επεισοδίου, ημερομηνία κυκλοφορίας κτλ.Επίσης όλα τα επεισόδια από όλες τις σειρές έχουν σημειωθεί ως watched.Ξέρει κανείς πιο είναι το πρόβλημα και πως λύνεται?

 

Να σημειώσω οτι το πρόβλημα υπάρχει στα xubuntu 15.10.Στα windows 7 δουλεύει μια χαρά.

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Kodi με την 15.2 έκδοση μου παρουσίασε ένα πρόβλημα .Δε βρίσκει υπότιτλους για καμία σειρά με κανένα sub addon  (σπάνια βρίσκει κάποιους τελείως άκυρους). Παρατήρησα ότι το 1channel και το genesis βρίσκουν λάθος πληροφορίες για τις σειρές δηλαδή όνομα επεισοδίου, ημερομηνία κυκλοφορίας κτλ.Επίσης όλα τα επεισόδια από όλες τις σειρές έχουν σημειωθεί ως watched.Ξέρει κανείς πιο είναι το πρόβλημα και πως λύνεται?

 

Να σημειώσω οτι το πρόβλημα υπάρχει στα xubuntu 15.10.Στα windows 7 δουλεύει μια χαρά.

 

Fresh install τα xubuntu 15.10 σε VM και εγκατάσταση kodi, μου εμφάνισε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

 

Το ίδιο κάνει και σε ubuntu.Αν ήταν τόσο γενικό το πρόβλημα μάλλον θα έβρισκα εύκολα λύση.Μήπως κάνω κάτι λάθος?Κάνω install το kodi απο το team-xbmc/ppa, απο το repo του kodi βάζω τα sub addons (opensubtitles και podnapisi).Το 1channel το κάνω install απο το superrepo ή κατεβάζω το zip απο το tvaddons.Δε πειράζω κάτι άλλο.

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμαστε το hulubox ως εναλλακτικη στο genesis

 

γενικως για πειτε κανενα video add on για ταινιες κ σειρες 

Δοκίμασε το Pulsar https://seo-michael.co.uk/how-to-install-pulsar-repo-setup-pulsar-for-xbmc/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το εβαλα μεσα απο το add on installer k θα το δοκιμασω

 

ωραια να εχουμε εναλλακτικες ,θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...