Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα guys ^_-

 

Έχω κατεβάσει Ελληνικούς υπότιτλους για μια σειρά αλλά οι υπότιτλοι βγαίνουν λίγο περίεργα :P

 

Screenshot:   https://www.dropbox.com/s/kulna51lcupqyyt/Screenshot%202016-03-17%2003.48.04.png?dl=0

 

Any help?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

System > settings > video > subtitles > character set > και επιλεγεις ενα απο τα 2 greek που εχει. Αν δεν φαινεται καποια επιλογη. αλλαζεις κατω αριστερα το basic σε οτιδηποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.στο mac ενω βγαζει υποτιτλους για τις ταινιες κανονικα ,στις σειρες ουτε με manual search δεν βγαζει..τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο minix του πατέρα μου με Kodi 16.0 Jarvis, οι υπότιτλοι για τις σειρές κάνουν τουλάχιστον 3 λεπτά για να φανούν στο search ή μένει κολλημένο στην αναζήτηση υποτίτλων χωρίς να βγάζει αποτελέσματα.

 

Το έχουμε default στο subtitles.gr. To έλεγξα το plugin και είναι η τελευταία έκδοση.

 

Θα είμαι ευγνώμων σε όποιον βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκιναω τον add on instaler για να εγκαταστησω καποιο προσθετο και μου βγαζει αυτο το μυνημα

No idea. Δεν χρησιμοποιησα ποτε το addon installer. Με τον τροπο που θα εβαζες το addon installer απο το fusion, βαλε τα repos που θες κατευθειαν απο το φακελο xbmc-repos. Μετα βαζεις οτι προσθετο θες απο εκει, φτανει να ξερεις πως λεγεται.

 

Στο minix του πατέρα μου με Kodi 16.0 Jarvis, οι υπότιτλοι για τις σειρές κάνουν τουλάχιστον 3 λεπτά για να φανούν στο search ή μένει κολλημένο στην αναζήτηση υποτίτλων χωρίς να βγάζει αποτελέσματα.

 

Το έχουμε default στο subtitles.gr. To έλεγξα το plugin και είναι η τελευταία έκδοση.

 

Θα είμαι ευγνώμων σε όποιον βοηθήσει.

Δοκιμασε με αλλο παροχο για αρχη, πχ opensubtitles ή podnapisi. Ναι, εχουν και αυτοι ελληνικους υποτιτλους :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, με λίγο ψάξιμο που έκανα είδα μερικές αναφορές για μετατροπές στον κώδικα κάποιων αρχείων του Kodi που διορθώνει το πρόβλημα, αλλά αυτά τα πόστ είναι του 2014.

 

Πάντως το πρόβλημα αυτό με το τόσο αργό subtitle search δεν υπήρχε. Τώρα εμφανίστηκε και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η μετάβαση από το Kodi 15 στο 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/37518-subtitles-gr-search-delay-movie-titles-wrong.html

 

το οποίο βρήκα από εδώ, που περιγράφει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα:

 

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/41023-subtitles-gr-issue.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο minix του πατέρα μου με Kodi 16.0 Jarvis, οι υπότιτλοι για τις σειρές κάνουν τουλάχιστον 3 λεπτά για να φανούν στο search ή μένει κολλημένο στην αναζήτηση υποτίτλων χωρίς να βγάζει αποτελέσματα.

 

Το έχουμε default στο subtitles.gr. To έλεγξα το plugin και είναι η τελευταία έκδοση.

 

Θα είμαι ευγνώμων σε όποιον βοηθήσει.

το εχω παρατηρησει και εγω αυτο σε καποιεσ σειρεσ απο exodus k 1channel δεν βγαζει υποτιτλουσ με 4 διαφορετικουσ προβαιντερσ που δοκιμασα, ουτε μανουαλ, μετα απο ρεμπουτ δουλευει κανονικα καποιεσ φορες, οχι παντα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...