Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εντάξει ο εργασιακός μεσαίωνας όσο πάει και χειροτερεύει.

 

http://www.imerodromos.gr/hamogelo-apolysh/

 

 

 

- Θα σε προσλάβουμε με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι θα χαμογελάς πάντα όσο δουλεύεις

- Μα δεν θέλω να είμαι χαρούμενη όταν δουλεύω

 

 

Τι μλκιες έλεγαν τα στρουμφάκια για "εργασία και χαρά". Ελευθερία για όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν ήμουνα φοιτητής, θυμάμαι που μας είχε μιλήσει σε ένα συνέδριο ένας εκ των ιδρυτών του e-shop ως άλλος Ζούκερμπεργκ. :-D

 

 

Άρθρο 44 ftw ρε :P

 

Εντάξει για κάποια περίοδο ήταν φαινόμενο για τα ελληνικά δεδομένα! Μετά δεν ξέρω τι λάθος κινήσεις κάνανε, ακούγονται διάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος;

 

Πάντως οι 4ωροι στα Public παίρνουν 200 κάτι ευρώ και βαράνε για πλάκα 8ωρα... άσε που ζητάνε και πτυχίο πληροφορικής για θέση πωλητή (καραΛΟΛ).

 

Αν δεν σηκώνονται να φύγουν sorry αλλά καλά τους κάνουν. Είπαμε να δεχτεί ο εργαζόμενος υπερωρίες λόγω των δύσκολων καιρών αλλά όχι κι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω 80% ψωνιζω απο το eshop. 5% απο διαφορα μικροτερα μαγαζια και ενα 15% απο Πλαισιο.

Οπως και πολλοι αλλοι μεχρι που τους εκατσε η αναγκη(κοινως η εγγυηση)και εκει αρχισαν τα περιεργα γιαυτο κυριως και η κακη φημη. 

 

Μερικα που γραφονται για eshop,plaisio,public ειναι υπερβολες και πιθανως ψεματα. Αλλα οταν βλεπεις τοσα πολλα κρουσματα κατι δεν παει καλα δυστηχως.

 

Αν εισαι ικανοποιημενος με το καταστημα και σε βολευει για τον Α ή Β λογο καλα κανεις οχι μονο που αγοραζεις αλλα και που συνεχιζεις. Τουλαχιστον να το πω πιο απλα ψωνιζεις εν αγνοια του τι εχει παιξει σε καποιες περιπτωσεις.

 

Το eshop πιο παλια αξιζε παντως γιατι τουλαχιστον ειχε και ποικιλια και χαμηλες τιμες.Τωρα τον τελευταιο 1 χρονο τουλαχιστον εχει πιασει απο τιμες στο ταβανι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πράγματα δεν έχουν αξία αν γίνονται με το ζόρι. Το forced χαμόγελο είναι ένα από αυτά...

 

συμφωνω ο πελατης νιωθει χειροτερα οταν βλεπει fake χαμογελο

- Θα σε προσλάβουμε με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι θα χαμογελάς πάντα όσο δουλεύεις

- Μα δεν θέλω να είμαι χαρούμενη όταν δουλεύω

 

 

Τι μλκιες έλεγαν τα στρουμφάκια για "εργασία και χαρά". Ελευθερία για όλους

 

δες το θετικο σαν εργαζομενος στο πλαισιο θα εχεις πολυ καλη οδοντιατρική περίθαλψη  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει για κάποια περίοδο ήταν φαινόμενο για τα ελληνικά δεδομένα! Μετά δεν ξέρω τι λάθος κινήσεις κάνανε, ακούγονται διάφορα.

Ούτε εγώ ξέρω τι λάθος κάνανε, αλλά προφανώς την κάνανε αλλά "στρίβειν διά του αρραβώνος". Δε νομίζω να τους κόστισε τίποτα σε αυτούς προσωπικά, απλά ήταν μία "πτώχευση" όπως αυτές του Ντόναλντ Τραμπ και του 50 Cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πράγματα δεν έχουν αξία αν γίνονται με το ζόρι. Το forced χαμόγελο είναι ένα από αυτά...

 

 

συμφωνω ο πελατης νιωθει χειροτερα οταν βλεπει fake χαμογελο

 

Από την άλλη όμως ούτε να το μπαίνεις στο μαγαζί και να είναι ο υπάλληλος στραβωμένος είναι καλό. Επίσης πρέπει να είναι ευγενικός και όσο μπορεί χαμογελαστός ανεξάρτητα με τα προσωπικά του.

 

Ούτε εγώ ξέρω τι λάθος κάνανε, αλλά προφανώς την κάνανε αλλά "στρίβειν διά του αρραβώνος". Δε νομίζω να τους κόστισε τίποτα σε αυτούς προσωπικά, απλά ήταν μία "πτώχευση" όπως αυτές του Ντόναλντ Τραμπ και του 50 Cents.

Τώρα δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι έχει γίνει, πάνε για κλείσιμο ή συνεχίζουν χωρίς χρέη;

Οπως και πολλοι αλλοι μεχρι που τους εκατσε η αναγκη(κοινως η εγγυηση)και εκει αρχισαν τα περιεργα γιαυτο κυριως και η κακη φημη. 

 

Μερικα που γραφονται για eshop,plaisio,public ειναι υπερβολες και πιθανως ψεματα. Αλλα οταν βλεπεις τοσα πολλα κρουσματα κατι δεν παει καλα δυστηχως.

 

Αν εισαι ικανοποιημενος με το καταστημα και σε βολευει για τον Α ή Β λογο καλα κανεις οχι μονο που αγοραζεις αλλα και που συνεχιζεις. Τουλαχιστον να το πω πιο απλα ψωνιζεις εν αγνοια του τι εχει παιξει σε καποιες περιπτωσεις.

 

Το eshop πιο παλια αξιζε παντως γιατι τουλαχιστον ειχε και ποικιλια και χαμηλες τιμες.Τωρα τον τελευταιο 1 χρονο τουλαχιστον εχει πιασει απο τιμες στο ταβανι.

Φυσικά τα έχω ακούσει κι εγώ αυτά αλλά επειδή έχω αγοράσει πολλά πράγματα και χρειάστηκα την εγγύηση κάμποσες φορές (καμιά 10αριά πιστεύω) δεν είχα θέμα ούτε μία φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<...Επίσης ξεχνούν ότι ο minimum μισθός στο Πλαίσιο είναι τα 750€ και τα 905€ (όταν όλη η αγορά δίνει το βασικό 511€ και 586€) και ότι κάθε χρόνο δίνονται bonus και αυξήσεις.


Το να προσφέρει μια εταιρία μισθούς 30% υψηλότερους από την αγορά, να τους καταθέτει ανελλιπώς στις 15 και 30 του μήνα, να δίνει σταθερά πριμ και πρόσθετες παροχές και να μην έχει κάνει ποτέ ούτε μειώσεις μισθών ούτε ομαδικές περικοπές δεν είναι απλό.>>


παιζει και 13ος ή 14ος μισθος?! ποιες ειναι οι προσθετες παροχες?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη όμως ούτε να το μπαίνεις στο μαγαζί και να είναι ο υπάλληλος στραβωμένος είναι καλό. Επίσης πρέπει να είναι ευγενικός και όσο μπορεί χαμογελαστός ανεξάρτητα με τα προσωπικά του.

 

Aλλο απλα να χαμογελας και αλλο να κανεις τον κλοουν, στην τελικη ανθρωπος ειναι μπορει μια μερα να μην πεταει απο την χαρα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eshop. Πλαίσιο 3-4 φορές έχω ψωνίσει και δεν χρειάστηκα ποτέ την εγγύηση, δεν έχω άποψη.

 

Είσαι η εξαίρεση ρε zio

Οι περισσότεροι έχουμε άποψη για όλα. Και βέβαια για πράγματα που δεν γνωρίζουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι η εξαίρεση ρε zio

Οι περισσότεροι έχουμε άποψη για όλα. Και βέβαια για πράγματα που δεν γνωρίζουμε

Ειδικά με το ίντερνετ πολλά πράγματα διαδίδονται και υιοθετούνται πολύ γρήγορα και ανεξέλεγκτα. Δεν λέω τώρα συγκεκριμένα για τις εγγυήσεις και τα καταστήματα αλλά για όλα. Ακόμα κι αν κάτι δεν ξέρουμε ή για κάτι φταίμε εμείς είναι εύκολο να παρουσιαστεί αλλιώς και να κυκλοφορήσει έτσι στο ίντερνετ.

Aλλο απλα να χαμογελας και αλλο να κανεις τον κλοουν, στην τελικη ανθρωπος ειναι μπορει μια μερα να μην πεταει απο την χαρα του.

Συμφωνούμε, τον κλόουν δεν πρέπει να το κάνεις (εκτός αν είσαι ανιματέρ :P ). Ευγενικός έγραψα και όσο πρέπει χαμογελαστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eshop point εχω 5 λεπτα με τα ποδια απο το σπιτι οποτε με εχει καταβολεψει :)

 

Γιατι κραξιμο? :P Ελευθερη αγορα εχουμε. Απο που θελει ο καθενας ψωνιζει.. :)

να σου στειλω το λινκ κλαψας για το e-shop να το χεις προχειρο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...