Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι δεν λεει την αληθεια το πλαισιο αφου η αλλη πλευρα λεει ψεματα και δυσφημει? :huh:

 

προφανώς δεν το συμφερει, ή για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου θέλει να μη στοχοποιήσει την υπάλληλο

750 κατώτερος;

Παίζει να είναι η μόνη μεγάλη επιχείρηση με κάτι τέτοιο.

Ένα + από εμένα.

Έχω δημοσιεύσει τουλάχιστον 15 αρνητικά ποστ για το plaisio και τους εργαζόμενους της, αλλά εδώ τους δίνω ένα μπράβο.

 Αν ήταν τόσο ο κατωτατος για συμφωνημένο ωράριο και όχι για ξεχειλωμένο που καταλήγει να είναι,

να λέγαμε μπράβο, όμως τα 750 είναι για το ξεζουμισμα, οποτε οχι δεν εχει μπραβο. Επιπλέον λίγοι μενουν στην εταιρεια σ' αυτα τα ποστα (δεν λεω ότι ειν υποχρεωμενο το μαγαζι να τους κρατησει όλους ή μεγαλο ποσοστό)τους έχουν αναλώσιμους κυριολεκτικά και οι προοπτικες να μείνουν για κάποιο διαστημα ωστε να καταφέρουν να παρουν καμια προαγωγή μάλλον δεν υπάρχουν.

 

  Το οτι αναφερει σαν προσον του μαγαζιου ότι πληρώνει στην ώρα του, αυτό είναι πραγματικα κατάντια, και ναι υπαρχουν τα 1000 μυρια οικονομικα προβληματα στην αγορα για τους γνωστους λόγους, CC k.α. αλλά δε νομίζω να ζορίζεται το πλαίσιο... Δηλαδή θέλουν ν'ακουσουν μπραβο επειδη κανουν το αυτονόητο; Και αυτο το πραμα το ακουγα σαν ''καλό'' του μαγαζιού από εποχες που το πρώτο μνημόνιο ήταν φρέσκο και δεν υπήρχαν τα χάλια που υπάρχουν σήμερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβασαι τα βγαζουν απο τα υπερκοστολογημενα προιοντα τους που ειναι τα περισσοτερα απο τα ακριβοτερα της αγορας,ειδικα σε pc hardware :)

Δεν έχει να κάνει αυτό νομίζω, θα μπορούσαν να πουλάνε ακριβά και να πληρώνουν τους υπαλλήλους λιγότερο...:)

 

προφανώς δεν το συμφερει, ή για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου θέλει να μη στοχοποιήσει την υπάλληλο

 Αν ήταν τόσο ο κατωτατος για συμφωνημένο ωράριο και όχι για ξεχειλωμένο που καταλήγει να είναι,

να λέγαμε μπράβο, όμως τα 750 είναι για το ξεζουμισμα, οποτε οχι δεν εχει μπραβο. Επιπλέον λίγοι μενουν στην εταιρεια σ' αυτα τα ποστα (δεν λεω ότι ειν υποχρεωμενο το μαγαζι να τους κρατησει όλους ή μεγαλο ποσοστό)τους έχουν αναλώσιμους κυριολεκτικά και οι προοπτικες να μείνουν για κάποιο διαστημα ωστε να καταφέρουν να παρουν καμια προαγωγή μάλλον δεν υπάρχουν.

 

  Το οτι αναφερει σαν προσον του μαγαζιου ότι πληρώνει στην ώρα του, αυτό είναι πραγματικα κατάντια, και ναι υπαρχουν τα 1000 μυρια οικονομικα προβληματα στην αγορα για τους γνωστους λόγους, CC k.α. αλλά δε νομίζω να ζορίζεται το πλαίσιο... Δηλαδή θέλουν ν'ακουσουν μπραβο επειδη κανουν το αυτονόητο; Και αυτο το πραμα το ακουγα σαν ''καλό'' του μαγαζιού από εποχες που το πρώτο μνημόνιο ήταν φρέσκο και δεν υπήρχαν τα χάλια που υπάρχουν σήμερα.

Αν το αυτονόητο είναι από τους λίγους που το κάνουν γιατί να μην το πουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ζίο, είσαι τόσο αθώος ώρες ώρες..

Νομίζω ότι είναι και λίγο μόδα να κατηγορούμε το πλαίσιο για οτιδήποτε! Δεν μπορεί να είναι η χειρότερη επιχείρηση που υπάρχει και να μην έχει τίποτα σωστό! Γι'αυτό προσπαθώ να το δω λίγο πιο ψύχραιμα και αντικειμενικά. Να λέμε τα στραβά αλλά να λέμε και τα σωστά :)

 

Δεν έχω σκοπό να το υπερασπιστώ, όπως έχω ξαναγράψει ούτε καν πελάτης τους δεν είμαι εκτός από 3-4 φορές που έχω παραγγείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα σαν ελληνική αγορά ακόμη είμαστε αναλφάβητοι σε τεχνολογικά προϊόντα τουλάχιστον αυτός είναι ο λόγος που μαγαζιά σαν το πλαίσιο πουλάνε ακόμη. Επί εποχές 2016 τα μόνα μαγαζιά που θα έπρεπε να λειτουργούν είναι τα διάφορα e-shop των 8 ατόμων που λες κι εσύ κι ο κάθε επίδοξος αγοραστής για ό,τι θελήσει να κάνει την έρευνα αγοράς του από το σπίτι του όπως όφειλε να κάνει. Αντ αυτού όμως έχουμε ανθρώπους οι οποίοι χωρίς να ξέρουν και χωρίς να ενδιαφέρονται πάνε στο κατάστημα ρωτάνε τον πωλητή με εκπληκτική εμπιστοσύνη τι να αγοράσουν εκείνος τους προτείνει το turbo-x γιατί "εδώ πληρώνεις χαρακτηριστικά και value4money και όχι μπραντ νειμς και τέτχια" και ο καταναλωτής τα σκάει επί τόπου και λέει κι ευχαριστώ.

 

αυτή είναι η σημερινή πραγματικότητα δυστυχώς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, οταν λέτε υπερκοστολογημένα προιόντα, με τι συγκρίνετε; Με το οποιοδήποτε e-shop των 8 ατόμων προσωπικό; 

Σε σχεση με τα περισσοτερα αλλα μαγαζια.Το οτι απασχολει περισσοτερο προσωπικο και εχει περισσοτερα φυσικα καταστηματα(παρολο που ειναι παρα πολλα χρονια στην αγορα)δεν ειναι δικαιολογια να ειναι απο τα ακριβοτερα της αγορας.

 

Κακά τα ψέματα σαν ελληνική αγορά ακόμη είμαστε αναλφάβητοι σε τεχνολογικά προϊόντα τουλάχιστον αυτός είναι ο λόγος που μαγαζιά σαν το πλαίσιο πουλάνε ακόμη. Επί εποχές 2016 τα μόνα μαγαζιά που θα έπρεπε να λειτουργούν είναι τα διάφορα e-shop των 8 ατόμων που λες κι εσύ κι ο κάθε επίδοξος αγοραστής για ό,τι θελήσει να κάνει την έρευνα αγοράς του από το σπίτι του όπως όφειλε να κάνει. Αντ αυτού όμως έχουμε ανθρώπους οι οποίοι χωρίς να ξέρουν και χωρίς να ενδιαφέρονται πάνε στο κατάστημα ρωτάνε τον πωλητή με εκπληκτική εμπιστοσύνη τι να αγοράσουν εκείνος τους προτείνει το turbo-x γιατί "εδώ πληρώνεις χαρακτηριστικά και value4money και όχι μπραντ νειμς και τέτχια" και ο καταναλωτής τα σκάει επί τόπου και λέει κι ευχαριστώ.

 

αυτή είναι η σημερινή πραγματικότητα δυστυχώς

Βασικα αυτο.

 

Δεχομαι φυσικα καταστηματα τυπου Πλαισιου να υπαρχουν μονο αν εχουν ποικιλια να μπορει ο αλλος να δοκιμασει απο κοντα πριν αγορασει(πχ  τι ποντικι τον βολευει κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με τα περισσοτερα αλλα μαγαζια.Το οτι απασχολει περισσοτερο προσωπικο και εχει περισσοτερα φυσικα καταστηματα(παρολο που ειναι παρα πολλα χρονια στην αγορα)δεν ειναι δικαιολογια να ειναι απο τα ακριβοτερα της αγορας.

 

Συνειδητα επιλεγει να κρατησει τις τιμες στο price range των public/media/kotsovolos κτλ

δηλαδη σε ενα Α % πανω απο την χαμηλoτερη τιμη στο skroutz.

Δεν σου λεω κατι καινουριο απλα μου το ανεφερε συγγενης που δουλευε για λιγα χρονια στα κεντρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, οταν λέτε υπερκοστολογημένα προιόντα, με τι συγκρίνετε; Με το οποιοδήποτε e-shop των 8 ατόμων προσωπικό; 

Με τα Κινεζικα των 5€ που ειναι rebranded και τα πουλανε 30€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα Κινεζικα των 5€ που ειναι rebranded και τα πουλανε 30€.

Αυτό ακριβώς. Πέρυσι εψαχνα hdd caddy για ένα laptop. Στο πλαίσιο είχε κοντά στα 20 ευρώ. Ψαχνω για το ίδιο caddy στο eBay , 5 ευρώ. Η διάφορα πια ήταν? Του πλαισίου είχε brand turbo-x , ενώ στο eBay unbranded. Φυσικά επελεξα το κινεζικό ,και ας περίμενα ένα μήνα να έρθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά σοβαρά; Μου φαίνεται ζούμε στην προσωπική μας φούσκα και μας φαίνεται και περίεργο που δεν είναι όλος ο κόσμος έτσι.

 

Πείτε μου ΜΙΑ χώρα όπου το mass market κοινό δεν είναι "τεχνολογικά αναλφάβητο" και αυτό αποδεικνύεται από την απουσία μεγάλων one-stop-shop αλυσίδων.

 

Reality check: η "στατιστική ανωμαλία" δεν είναι οι πελάτες του Πλαισίου, είμαστε όλοι εμείς εδώ. Και το Πλαίσιο (και το κάθε Πλαίσιο) ζει και βασιλεύει επειδή καλύπτει μια ανάγκη του κοινού με καλύτερο τρόπο απ' ότι οι εναλλακτικές. Όποιος διαφωνεί μ' αυτό παρακαλώ να βασίσει τη διαφωνία του στην άποψη του κοινού και όχι στο δικό του κεφάλι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά ρε παιδιά σοβαρά; Μου φαίνεται ζούμε στην προσωπική μας φούσκα και μας φαίνεται και περίεργο που δεν είναι όλος ο κόσμος έτσι.

 

Πείτε μου ΜΙΑ χώρα όπου το mass market κοινό δεν είναι "τεχνολογικά αναλφάβητο" και αυτό αποδεικνύεται από την απουσία μεγάλων one-stop-shop αλυσίδων.

 

Reality check: η "στατιστική ανωμαλία" δεν είναι οι πελάτες του Πλαισίου, είμαστε όλοι εμείς εδώ. Και το Πλαίσιο (και το κάθε Πλαίσιο) ζει και βασιλεύει επειδή καλύπτει μια ανάγκη του κοινού με καλύτερο τρόπο απ' ότι οι εναλλακτικές. Όποιος διαφωνεί μ' αυτό παρακαλώ να βασίσει τη διαφωνία του στην άποψη του κοινού και όχι στο δικό του κεφάλι.

Εσθονια :P Οσο και αν φαινεται περιεργο ειναι απο τις χωρες που ξερουν απο τεχνολογια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσθονια :P Οσο και αν φαινεται περιεργο ειναι απο τις χωρες που ξερουν απο τεχνολογια

Βαλτός :P

 

Δηλαδή αν θέλω να πάω σε κάποιο μαγαζί να δω 50 κινητά και άλλες τόσες φωτογραφικές πριν αγοράσω, αυτό το πράγμα δεν υπάρχει στην Εσθονία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε κι αν μπηκα στο public ενιωσα ομορφα. κανεις τη βολτα σου ησυχος, αν χρειαστεις κατι ρωτας και σε εξυπηρετουν ευγενικα και καθολου πιεστικα. εχει και free internet spot, σαλονι για να διαβασεις κλπ. στο πλαισιο εισεπραξα το ακριβως αντιθετο σε καθε μου επισκεψη. γι αυτο και δεν παω παρα μονο αν ειμαι με φιλο που θελει οπωσδηποτε να δει και εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό το πράγμα που δεν έχει δικαίωμα η ιδιωτική επιχείρηση να δίνει τους μισθούς που επιλέγει σεβόμενη τη νομοθεσία

και θα πρέπει η κάθε θέση εργασίας να αμείβεται το ίδιο

ανεξάρτητα αν είναι θέση ευθύνης, θέση με απαιτούμενα προσόντα, θέση με βαθμό επικινδυνότητας κοκ

ε όχι δεν το δέχομαι.

 

Οποιος ονειρεύεται κομμουνισμό και κολλεκτίβες, 

από κει πήγαν και άλλοι και βάλαν μυαλό.

Τελικά κακώς δεν μας αφησαν να βάλουμε και εμείς όταν έπρεπε.

 

 

(Και επειδή θα αρχίσουν διάφορα ηθικοπλαστικά επί προσωπικού

προσωπικά δε μου χαρίζεται και δε με έχει ποτέ λυπηθεί κανείς από τους ταξικούς συναισθηματίες.

Το αντίθετο.)

 

 

ΥΓ: Το κάθε Πλαίσιο είναι επιχείρηση που εμπορεύεται ηλεκτρονικά από αυτά που φτιάχνει ο καπιταλισμός.

Αν δεν υπήρχε καπιταλισμός και μισθοί πολλών ταχυτήτων,

δε θα υπήρχε ούτε τεχνολογική πρόοδος ούτε ηλεκτρονικά, ούτε Πλαίσιο.

Αυτά τα πολύ απλά και θα ήμασταν Σοβιέτ με την τεχνολογική εξέλιξη των Σοβιέτ.

Όποιος θέλει και μπορεί, καταλαβαίνει.

 

ΥΓ2: Από το Πλαισιο δεν ψωνίζω επειδή είναι ακριβό. Μόνο για αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...