Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα το πρόβλημα είναι κυρίως ότι δεν μας βολεύουν τα προϊόντα του και οι τιμές του... :)

 

το μόνο που αγοράζω απο πλαίσιο ειναι απο τα ήδη για το γραφείο , ξύλο , μπογιές ... 

αλλιως δεν συμφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση της ΠΛΑΙΣΙΟ Computers Α.Ε.Β.Ε.

 

Με αφορμή τα δημοσιεύματα για την «άδικη απόλυση υπαλλήλου» η θέση του Πλαισίου είναι η εξής:

 

Με όχημα το Σωματείο Εργαζομένων, οι προσωπικές επιδιώξεις κάποιων συναδέλφων να ανέλθουν ως επαγγελματίες συνδικαλιστές χτίζονται στο ψέμα, στη στείρα αντιπαράθεση και στο μέσο της δυσφήμισης.

 

Κάνουν ό,τι μπορούν για να σταθούν εμπόδιο στη μάχη που δίνεται από μια περήφανη ελληνική ομάδα 1.200 ανθρώπων ενάντια στην ύφεση και τις τεράστιες δυσκολίες που αντιμετωπίζει η χώρα μας.

 

Εχθρός τους η ανάπτυξη και η αξιοκρατία. Ξεχνούν ότι είναι μια εταιρία που δεν έχει κάνει ποτέ μείωση μισθών, ποτέ περικοπές προσωπικού και όπου πάντοτε οι πληρωμές γίνονται στην ώρα τους. Επίσης ξεχνούν ότι ο minimum μισθός στο Πλαίσιο είναι τα 750€ και τα 905€ (όταν όλη η αγορά δίνει το βασικό 511€ και 586€) και ότι κάθε χρόνο δίνονται bonus και αυξήσεις.

 

Το να προσφέρει μια εταιρία μισθούς 30% υψηλότερους από την αγορά, να τους καταθέτει ανελλιπώς στις 15 και 30 του μήνα, να δίνει σταθερά πριμ και πρόσθετες παροχές και να μην έχει κάνει ποτέ ούτε μειώσεις μισθών ούτε ομαδικές περικοπές δεν είναι απλό. Είναι αποτέλεσμα προσπάθειας 1.200 εξαιρετικών ανθρώπων και μιας Ελληνικής επιχείρησης και είναι κρίμα η προσπάθειά τους να αμαυρώνεται από πολιτικές και προσωπικές σκοπιμότητες.

- See more at: http://www.xekinima.org/arthra/view/article/i-plaisio-computers-aebe-stelnei-apantisi-sto-ksekinima/#sthash.JACjaziu.dpuf

 

αυτο απάντησε η εταιρία, στο λινκ ακολουθει και απάντηση του Ξεκινήματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά απάντηση τη βρίσκω.

Zio είσαι καλοπροαίρετος, υπέρ του δέοντος ώρες ώρες. Τι περιμένεις να που πούνε. Είμαστε μια σύχρονη γαλέρα, φράγκο- φονιάδες και ότι πιο μίζερο. Είναι γνωστό ότι είναι ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ και αλήτες οι συγκεκριμένοι. Στη συνέντευξη ρώτησαν φίλο μου 23 χρονών αν σκοπεύει να κάνει οικογένεια. Αν σκοπεύει δλδ τι?? Φαντασου σεβασμο που θα εχουν αν μια γυναικα μεινει εγκυος. Είναι τεχνικές πώλησης αυτές που χρησιμοποιούν? Ούτε την επιχείριση σέβονται ούτε τους υπαλλήλους ούτε τον πελάτη, διότι όταν μπαίνω και ένας ταλαιπορος 20ρης με κυνηγάει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ να πάρω το turbo x λαμπακι, πυροσβεστήρες, καζανακι, κολοχαρτο turbo x η επιχείρηση ΔΕΝ με σέβεται και εμένα και τον εαυτό της. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και απλά επιβιώνουν διότι είμαστε κακοί καταναλωτές και τεχνολογικά αναλφάβητοι.
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zio είσαι καλοπροαίρετος, υπέρ του δέοντος ώρες ώρες. Τι περιμένεις να που πούνε. Είμαστε μια σύχρονη γαλέρα, φράγκο- φονιάδες και ότι πιο μίζερο. Είναι γνωστό ότι είναι ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ και αλήτες οι συγκεκριμένοι. Στη συνέντευξη ρώτησαν φίλο μου 23 χρονών αν σκοπεύει να κάνει οικογένεια. Αν σκοπεύει δλδ τι?? Φαντασου σεβασμο που θα εχουν αν μια γυναικα μεινει εγκυος. Είναι τεχνικές πώλησης αυτές που χρησιμοποιούν? Ούτε την επιχείριση σέβονται ούτε τους υπαλλήλους ούτε τον πελάτη, διότι όταν μπαίνω και ένας ταλαιπορος 20ρης με κυνηγάει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ να πάρω το turbo x λαμπακι, πυροσβεστήρες, καζανακι, κολοχαρτο turbo x η επιχείρηση ΔΕΝ με σέβεται και εμένα και τον εαυτό της. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και απλά επιβιώνουν διότι είμαστε κακοί καταναλωτές και τεχνολογικά αναλφάβητοι.

Κοίτα έχουν μια τακτική που σε πολλούς δεν αρέσει είναι η αλήθεια αλλά είναι αρκετά πετυχημένη και μάλλον γι'αυτό δεν την αλλάζουν. Προσωπικά 2-3 φορές έχω μπει σε πλαίσιο γιατί στην πόλη μου δεν έχει οπότε δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Από αυτές τις 2-3 φορές πάντως είχα αρκετά καλή εικόνα. Σε αυτά που λένε για τους μισθούς κλπ δεν έχουν κι ένα δίκιο; Θέλω να πω να προσπαθούμε να βλέπουμε και να ακούμε και τις δύο πλευρές.

 

Αυτό με τις εγκυμοσύνες δεν απασχολεί μόνο αυτούς αλλά τους περισσότερους απ'ό,τι ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση της ΠΛΑΙΣΙΟ Computers Α.Ε.Β.Ε.

 

Με αφορμή τα δημοσιεύματα για την «άδικη απόλυση υπαλλήλου» η θέση του Πλαισίου είναι η εξής:

 

Με όχημα το Σωματείο Εργαζομένων, οι προσωπικές επιδιώξεις κάποιων συναδέλφων να ανέλθουν ως επαγγελματίες συνδικαλιστές χτίζονται στο ψέμα, στη στείρα αντιπαράθεση και στο μέσο της δυσφήμισης.

 

γιατι δεν λεει την αληθεια το πλαισιο αφου η αλλη πλευρα λεει ψεματα και δυσφημει? :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zio είσαι καλοπροαίρετος, υπέρ του δέοντος ώρες ώρες. Τι περιμένεις να που πούνε. Είμαστε μια σύχρονη γαλέρα, φράγκο- φονιάδες και ότι πιο μίζερο. Είναι γνωστό ότι είναι ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ και αλήτες οι συγκεκριμένοι. Στη συνέντευξη ρώτησαν φίλο μου 23 χρονών αν σκοπεύει να κάνει οικογένεια. Αν σκοπεύει δλδ τι?? Φαντασου σεβασμο που θα εχουν αν μια γυναικα μεινει εγκυος. Είναι τεχνικές πώλησης αυτές που χρησιμοποιούν? Ούτε την επιχείριση σέβονται ούτε τους υπαλλήλους ούτε τον πελάτη, διότι όταν μπαίνω και ένας ταλαιπορος 20ρης με κυνηγάει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ να πάρω το turbo x λαμπακι, πυροσβεστήρες, καζανακι, κολοχαρτο turbo x η επιχείρηση ΔΕΝ με σέβεται και εμένα και τον εαυτό της. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και απλά επιβιώνουν διότι είμαστε κακοί καταναλωτές και τεχνολογικά αναλφάβητοι.

 

Στην συνέντευξη:

 

-Σκοπεύετε να κάνετε οικογένεια?

 

-Η κόρη σας δεν μου έχει απαντήσει ακόμα αν θέλει γάμο και παιδιά

 

Η πιο hardcore απάντηση:

 

-Ναι,με την μάνα σου :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους άντρες παίζει να είναι.

Ναι δεν το πρόσεξα αυτό...δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο. Στον ιδιωτικό τομέα ο άντρας δεν δικαιούται άδεια αν μείνει η γυναίκα του έγκυος απ'όσο ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάστε  την σπριντερ στην Ηλιουπόλεως λιγο πριν την γυμναστική ακαδημία που έκλεισε ?

πλαισιαρα ανοίγει εχουν μπει οι εργατες και χτίζουν  και πρέπει μνα ειναι τούμπανο , παρα πολυ μεγάλο !

τρέξτε να προλάβετε ..

και 3χλμ πιο κατω εχει κι αλλο στη βουλιαγμενης,

μετα θα κλεισει ενα και θα κατηγορουν την εκαστοτε κακη κυβερνηση,τη μερκελ,τον καιρο, τον οτε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμε πριν χρονια που δουλευα σε ενα μαγαζακι με δικτυακα προιοντα και τηλεφωνικα κεντρα και ενας συναδερφος που εστειλε βιογραφικο στην μεγαλη εταιρεια ΠΛΑΙΣΙΟ μας ανακοινωνε γεματος χαρα οτι τον πηρανε τεχνικο και εφυγε χωρις καν να το σκεφτει για την ΣΙΓΟΥΡΙΑ και την ΕΞΕΛΙΞΗ της μεγαλης εταιρειας ΠΛΑΙΣΙΟ, στην τελικη αφου τον συναντησα μερικους μηνες μετα, επαιρνε και λιγοτερα χρηματα και καταντησε να τρεχει με ενα μηχανακι να συνδεει εκτυπωτες και να κανει φορματ κυριολεκτικα χωρις ανασα και οτι νανε ωραρια, φυσικα την επομενη φορα που τον ξαναειδα δεν ηταν πλεον υπαλληλος ΠΛΑΙΣΙΟ, τελειωσε και η δικια του θητεια αδοξα, χωρις εξελιξη και χωρις να δει τα χρηματα που ονειρευοταν.

 

Τωρα για το πλαισιο ως πλαισιο, καπου εκει στο 2005 πρεπει να σταματησε να λεει σαν μαγαζι. Τωρα γιατι εχουμε 2015 και ακομα οχι απλα επιβιωνει αλλα ειναι απο τα λιγα που εχουν κερδος, μαλλον εχει να κανει οτι το τεχνολογικα αναλφαβητο mainstream κοινο στην Ελλαδα δεν μπορει να ξεχωρισει την φολα απο το καλο προιον, ουτε καν μπορει εν ετη 2015 να καταλαβει οτι ενα κινεζοπροιον θα επρεπε να κοστιζει πολυ λιγοτερο, οποτε στην τελικη θα πεσει θυμα της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ φιρμας turbo-x και του υπαλληλου που θα το σπρωξει θελει δεν θελει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

750 κατώτερος;

Παίζει να είναι η μόνη μεγάλη επιχείρηση με κάτι τέτοιο.

Ένα + από εμένα.

Έχω δημοσιεύσει τουλάχιστον 15 αρνητικά ποστ για το plaisio και τους εργαζόμενους της, αλλά εδώ τους δίνω ένα μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

750 κατώτερος;

Παίζει να είναι η μόνη μεγάλη επιχείρηση με κάτι τέτοιο.

Ένα + από εμένα.

Έχω δημοσιεύσει τουλάχιστον 15 αρνητικά ποστ για το plaisio και τους εργαζόμενους της, αλλά εδώ τους δίνω ένα μπράβο.

Μην φοβασαι τα βγαζουν απο τα υπερκοστολογημενα προιοντα τους που ειναι τα περισσοτερα απο τα ακριβοτερα της αγορας,ειδικα σε pc hardware :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...