Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο xiaomi mi box s παρατηρώ από πισω, δίπλα στο καλώδιο hdmi , ένα λαμπάκι κόκκινο που αναβοσβηνει αργά (δηλαδή είναι αναμενο για 10 περίπου δευτερόλεπτα και σβήνει για 2-3 δευτερόλεπτα).

Είναι φυσιολογικό, έτσι κάνει  ή θέλει κάτι να μου πει;

Επεξ/σία από tsagod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tsagod είπε

Στο xiaomi mi box s παρατηρώ από πισω, δίπλα στο καλώδιο hdmi , ένα λαμπάκι κόκκινο που αναβοσβηνει αργά (δηλαδή είναι αναμενο για 10 περίπου δευτερόλεπτα και σβήνει για 2-3 δευτερόλεπτα).

Είναι φυσιολογικό, έτσι κάνει  ή θέλει κάτι να μου πει;

Θύρα οπτικής είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Θύρα οπτικής είναι.

Δεν θα έπρεπε να είναι μόνιμα ανοικτό;

Εμένα αναβοσβηνει...

Και είναι μέσα στην τρύπα του audio, δεν είναι οπτική.

Δεν το βλεπει κανείς άλλος να μας πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω το ίδιο tv box.

Οπτική είναι, απλά μπορείς να βάλεις και καρφί. Εμένα δεν αναβοσβήνει απο όσο έχω παρατηρήσει.. θα το τσεκάρω μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pavloa είπε

Και εγώ έχω το ίδιο tv box.

Οπτική είναι, απλά μπορείς να βάλεις και καρφί. Εμένα δεν αναβοσβήνει απο όσο έχω παρατηρήσει.. θα το τσεκάρω μετά.

Ευχαριστώ.

Για δες αν σου αναβοσβηνει. Αργά περίπου 10 με 15 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να παρω ενα δευτερο tvbox για την κρεβατοκαμαρα (αφου σαν κυριο εχω το nvdia shield) το A95X F3 4GB/32GB απο την Ιταλικη αποθηκη του  geekbuying. Εχει κανεις άποψη για το συγκεκριμενο;  Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απο το box απλα να μην κολαει και να παιζει netflix  εστω και σε 480p. Οταν παω να παραγγειλω  μου εχει μεταφορικα 38.93!!!  και οχι  Shipping: €4.22 to Greece via Italy DHL. Τι κανω λαθος; Εννοείται σε αυτη την τιμη δεν αγοραζω.

Screenshot_1.png.af48a15a01ab49577f5313f51b5f838f.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, guido είπε

Untitled.png

Τώρα ειμαι off topic αλλα εμενα μου βγαζει Grand Total :$ 91.56  με μεταφορικά  Italy DHL1-2 Business days$ 41.57

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Τώρα ειμαι off topic αλλα εμενα μου βγαζει Grand Total :$ 91.56  με μεταφορικά  Italy DHL1-2 Business days$ 41.57

βγαλτο απο το καλάθι, καθάρισε cache και μπες ξανα δοκίμασε.

τσεκαρε και μην υπολογιζει για αλλη χωρα αντι για Ελλαδα

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, guido είπε

βγαλτο απο το καλάθι, καθάρισε cache και μπες ξανα δοκίμασε

Το έκανα αλλα δεν αλλαξε κατι. Και απο κινητό με  χρηση δεδομενων κινητης τηλεφωνίας το ιδιο κανει. Ενταξει ειμαι ηδη off topic το σταματαω εδω. Ευχαριστω για την βοήθεια.

14 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Το έκανα αλλα δεν αλλαξε κατι. Και απο κινητό με  χρηση δεδομενων κινητης τηλεφωνίας το ιδιο κανει. Ενταξει ειμαι ηδη off topic το σταματαω εδω. Ευχαριστω για την βοήθεια.

Τελευταιο off topic αλλα οταν βαζω μια τυχαια διευθυνση Αθηνας - Θεσσαλονίκης τα μεταφορικα  γινονται 4,57!!! Αρα επαρχία που ειμαι  και δεν υπαρχει DHL δεν ισχυουν τα παραπανω μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μετα απο reset σε tv box δεν ανοιγει το playstore κολλαει σε μια οθονη που λεει checking info, εκανα clear cache and memory που εψαξα λιγο στο διαδικτυο αλλα τιποτα , καμια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, KAPAKOSTAS είπε

καλησπερα μετα απο reset σε tv box δεν ανοιγει το playstore κολλαει σε μια οθονη που λεει checking info, εκανα clear cache and memory που εψαξα λιγο στο διαδικτυο αλλα τιποτα , καμια ιδέα?

reset δεν κανουμε στο tvbox μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο τις ρυθμισεις. βρες την ρομ που φοραει και ξαναπεραση την εφοσον ειναι επωνυμο προιον και μπορεις να την βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...