Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί το mibox είναι "σταθερο" σε μια τηλεόραση και το κινητό χρησιμοποιείται και από παιδιά όταν είμαστε εκτός σπιτιού. Επίσης to iPhone μπορείς να μεγαλώσεις εντυπωσιακά τους υπότιτλους ενώ στο box οι μεγάλοι υπότιτλοι του είναι σχετικά μικροί για την χρήση που το θέλουμε και την τηλεόραση που είναι συνδεδεμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειται να μου προτείνεται ένα boxaki να μπορεί να παίξει αρχεία 4k hdr και ήχο master audio και true hd.

έχω το mi box s αλλά δεν υποστηρίζει dts master audio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη για τα συγκεκριμένα μποξακια;

1. TANIX TX3

2. A95X F3 Air ( Slim, απλό επίσης υπάρχουν - είδα εκδόσεις διάφορες με ελάχιστες ως καθόλου διαφορές μεταξύ τους ) - είχα ιστορικό με το F2 μοντέλο ( χαλασμένη hdmi μετά από μισό μήνα χρήσης + κάποια άκυρα κολληματα πολύ σπάνια )

3. X88 PRO X3

4. X99 MAX Plus

5. κάποιο άλλο;

Όλα τα βρίσκω εκεί γύρω στα 40κατι€

(Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ή λίγο παραπάνω η 64αρα ROM)

 

Χρήση: καθαρά MxPlayer ( ταινίες, σειρές mkv x265 αρχεία 1080p ), YouTube, Twitch

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Γνώμη για τα συγκεκριμένα μποξακια;

1. TANIX TX3

2. A95X F3 Air ( Slim, απλό επίσης υπάρχουν - είδα εκδόσεις διάφορες με ελάχιστες ως καθόλου διαφορές μεταξύ τους ) - είχα ιστορικό με το F2 μοντέλο ( χαλασμένη hdmi μετά από μισό μήνα χρήσης + κάποια άκυρα κολληματα πολύ σπάνια )

3. X88 PRO X3

4. X99 MAX Plus

5. κάποιο άλλο;

Όλα τα βρίσκω εκεί γύρω στα 40κατι€

(Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ή λίγο παραπάνω η 64αρα ROM)

Χρήση: καθαρά MxPlayer ( ταινίες, σειρές mkv x265 αρχεία 1080p ), YouTube, Twitch

ευχαριστώ

Εγώ πήρα απο το συγκεκριμενο καταστημα, απο Ισπανια η αποστολή, το X96Max plus και ηρθε σε 10 ημερες περιπου και χωρις τελωνείο. Τωρα  απο Ισπανία εχει το X96Air  που ειναι παρομοιο. Ευχαριστημενος αλλά ζεσταινεται αρκετά. Για την χρηση που το θες μια χαρά θα ειναι.

Edit: Τωρα ειδα οτι δεν στελνει Ελλάδα πλεον.

Επεξ/σία από tsigpan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Εγώ πήρα απο το συγκεκριμενο καταστημα, απο Ισπανια η αποστολή, το X96Max plus και ηρθε σε 10 ημερες περιπου και χωρις τελωνείο. Τωρα  απο Ισπανία εχει το X96Air  που ειναι παρομοιο. Ευχαριστημενος αλλά ζεσταινεται αρκετά. Για την χρηση που το θες μια χαρά θα ειναι.

Edit: Τωρα ειδα οτι δεν στελνει Ελλάδα πλεον.

Έχει και άλλες επιλογες, θα δω ποιο στέλνει Ελλάδα

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το mi box S είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ακριβό για το συνολικό πακέτο αλλά το out of the box netflix για όσους δεν έχουν καμία όρεξη να ψάχνονται νομίζω αξίζει τον κόπο. Παρακάτω δικό μου review για όποιον τον ενδιαφέρει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/6/2020 στις 8:19 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Γνώμη για τα συγκεκριμένα μποξακια;

1. TANIX TX3

2. A95X F3 Air ( Slim, απλό επίσης υπάρχουν - είδα εκδόσεις διάφορες με ελάχιστες ως καθόλου διαφορές μεταξύ τους ) - είχα ιστορικό με το F2 μοντέλο ( χαλασμένη hdmi μετά από μισό μήνα χρήσης + κάποια άκυρα κολληματα πολύ σπάνια )

3. X88 PRO X3

4. X99 MAX Plus

5. κάποιο άλλο;

Όλα τα βρίσκω εκεί γύρω στα 40κατι€

(Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ή λίγο παραπάνω η 64αρα ROM)

Χρήση: καθαρά MxPlayer ( ταινίες, σειρές mkv x265 αρχεία 1080p ), YouTube, Twitch

ευχαριστώ

 

Aγορασα προσφατα το Η96ΜΑΧ Χ3  , 41 ευρω απο Κινα xωρις τελωνειο , παιζει πολυ ανετα τα παντα σε 4K hdr . με Κοντι αψογο.Για την χρηση που το θελεις ανεπιφυλακτα  , κοιταξε και ενα review https://www.ixbt.com/live/tv/deshevaya-android-tv-pristavka-h96-max-x3-obzor-i-sravnenie-s-analogami-chipsete-amlogic-s905x3.html

Μια ερωτηση. Δεν εμφανιζει επιλογη υα κανω copy paste σε κανενα app , τι μπορω να κανω?

Επεξ/σία από chriskan22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2020 στις 1:02 ΜΜ, chriskan22 είπε

Aγορασα προσφατα το Η96ΜΑΧ Χ3  , 41 ευρω απο Κινα xωρις τελωνειο , παιζει πολυ ανετα τα παντα σε 4K hdr . με Κοντι αψογο.Για την χρηση που το θελεις ανεπιφυλακτα  , κοιταξε και ενα review https://www.ixbt.com/live/tv/deshevaya-android-tv-pristavka-h96-max-x3-obzor-i-sravnenie-s-analogami-chipsete-amlogic-s905x3.html

Μια ερωτηση. Δεν εμφανιζει επιλογη υα κανω copy paste σε κανενα app , τι μπορω να κανω?

φίλε μου από που το πήρες χωρίς τελωνείο ? Netflix. παίζει ? έστω κ sd? κ τι προτείνετε για  επεξεργαστή S905Χ3 η S912? η δεν έχει διαφορά?  θα με βοηθούσε πολύ η απάντηση γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, npil είπε

φίλε μου από που το πήρες χωρίς τελωνείο ? Netflix. παίζει ? έστω κ sd? κ τι προτείνετε για  επεξεργαστή S905Χ3 η S912? η δεν έχει διαφορά?  θα με βοηθούσε πολύ η απάντηση γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα.

Εγώ προσωπικά εδώ και ένα χρόνο έχω tvbox με S905Χ2. Ήμουν και εγώ στο δίλημμα για τον S912 μιας και από τότε υπάρχει. Προτίμησα S905Χ2 επειδή έχει καλύτερη θερμική συμπεριφορά και μέχρι σήμερα συνεχίζει σε καλές θερμοκρασίες και επιδώσεις. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει τώρα με τον S912 αλλά ο νέος S905Χ3 είναι ακόμα καλύτερος από τον S905Χ2 που έχω και επίσης σε πολύ καλές θερμοκρασίες. Δεν έχω κωλύματα μέχρι τώρα και γενικά τρέχει σε πολύ καλές ταχύτητες ο επεξεργαστής. Επειδή έχω και 50άρα γραμμή ακόμα και σε 4Κ bluray από το stremio δεν έχω κωλύματα και αν το τρέξω δεν κάνει πάνω από 30 sec. Καλά σε 1080p bluray που βλέπω κυρίως μου κάνει γύρω στο 1-2 sec αν το πάω σε κάποιο άλλο σημείο της ταινίας. Σε stremio έχω γύρω στους 55 βαθμούς, ενώ σε game 65 και αν παίζω πολύ ώρα πάει 69 με το ζόρι 70 βαθμούς. Πληροφοριακά έχω το x96 max με 4gb ram DDR4. Για Netflix δεν ξέρω για να σου πω. Εγώ τότε που έκανα το ίδιο ερώτημα πήρα αυτήν την απάντηση (οι τιμές από τα links που θα δεις τώρα έχουν διπλασιαστεί από πέρσι).

 

Από Κίνα κάνεις αγορά μόνο με paypal, και επιλέγεις ως μέθοδο αποστολής priority direct mail αν το πάρεις από bangood (προτίμα το bangood). Έτσι θα αποφύγεις το τελωνείο. Βέβαια έχω λίγο καιρό να ασχοληθώ οπότε ίσως ξεχνάω κάτι. Ας σου απαντήσει και κάποιος άλλος για την διαδικασία. 

Θα σου πρότεινα να δεις αυτό το review, θα σε καλύψει πλήρως. Εγώ θα πρότεινα να δεις και το A95X F3 που αναφέρει και μέσα στο βίντεο. 

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Εγώ προσωπικά εδώ και ένα χρόνο έχω tvbox με S905Χ2. Ήμουν και εγώ στο δίλημμα για τον S912 μιας και από τότε υπάρχει. Προτίμησα S905Χ2 επειδή έχει καλύτερη θερμική συμπεριφορά και μέχρι σήμερα συνεχίζει σε καλές θερμοκρασίες και επιδώσεις. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει τώρα με τον S912 αλλά ο νέος S905Χ3 είναι ακόμα καλύτερος από τον S905Χ2 που έχω και επίσης σε πολύ καλές θερμοκρασίες. Δεν έχω κωλύματα μέχρι τώρα και γενικά τρέχει σε πολύ καλές ταχύτητες ο επεξεργαστής. Επειδή έχω και 50άρα γραμμή ακόμα και σε 4Κ bluray από το stremio δεν έχω κωλύματα και αν το τρέξω δεν κάνει πάνω από 30 sec. Καλά σε 1080p bluray που βλέπω κυρίως μου κάνει γύρω στο 1-2 sec αν το πάω σε κάποιο άλλο σημείο της ταινίας. Σε stremio έχω γύρω στους 55 βαθμούς, ενώ σε game 65 και αν παίζω πολύ ώρα πάει 69 με το ζόρι 70 βαθμούς. Πληροφοριακά έχω το x96 max με 4gb ram DDR4. Για Netflix δεν ξέρω για να σου πω. Εγώ τότε που έκανα το ίδιο ερώτημα πήρα αυτήν την απάντηση (οι τιμές από τα links που θα δεις τώρα έχουν διπλασιαστεί από πέρσι).

Από Κίνα κάνεις αγορά μόνο με paypal, και επιλέγεις ως μέθοδο αποστολής priority direct mail αν το πάρεις από bangood (προτίμα το bangood). Έτσι θα αποφύγεις το τελωνείο. Βέβαια έχω λίγο καιρό να ασχοληθώ οπότε ίσως ξεχνάω κάτι. Ας σου απαντήσει και κάποιος άλλος για την διαδικασία. 

Θα σου πρότεινα να δεις αυτό το review, θα σε καλύψει πλήρως. Εγώ θα πρότεινα να δεις και το A95X F3 που αναφέρει και μέσα στο βίντεο. 

ενημερωτικα για τους επεξεργαστες amlogic βαζοντας το corellec σαν δευτερο λειτουργικο συστημα σε μια καρτα microsd εχετε netflix FHD. ( προτιμηστε καποια καρτα class 10 και χωρητικοτητα 16gb ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.banggood.com/H9-X3-Amlogic-S905x3-4GB-RAM-64GB-ROM-5G-WiFi-bluetooth-4_0-Android-9_0-8K-Video-Decoding-TV-Box-p-1652777.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=533601&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/A95X-F3-SLIM-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-64GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-8K-VP9-H_265-TV-Box-Support-Voice-Control-p-1587938.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN

αυτα τα δυο βρηκα και με priority mail και κουπονι νεου πανε περιπου $48, ποιο θα προτεινατε?

εχει δυο priority mail ena me $4 και ενα eu με 17 ποιο ειναι πιο ασφαλες?

Επεξ/σία από npil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...