Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά είχατε δίκιο για το Χ96q ότι δεν έχει επίσημο netflix και μόνο manual πόρων να αναβαθμίσω ( έχει έκδοση 4.11 αλλά δεν ξέρω αν παίζει η τελευταί. Στο mini παίζει μέχρι 6.025). Άσε που είναι root και δεν παίζει vodafon tv. Σκέφτομαι να το κάνω unroot με magisk αλλά δεν ξέρω αν θα έχει κάποιο θέμα με τα updates και την εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους.

Αν έχετε την καλοσύνη θέλω μια μικρή βοήθεια. Ξεκίνησα να διαβάζω το ποστ, αλλά ζαλίστηκα.

Έχουμε και λέμε: Ο πατέρας μου είναι κάτοχος μιας τηλεόρασης SAMSUNG LE32R71B (την έχει αρκετά χρόνια). Μου ζήτησε τώρα να μπορεί να βλέπει βίντεο στο youtube, καμιά ταινία, αγώνες ποδοσφαίρου και να μπορεί να συνδέσει ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο στην τηλεόραση για να γράφει κανα έργο το βράδυ. Νετφλιξ κι αυτά ούτε ξέρει τι είναι, οπότε δεν τον ενδιαφέρουν. Το θέλει για απλή χρήση. 

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα τίμιο μποξάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kitharodosgr είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Αν έχετε την καλοσύνη θέλω μια μικρή βοήθεια. Ξεκίνησα να διαβάζω το ποστ, αλλά ζαλίστηκα.

Έχουμε και λέμε: Ο πατέρας μου είναι κάτοχος μιας τηλεόρασης SAMSUNG LE32R71B (την έχει αρκετά χρόνια). Μου ζήτησε τώρα να μπορεί να βλέπει βίντεο στο youtube, καμιά ταινία, αγώνες ποδοσφαίρου και να μπορεί να συνδέσει ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο στην τηλεόραση για να γράφει κανα έργο το βράδυ. Νετφλιξ κι αυτά ούτε ξέρει τι είναι, οπότε δεν τον ενδιαφέρουν. Το θέλει για απλή χρήση. 

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα τίμιο μποξάκι;

απο αποθηκη στην γερμανια σε μια εβδομαδα στο σπιτι σου με courier  https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--422438.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. Η τηλεόραση έχει εξωτερικό δέκτη για τα κανάλια και έχει και το μπουκέτο της Νόβα. Με το μποξάκι θα επηρεασθεί η λειτουργία τους; Θα χρειαστεί κάποια τροποποίηση στη συνδεσιμότητα όλων αυτών των συσκευών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες και αυτό Εγω το σκεφτομαι...

https://www.banggood.com/H9-X3-Amlogic-S905x3-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WiFi-bluetooth-4_0-Android-9_0-8K-Video-Decoding-TV-Box-p-1652372.html?rmmds=flashdeals&ID=533601&cur_warehouse=CN

 Αν το επιλέξεις αποστολή μονο με priority direct mail  για νε μην έχεις θεμα με το τελωνειο.

 

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, giorgosvet είπε

Δες και αυτό Εγω το σκεφτομαι...

https://www.banggood.com/H9-X3-Amlogic-S905x3-4GB-RAM-32GB-ROM-5G-WiFi-bluetooth-4_0-Android-9_0-8K-Video-Decoding-TV-Box-p-1652372.html?rmmds=flashdeals&ID=533601&cur_warehouse=CN

 Αν το επιλέξεις αποστολή μονο με priority direct mail  για νε μην έχεις θεμα με το τελωνειο.

Προσοχή αυτά έχουν ψεύτικη ραμ και ρομ πληροφορίες στο 4pda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση. απο που αξιζει να αγορασουμε το xiaomi m s box 3 απο ελλαδα η εξωτερικο? οι τιμες γενικα ειναι ιδιες 40-50 ευρω

καπου διαβασα στις πισω σελιδες οτι τα ελληνικα εχουν κολληματα¨??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τα ελληνικα απο την κινα δεν τα φερνουν? πως γινεται να εχουν κολληματα?εκτος αν η xiaomi εχει προβλημα με τους ελληνες και τους στελνει προβληματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎09‎/‎07‎/‎2020 στις 3:56 ΜΜ, GeorgeR1_700 είπε

Πριν 2 - 3 χρόνια ο Unboxing Spesialist είχε πει πως από όσα μηνύματα πήρε για το mi box (από χρήστες που το χρησιμοποιούν) όσοι τα πήραν από bangood δεν είχαν κανένα θέμα, και πολλοί από αυτούς που το πήραν από Ελλάδα είχαν θέματα. Το καλό είναι πως για το mi box s δεν έχω ακούσει κάτι για το skroutz πέρα από κανα δυο που είναι και λογικό να υπάρχουν. Πέραν όμως όλων αυτών εγώ κοιτάω τις αξιολογήσεις που κάνουν

...και αυτα απο κινα δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/7/2020 στις 9:58 ΜΜ, nvel είπε

γιατί να μην υπάρχουν;   οι δέκτες usb έχουν περίπου 10 ευρώ αλλά δεν παίζουν στο kodi σε android, μόνο σε libreelec/coreelec ή μέσω της εφαρμογής τους

Καλημέρα, έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο? για plex, iptvsmarters θα το χρησιμοποιώ για ανάλυση μέχρι 1080P. Αυτή τη στιγμή έχω ένα xiaοmi mi box s στην μία τηλεόραση και θέλω ακόμα ένα στη δεύτερη τηλεόραση και έλεγα να μη μπλέξω και με 2ο αποκωδικοποιητή το 2021. Η σύνδεση θα γίνετε με ethernet και powerline. Η άλλη λύση είναι να πάω απευθείας στο Κ7 που έχει και διπλάσια τιμή όμως.

Επεξ/σία από etzi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια θελω ενα tv box μονο γαι νετφλιξ και youtube και να μην χρειαζετι να κανω τιποτα χακαρισματα ρομ κτλ θα συνδεθει σε μια σμαρτ samsung 6000 που δεν εχει app για νετφλιξ απο ελληνικο μαγζαι αμεσα και να εχει ethernet ευχαριστω προκαταβολικα

Επεξ/σία από tera2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tera2 είπε

Ρε παιδια θελω ενα tv box μονο γαι νετφλιξ και youtube και να μην χρειαζετι να κανω τιποτα χακαρισματα ρομ κτλ θα συνδεθει σε μια σμαρτ samsung 6000 που δεν εχει app για νετφλιξ απο ελληνικο μαγζαι αμεσα και να εχει ethernet ευχαριστω προκαταβολικα

Αν θες 4κ πας σε mi box s. Αλλά..... Δεν έχει Ethernet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, tera2 είπε

Οχι ρε κατι απλο απλα να κανει τη δουλεια του και ethernet οπωσδηποτε

Όταν λες απλό, μήπως εννοείς οικονομικό; Το mibox s για εμενα είναι ότι πιο απλό. Και αν δεν κανω λάθος, για να εχεις 4κ χωρίς πολλα πολλα είναι μονοδρομος.

 

Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...