Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, makis1024 είπε

https://mega.nz/folder/LNtB3Zqb#jHONGu48Pd52PRmsxlssvg

 Βάλε το σε φλασάκι μετονόμασε το σε update.zip , και μέσα από το update του recovery προσπάθησε να το επιλέξεις.

το αρχείο rar που κατέβασα το αποσυμπιέζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Όχι από recovery περνάμε rar αρχεία. Μετά apply Update from Udisk.

δεν κατάλαβα τίποτα αλλά δε πειράζει. το έκανα αντιγραφή στο φλασάκι εξαγωγή των αρχείων εκεί και όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ είσαι σούπερ ρε φίλε δούλεψε πάντως.

 

Επεξ/σία από freedomman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"εξαγωγή των αρχείων εκεί" ποιός μίλησε για εξαγωγή ; Το zip όπως είναι το περνάμε στο φλασάκι , μετονομασμένο σε update.zip. Το καλό είναι ότι παρέμεινε και το zip αρχείο το οποίο έδωσε και την λύση στο πρόβλημα σου. Η εξαγωγή των αρχείων rar χωρίς την ύπαρξη του zip δεν θα είχε κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Πιθανόν να έχει απαντηθεί ήδη, αλλά με μια αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι, οπότε απευθύνομαι εδώ...

Πήρα το Xiaomi mi box s, έκανα εγκατάσταση το kodi, πέρασα sportowa, αλλά αρνείται πεισματικά να παίξει. Βγάζει error και δεν ανοίγει τίποτα.

Έβαλα Rising Tides, έχει μόνο 5 ποδοσφιαρικά πρωταθλήματα και το ξήλωσα...

Οπότε η ερώτηση είναι η εξής... Έχουμε κανα καλό add on μόνο για αθλητικά? Ταινίες δε με νοιάζει, έχω Stremio - Netflix, οπότε το Kodi το θέλω αποκλειστικά για αθλητικά, ποδόσφαιρο, μπάσκετ, Αμερικάνικο ποδόσφαιρο, γενικά να τα έχει όλα.

Ή αν φταίει κάτι με τις εκδόσεις (χθες το πήρα και σήμερα έβαλα το kodi, οπότε είναι με τις τελευταίες εκδόσεις) και δεν παίζει το sportowa και αν ναι, τι λύση υπάρχει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ulver_ είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Πιθανόν να έχει απαντηθεί ήδη, αλλά με μια αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι, οπότε απευθύνομαι εδώ...

Πήρα το Xiaomi mi box s, έκανα εγκατάσταση το kodi, πέρασα sportowa, αλλά αρνείται πεισματικά να παίξει. Βγάζει error και δεν ανοίγει τίποτα.

Έβαλα Rising Tides, έχει μόνο 5 ποδοσφιαρικά πρωταθλήματα και το ξήλωσα...

Οπότε η ερώτηση είναι η εξής... Έχουμε κανα καλό add on μόνο για αθλητικά? Ταινίες δε με νοιάζει, έχω Stremio - Netflix, οπότε το Kodi το θέλω αποκλειστικά για αθλητικά, ποδόσφαιρο, μπάσκετ, Αμερικάνικο ποδόσφαιρο, γενικά να τα έχει όλα.

Ή αν φταίει κάτι με τις εκδόσεις (χθες το πήρα και σήμερα έβαλα το kodi, οπότε είναι με τις τελευταίες εκδόσεις) και δεν παίζει το sportowa και αν ναι, τι λύση υπάρχει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εγκατέστησε το kodi 18.Στο kodi 19 πολλά addons δεν τρέχουν λόγω ασυμβατότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να μην κανετε συγκεκριμενες συζητησεις για addons και παρόμοια πραγματα που ειναι για να βλεπεις πειρατικό περιεχόμενο, εκτος και αν εχετε σκοπο να κλειδωσει το τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, makis1024 είπε

Sportdevil δοκίμασες;

Ναι προσπάθησα, αλλά δεν το εμφάνισε καν σε κανένα πακέτο.

3 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Εγκατέστησε το kodi 18.Στο kodi 19 πολλά addons δεν τρέχουν λόγω ασυμβατότητας.

Μάλλον φταίει αυτό... Προς το παρόν βρήκα ένα add-on το οποίο παίζει και κάνω τη δουλειά μου. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και να μη χρειαστεί να κάνω τη διαδικασία downgrade.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2021 στις 9:26 ΜΜ, Ulver_ είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Πιθανόν να έχει απαντηθεί ήδη, αλλά με μια αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι, οπότε απευθύνομαι εδώ...

Πήρα το Xiaomi mi box s, έκανα εγκατάσταση το kodi, πέρασα sportowa, αλλά αρνείται πεισματικά να παίξει. Βγάζει error και δεν ανοίγει τίποτα.

Έβαλα Rising Tides, έχει μόνο 5 ποδοσφιαρικά πρωταθλήματα και το ξήλωσα...

Οπότε η ερώτηση είναι η εξής... Έχουμε κανα καλό add on μόνο για αθλητικά? Ταινίες δε με νοιάζει, έχω Stremio - Netflix, οπότε το Kodi το θέλω αποκλειστικά για αθλητικά, ποδόσφαιρο, μπάσκετ, Αμερικάνικο ποδόσφαιρο, γενικά να τα έχει όλα.

Ή αν φταίει κάτι με τις εκδόσεις (χθες το πήρα και σήμερα έβαλα το kodi, οπότε είναι με τις τελευταίες εκδόσεις) και δεν παίζει το sportowa και αν ναι, τι λύση υπάρχει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

sport hd addon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα.μικρο. update για. KM6 από mecool. Για όποιον ενδιαφέρεται για το εν λόγω boxaki..

 3 αρνητικά που έχει .. δεν περνάει  TRUE HD  σήματα τουλάχιστον σέ μορφή DD που δοκίμασα .. τό δεύτερο και Πίο ενοχλητικό.για μένα είναι ότι κάνει επανεκκίνηση όταν τό κλείνω (  shutdown ) για κάποιο περίεργο λόγο .. τρίτων δεν μπορώ να ανοίξω τόν UC BROWSER που χρησιμοποιώ στο κινητό όποτε όλα τά αποθήκευμενα site δεν μπορώ να τα κάνω sinc.......

Θετικά 5g κεραία οπότε έχω full speed .. THE END

Σε σχέση με το KM9 που έχω δεν έχει τεράστιες διαφορές και τά δύο είναι αρκετά γρήγορα χωρίς κολλήματα για νορμάλ χρήση 4Κ HDR VIDEO   YOU TUBE TORRENT DL είμαι αψογα  και μπαίνουν σε sleep mode  μετά από 5 /30  λεπτά ανάλογα την επιλογή σου Για εξηκωνομηση ενέργειας ...  

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 4son είπε

Ένα.μικρο. update για. KM6 από mecool. Για όποιον ενδιαφέρεται για το εν λόγω boxaki..

 3 αρνητικά που έχει .. δεν περνάει  TRUE HD  σήματα τουλάχιστον σέ μορφή DD που δοκίμασα .. τό δεύτερο και Πίο ενοχλητικό.για μένα είναι ότι κάνει επανεκκίνηση όταν τό κλείνω (  shutdown ) για κάποιο περίεργο λόγο .. τρίτων δεν μπορώ να ανοίξω τόν. UC BROWSER που χρησιμοποιώ στο κινητό όποτε όλες τά αποθήκευμενα site δεν μπορώ να τα κάνω sinc.......

Θετικά 5g κεραία οπότε έχω full speed .. THE END

Σε σχέση με το KM9 που έχω δεν έχει τεράστιες διαφορές και τά δύο είναι αρκετά γρήγορα χωρίς κολλήματα για νορμάλ χρήση 4Κ HDR VIDEO   YOU TUBE TORRENT DL είμαι αψογα  και μπαίνουν σε sleep mode. Για εξηκωνομηση ενέργειας ...  

Τι συνδεσμολογια εχεις;  και σε τι ηχοσυστημα το παιζεις; Aυτό μολις εψαχνα και εγώ μολις τώρα..

εχω εδω και λιγες μερες την LG SN7Y και χθες πηρα τα πισω συμβατα ασυρματα ηχεια SPK-8. Προσπαθουσα να βγαλω ηχο απο τα πισω ηχεια και δεν μπορουσα με τπτ. Επαιζε κανονικα η ηχομπαρα κ το subwoofer αλλά τα πισω ηχεια τπτ. μολις δοκιμασα αλλο αρχειο ομιλιας, δουλεψε κανονικα το dolby και στα πισω ηχεια. δοκιμασα και ενα mkv demo που κατεβασα, ουτε ετσι ειχα ηχο απο τα πισω ηχεια..

Συνδεσμολογια ειναι mecool, στο hdmi IN της ηχομπαρας. Και απο την ηχομπαρα apo to hdmi arc, στο hdmi arc της τηλεορασης (μοντελο LG 55NANOCELL866).

Για οποιον ειναι πιο ειδικος στον ηχο και μπορει να απαντησει:

Παιζει να φταινε τα καλωδια hdmi; Δεν θα ειχα γενικα θεμα με τον ηχο και την εικονα αν εφταιγαν τα καλωδια;

10 ώρες πριν, 4son είπε

Πίο ενοχλητικό.για μένα είναι ότι κάνει επανεκκίνηση όταν τό κλείνω (  shutdown ) για κάποιο περίεργο λόγο ..

Εχω την εντυπωση οτι τα androidtv (σαν το km2 και το xiaomi mi box) ειναι always ON devices. δεν εχουν επιλογη για απενεργοποιηση, παρα μονο επανεκκινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώδια από ugreen  είναι τα μόνα από όσα έχω δοκιμάσει πού δεν κάνουν σπασίματα σέ 4K HDR  και περνάνε όλα τα HD AUDIO  σήματα Αποδεδειγμένα και δοκιμασμένα σέ HOME CINEMA φίλου.. τό  καλώδιο πάει κατευθείαν στον AV οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάτι λάθος μίας και ό DENON αποδικοπειη  HD AUDIO σήματα.. υπάρχει περίπτωση τo  MX PLAYER να μην μπορεί να αποδικοπειηση τά σήματα και να κατηγορώ το boxaki άδικα... Κανείς λάθος υπάρχει επιλογή για sleep mode shutdown reboot στο advance settings μιλάω για το KM9 KM6 πού έχω Άμα θες ανεβάζω φωτογραφία.. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, 4son είπε

Καλώδια από ugreen  είναι τα μόνα από όσα έχω δοκιμάσει πού δεν κάνουν σπασίματα σέ 4K HDR  και περνάνε όλα τα HD AUDIO  σήματα Αποδεδειγμένα και δοκιμασμένα σέ HOME CINEMA φίλου.. τό  καλώδιο πάει κατευθείαν στον AV οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάτι λάθος μίας και ό DENON αποδικοπειη  HD AUDIO σήματα.. υπάρχει περίπτωση τo  MX PLAYER να μην μπορεί να αποδικοπειηση τά σήματα και να κατηγορώ το boxaki άδικα... Κανείς λάθος υπάρχει επιλογή για sleep mode shutdown reboot στο advance settings μιλάω για το KM9 KM6 πού έχω Άμα θες ανεβάζω φωτογραφία.. 

δοκιμασε και το kodi για αναπαραγωγη των αρχειων σου. τσεκαρε και τα settings του.

επισης, εδω εχει demos να δοκιμασεις για καθε τυπο αρχειου, μπας και βγαλουμε ακρη τι παιζει. Μολις παω σπιτι θα δοκιμασω και εγω να δω ποια παιζουν και πού, και ποια οχι στο δικο μου ηχοσυστημα μπας κ βγαλω ακρη τι φταιει.

https://kodi.wiki/view/Samples#3D_Test_Clips

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

δοκιμασε και το kodi για αναπαραγωγη των αρχειων σου. τσεκαρε και τα settings του.

επισης, εδω εχει demos να δοκιμασεις για καθε τυπο αρχειου, μπας και βγαλουμε ακρη τι παιζει. Μολις παω σπιτι θα δοκιμασω και εγω να δω ποια παιζουν και πού, και ποια οχι στο δικο μου ηχοσυστημα μπας κ βγαλω ακρη τι φταιει.

https://kodi.wiki/view/Samples#3D_Test_Clips

Αυτά που δεν μου αποδικοπειη είναι τα DOLBY TRUE HD 7.1 σέ DTS HD 7.1  νομίζω ότι  δεν έχει θέμα .. θα δοκιμάσω και με Kodi παρόλο πού δεν τών έχω δουλέψει πότε.. η επιλογή για TRUE HD πάντως υπάρχει στα settings τουλάχιστον στο KM9..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...