Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, stefanos_th είπε

ποια addon χρησιμοποιεις ;

μονο ονομαστικα .

Seren χρησιμοποιω και αν θελεις στειλε μου pm να σου δωσω ενα screenshot τις ρυθμισεις και τις πηγες που εχω βαλει, μειωνεται σιγουρα στο μισο ο χρονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για kodi υπαρχουν και αυτοματοποιημενα greek builds με ενημερωσεις και ολα,που περα απο την διαδικασια εγγραφης στο site τους, ειναι πανευκολη διαδικασια η εγκατασταση. την οποια κανεις ακολουθωντας τις οδηγιες που παρεχουν σε αναλυτικο βιντεακι. Προσωπικα προτιμω το gkobu build.

5 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Seren χρησιμοποιω και αν θελεις στειλε μου pm να σου δωσω ενα screenshot τις ρυθμισεις και τις πηγες που εχω βαλει, μειωνεται σιγουρα στο μισο ο χρονος

Αν θυμαμαι καλα το seren 2.0 πλεον λειτουργει αποκλειστικα με RD και απο "μαμα" ειναι τρομερα πιο γρηγορο σε σχεση με παλια.

Παιδες εχω μια απορια που δεν ξερω αν ειναι εδω το σημειο που θα επρεπε να ρωτησω. Υπαρχει τροπος να διαχειριστω το transmission bittorrent client app που εχω στο androidtv box μου, απομακρυσμενα; πχ τωρα ειμαι στην δουλεια. και θελω να βαλω κατι να κατεβασω στο σπιτι. υπαρχει καποιος τροπος να το κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

hallo friends,

Πέρασε στην κατοχη μου μια τηλεοραση παλια 1080p χωρίς καν αποκωδικοποιητη ψηφιακού, οπότε λέω να πάρω ένα μποξακι μεχρι 50 ευρώ, από σκρουτζ ή banggood,  που να παιζει ανετα kodi, stremio, σερφαρισμα, yt κλπ χωρίς απαραίτητα να φερει τις πιστοποιήσεις 4κ νετφλιξ (αν και θα ηταν μπονους για οταν παρω καλη τβ). Είναι τοσες πολλές οι επιλογες που εχω χαωθεί, γενικα κοιταω σε amlogic επεξεργαστες, φανταζομαι ότι ο s905w αν και παλιος θα με καλυπτει αλλα για πειτε γνωμη κι εσεις οι γκουρου. Θενξ :)

edit: κλινω προς το A95X F3 στα 43 ευρω απο banggood

Επεξ/σία από fluter4life
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, fluter4life είπε

hallo friends,

Πέρασε στην κατοχη μου μια τηλεοραση παλια 1080p χωρίς καν αποκωδικοποιητη ψηφιακού, οπότε λέω να πάρω ένα μποξακι μεχρι 50 ευρώ, από σκρουτζ ή banggood,  που να παιζει ανετα kodi, stremio, σερφαρισμα, yt κλπ χωρίς απαραίτητα να φερει τις πιστοποιήσεις 4κ νετφλιξ (αν και θα ηταν μπονους για οταν παρω καλη τβ). Είναι τοσες πολλές οι επιλογες που εχω χαωθεί, γενικα κοιταω σε amlogic επεξεργαστες, φανταζομαι ότι ο s905w αν και παλιος θα με καλυπτει αλλα για πειτε γνωμη κι εσεις οι γκουρου. Θενξ :)

edit: κλινω προς το A95X F3 στα 43 ευρω απο banggood

https://m.banggood.com/el/Mecool-KM9-Pro-ATV-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-10_0-5G-WIFI-bluetooth-4_0-4K-Voice-Control-TV-Box-Google-Certificated-Support-4K-Youtube-Prime-Video-p-1698526.html?rmmds=search&act_poa=POA7071559&cur_warehouse=CN

Πραγματικά σκυλί ούτε κολλήματα ούτε τίποτα  παίζειKodi  χωρίς θέματα αλλά δεν έχω ιδέα για stemio ..στα μείον του το πολύ κακο WiFi   .. στα + είναι ότι φορμαρειτο εξωτερικό δίσκο σαν εσωτερικο  χώροκαι κατεβάζεις άνετα ότι θέλεις όσο μεγάλο και να είναι ... Έχω το απλό όχι το pro αλλά λόγω της ώρας βαριόμουν να ψάξω περισσότερο🙂🙂🙂🙂

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xippotis είπε

Καλησπέρα σε όλους,

μπορει να προτείνει κάποιος ένα Android tv box κάτω των 80€;; Αγορά ακόμα κ από εξωτερικό..

https://m.banggood.com/el/Mecool-KM9-Pro-ATV-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-10_0-5G-WIFI-bluetooth-4_0-4K-Voice-Control-TV-Box-Google-Certificated-Support-4K-Youtube-Prime-Video-p-1698526.html?rmmds=search&act_poa=POA7071559&cur_warehouse=CN

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολλα κουτια που εχουν περασει απο τα χερια μου αποφασισα να παω σε κατι καλυτερο 

ειδα αυτο  https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT-King-PRO-S922X-H-Android-9-0-TV-BOX-4GB-64GB-Dolby-DTS-420820.html  και κοιταζω μην πεσει καποια προσφορα 

εχει καποιος αποψη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση εκ μέρους φίλου. Θέλει TV Box για να τρέχει απλά πράγματα (youtube και πιθανώς netflix) αλλά θέλει και να είναι και αποκωδικοποιητής για να μην έχει 3 χειριστηρια. Σκέφτηκα κάποιο μεταχειρισμένο Wind TV Box ή Vodafone TV box. Θα βλέπει youtube - netflix και τα ελεύθερα κανάλια αν δεν είναι συνδρομητής στο Vision ή στο Vodafone TV αντίστοιχα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiankap είπε

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση εκ μέρους φίλου. Θέλει TV Box για να τρέχει απλά πράγματα (youtube και πιθανώς netflix) αλλά θέλει και να είναι και αποκωδικοποιητής για να μην έχει 3 χειριστηρια. Σκέφτηκα κάποιο μεταχειρισμένο Wind TV Box ή Vodafone TV box. Θα βλέπει youtube - netflix και τα ελεύθερα κανάλια αν δεν είναι συνδρομητής στο Vision ή στο Vodafone TV αντίστοιχα?

υπαρχουν κουτια που εχουν ενσωματωμενο ψηφιακο δεκτη για επιγεια. η mecool εχει σιγουρα 2-3 μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, kallair είπε

υπαρχουν κουτια που εχουν ενσωματωμενο ψηφιακο δεκτη για επιγεια. η mecool εχει σιγουρα 2-3 μοντελα.

Παίζουν όμως Netflix απροβληματιστα και χωρίς τροποποιημένες εκδόσεις; (το wind vision νομίζω ότι παίζει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@babis69 Δεν έχω κανένα θέμα με κανέναν, πέρα από κάποιον Moderator και πιθανότατα κάποιον φίλο του , που μου κατέβαζαν αναρτήσεις , ανώνυμα και χωρίς τις απαιτούμενες εξηγήσεις, παρόλο που δεν ήταν affiliated links. Ξέρω ότι θα σβήσουν και την παρούσα ανάρτηση , αλλά δεν με πειράζει, γιατί δεν έχω σκοπό να ξαναγράψω , ούτε δημόσια ούτε σε π.μ. Βέβαια τίθεμαι στην διακριτική ευχέρεια του εν λόγω Moderator να με διαγράψει , Banάρει επ' αορίστου. Δεν το παίζω ούτε αυθετία , ούτε ξερόλας απλά θέλησα από την πρώτη αναρτησή μου μέχρι και την τελευταία να ξεστραβώσω κανένα τυχόν πιο στραβό από εμένα , τόσο δημόσια , όσο και σε π.μ.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makis1024 είπε

@babis69 Δεν έχω κανένα θέμα με κανέναν, πέρα από κάποιον Moderator και πιθανότατα κάποιον φίλο του , που μου κατέβαζαν αναρτήσεις , ανώνυμα και χωρίς τις απαιτούμενες εξηγήσεις, παρόλο που δεν ήταν affiliated links. Ξέρω ότι θα σβήσουν και την παρούσα ανάρτηση , αλλά δεν με πειράζει, γιατί δεν έχω σκοπό να ξαναγράψω , ούτε δημόσια ούτε σε π.μ. Βέβαια τίθεμαι στην διακριτική ευχέρεια του εν λόγω Moderator να με διαγράψει , Banάρει επ' αορίστου. Δεν το παίζω ούτε αυθετία , ούτε ξερόλας απλά θέλησα από την πρώτη αναρτησή μου μέχρι και την τελευταία να ξεστραβώσω κανένα τυχόν πιο στραβό από εμένα , τόσο δημόσια , όσο και σε π.μ.

αν φας εσυ μπαν , εγω θα νιωσω προσβεβλημενος, ελπιζω να νιωσουν το ιδιο και τα αλλα μελη .

εσυ κρατας ολο αυτο το θρεντ  ( και ακομα 1-2 μελη ).

και ο λογος δεν ειναι τα λινκ αγορας, ολο το site γεματο λινκ ειναι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...