Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

αν φας εσυ μπαν , εγω θα νιωσω προσβεβλημενος, ελπιζω να νιωσουν το ιδιο και τα αλλα μελη .

εσυ κρατας ολο αυτο το θρεντ  ( και ακομα 1-2 μελη ).

και ο λογος δεν ειναι τα λινκ αγορας, ολο το site γεματο λινκ ειναι.

👏👏👍👍👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, makis1024 είπε

@babis69 Δεν έχω κανένα θέμα με κανέναν, πέρα από κάποιον Moderator και πιθανότατα κάποιον φίλο του , που μου κατέβαζαν αναρτήσεις , ανώνυμα και χωρίς τις απαιτούμενες εξηγήσεις, παρόλο που δεν ήταν affiliated links. Ξέρω ότι θα σβήσουν και την παρούσα ανάρτηση , αλλά δεν με πειράζει, γιατί δεν έχω σκοπό να ξαναγράψω , ούτε δημόσια ούτε σε π.μ. Βέβαια τίθεμαι στην διακριτική ευχέρεια του εν λόγω Moderator να με διαγράψει , Banάρει επ' αορίστου. Δεν το παίζω ούτε αυθετία , ούτε ξερόλας απλά θέλησα από την πρώτη αναρτησή μου μέχρι και την τελευταία να ξεστραβώσω κανένα τυχόν πιο στραβό από εμένα , τόσο δημόσια , όσο και σε π.μ.

 

6 ώρες πριν, stefanos_th είπε

αν φας εσυ μπαν , εγω θα νιωσω προσβεβλημενος, ελπιζω να νιωσουν το ιδιο και τα αλλα μελη .

εσυ κρατας ολο αυτο το θρεντ  ( και ακομα 1-2 μελη ).

και ο λογος δεν ειναι τα λινκ αγορας, ολο το site γεματο λινκ ειναι.

Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις Μάκη...το ότι δεν ποστάρω δεν πάει να πει ότι δεν παρακολουθώ το νήμα όπως και τόοοοοσα άλλα για το τι γράφεται οπουδήποτε στην κοινότητα και πίστεψέμε είμαι χρόνια στο κουρμπέτι και moderator σε πολύ σημαντικό group (ίσως και να με διαβάζεις!!!)

Είναι τιμή και περιουσιακό στοιχείο για κάθε ομάδα να υπάρχουν άτομα σαν και σένα και δεν λέω κάτι παραπάνω ή να το αναλύσω για να μην παρεξηγηθώ από τους κακοπροαίρετους που δυστυχώς πάντα υπάρχουν.

Επεξ/σία από babis69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω tvbox κυρίως για cosmote tv (και stremio). Δεν με ενδιαφέρει netflix κλπ, αφού βλέπω από την TV, ενώ έχω και Wind Vision Tv box, στο οποίο έχω εγκαταστήσει το cosmote tv, αλλά για κάποιο λόγο τελευταία δεν το παίζει σωστά. Συγκεκριμένα, κάνει αρκετά σπασίματα  (spikes) για σχεδόν 1 λεπτό, κάθε φορά που αλλάζω κανάλι. Μετά από 1 λεπτό περίπου η εικόνα ομαλοποιείται εντελώς, αλλά αισθάνομαι ότι το κουτί γενικά είναι αδύναμο. Όλα αυτά σε 100άρα γραμμή με WiFi στα 5GHz με τέλειο σήμα, μετρημένο με speedtest στο box.

Επίσης, υπάρχει τρόπος να παίξει το wind vision σε άλλο box;

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2021 στις 10:02 ΜΜ, fluter4life είπε

hallo friends,

Πέρασε στην κατοχη μου μια τηλεοραση παλια 1080p χωρίς καν αποκωδικοποιητη ψηφιακού, οπότε λέω να πάρω ένα μποξακι μεχρι 50 ευρώ, από σκρουτζ ή banggood,  που να παιζει ανετα kodi, stremio, σερφαρισμα, yt κλπ χωρίς απαραίτητα να φερει τις πιστοποιήσεις 4κ νετφλιξ (αν και θα ηταν μπονους για οταν παρω καλη τβ). Είναι τοσες πολλές οι επιλογες που εχω χαωθεί, γενικα κοιταω σε amlogic επεξεργαστες, φανταζομαι ότι ο s905w αν και παλιος θα με καλυπτει αλλα για πειτε γνωμη κι εσεις οι γκουρου. Θενξ :)

edit: κλινω προς το A95X F3 στα 43 ευρω απο banggood

Αγόρασε το  μια χαρά είναι, εάν το έχεις λίγο θα του αλλάξεις ρομ και θα πετάει!!!!

Στις 13/11/2021 στις 9:15 ΜΜ, xippotis είπε

Έψαχνα κ βρηκα τον tox1 amlogic s905x3, συγκριτικά ποιος είναι καλύτερος;;;

Καλύτερο σίγουρα το Tox , όμως το ένα android και το άλλο androidtv, σα να συγκρινεις πορτοκάλια με μήλα!! Εαν δεν είχες ποτέ σου anroidtv box , δοκίμασε το , η που θα ξενερώσεις η θα το λατρέψεις. 

Στις 17/11/2021 στις 5:52 ΜΜ, kostasbm είπε

μετα απο πολλα κουτια που εχουν περασει απο τα χερια μου αποφασισα να παω σε κατι καλυτερο 

ειδα αυτο  https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT-King-PRO-S922X-H-Android-9-0-TV-BOX-4GB-64GB-Dolby-DTS-420820.html  και κοιταζω μην πεσει καποια προσφορα 

εχει καποιος αποψη ???

Καταπληκτικό hardware , μέτριο software , μάλλον αξίζει. Πάντως value for money  δεν είναι. Κάποια στιγμή εάν δεν κάνω λάθος είχε γύρω στα 110.

Δεν μας λες όμως τι έχει περάσει από τα χέρια σου για να είμαστε πιο τεκμηριωμενοι... Τεσπα, εάν τα σκαλίζεις του βάζεις Ρώσικη και το απογειώνεις.

Στις 18/11/2021 στις 10:21 ΠΜ, philip84 είπε

Εχω μια Smart TV Samsung του 2014 και ψαχνω για ενα box, ειναι καλο αυτο;
T95 H616 ALLWINNER ANDROID 10 SMART TV BOX 4G 64G 4K
Το θελω κυριως για iptv

Μακριά και αγαπημένοι , Amlogic s905x3, διάβασε μερικές σελίδες πριν , έχουν προταθεί αρκετά.

Επεξ/σία από dafnoula13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----Να πω πρώτα για τον makis1024 ... τον ευχαριστούμε για την προσφορά και την προθυμία να βοηθήσει με τις γνώσεις του ....ελπίζω τα θέματα που έχουν προκύψει να είναι απλά μια παρεξήγηση ...-----

 

να κάνω και μια ερώτηση..

έχω φίλο που θέλει φτηνό box με 30 ευρώ μου λέει να στέλνω την εικόνα του κινητού στην tv.

εγώ θα του το στήσω με kodi,stremio κτλ και αν μπορεί να το δουλέψει οκ.

ήθελα το tanix tx3 άλλα δεν έχει στοκ

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--422438.html

αυτό τι διάφορες έχει ?   είναι οκ?

https://www.geekbuying.com/item/X99-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB-423101.html

 εγώ έχω το gtking  ...δεν περιμένω τέτοιες επιδόσεις άλλα ψάχνω σταθερότητα ...πχ να μην έχει κολλήματα και σε πετάει έξω από εφαρμογές  kodi κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

----Να πω πρώτα για τον makis1024 ... τον ευχαριστούμε για την προσφορά και την προθυμία να βοηθήσει με τις γνώσεις του ....ελπίζω τα θέματα που έχουν προκύψει να είναι απλά μια παρεξήγηση ...-----

 

να κάνω και μια ερώτηση..

έχω φίλο που θέλει φτηνό box με 30 ευρώ μου λέει να στέλνω την εικόνα του κινητού στην tv.

εγώ θα του το στήσω με kodi,stremio κτλ και αν μπορεί να το δουλέψει οκ.

ήθελα το tanix tx3 άλλα δεν έχει στοκ

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--422438.html

αυτό τι διάφορες έχει ?   είναι οκ?

https://www.geekbuying.com/item/X99-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB-423101.html

 εγώ έχω το gtking  ...δεν περιμένω τέτοιες επιδόσεις άλλα ψάχνω σταθερότητα ...πχ να μην έχει κολλήματα και σε πετάει έξω από εφαρμογές  kodi κτλ.

S905x3 είναι και τα δυο -η χαρά της custom rom- κακό wifi είχε το tanix , δεν γνωρίζω εάν διορθώθηκε, όποιο και αν επιλέξεις το ίδιο θα είναι.

Υ.Γ1. Δεν είναι στα 30, πλησιάζεις τα 50, για την δουλειά που το θέλει ο φίλος σου θα πήγαινα στο mi box.

Y.Γ2. Εαν βάλεις custom rom δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά στις επιδόσεις από το gtking. 

Υ.Γ3.Και το δικό σου παίρνει custom εάν δεν το έχεις  ήδη κάνει.googlαρε slimbox project

 

Επεξ/σία από dafnoula13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

S905x3 είναι και τα δυο -η χαρά της custom rom- κακό wifi είχε το tanix , δεν γνωρίζω εάν διορθώθηκε, όποιο και αν επιλέξεις το ίδιο θα είναι.

Υ.Γ1. Δεν είναι στα 30, πλησιάζεις τα 50, για την δουλειά που το θέλει ο φίλος σου θα πήγαινα στο mi box.

Y.Γ2. Εαν βάλεις custom rom δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά στις επιδόσεις από το gtking. 

Υ.Γ3.Και το δικό σου παίρνει custom εάν δεν το έχεις  ήδη κάνει.googlαρε slimbox project

 

στο δικό μου φοράω Alvatech..

τα άλλα βγαίνουν στο 40αρι ,δεν πειράζει φίλος είναι ,θα του πληρώσω ένα 10αρικο. το mi box δεν μου έχει κάτσει καλά ...πολύ αργό δεν ξέρω εάν αυτά που δούλεψα είχαν θέμα.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aristidis540 είπε

στο δικό μου το έχω Alvatech..

τα άλλα βγαίνουν στο 40αρι ,δεν πειράζει φίλος είναι ,θα του πληρώσω ένα 10αρικο. το mi box δεν μου έχει κάτσει καλά ...πολύ αργό δεν ξέρω εάν αυτά που δούλεψα είχαν θέμα.

Αργό είναι για  kodi κτλ, για μεταφορά εικόνας μια χαρά είναι, εφόσον  "το έχεις" μην πας σε mi box, βάλε custom σε αυτό που θα πάρεις και είσαι μια χαρά..

Το δικό σου το δούλεψες καθόλου μαμά? Έχεις δει διαφορά με την Alvatech ? Ψήνομαι να το αγοράσω και εγώ, πάντα είχα μια αδυναμία στα Beelink..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Αργό είναι για  kodi κτλ, για μεταφορά εικόνας μια χαρά είναι, εφόσον  "το έχεις" μην πας σε mi box, βάλε custom σε αυτό που θα πάρεις και είσαι μια χαρά..

Το δικό σου το δούλεψες καθόλου μαμά? Έχεις δει διαφορά με την Alvatech ? Ψήνομαι να το αγοράσω και εγώ, πάντα είχα μια αδυναμία στα Beelink..

εγώ το'χω,,,αυτος που θα το δουλεύει όχι 😅.... θα πάρω το x99 να δω τι λέει,αφού δεν το έχει κάποιος....

όσο γα το king το δούλευα με την μαμά μέχρι που μας τα χάλασε μια αναβάθμιση..Και έτσι πήγα στην alvatech για αυτά που κάνω μια χαρά είναι ....εάν δεν είχα πρόβλημα με το update δεν θα την άλλαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Τα Fire TV Sticks / Cube Που έχει προσφορά το Amazon αξίζουν; Έχει το Cube με τον 922x στα 60 Ευρώ και το Max στα 38 Ευρώ.

Εξαρτάται από τις απαιτήσεις που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, nakata1954 said:

Εξαρτάται από τις απαιτήσεις που έχεις.

Γενικά ένα media player χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Οι τηλεοράσεις που χρησιμοποιώ η μία δεν παιζει x265 αρχεία και η άλλη δεν έχει καθόλου media player. Οπότε για αρχή με ενδιαφέρει να κουμπώνω stick επάνω ή και να παίζουν κατευθείαν από το nas (NSA 310). Συνδρομητικές πλατφόρμες δεν έχω. Πήγαινα για Mi box S τώρα που έπεσε official η τιμή στα 59.90 και είδα αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλεις να αναπαραγάγεις αρχεια με DD Truehd 7.1 τότε δεν σου κάνουν όπως δεν σου κάνει και το mi  αν όχι θα σου έλεγα να προτιμήσεις το cube. Έχω 3 cube για streaming   (plex και kodi από τοπικά αρχεια καθως και cosmotetv,netflix,amazon prime) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

Αν θέλεις να αναπαραγάγεις αρχεια με DD Truehd 7.1 τότε δεν σου κάνουν όπως δεν σου κάνει και το mi  αν όχι θα σου έλεγα να προτιμήσεις το cube. Έχω 3 cube για streaming   (plex και kodi από τοπικά αρχεια καθως και cosmotetv,netflix,amazon prime)   και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Είχες και mi ? Μπορείς να μας πεις εντυπώσεις και σύγκριση με τα cube? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εχω. Οι διαφορές υπέρ του cube  ( dolby vision  ,eac3/Atmos, καλύτερη εικόνα μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος καθως και η hands free χρηση της Alexa).

Υπερ του mi (η ύπαρξη του google play store).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...