Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για δώστε μια βοήθεια για ένα boxaki....

Έχω μια panasonic TX-58HX800E, o player της παίζει μέσω δικτύου τα πάντα, δηλαδή μεγάλα αρχεία uhd 60gb χωρίς σπασίματα κλπ, ΑΛΛΑ όχι DTS...

Οπότε θέλω ένα box απλά να παίζει dts με καλό wifi γιατί όλα θα τα τραβάει μέσω δικτύου. Τονίζω πως τα αρχεία είναι αρκετά μεγάλα 50-60gb....

Επίσης βασικό, θέλω να έχω usb εξοδο για να συνδέεται και σε ένα Dac (έχει usb input) που είναι συνδεδεμένο με στέρεο ενισχυτή ώστε να στέλνω audio files ασύρματα.

Σκεφτόμουν το κλασσικό xiaomi box s, αλλά μήπως κάνω την δουλειά μου και με φθηνότερα (πχ Andowl TV Box Q-A106)

Αυτά όλα παίζουν με bluetooth πληκτρολόγιο, σωστά?

Τhx

Επεξ/σία από Antman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες θέλω μια επιβεβαίωση γιατί απόψε θα προβώ σε αγορά.

 

Το nvidia shield tv pro παίζει κανονικά true-hd format ήχου και Dolby vision. Σωστά;

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Ναι σε όλα εφόσον όμως τα υποστηρίζει και το σύστημα σου ( tv και home cinema).

Εκτος αν βλεπω κατι λαθος, ναι τα υποστηριζει κανονικα και η ηχομπαρα και η τηλεοραση. 
https://www.lg.com/gr/hxeia-systimata-hxou/lg-sn7y η ηχομπαρα (+ τα πισω ηχεια)
https://www.lg.com/gr/tileoraseis/lg-55nano866na η τηλεοραση.

Τελικα δεν το πηρα το shield. θα περιμενω να ξαναπεσει η τιμη του και προτιμησα να δωσω το 200αρι σε ενα mini pc να το εχω για κατεβαστηρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν ένα χρόνο πήρα το shield pro, προκειμένου να έχω, όπως με είχαν διαβεβαιώσει, καλύτερη επεξεργασία και απόδοση εικόνας, από αυτή που παρείχε η LG C9 με τον Α9 επεξεργαστή 2ης γενιάς. Δεν υπήρχε η παραμικρή διαφορά οπότε και το έδωσα (στο νετφλιξ δε η εικόνα ήταν πάρα πολύ χειρότερη).

Ποιο TV box μπορεί να μου δώσει φανερά αναβαθμισμένη εικόνα; Σε blu ray player πχ είναι το Panasonic UB9000 (αν και τώρα βγήκε το νέο μοντέλο). Υπάρχει κάποιο μηχάνημα παρόμοιου βεληνεκούς; 

Επεξ/σία από chriskourou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chriskourou είπε

Ποιο TV box μπορεί να μου δώσει φανερά αναβαθμισμένη εικόνα; Σε blu ray player πχ είναι το Panasonic UB9000 (αν και τώρα βγήκε το νέο μοντέλο). Υπάρχει κάποιο μηχάνημα παρόμοιου βεληνεκούς; 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το Netflix, (και το κοστος) google for Chinoppo M9201, M9203, M9205

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, oppo 203 από άποψη επεξεργαστή και λοιπών υλικών αλλά με πατενταρισμένο λογισμικό. ( όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει)

HDR, HDR10, HDR10 +, Dolby Vision

The device upgrades FullHD films in brilliant 4K quality (also via the HDMI input).

It masters 3D, the MKV format and almost all other video formats as well as ISO or folder structure with Dolby Vision, including full menu display.

In terms of audio, it can also play back all common formats including Dolby Atmos DTS: X and Auro 3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Επειδή είναι πολύ μεγάλο το thread 2 ερωτήσεις

1) Υπάρχει Android TV BOX  που να υποστηρίζει ERTFLIX , Netflix και Kodi με data σε εξωτερικό σκληρό δίσκο;

2) Διαβάζω απο μερικούς ότι ενω επαιζε το Netflix,Ertflix κτλ μετά απο κάποιο διάστημα δεν υποστηρίζεται. Γιατί γίνεται αυτό οταν στα Android κινητά λειτουργεί κανονικά;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα κουτιά αυτά  δεν είναι certified. Όταν λες με data τι εννοείς; Κουτί να παίρνει κάρτα sim;  Netflix παίζουν συνήθως αλλά σε χαμηλή ανάλυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mr.Vox είπε

Γιατί τα κουτιά αυτά  δεν είναι certified. Όταν λες με data τι εννοείς; Κουτί να παίρνει κάρτα sim;  Netflix παίζουν συνήθως αλλά σε χαμηλή ανάλυση. 

Το xiaomi κινητό για παράδειγμα ειναι certified με Netflix ενω το xiaomi tv box οχι;  Γίνεται;  
Για τα data εννοώ videos,photos,movies σε εξωτερικό δίσκο mounted στο tv box με USB και προβολή ολων σε Kodi. 
Γιατι διαβάζω μερικοί εχουν θέμα με τα τοπικά paths ενω παιζουν κανονικά SMB paths

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...