Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, ntg_net είπε

Το xiaomi κινητό για παράδειγμα ειναι certified με Netflix ενω το xiaomi tv box οχι;  Γίνεται;  
Για τα data εννοώ videos,photos,movies σε εξωτερικό δίσκο mounted στο tv box με USB και προβολή ολων σε Kodi. 
Γιατι διαβάζω μερικοί εχουν θέμα με τα τοπικά paths ενω παιζουν κανονικά SMB paths

 

 

το xiaomi tv box είναι πιστοποιημένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

πιστοποιημενο για netflix χωρις να είναι σίγουρο για ertflix. σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λίγο που δοκίμασα σε μη πιστοποιημένα τελευταία υπάρχει η εφαρμογή του ΕΡΤΦΛΙΞ στο Google play που κατεβαίνει αλλά βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να παίξει το βίντεο. Δεν το έψαξα περισσότερο γιατί έχω xiaomi TV ox αλλά το έχει και η τηλεόρασή μου στην υβριδική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το mi box s που έχω εγώ, έχω να πω τα εξής.

 

Εννοείται παίζει νετφλιξ σε φουλ ποιότητα, παίζει ερτφλιξ κανονικότητα και παίζει και ταινίες από εξωτερικό σκληρό δίσκο. Όμως αν πας να παίξεις 4κ ταινία από 2.5αρι σκληρό κολλάει απίστευτα, καθώς δεν είναι αρκετό το ρεύμα. Από σκληρό με δική του τροφοδοσία δεν έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για τους γνώστες.

zidoo Z9X ή nvidia shield tv pro; και γιατι;

Με ενδιαφερει να εχω μια all-in-one λύση. που σημαινει: 

1. Να μπορει να παιζει ΟΛΑ τα φορματ ηχου και εικονας (dolby vision, hdr, atmos, lossless truehd audio κλπ κλπ)

2. σταθερο συστημα και αξιοπιστο

3. Να δεχεται ολες τις εφαρμογες android (πχ να το εχω ταυτοχρονα για κατεβαστηρι απο τορρεντ και μολις κατεβουν, να μπορω αμεσα να τις αναπαραγω).

netflix δεν με ενδιαφερει στην παρουσα φαση αν παιζει. δεν ειμαι κ τοσο φαν του netflix και επισης η τηλεοραση εχει καλη ενσωματωμενη εφαρμογη netflix. μεχρι να βγει στην αχρηστια η εφαρμογη της τηλεορασης, παιζει να εχω αλλαξει tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το default player του stremio γιατί είναι τόσο χάλια;

Χάνει πολύ σε ποιότητα εικόνας (πολλές φορές στριμάρει ποιότητα επίπέδου sd) αλλά και μου βγάζει πολύ συχνά σφάλματα.

Με εξωτερικό player (mxplayer ή kodi) η διαφορά ποιότητας στην αναπαραγωγή είναι μεγάλη. Μόνο πρόβλημα είναι ότι χάνεις την ευκολία του streamio που έχει απευθείας όλους τους υπότιτλους χωρίς πολύ κόπο.

Υπάρχει κάποια άλλη λύση για το πρόβλημα;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 4:46 ΜΜ, kallair είπε

Ερώτηση για τους γνώστες.

zidoo Z9X ή nvidia shield tv pro; και γιατι;

Με ενδιαφερει να εχω μια all-in-one λύση. που σημαινει: 

1. Να μπορει να παιζει ΟΛΑ τα φορματ ηχου και εικονας (dolby vision, hdr, atmos, lossless truehd audio κλπ κλπ)

2. σταθερο συστημα και αξιοπιστο

3. Να δεχεται ολες τις εφαρμογες android (πχ να το εχω ταυτοχρονα για κατεβαστηρι απο τορρεντ και μολις κατεβουν, να μπορω αμεσα να τις αναπαραγω).

netflix δεν με ενδιαφερει στην παρουσα φαση αν παιζει. δεν ειμαι κ τοσο φαν του netflix και επισης η τηλεοραση εχει καλη ενσωματωμενη εφαρμογη netflix. μεχρι να βγει στην αχρηστια η εφαρμογη της τηλεορασης, παιζει να εχω αλλαξει tv.

Η παράγραφος 3) ακυρώνει το zidoo (δεν έχει πιστοποίηση από την google) οπότε πας για shield tv pro και RD στην θέση των torrents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Η παράγραφος 3) ακυρώνει το zidoo (δεν έχει πιστοποίηση από την google) οπότε πας για shield tv pro και RD στην θέση των torrents.

γιατι ακυρωνει το zidoo; δεν μπορεις να κανεις sideload το playstore ή τις αναλογες εφαρμογες; RD τι ειναι; real debris;
μα αφου υπαρχει κανονικα torrent app στο playstore (transmission) που εχω στο mecool και τον δουλευω κανονικα. δεν υπαρχει στο shieldtv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές που για να δουλέψουν θέλουν πιστοποιημένο box.

 (REAL DEBRID) σχετικά νόμιμο,  το streaming επιτρέπεται ακομα και στην Γερμανία η οποία έχει και τους αυστηρότερους νόμους.

(TORRENTS) 2 φορές παράνομο επειδή εκτός του ότι κατεβάζεις, συγχρόνως διαμοιράζεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μπορεί να μου πει καποιος  γιατί το google play store στο mi box δεν εχει ολες τις εφαρμογες που εχω σε αλλο box???μηπως πρεπει να κανω κατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasbm είπε

μπορεί να μου πει καποιος  γιατί το google play store στο mi box δεν εχει ολες τις εφαρμογες που εχω σε αλλο box???μηπως πρεπει να κανω κατι???

Το MiBox έχει Android TV οπότε και λιγότερες (συμβατές) εφαρμογές

Πέρασε με sideload το https://tv.aptoide.com/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...