Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλο ειναι να μην κατεβεις κατω απο 905x3. ο 905x4 ακομα δεν υποστηριζει coreelec.

3 καλες προτασεις  σε τυχαια σειρα ειναι : hk1 - x96 air - a95 f3 air

link δεν βαζω , καποιος εφυγε και δεν ξαναγυρισε.

edit βαλε και το h96 max

Επεξ/σία από stefanos_th
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το upscaling του Shield ουσιαστικά κατήργησα και το Netflix app της TV (το app της Samsung είναι μια χαρά). Πχ, έβαλα πριν να δω το The Revenant που είναι HD, εντυπωσιακή διαφορά. Ομοίως και τα 1080p mkv που έχω στο NAS. Αν βγάλει και ένα android app η Wind για το Vision, θα βάλω στην ντουλάπα το box της να μην το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Με το upscaling του Shield ουσιαστικά κατήργησα και το Netflix app της TV (το app της Samsung είναι μια χαρά). Πχ, έβαλα πριν να δω το The Revenant που είναι HD, εντυπωσιακή διαφορά. Ομοίως και τα 1080p mkv που έχω στο NAS. Αν βγάλει και ένα android app η Wind για το Vision, θα βάλω στην ντουλάπα το box της να μην το βλέπω.

Με αυτά που γράφεις με κάνεις να μετανιώνω που δίστασα να το παραγγείλω πριν κάνα μήνα, και αντί αυτού είχα παρηγγειλει ένα mini pc (το οποίο δεν έχει έρθει κιόλας.....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, kallair είπε

Με αυτά που γράφεις με κάνεις να μετανιώνω που δίστασα να το παραγγείλω πριν κάνα μήνα, και αντί αυτού είχα παρηγγειλει ένα mini pc (το οποίο δεν έχει έρθει κιόλας.....).

Άλλο πράγμα το mini pc (Nuc?). Για τη δουλειά που εγώ το θέλω (Cosmote, Stremio, Netflix, ταινίες και σειρές δηλαδή από τον καναπέ μου), μου αρκεί ένα android tv box. Απλώς δεν αντέχω τα ημίμετρα, γιατί έχω δοκιμάσει αρκετά σάπια (και λιγότερο σάπια) tv boxes και δεν την πάλεψα.

 

edit: Στρίμαρα και 1-2 παιχνιδάκια από το pc στο Shield, εντελώς δοκιμαστικά. Καλή φάση και καλή απόδοση. Πχ στο Forza Horizon και με την tv σε gaming mode, δεν είχα ούτε input lags, ούτε τίποτα. Κόλλησε και ο μικρός (δεν έχω κονσόλα).

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω μια Lg Nano του 2019 και τώρα πήρα και την Lg Nano pb866. 

Καθαρά για iptv αθλητικά προγράμματα θα βοηθούσε google Chromecast amazon stick ή κάποιο box της mecool ή θα έχω τα ίδια κόλληματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Με το app έβλεπες 4k? και οντως σου φαίνεται καλύτερο του το shield+upscaling?

Σε 4k περιεχόμενο τα ίδια, δεν βλέπω διαφορά, εκτός από τον χρόνο φόρτωσης που είναι ταχύτερος στο shield. Στα HD, όμως, λόγω του upscale προτιμώ το Shield, γιατί είναι ορατή η διαφορά. Αφού σκέφτομαι να κατέβω πρόγραμμα στο Netflix. Αν σκάσει καμιά αύξηση, ίσως το κάνω.

Επί τη ευκαιρία, δεν είχα πάρει χαμπάρι το θέμα με το refresh rate στα μποξάκια. Το έλυσα με το Refresh rate app από Store. Ουσιαστικά μόνο στο cosmote tv το έχω ορίσει στα 50Hz και στα υπόλοιπα default 60.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα με τιμή μέχρι 35-40 υπάρχει κάποιο καλό πιστοποιημένο  που να παίζει και Netflix και την εφαρμογή της COSMOTE TV?  η είναι μονόδρομος το xiaomi mi box?

αγορα μόνο από Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dcmpaira είπε

Καλησπέρα έχω μια Lg Nano του 2019 και τώρα πήρα και την Lg Nano pb866. 

Καθαρά για iptv αθλητικά προγράμματα θα βοηθούσε google Chromecast amazon stick ή κάποιο box της mecool ή θα έχω τα ίδια κόλληματα !

Τα κολληματα 9 στις 10 φορες ειναι θεμα συνδεσης σου και του provider που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kallair είπε

Τα κολληματα 9 στις 10 φορες ειναι θεμα συνδεσης σου και του provider που εχεις.

Α οκ εδώ σύνδεση βονταφον με καλώδιο πάνω στην τηλεόραση και είναι 100αρα. Πρέπει να αλλάξω dns ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ? Πρόσφατα χρησιμοποίησα την εφαρμογή smart one και κλείνοντας το ίντερνετ παρατήρησα ότι συνεχίζει να παίζει για αλλά 20 Δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dcmpaira είπε

Α οκ εδώ σύνδεση βονταφον με καλώδιο πάνω στην τηλεόραση και είναι 100αρα. Πρέπει να αλλάξω dns ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ? Πρόσφατα χρησιμοποίησα την εφαρμογή smart one και κλείνοντας το ίντερνετ παρατήρησα ότι συνεχίζει να παίζει για αλλά 20 Δευτερόλεπτα.

To προβλημα τωρα, ποιο ακριβως ειναι; συχνο buffering; δοκιμασε αλλον iptv provider να δεις αν εχεις εκει θεμα. Το dns δεν θα σου λυσει το προβλημα με το buffering. To oτι εκλεισες το ιντερνετ στην τηλεοραση και συνεχισε να παιζει, μπορει απλα να ειχε στο buffering 20 δευτερολεπτα εικονας ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κολλάει συχνά.. άλλαξα provider και είχε ακριβώς το ίδιο server με τα ίδια κανάλια και έχει πσροιμοια κολλήματα ειδικά στα ελληνικά αθλητικά.

5 λεπτά πριν, kallair είπε

To προβλημα τωρα, ποιο ακριβως ειναι; συχνο buffering; δοκιμασε αλλον iptv provider να δεις αν εχεις εκει θεμα. Το dns δεν θα σου λυσει το προβλημα με το buffering. To oτι εκλεισες το ιντερνετ στην τηλεοραση και συνεχισε να παιζει, μπορει απλα να ειχε στο buffering 20 δευτερολεπτα εικονας ακομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Dcmpaira είπε

Ναι κολλάει συχνά.. άλλαξα provider και είχε ακριβώς το ίδιο server με τα ίδια κανάλια και έχει πσροιμοια κολλήματα ειδικά στα ελληνικά αθλητικά.

 

αφου ειχε ιδιο σερβερ με ιδια καναλια μεσα, τοτε κ οι 2 που σου εδωσαν, παιρνουν απο τον ιδιο. εξου και τα παρομοια κολληματα. ψαξε για αλλου που να μην σου κολλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kallair είπε

αφου ειχε ιδιο σερβερ με ιδια καναλια μεσα, τοτε κ οι 2 που σου εδωσαν, παιρνουν απο τον ιδιο. εξου και τα παρομοια κολληματα. ψαξε για αλλου που να μην σου κολλαει.

Οκ στείλτε μου τον δικό σας αν είναι εύκολο σε μύνημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι θεμα του server. Εχω δοκιμασει αρκετους ο πιο ακριβος 100 το εξαμηνο αριστος με μεγαλο βιντεοκλαμπ καπου 17000. Λογω κοστους βρηκα αλλον με 6000 ταινιες 120 o χρονος σχεδον μισα χρηματα . Παιζει μια χαρα με iptv smarters σε tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...