Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην ομάδα!!! 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας μια προσφορά από το ιταλικό amazon που μου ήρθε και ίσως ενδιαφέρει κάποιους. 

Το nvidia shield του 19 προσφορά στα 187€ με τα έξοδα αποστολής. 

Εδώ στην Ελλάδα στον skroutz ξεκινάει από 233€.

NVIDIA SHIELD TV Pro Lettore multimediale in streaming 4K HDR : Amazon.it: Elettronica

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, slr είπε

Μπορώ να βρω πουθενά να αγοράσω tv-box με έτοιμο περασμένο το slimbox firmware;

με custom rom ?

Να βλεπεις εδω αγγελιες .

βαλε εσυ,  ζητησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2022 στις 7:59 ΠΜ, Galteo67 είπε

Καλημέρα στην ομάδα!!! 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας μια προσφορά από το ιταλικό amazon που μου ήρθε και ίσως ενδιαφέρει κάποιους. 

Το nvidia shield του 19 προσφορά στα 187€ με τα έξοδα αποστολής. 

Εδώ στην Ελλάδα στον skroutz ξεκινάει από 233€.

NVIDIA SHIELD TV Pro Lettore multimediale in streaming 4K HDR : Amazon.it: Elettronica

Κι αν χτυπήσεις και το ένα μήνα δωρεάν Amazon Prime αφαιρούνται τα έξοδα αποστολής και το παίρνεις στα 175€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, group131 είπε

Κι αν χτυπήσεις και το ένα μήνα δωρεάν Amazon Prime αφαιρούνται τα έξοδα αποστολής και το παίρνεις στα 175€.

Χμμμ άκυρο τελικά. Με χώρα διαμονής Ελλάδα, δεν έχεις δυνατότητα για Prime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το shield βρήκα επιτέλους την ηρεμία μου. Δοκίμασα cosmote, stremio, Netflix και κάποια μεγάλα 4k mkv από το NAS και τα παίζει τέλεια. Ούτε σπασίματα, ούτε τίποτα και εμφανείς διαφορές στη γενικότερη απόδοση. Σε 100άρα σύνδεση με WiFi 5G, στα 4 μέτρα το ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω μποξακι και έλεγα και το mecool km2. Στο geekbuying δεν είναι σε στοκ, Ελλάδα παίζει στα 84€. Αξίζει να το πάρω από εδώ ή να κοιτάξω κάτι  άλλο? Το θέλω για χρήση Netflix, ελληνικά κανάλια,. Chromecast (και Kodi, με το οποίο δεν έχω πειραματιστεί καθόλου)

EDIT:  δεν έχω καινούρια τηλεόραση υψηλής ανάλυσης, μια απλή LG 32αρα 7 ετων έχω 1080p

 

 

Επεξ/σία από tzagaritos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI, να αναφέρω ότι με Shield 2017 εδώ τα TrueHD παίζουν κομπλέ σε LGC1 και Sonos arc.

Τα DTS από την άλλη δεν παίζουν χωρίς transcode γιατί τα σαϊνια της LG αποφάσισαν να μην υποστηρίξουν DTS ουτε καν για passthrough και η Sonos έχει μόνο 1 hdmi in για σύνδεση με TV (arc/e-arc).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tzagaritos είπε

Καλησπέρα σε όλους

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω μποξακι και έλεγα και το mecool km2. Στο geekbuying δεν είναι σε στοκ, Ελλάδα παίζει στα 84€. Αξίζει να το πάρω από εδώ ή να κοιτάξω κάτι  άλλο? Το θέλω για χρήση Netflix, ελληνικά κανάλια,. Chromecast (και Kodi, με το οποίο δεν έχω πειραματιστεί καθόλου)

EDIT:  δεν έχω καινούρια τηλεόραση υψηλής ανάλυσης, μια απλή LG 32αρα 7 ετων έχω 1080p

 

 

https://www.skroutz.gr/s/25471839/Google-Smart-TV-Stick-Chromecast-with-Google-TV-4K-UHD-με-Bluetooth-Wi-Fi-HDMI-Snow-και-Google-Assistant.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Είναι καλύτερο από το mecool km2?

Υποστηρίζει IPTV?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, tzagaritos είπε

Καλησπέρα σε όλους

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω μποξακι και έλεγα και το mecool km2. Στο geekbuying δεν είναι σε στοκ, Ελλάδα παίζει στα 84€. Αξίζει να το πάρω από εδώ ή να κοιτάξω κάτι  άλλο? Το θέλω για χρήση Netflix, ελληνικά κανάλια,. Chromecast (και Kodi, με το οποίο δεν έχω πειραματιστεί καθόλου)

EDIT:  δεν έχω καινούρια τηλεόραση υψηλής ανάλυσης, μια απλή LG 32αρα 7 ετων έχω 1080p

 

 

μπορεις να εχεις 1080 netflix σε ολα τα amlogic Box . https://coreelec.org/

Επεξ/σία από stefanos_th
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

μπορεις να εχεις 1080 netflix σε ολα τα amlogic Box . https://coreelec.org/

ναι αυτο που σκεφτομουν ειναι τι ειναι το καλυτερο που μπορω να παρω με 70-100 ευρω. Τωρα οκ εχω 1080, αυριο μεθαυριο μπορει να παρω αλλη τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

Aμα σκεφτεσαι πως να ξεφορτωθεις 70-100 ευρω καλο ειναι .

Θελω απλα κατι που δεν θα σερνεται/θα κανει reboots συνεχως. Προφανως αμα μπορω να κανω τ δουλεια μου με τα μισα δεν θα πω οχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...