Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα τα λες απο Οκτώβρη και αν δλδ γτ ετσι οπως παει μας βλεπω να μην παίρνουμε και μια,αλλα και αν πατουμε ισως χρειαστει να ξανα αναφερεις τις δοσεις πληρωμής σε δρχ!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεσα στη βδομαδα αναμενεται να μπει η α φαση της πρακτικης μας,702,88..Υπαρχει περιπτωση να επηρρεαστει η καταβολη της δοσης εξαιτιας του δημοψηφισματος η ακομα χειροτερα να μην παρουμε ποτε αυτα τα χρηματα για τα οποια εχουμε δουλεψει?Οποιος ξερει πραγματικα ας απαντησει..Ευχαριστω προκαταβολικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καμια επισημη στατιστικη για τα ποσα ατομα μπηκαν σε αυτο το προγραμμα και ποσοι βρηκανε μονιμη δουλεια (μονιμη = 1 χρονος+ ) σε εταιρεια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στη βδομαδα αναμενεται να μπει η α φαση της πρακτικης μας,702,88..Υπαρχει περιπτωση να επηρρεαστει η καταβολη της δοσης εξαιτιας του δημοψηφισματος η ακομα χειροτερα να μην παρουμε ποτε αυτα τα χρηματα για τα οποια εχουμε δουλεψει?Οποιος ξερει πραγματικα ας απαντησει..Ευχαριστω προκαταβολικα..

Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που μπορεί να σου απαντήσει στα σοβαρά.Πλέον όλα παίζουν... ειδικά από τη στιγμή που έχουμε να κάνουμε με Ευρωπαϊκά προγράμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζουμε άτομο από τους επιλαχόντες 18-24 που σε αυτή τη φάση τον παίρνουν, αλλά δεν θέλει να πάει, μπορούμε να πάρουμε τη θέση του, ? Να πάμε μαζί στο κεκ και να γίνει ανταλλαγή κάπως? Ως πότε είναι οι ενεργοποιήσεις? Αν κ θα μ πείτε, τί ρωτάω κι εγώ τέτοια ώρα, με τόσα που συμβαίνουν στη χώρα......? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν πολλά παιδιά μαζί και εγώ, που είναι απλήρωτοι και τη θεωρία και την πρακτική.

Τα λεφτά του ΕΣΠΑ ειπώθηκε στην TV πως αν χρεωκοπήσουμε, κατάσχονται και επιστρέφονται για την αποπληρωμή των δανείων προς την ΕΚΤ. Οπότε μάλλον(!) τσάμπα δουλεύαμε τόσους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν πολλά παιδιά μαζί και εγώ, που είναι απλήρωτοι και τη θεωρία και την πρακτική.

Τα λεφτά του ΕΣΠΑ ειπώθηκε στην TV πως αν χρεωκοπήσουμε, κατάσχονται και επιστρέφονται για την αποπληρωμή των δανείων προς την ΕΚΤ. Οπότε μάλλον(!) τσάμπα δουλεύαμε τόσους μήνες.

Επειδη το χω ψαξει το θεμα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα λεφτα αυτα δε μπορει να τα ακουμπησει κανεις..Ειναι απο το ΕΣΠΑ 2007-2013 και απο τη στιγμη που εχουν ξεκινησει οι πληρωμες απο τη θεωρια και μετα θα ολοκληρωθουν μεχρι το τελος...Ειναι δεσμευμενα και δε μπορει κανεις να βαλει χερι ακομα και σε περιπτωση χρεωκοπιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το χω ψαξει το θεμα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα λεφτα αυτα δε μπορει να τα ακουμπησει κανεις..Ειναι απο το ΕΣΠΑ 2007-2013 και απο τη στιγμη που εχουν ξεκινησει οι πληρωμες απο τη θεωρια και μετα θα ολοκληρωθουν μεχρι το τελος...Ειναι δεσμευμενα και δε μπορει κανεις να βαλει χερι ακομα και σε περιπτωση χρεωκοπιας..

Θα σου ηταν ευκολο κανενα λινκ απο εγκυρη πηγη; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζουμε άτομο από τους επιλαχόντες 18-24 που σε αυτή τη φάση τον παίρνουν, αλλά δεν θέλει να πάει, μπορούμε να πάρουμε τη θέση του, ? Να πάμε μαζί στο κεκ και να γίνει ανταλλαγή κάπως? Ως πότε είναι οι ενεργοποιήσεις? Αν κ θα μ πείτε, τί ρωτάω κι εγώ τέτοια ώρα, με τόσα που συμβαίνουν στη χώρα......? 

Δυστυχώς όχι. Οι ενεργοποιήσεις είναι μέχρι *7 Αυγούστου. Το πρώτο δεν το θυμάμαι. :)

Επειδη το χω ψαξει το θεμα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα λεφτα αυτα δε μπορει να τα ακουμπησει κανεις..Ειναι απο το ΕΣΠΑ 2007-2013 και απο τη στιγμη που εχουν ξεκινησει οι πληρωμες απο τη θεωρια και μετα θα ολοκληρωθουν μεχρι το τελος...Ειναι δεσμευμενα και δε μπορει κανεις να βαλει χερι ακομα και σε περιπτωση χρεωκοπιας..

20. Σο εγκεκριμϋνο από την Ευρωπαώκό Επιτροπό «΢ύμφωνο Εταιρικόσ ΢χϋςησ (Εταιρικό ΢ύμφωνο για το Πλαύςιο Ανϊπτυξησ) 2014-2020», αρ. απόφαςησ C(2014) 3542 final/23.5.2014

 

Λίγο που το έψαξα βρήκα αυτό, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι τα λεφτά δεν είναι από το 2007-2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν απο το υπουργειο πριν λιγο (απο ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ) και μου ειπε ο εν λογω κυριος (Χαραλαμπακης λεγοταν)πως σημερα πηγε η εντολη πληρωμης για το τμημα μου στο παρακαταθηκων..Γνωριζει κανεις αν το παρακαταθηκων εκτελει κανονικα τις εντολες η ειναι και αυτο σε τραπεζικη αργια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...