Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θυμαμαι καλα ειναι ενα thingy που το κανουν και στον ΟΑΕΔ και ειναι απαραιτητο αν περιμενεις να σου βρουν δουλεια

Απλα τους λες τι σε ενδιαφερει να κανεις κτλ , τιποτα το σημαντικο

Ναι αλλά εγώ δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο και σήμερα στο ΚΕΠ μου είπε όταν μας το στείλουν θα σε ενημερώσουμε (μετά που έκανα την αίτηση). Δηλαδή τι θα γράφει πάνω αυτό ενώ εμένα δε με έχουν ρωτήσει τίποτα; :P

 

*Τελικά παιδιά αυτό χαρτί επιβεβαιώνει πως έχω κάνει αυτή τη δράση αν και εγώ δεν έχω συμπληρώσει ποτέ το έντυπο :P

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nikalmo

Ναι μπορείς σε αυτό.

 

 

tasgr86

Πας σε έναν ΟΑΕΔ στον σύμβουλο εργασίας και του λες ότι θέλεις ένα χαρτί εξατομικευμένης δράσης και στο δίνει το πας στο Κέντρο Δία Βίου Μάθησης.

 

 

Radiant

Επικυρώσεις δεν χρειάζονται πλέον για ΔΗΜΟΣΙΟ φορέα. Τα ΚΕΚ (Κέντρα Δία Βίου Μάθησης) είναι ιδιωτικά οπότε λες στο ΚΕΠ θέλω επικύρωση των χαρτιών για ΙΔΙΩΤΙΚΟ φορέα.

 

 

Rafinos

Τα ΔΕ-ΙΕΚ παίρνουν λιγότερα χρήματα από τους ΑΕΙ-ΤΕΙ.

 

 

Mareled

Στο Voucher τουρισμού ΠΡΟΣΟΧΗ πρέπει να έχεις ξεκινήσει τα μαθήματα πριν συμπληρώσεις το 29ο έτος ηλικίας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

είχα πάει πριν από περίπου 2 εβδομάδες στην εφορία όπου τακτοποίησα κάτι εκκρεμότητες σχετικά με την φορολογική δήλωση, και σήμερα πιιστώθηκε στον λογαριασμό μου η επιστροφή από την παρακράτηση του voucher.

 

Καλές πληρωμές σε όλους!

Καλό καλοκαίρι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια ερώτηση ξερει κανεις τι παιζει με την πληρωμη της β φασης υπαρχει καμια ανακοίνωση για το ποτε θα πάρουμε και αυτα τα (εκατομμύρια) λεφτα??..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόφοιτος ΑΕΙ είμαι... Και τα μόνα έσοδα είναι του voucher... Το εκκαθαριστικό γράφει δηλωθέν είσοδημα 3385,72 μας έχουν μισθωτή εργασία 2602,80 αλλά και επιχειρηματική δραστηριότητα 782,00.

Εφόσον τα χρήματα του voucher 2700 γιατί αυτοί δηώνουν 3385,72???

Ρώτησα το λογιστή και μου είπε αυτά βγαίνουν ηλεκτρονικά...

Επιστροφή φόρου 496,13

τοσα βγαινουν μαζι με τις αποδειξεις που πληρωθηκε το κεκ σε ολες τις φασεις (θεωρια α κ β πρακτικης) συν τα 2550 μεικτα δικα σου Αλλα γτ τα φορτωσαν σε εσενα δε ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

είχα πάει πριν από περίπου 2 εβδομάδες στην εφορία όπου τακτοποίησα κάτι εκκρεμότητες σχετικά με την φορολογική δήλωση, και σήμερα πιιστώθηκε στον λογαριασμό μου η επιστροφή από την παρακράτηση του voucher.

 

Καλές πληρωμές σε όλους!

Καλό καλοκαίρι!

Πότε είχες κάνει την δήλωση? και στο site αλλαξε κάτι στο εκκαθαριστικό η τα ίδια λέει ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε είχες κάνει την δήλωση? και στο site αλλαξε κάτι στο εκκαθαριστικό η τα ίδια λέει ακόμα?

Την φορολογικη δήλωση την έκανα στις 3/6/15 και τις εκκρεμότητες τις τακτοποίησα πριν 2 εβδομάδες περίπου στην εφορία. Νομίζω το ίδιο γράφει το εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα παιδιά!

 

Πήγα πριν 1 εβδομάδα στην εφορία για την επιστροφή από το περσινό voucher και μου είπαν ότι θα ξεκινήσουν πληρωμές από αρχές Σεπτέμβρη....Μου είπε ότι πρέπει πάλι να καταθέσω υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έκανα φορολογική το διάστημα 2010- 2012....Πως κάποιοι άλλοι εδώ έχουν πάρει κανονικά την επιστροφή τους? Σημειωτέον υπάγομαι στην ΔΟΥ Ηρακλείου Κρήτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  @politechnon Μήπως ξέρετε για το β' κύκλο voucher τουρισμου αν ανοίξουν πάλι οι αίτησεις ή θα πάρουν άτομα στις ήδη υπάρχουσες λίστες? Τουλάχιστον για εμας που κάναμε λάθος στις αιτήσεις καλό θα ήταν να ανοίξουν και πάλι γιατί από ότι είδα δεν έχουν βγάλει ανακοίνωση για ενστάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι επιτυχών στο Voucher τουρισμού. Στις 29/4 τελείωσα την πρακτική από το γενικό Voucher. Με ενημέρωσαν ότι δεν μπορώ να συμμετέχω στο Voucher τουρισμού γιατί δεν έχουν περάσει 4 μήνες από το πρώτο Voucher μέχρι την υποβολή της αίτησής μου για το του τουρισμού. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Politechnon αν κάποιος είναι επιτυχων στο voucher τουρισμού αλλά είναι ήδη 29 (ακόμα και όταν έκανε την αίτηση είχε συμπληρώσει το 29ο έτος), γίνεται να το παρακολουθήσει κανονικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikalmo

Ναι μπορείς.

 

 

dim_nat11

Υπάρχει εντολή από το Υπ. Οικονομικών ότι καμία επιστροφή δεν γίνετε μέχρι νεοτέρας εντολής.

 

 

Rafinos

Τυπικό είναι.

 

 

Nickosgr

Αποτελέσματα θα βγαίνουν από τους αιτούντες, δεν ανοίγει ξανά για νέες αιτήσεις.

Σωστό αυτό. Ενστάσεις δεν έχουν βγάλει.

 

 

Kosmasdel

Ναι ισχύει δυστυχώς δε μπορείς.

 

 

Mary1

Δυστυχώς όχι δε μπορείς να παρακολουθήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...