Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έκανα τη φορολογική δήλωση μέσα στον Ιούνιο για τα λεφτά του περσινού voucher και μου έβγαλε επιστροφή φόρου: 496,13      Τόσο είναι τα χρήματα?? Εγώ ήξερα για 540

Πρέπει να πάω από την εφορία τελικάααα???

Ο λογιστής δήλωσε IBAN Εθνικής Τράπεζας.

 

Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει please....

Είσαι απόφοιτος ΑΕΙ- ΤΕΙ ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης???/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για το voucher τουρισμού. Απο το ΚΕΚ μου είπαν ότι χρειάζεται επικυρωμένο αντίγραφο ταυτότητας αλλά είχα διαβάσει ότι οι επικυρώσεις εντύπων στο ΚΕΠ δε χρειάζονται πια. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για το voucher τουρισμού. Απο το ΚΕΚ μου είπαν ότι χρειάζεται επικυρωμένο αντίγραφο ταυτότητας αλλά είχα διαβάσει ότι οι επικυρώσεις εντύπων στο ΚΕΠ δε χρειάζονται πια. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Τίποτα δε χρειάζεται.Μπαίνεις εδώ και κάνεις την αίτηση.Αν αργότερα όταν βγουν τα αποτελέσματα σε πάρουν επιλέγεις το ΚΕΚ που σε βολεύει και πηγαίνεις ότι σου χαρτιά σου ζητήσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι απόφοιτος ΑΕΙ- ΤΕΙ ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης???/

Απόφοιτος ΑΕΙ είμαι... Και τα μόνα έσοδα είναι του voucher... Το εκκαθαριστικό γράφει δηλωθέν είσοδημα 3385,72 μας έχουν μισθωτή εργασία 2602,80 αλλά και επιχειρηματική δραστηριότητα 782,00.

Εφόσον τα χρήματα του voucher 2700 γιατί αυτοί δηώνουν 3385,72???

Ρώτησα το λογιστή και μου είπε αυτά βγαίνουν ηλεκτρονικά...

Επιστροφή φόρου 496,13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόφοιτος ΑΕΙ είμαι... Και τα μόνα έσοδα είναι του voucher... Το εκκαθαριστικό γράφει δηλωθέν είσοδημα 3385,72 μας έχουν μισθωτή εργασία 2602,80 αλλά και επιχειρηματική δραστηριότητα 782,00.

Εφόσον τα χρήματα του voucher 2700 γιατί αυτοί δηώνουν 3385,72???

Ρώτησα το λογιστή και μου είπε αυτά βγαίνουν ηλεκτρονικά...

Επιστροφή φόρου 496,13

χμμμμ δε ξέρω μη σου πω και ψεματα... περιεργο γιατι σ εχει 496 επιστροφη φορου... κ εγω αποφοιτος ΤΕΙ αλλα 540 πηρα χωρις αλλα έσοδα... αν γνωριζει καποιος αλλος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμ δε ξέρω μη σου πω και ψεματα... περιεργο γιατι σ εχει 496 επιστροφη φορου... κ εγω αποφοιτος ΤΕΙ αλλα 540 πηρα χωρις αλλα έσοδα... αν γνωριζει καποιος αλλος ..

Μπορεί ο ένας να ήταν στο 18-24 και ο άλλος στο 25-29...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί ο ένας να ήταν στο 18-24 και ο άλλος στο 25-29...

Να παίζει ρόλο η ηλικία;;; Στο πρώτο πρώτο voucher στο οποίο και αναφερόμαστε ήταν ενιαία η κλίμακα ηλικίας δηλαδή 18-29 οπότε δε νομίζω να διαφοροποιείται στην επιστροφή...

Τι να πω δεν είναι μεγάλη η διαφορά αλλά μυστήρια πράγματα αυτά τα voucher... :X

 

Και μου κάνει εντύπωση που ενώ το voucher ήταν 2700 μου βγάζει εισόδημα 3385,72 ....  :mad:  :mad: 

χμμμμ δε ξέρω μη σου πω και ψεματα... περιεργο γιατι σ εχει 496 επιστροφη φορου... κ εγω αποφοιτος ΤΕΙ αλλα 540 πηρα χωρις αλλα έσοδα... αν γνωριζει καποιος αλλος ..

Τα πήρες τα 540?? Άργησαν να μπουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παίζει ρόλο η ηλικία;;; Στο πρώτο πρώτο voucher στο οποίο και αναφερόμαστε ήταν ενιαία η κλίμακα ηλικίας δηλαδή 18-29 οπότε δε νομίζω να διαφοροποιείται στην επιστροφή...

Τι να πω δεν είναι μεγάλη η διαφορά αλλά μυστήρια πράγματα αυτά τα voucher... :X

 

Και μου κάνει εντύπωση που ενώ το voucher ήταν 2700 μου βγάζει εισόδημα 3385,72 ....  :mad:  :mad: 

Τα πήρες τα 540?? Άργησαν να μπουν???

 

Να παίζει ρόλο η ηλικία;;; Στο πρώτο πρώτο voucher στο οποίο και αναφερόμαστε ήταν ενιαία η κλίμακα ηλικίας δηλαδή 18-29 οπότε δε νομίζω να διαφοροποιείται στην επιστροφή...

Τι να πω δεν είναι μεγάλη η διαφορά αλλά μυστήρια πράγματα αυτά τα voucher... :X

 

Και μου κάνει εντύπωση που ενώ το voucher ήταν 2700 μου βγάζει εισόδημα 3385,72 ....  :mad:  :mad: 

Τα πήρες τα 540?? Άργησαν να μπουν???

Tα πήρα ναι αλλα λιγο αργησαν γιατί εχω ειχα κανει βλακεια κ δν ειχα διευεθετησει ενα θεμα με την εφορια.. με το που το ελυσα μεσα σε 2 βδομαδες τα πηρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα απο την δου μ ειπαν οτι θα μπουν σε 15 -20 μερες αν μπουν θα ενημερωσω αν παρει κανεισ ας γραψει να ξερουμε τι παιζει ποτε πηγε δου ποτε εκανε δηλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά!

 

Πριν αρκετές ημέρες έκανα αίτηση για το voucher τουρισμού. Το Σάββατο με πήραν από το κεκ και μου είπαν να πάω στο κεπ (ένα έχει η περιοχή) και να κάνω αίτηση εξατομικευμένης δράσης. Τι είναι αυτό (έψαξα στο γκουγκλ αλλά δεν υπάρχει κάτι με ακριβώς αυτή την ονομασία);

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα κάνει αίτηση στο voucher 25-29 ήμουν επιλαχών και τώρα επιτυχών . Πήγα σε κεκ ύστερα σε συνέντευξή σε εταιρεια. Μου ζητάει το κεκ τα δικαιολογητικά τα καταθέτω και μου λένε οτι κατά τα μέσα Αυγούστου θα με πάρουν για τα θεωρητικά χωρίς να έχω υπογράψει σύμβαση . Ξέρετε αν θα υπάρχει πρόβλημα η υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία για να υπογραφεί συμβαση? Έχω αγχωθεί κάπως όποιος μπορεί ας βοηθήσει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά!

 

Πριν αρκετές ημέρες έκανα αίτηση για το voucher τουρισμού. Το Σάββατο με πήραν από το κεκ και μου είπαν να πάω στο κεπ (ένα έχει η περιοχή) και να κάνω αίτηση εξατομικευμένης δράσης. Τι είναι αυτό (έψαξα στο γκουγκλ αλλά δεν υπάρχει κάτι με ακριβώς αυτή την ονομασία);

 

Φαντάζομαι το "αίτηση εξατομικευμένης δράσης" σημαίνει φέρε μας τα χαρτιά σου να σε καπαρώσουμε, μη τυχόν και πας αλλού και μας φάει άλλο ΚΕΚ το χιλιάρικο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα κάνει αίτηση στο voucher 25-29 ήμουν επιλαχών και τώρα επιτυχών . Πήγα σε κεκ ύστερα σε συνέντευξή σε εταιρεια. Μου ζητάει το κεκ τα δικαιολογητικά τα καταθέτω και μου λένε οτι κατά τα μέσα Αυγούστου θα με πάρουν για τα θεωρητικά χωρίς να έχω υπογράψει σύμβαση . Ξέρετε αν θα υπάρχει πρόβλημα η υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία για να υπογραφεί συμβαση? Έχω αγχωθεί κάπως όποιος μπορεί ας βοηθήσει ..

δν ειναι τπτ η συμβαση..μερικες μερες πριν ξεκινησουν τα μαθηματα την υπογραφεις κ ξεκινας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι το "αίτηση εξατομικευμένης δράσης" σημαίνει φέρε μας τα χαρτιά σου να σε καπαρώσουμε, μη τυχόν και πας αλλού και μας φάει άλλο ΚΕΚ το χιλιάρικο :-D

 

Αν θυμαμαι καλα ειναι ενα thingy που το κανουν και στον ΟΑΕΔ και ειναι απαραιτητο αν περιμενεις να σου βρουν δουλεια

Απλα τους λες τι σε ενδιαφερει να κανεις κτλ , τιποτα το σημαντικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...