Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, partsAS είπε

Μπορει να αντέξει αυτο εδω το τροφοδοτικο 2 molex to pci e μια nvidia  gtx  970 ?

Η 12άρα που μας ενδιαφέρει σε ένα σύστημα από το 2004 και μετά δίνει τα λιγότερα Amper;;;

Όχι, είναι ακατάλληλο και μάλλον εκείνης της εποχής. Έκανα μια αναζήτηση στο internet και δεν μου έβγαλε καν την εταιρία ή κάποιο προϊόν της.

Αν κατάλαβα καλά το σύστημά σας είναι 775. Σε ένα τέτοιο σύστημα θα χαραμίζεται η 970 -ανεξαρτήτως τροφοδοτικού- λόγω του ότι είναι παλιά και αδύναμη η όλη πλατφόρμα. Η καλύτερη κάρτα που μπορεί να μπει είναι η GTX 760.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά ένας φίλος έχει ένα pc και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα όταν το pc είναι σε idle ή κάνει browsing δεν έχει κάποιο θέμα όταν όμως πάει να ανοίξει κάποιο παιχνίδι ακόμη και το ποίο ελαφρή η οθόνη μετά από 10 λεπτά σβήνει ενώ ακούγεται από πίσω κανονικά ο ήχος του παιχνιδιού εγώ πιστεύω πως είναι το τροφοδοτικό σας στέλνω και ένα screenshot που ίσως βοηθήσει εσείς  τι πιστεύετε;

IMG_20201113_024217_132.jpg

Επεξ/σία από chrismilo91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chrismilo91 είπε

 

IMG_20201113_024217_132.jpg

Μπορείτε να ανεβάσετε screenshot από το HWinfo; Οι τάσεις που δείχνει το HWmonitor είναι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Μου περισσεψαν κομματια απο αναβαθμιση και θα κανω 2ο PC για παιδι δημοτικου, τωρα που θα εχουν και τηλεκπαιδευση. Ειναι ενας i5 6500 me GTX 960. Θελω να παρω ενα τροφοδοτικο σχετικα φτηνο γυρω στα 450W - 500W. Υπαρχει καμμια προταση; 

CoolerMaster MWE 600 White 230V - V2 το βρίσκω ετοιμοπαραδοτο (βασική προϋπόθεση) να το πάρω;

Επεξ/σία από fou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fou είπε

Καλησπερα. Μου περισσεψαν κομματια απο αναβαθμιση και θα κανω 2ο PC για παιδι δημοτικου, τωρα που θα εχουν και τηλεκπαιδευση. Ειναι ενας i5 6500 me GTX 960. Θελω να παρω ενα τροφοδοτικο σχετικα φτηνο γυρω στα 450W - 500W. Υπαρχει καμμια προταση; 

CoolerMaster MWE 600 White 230V - V2 το βρίσκω ετοιμοπαραδοτο (βασική προϋπόθεση) να το πάρω;

Ναι ειναι αξιοπρεπες τροφοδοτικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, litmane είπε

Ευχαριστώ αδερφέ. δυο μέρες που το έχω πανω καλά παει😀

Στην θέση σου κάποια στιγμή θα αναβάθμιζα cpu σε R 5600X , θα δεις τεράστια διαφορά απόδοσης και μέσα στα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Στην θέση σου κάποια στιγμή θα αναβάθμιζα cpu σε R 5600X , θα δεις τεράστια διαφορά απόδοσης και μέσα στα παιχνίδια.

Σίγουρα.αλλά για αυτό που θέλω είναι αρκετός ο 1600 αναβαθμίσει θα γίνει όταν πάμε σε ddr5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, litmane είπε

Σίγουρα.αλλά για αυτό που θέλω είναι αρκετός ο 1600 αναβαθμίσει θα γίνει όταν πάμε σε ddr5

Ναι αλλά ο R5600X θα παίξει στο παρόν σύστημα σου με μια απλή αναβάθμιση BIOS (ξανασκέοψυ το)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2020 στις 1:44 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Μπορείτε να ανεβάσετε screenshot από το HWinfo; Οι τάσεις που δείχνει το HWmonitor είναι λάθος.

Τελικά ήταν η κάρτα γραφικών καθώς το pc δεν άναβε μετά από λίγο μόλις την αντικαταστήσω και μπω windows θα στείλω screenshot από hwinfo το τροφοδοτικό είναι ένα hantol 500watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, chrismilo91 είπε

Τελικά ήταν η κάρτα γραφικών καθώς το pc δεν άναβε μετά από λίγο μόλις την αντικαταστήσω και μπω windows θα στείλω screenshot από hwinfo το τροφοδοτικό είναι ένα hantol 500watt

Το τροφοδοτικό θέλει αντικατάσταση, Είναι παλιό.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...