Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nasosgtech είπε

Καλησπέρα.Ψαχνω τροφοδοτικό semi modular,καθώς αυτό που έχω κλείνει δεκαετία, γύρω στα 500watt. Έχετε να προτείνετε κάποιο; 

Εδώ είσαι: https://www.skroutz.gr/s/7505509/Be-Quiet-Dark-Power-Pro-11-550W-Semi-Modular-80-Plus-Platinum.html

Επεξ/σία από kostas_anes
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Μήπως έχεις να προτείνεις κάτι κάτω από 100 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nasosgtech είπε

Μήπως έχεις να προτείνεις κάτι κάτω από 100 ευρώ;

Ααα, τότε γιατί δεν ανέφερες και την τιμή που ψάχνεις 😛;
Επίτηδες σου είπα το συγκεκριμένο γιατί ήταν το πιο ακριβό που βρήκα με αυτά τα specs. Αν θες κάτι πιο φθηνό κοίτα TX550M! 

22 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Δεν θέλετε να κρατήσει και το επόμενο 10ετία;

Σε 3 χρόνια μπορεί να είμαστε και με 12VO, oπότε τα συμβατικά τροφοδοτικά πάνε κάδο ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2020 στις 2:07 ΠΜ, kostas_anes είπε

Ααα, τότε γιατί δεν ανέφερες και την τιμή που ψάχνεις 😛;
Επίτηδες σου είπα το συγκεκριμένο γιατί ήταν το πιο ακριβό που βρήκα με αυτά τα specs. Αν θες κάτι πιο φθηνό κοίτα TX550M! 

Σε 3 χρόνια μπορεί να είμαστε και με 12VO, oπότε τα συμβατικά τροφοδοτικά πάνε κάδο ;) 

Κανένα κάδο δεν πάνε αν το σύστημά σου το φτιάχνεις με ορίζοντα δεκαετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vassilis_24 είπε

Κανένα κάδο δεν πάνε αν το σύστημά σου το φτιάχνεις με ορίζοντα δεκαετίας.

Δεν ξέρω για εσένα, προσωπικά σε μια δεκαετία θα αλλάξω 5-6 μητρικές τουλάχιστον στο 24/7 PC μου 😛

Και αν φτιάχνεις σύστημα 10ετίας, καλό θα ήταν αρχική τιμή να έχει τα 2.5-3 χιλιάρικα γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να την βγάλει ούτε για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostas_anes είπε

Δεν ξέρω για εσένα, προσωπικά σε μια δεκαετία θα αλλάξω 5-6 μητρικές τουλάχιστον στο 24/7 PC μου 😛

Και αν φτιάχνεις σύστημα 10ετίας, καλό θα ήταν αρχική τιμή να έχει τα 2.5-3 χιλιάρικα γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να την βγάλει ούτε για πλάκα.

To δικό μου τόσο την έβγαλε με μόλις μία αλλαγή τροφοδοτικού και κάποιες προσθήκες σκληρών δίσκων.

Σε κάθε περίπτωση, αν υποστηριχθεί αυτό το πρότυπο, που δε φαίνεται κάτι άμεσα, οι μελλοντικές μητρικές που θα το υποστηρίζουν, θα μετατρέπουν την τάση, δε θα χρειάζεται ν'αλλάξεις ολόκληρο σύστημα γι'αυτό και κατά πάσα πιθανότητα έως βεβαιότητα, θα συνεχίσουν να υποστηρίζουν τις τωρινές προδιαγραφές των τροφοδοτικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα καλό τροφοδοτικό κάπου στα 750-850W για νέο σύστημα που φτιάχνω και στην αγορά δεν υπάρχει τίποτα. Είχα παραγγείλει ένα AX850 και έφαγα άκυρο (όχι ότι είχα και σοβαρές ελπίδες). Σήμερα εμφανίστηκε μόνο ένα hx850 και το έχασα. 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Εμφανίζονται μερικά dark power 11 που μάλλον είναι η επόμενη επιλογή αλλά με χαλάει το μέγεθος (το κουτί είναι μικρό, ένα define 7 compact) και ότι έχει 5 χρόνια εγγύηση. 

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία ή κάποια πληροφορία για την διαθεσιμότητα? Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία ή κάποια πληροφορία για την διαθεσιμότητα? Ευχαριστώ. 

Αυτή τη περίοδο όχι.

Τι σύστημα φτιάχνετε και θέλετε τόσα Watt;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Τέρης Α. 5900x και 3080. Φτάνουν και λιγότερα αλλά θέλω λίγο headroom και απόλυτα silent λειτουργία γιατί είναι για silent σύστημα με εξωτερικά νερά κτλπ. Αν υπάρχει κάτι στα 750 θα το σκεφτόμουν ενδεχομένως αλλά δεν είναι ότι υπάρχει κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι δύσκολη περίοδος τώρα...

31 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Εμφανίζονται μερικά dark power 11 που μάλλον είναι η επόμενη επιλογή αλλά με χαλάει το μέγεθος

Σαν τα Corsair δεν είναι σε μέγεθος; Είναι άμεσα διαθέσιμα και τελείως αθόρυβα (εκτός από όταν ανάβουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...