Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα θα πρεπει να φτυσουν αιμα για να μεινω στην wind....με το που το τελειωσε ο χρονος απο 15 ευρω μου το ανεβασαν (για το small που εχει μονο νετ)...τους περνω τηλ και μου λενε σας εχουμε προσφορα να συνεχισετε με 19 ευρω τον μηνα...αλλιως στα 23 απο οτι θυμαμαι...τους λεω καλα αντι εστω να με κρατησετε στα ιδια με ανεβαζετε κ ολας...μα μου λεει ηδη σας κανουμε προσφορα απο τα 23 στα 19...(ενω ημουν με 15).... :blink: :blink: :blink: :blink: ....και τους λεω κρατηστε με στα 15 ευρω να κατσω αλλον 1 χρονο...και μου λενε δεν γινεται...τωρα αιτηση στην forthnet απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι χαζομάρα τους έχει πιάσει εκεί στην wind δεν ξέρω , θα ξυπνήσουν μια μέρα αλλά θα πρέπει να την χαρίσουν την 24τους για να βρουν πελάτη με αυτά που κάνουν ( ούτε νέους συνδρομητές θέλουν αλλά διώχνουν και τους παλιούς :blink: ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου εχουν στειλει απο εχθες μήνυμα με username/password αν τα βαλω στο ρουτερ θα εχω τη γραμμη που μου παρεχει η forthnet;

 

τελευταια ενημερωση:

20/06/2013 19:23:09 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

07/06/2013 04:45:55 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

07/06/2013 04:45:55 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

07/06/2013 05:47:10 Προωθήθηκε το αίτημα τηλεφωνικού σας αριθμού

07/06/2013 05:47:32 Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού

20/06/2013 12:02:28 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

20/06/2013 12:04:59 Το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού προωθήθηκε επιτυχώς

20/06/2013 14:13:39 Η υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μέχρι χθες με είχε στο στάδιο :

Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού

 

Σήμερα δίνω στοιχεία τηλεφώνου στο site και μου βγάζει :

Δεν έχουμε στοιχεία για τον ζητούμενο αριθμό

 

Συμβαίνει και σε άλλους? Έχει κάποιο πρόβλημα ο server τους? Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μου πει.

Τηλεφώνησα στο κατάστημα που έκανα την αίτηση και περιμένω κάποια απάντηση αλλά τίποτα ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Εριχνα μια ματια τωρα στο συμβολαιο και βλεπω οτι τα δωρεαν hd που ειναι για 2 μηνες δεν ειναι τσεκαρισμενα.Τα ενεργοποιουν αυτοματα οι ιδιοι η πρεπει να κανω κατι εγω?

Τα παίρνει όποιος πληρώνει με πιστωτική, για τους άλλους τρόπους πληρωμής δεν θυμάμαι.

 

2.Σχετικα με το ιντερνετ σας εδωσαν καποιο modem/router η αυτο το φερνουν οι τεχνικοι που θα ερθουν να κανουν την εγκατασταση?

Τεχνικός για το ίντερνετ δεν έρχεται στις περιπτώσεις που οι καλωδιώσεις είναι έτοιμες. Στην δική σου περίπτωση θα έρθει και αυτός θα σου φέρει και τον εξοπλισμό.

 

3.Τι δικαιουμαι απο την nova οταν ερθουν οι τεχνικοι εφοσον εχω δικια μου εγκατασταση αυτη τη στιγμη?

Τον δορυφορικό δέκτη μόνο. Τεχνικός για εγκατάσταση ΔΕΝ θα έρθει. Τον δέκτη θα τον συνδέσεις και θα τον ρυθμίσεις μόνος σου. Θα μιλήσετε στο τηλέφωνο για την ενεργοποίηση της κάρτας NOVA.

 

Παιδια εγω που εχω ήδη το 2play με 30ευρω /μήνα -πελάτης απο το 2007 - μπορω να μεταφερθω στο πακέτο με τα ίδια λεφτα?

Όχι, τους παλιούς τους έχουν "σίγουρους" και επειδή είναι μια εταιρία που "προσέχει πολύ" αυτούς που της τα σκάνε τόσα χρόνια, δεν το κάνει. Να ανέβεις κόστος, ναι... να χαμηλώσεις όμως... όχι!

 

Για τον φίλο που έχει πρόβλημα με την ποιότητα/ένταση ήχου, υπάρχει διαφορετική συμπεριφορά με τις συσκευές τηλεφώνων. Ασύρματα Panasonic και σταθερές συσκευές Siemens, δουλεύουν περίφημα με τους εναλλακτικούς. Υπάρχουν όμως κάποιες μάρκες τηλεφώνων που ενώ με τον ΟΤΕ δούλευαν μια χαρά, με τους εναλλακτικούς δεν έχουν καλή απόδοση. Δοκίμασε με κάποια άλλη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παίρνει όποιος πληρώνει με πιστωτική, για τους άλλους τρόπους πληρωμής δεν θυμάμαι.

 

Τεχνικός για το ίντερνετ δεν έρχεται στις περιπτώσεις που οι καλωδιώσεις είναι έτοιμες. Στην δική σου περίπτωση θα έρθει και αυτός θα σου φέρει και τον εξοπλισμό.

 

Τον δορυφορικό δέκτη μόνο. Τεχνικός για εγκατάσταση ΔΕΝ θα έρθει. Τον δέκτη θα τον συνδέσεις και θα τον ρυθμίσεις μόνος σου. Θα μιλήσετε στο τηλέφωνο για την ενεργοποίηση της κάρτας NOVA.

 

1.Δεν ειναι θεμα πιστωτικης ολοι τα παιρνουν για 2 μηνες και αυτοι που θα πληρωνουν με πιστωτικη τα παιρνουν για 12 μηνες.

Εμενα απλα δεν ειναι τσεκαρισμενα.

 

2.Ωραια γιατι εχουν να κανουν δουλεια με την καλωδιωση οπως μου ανεφεραν και αυτοι απο τον Οτε οποτε αυτοι θα μου φερουν και τον εξοπλισμο που χρειαζεται.

 

3.Φυσικα και θα ερθουν αφου δεν γνωριζουν οτι εχω δικια μου εγκατασταση(απλα εγω το αναφερω εδω).Επισης δικαιουμαι πιατο και καλωδιο(εως 30 μετρα αν δεν κανω λαθος) και οχι μονο τον δεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.Φυσικα και θα ερθουν αφου δεν γνωριζουν οτι εχω δικια μου εγκατασταση(απλα εγω το αναφερω εδω).Επισης δικαιουμαι πιατο και καλωδιο(εως 30 μετρα αν δεν κανω λαθος) και οχι μονο τον δεκτη.

Από την στιγμή που δεν έχεις ενημερώσει πως έχεις εγκατάσταση και θα έρθει, θα του δώσεις 50ρικο.

Αν δεν του δώσεις 50ρικο, δεν θα έρθει και δεν θα σου φέρει ούτε πιάτο, ούτε καλώδιο, ούτε LNB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που δεν έχεις ενημερώσει πως έχεις εγκατάσταση και θα έρθει, θα του δώσεις 50ρικο.

Αν δεν του δώσεις 50ρικο, δεν θα έρθει και δεν θα σου φέρει ούτε πιάτο, ούτε καλώδιο, ούτε LNB.

:shock: :shock: :shock: :shock:

Πλακα κανεις?????

 

Το αναφερει με μεγαλα και μαυρισμενα γραμματα ΔΩΡΟ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ NOVA ΑΞΙΑΣ 50 ΕΥΡΩ

 

Το εχουμε αναφερει τοσες φορες και στην συγκεκριμενη προσφορα αλλα και σ'αυτην των Χριστουγεννων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σάκις σταμάτα να παραπληροφορείς τον κόσμο...η εγκατάσταση είναι δωρεάν...και το παληκάρι πιο πάνω που ρώτησε αν μπορεί να πάρει την προσφορά ενώ τώρα έχει μόνο τηλεφωνία και ιντερνετ του λες παπάτζες ότι δεν μπορεί.

 

Μια χαρά μπορεί να πάρει το 3play με δωρεάν κινητα σταθερά και nova start pack στα 29,90 και με +10 ευρώ αν θελει μπορει να προσθέσει ή ολα τα σινεμα ή ολα τα σπορτς.Καλά λένε τελικά..η ημιμάθεια χειρότερη απ'την αμάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πενηνταρικο ειναι για τον δεκτη δεν ειναι για την εγκατασταση... αυτη ειναι δωρεαν.

 

οποιος ειναι ηδη ή παλιος συνδρομητης μπορει να κανει το εξης απλο, διακοπη της συνδεσης του και δημιουργια νεας στο ονομα συγγενικου ατομου. Ειναι λιγο μπελας αλλα σαφως και αξιζει, εδω εγω σκεφτομαι να πληρωσω και διακοπη συνδεσης για να κανω την καινουργια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο για το 50ρικο, το είχα ξεχάσει τελείως και το έχω αναφέρει και εγώ σε προσφορά που μου έκαναν πριν έναν μήνα... http://www.sdtv.gr/smf/index.php/topic,34855.0.html

 

Απεριόριστο ίντερνετ έως 24Mbps
Εγκατάσταση και υλικά, δωρεάν
Ρούτερ δωρεάν, το οποίο παραμένει στην κατοχή μας
Ο HD δέκτης χρεώνεται με κόστος 49 ευρώ. Ο δέκτης παραμένει στην κατοχή μας και έχει εγγύηση 2 χρόνια

 

Σε καμία περίπτωση δεν έγινε εσκεμμένα, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν μπορεί κάποιος να κάνει κάποιο λάθος.

 

Όσο για το θέμα της παλαιότητας, υπάρχουν εκατοντάδες αναφορές από παιδιά που επειδή είναι ήδη συνδρομητές

σε άλλο πακέτο και πληρώνουν περισσότερα, δεν τους δίνουν προσφορές που τις παίρνουν άτομα

τα οποία κάνουν συμβόλαιο για πρώτη φορά, επειδή δεν συμφέρει την εταιρία.

Όσο και αν σας φαίνεται περίεργο, οι "νέοι" έχουν περισσότερες ευκαιρίες για να έχουν καλύτερη προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...