Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως οτι σου ειπαν για το κριτμας πακ εχουν "δικιο". Οι ενεργοι συνδρομητες δεν παιρνουν τον pvr με 50 ευρω, απλα τα novasports/novacinema με δεκα ευρω και τα "απεριοριστα" κινητα...

 

Στο pvr υπαρχει εξτρα χρεωση στην εγκατασταση γιατι τραβει και δευτερο καλωδιο... Οποτε ουτε ο τεχνικος ειναι απατεωνας, ουτε το  κεντρο προσπαθουσε να σε κλεψει, απλα δεν μπορουσες να παρεις το pvr δεκτη. Αυτος ειναι μονο για νεους συνδρομητες... Εγω επειδη θα μετακομοισω σκεφτομαι να κανω διακοπη (να πληρωσω ποινη) και στην νεα διεθυνση να κανα την προσφορα με pvr σε αλλο ονομα διοτι με το δικο μου δεν θα μπορω! H μεταφορα γραμμης εχει επιπλεον εξοδα οποτε ειναι μια ή αλλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Βλέπω στο εγχειρίδιο χρήσης ότι ο  δορυφορικός αποκωδικοποιητής HD 831 διαθέτει είσοδο και έξοδο RF

δηλαδή απλού επίγειου τηλεοπτικού σήματος από την κεραία της οικοδομής.

Εχει δοκιμάσει κάποιος αν δουλευει με το σήμα της DIGEA σε τηλεόραση χωρίς δέκτη mpeg4;

ή μηπως είναι κλειδωμένη η λειτουργία

όπως πιθανόν και η είσοδος USB καιΙ ΕΤΗERΝΕΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βλέπω στο εγχειρίδιο χρήσης ότι ο  δορυφορικός αποκωδικοποιητής HD 831 διαθέτει είσοδο και έξοδο RF

δηλαδή απλού επίγειου τηλεοπτικού σήματος από την κεραία της οικοδομής.

Εχει δοκιμάσει κάποιος αν δουλευει με το σήμα της DIGEA σε τηλεόραση χωρίς δέκτη mpeg4;

ή μηπως είναι κλειδωμένη η λειτουργία

όπως πιθανόν και η είσοδος USB καιΙ ΕΤΗERΝΕΤ

 

Υποθέτω πως στην είσοδο RF συνδέουμε την κεραία, και στην έξοδο την τηλεόραση, όταν η τηλεόραση δεν υποστηρίζει κάποιον από τους άλλους τρόπους σύνδεσης. Είναι η παλιότερη λογική των π.χ. VHS βίντεο, όπου σε κάποιο από τα κανάλια της τηλεόρασης (νομίζω ότι ο 831 HD κάπου έχει και σχετική ρύθμιση) συντονίζεται ο αποκωδικοποιητής, για να βλέπεις και να ακούς.

 

Όλα αυτά υποθέσεις, μιας και δεν αναφέρεται κάπου DVB-T για τον 831 HD. Δεν μπορώ να το δοκιμάσω για να πω με σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίρνει εξωτερικό usb adaptor γιά επίγεια ψηφιακά.

 

Σωστά, το αναφέρει στη σελίδα του Nova επίγεια: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=5577

 

Εκεί έχει και το "εγχειρίδιο χρήσης" (μια σελίδα είναι!): http://www.forthnetgroup.gr/media/PayTV/Docs/%CE%95%CE%B3%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-Dongle.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μέχρι χθες με είχε στο στάδιο :

Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού

 

Σήμερα δίνω στοιχεία τηλεφώνου στο site και μου βγάζει :

Δεν έχουμε στοιχεία για τον ζητούμενο αριθμό

 

Συμβαίνει και σε άλλους? Έχει κάποιο πρόβλημα ο server τους? Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μου πει.

Τηλεφώνησα στο κατάστημα που έκανα την αίτηση και περιμένω κάποια απάντηση αλλά τίποτα ως τώρα.

 

Πήρα σήμερα στο κατάστημα και μου είπαν ότι για κάποιο λόγο η wind έχει απορρίψει το αίτημα και θα ξαναέχουμε 15 ημέρες αναμονής λόγω επαναυποβολής του αιτήματος. Ωστόσο συνεχίζει να βγάζει στο site,  το :

"Δεν έχουμε στοιχεία για το ζητούμενο αριθμό".

Και ξαναρωτάω : Σε εσάς βγάζει πρόοδο εργασιών στο http://www.forthnetgroup.gr/adslstatus    ?

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20/06/2013 17:11:07 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση 20/06/2013 17:11:07 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

 

εμενα γραφει αυτο και αφορα νεα συνδεση γενικοτερα μιας και τωρα μπαινω στο σπιτι αυτο.μου κανει βεβαια εντυπωση γιατι σε ενα φιλο 2 σελιδες πιο πισω στην ιδια μερα εχει και αλλα σχολια....τωρα περιμενω να κλεισει ο μηνας και γενικα κανα 10ημερο και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα το πρωι καταστημα forthnet και ρωτησα εαν απο double play economy (24αρι, απερ σταθερα  και 30' κιν = 25ε νομιζω) που ενεργοποιηθηκε ιανουαριο θα μπορω να παω στην προσφορα 29,9..ναι μου ειπε αφου πρωτα με ρωτησε αν ημουν ποτε συνδρομητης nova που δεν ημουν..χωρις τελος ενεργοποιησης..μονο 50αρι για το μηχανημα της nova + καινουργιο 12μηνο παραμονης..παω αυριο στο καταστημα να το ξεκινησω αν ολα πανε ρολοι

πηγα σημερα τελικα και προχωρησε οπως ειχε συμφωνηθει..εντος 15 ο τεχνικος χωρις καμια χρεωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το x-mas offer και με πηρανε τηλεφωνο να με ρωτησουνε αν θελω να διακοψω τον λογαριασμο τον εντυπο και να το γυρισω αποκλειστικα σε e-billing, και να μου κανουν δωρο τα κινητα σε χρεωση αστικων. εννοειται πως δεχτηκα. βεβαια εγινε ανανεωση συμβολαιου.. για ρωτηστε κι εσεις, ηταν καλη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σημερα ο τεχνικος με τον αποδικοποιητη και το πιατο εγινε η εγκατάσταση και βλεπω κανονικα nova τωρα..Το μονο που απομενει ειναι η 24 γραμμη.Μου ειχαν στειλει οτι η ενεργοποιηση της Forthnet μαλλον θα ειναι 3/7  και μου εστειλαν και user/pass,το ρουτερ απο που θα το παρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φέρνουν με courier σπίτι. Πάρτους τηλέφωνο. εγώ τους πήρα και μου το έφεραν προχτές. Και σε εμένα τότε μου είπαν πως θα ενεργοποιηθεί η γραμμή. Ο τεχνικός που ήρθε σπίτι σου, τι σου είπε ότι δικαιούσαι; Πόσα μέτρα καλώδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και σε εμενα χθες ο τεχνικος για το πιατο.

Δικαιουσαι 30 μετρα αν χρειαστεις παραπανω υπαρχει καποια χρεωση.
Αν περισσεψουν απο τα 30 μετρα στο δινουν (ετσι εκαναν στη κοπελα μου).

Τωρα να ρωτησω κατι και εγω:

ο αποκωδικοποιητης δεν πιανει ενα "μπουκετο" καναλιων, μεσα σ αυτα ειναι το σκαι , μακεδονια.

Λογω του οτι ειναι στο σαλονι και το σκαι το βλεπουμε,

ξερει κανεις τι μπορει να γινει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και σε εμενα χθες ο τεχνικος για το πιατο.

Δικαιουσαι 30 μετρα αν χρειαστεις παραπανω υπαρχει καποια χρεωση.

Αν περισσεψουν απο τα 30 μετρα στο δινουν (ετσι εκαναν στη κοπελα μου).

 

Τωρα να ρωτησω κατι και εγω:

ο αποκωδικοποιητης δεν πιανει ενα "μπουκετο" καναλιων, μεσα σ αυτα ειναι το σκαι , μακεδονια.

Λογω του οτι ειναι στο σαλονι και το σκαι το βλεπουμε,

ξερει κανεις τι μπορει να γινει?

Εμενα παντως τα πιανει και τα δυο κανονικα,δεν ξερω τι μπορει να φταιει  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...