Προς το περιεχόμενο

Φορολογικές ερωτήσεις για το 2013


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πγα να κανω ορισικοποιησης περουσιακης καταστασης και ενω κανω κοινη φορολογικη δηλωση με την γυναικα μου μονο για μενα με αφηνει χωρις να μου δινει δυνατοτητα  επιλογης  ΑΦΜ και της γυναικας μου

 

Πηρα στο Helpdesk του taxis 2104802552 και μου ειπαν οτι δεν γινεται με ie και θελει google chrome

 

Τον κατεβασα αλλα παλι δεν εχω δυνατοτητα επιλογης ΑΦΜ

 

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιάννη η γυναίκα σου μάλλον έχει βγάλει δικούς της κωδικούς taxisnet ή δεν έχει δηλωθεί ο γάμος στο μητρώο.

Ένα από τα δύο συμβαίνει.

 

Άκου τι είπαν στο taxisnet.... ΗΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΚΟΥΩ ΦΕΤΟΣ

 

Το γράφουν και οι ρημάδες οι FAQ

5. Σε ποιες περιπτώσεις η σύζυγος που δεν είναι πιστοποιημένη χρήστης των υπηρεσιών του taxisnet, μπορεί να υποβάλλει δήλωση Ε9 με τους κωδικούς πρόσβασης του Υπόχρεου;

 

Η σύζυγος, η οποία δεν είναι ενεργή χρήστης των υπηρεσιών του Taxisnet, υποβάλλει ηλεκτρονικά τη δήλωση στοιχείων ακινήτων της, χρησιμοποιώντας για την πρόσβαση στο Taxisnet το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης του συζύγου της, εφόσον υπάρχει έγγαμη σχέση στο υποσύστημα  Taxis - Μητρώο.

Από την ημερομηνία όμως που είτε η σύζυγος αποκτήσει δικούς της κωδικούς πρόσβασης, είτε δηλωθεί διακοπή ή διάστασης της έγγαμης σχέσης στο υποσύστημα Taxis - Μητρώο, δεν είναι πλέον δυνατή η υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων της με τη χρήση των κωδικών του συζύγου. 
 
 
 
Ούτε τις οδηγίες στο site ΤΟΥΣ δεν έχουν διαβάσει.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιάννη η γυναίκα σου μάλλον έχει βγάλει δικούς της κωδικούς taxisnet ή δεν έχει δηλωθεί ο γάμος στο μητρώο.

Ένα από τα δύο συμβαίνει.

 

Άκου τι είπαν στο taxisnet.... ΗΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΚΟΥΩ ΦΕΤΟΣ

 

Το γράφουν και οι ρημάδες οι FAQ

5. Σε ποιες περιπτώσεις η σύζυγος που δεν είναι πιστοποιημένη χρήστης των υπηρεσιών του taxisnet, μπορεί να υποβάλλει δήλωση Ε9 με τους κωδικούς πρόσβασης του Υπόχρεου;

 

Η σύζυγος, η οποία δεν είναι ενεργή χρήστης των υπηρεσιών του Taxisnet, υποβάλλει ηλεκτρονικά τη δήλωση στοιχείων ακινήτων της, χρησιμοποιώντας για την πρόσβαση στο Taxisnet το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης του συζύγου της, εφόσον υπάρχει έγγαμη σχέση στο υποσύστημα  Taxis - Μητρώο.

Από την ημερομηνία όμως που είτε η σύζυγος αποκτήσει δικούς της κωδικούς πρόσβασης, είτε δηλωθεί διακοπή ή διάστασης της έγγαμης σχέσης στο υποσύστημα Taxis - Μητρώο, δεν είναι πλέον δυνατή η υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων της με τη χρήση των κωδικών του συζύγου. 
 
 
 
Ούτε τις οδηγίες στο site ΤΟΥΣ δεν έχουν διαβάσει.
 

 

 

 

Καλημερα...Ο γαμος εχει δηλωθει αφου κανουμε κοινη φορολογικη δηλωση.

Κωδικους εχει απο παλια για Ε9 μονο  αλλα τωρα δεν με αφηνει να μπω με αυτους γιατι δεν εχει παρει κλειδαριθμο. Ηξερα ομως οτι για παλιους χρηστες και ειναι παλια χρηστρια για Ε9 ισχυαν οι κωδικοι χωρις κλειδαριθμο.

Μαλλον το αλλαξαν .

Το 2009 ειχε κανει για πρωτη φορα Ε9 για χρηση 2008

 

Για να παρει κλειδαριθμο αφου εχει κωδικους μπορει απο οποιαδηποτε ΔΟΥ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παρει κλειδαριθμο αφου εχει κωδικους μπορει απο οποιαδηποτε ΔΟΥ ?

ναι, αν έχει εικόνα στο μητρώο (αν έχει δηλώσει την ταυτότητά της)

Αν δεν έχει εικόνα, μπορεί να γίνει ενδοϋπηρεσιακά από τον ένα υπάλληλο της ΔΟΥ στον άλλο, αρκεί να υπάρχει θέληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αν έχει εικόνα στο μητρώο (αν έχει δηλώσει την ταυτότητά της)

Αν δεν έχει εικόνα, μπορεί να γίνει ενδοϋπηρεσιακά από τον ένα υπάλληλο της ΔΟΥ στον άλλο, αρκεί να υπάρχει θέληση.

 

Ευχαριστω.Ναι εχει δηλωσει ταυτοτητα και φαινεται και στο Ε1 και δεν εχει αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκκαθαρίστικο του 2012 μπορούμε να λάβουμε μέσω Taxis?Σκάλωσα με τον κωδικό 901.

 

 

Μπορεις να λαβεις αφου εκκαθαριστει η δηλωση.Τι λεει ο 901 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προκαταβολή φόρου εισοδήματος από το προηγούμενο έτος..Εμφανίζεται στο κουτάκι με το Δ5 του εκκαθαριστικού της προηγούμενης χρονιάς.

 

Αναφέρομαι σε αυτό που εκδόθηκε το 2012,για το οικονομικό έτος 2011.

Λάθος διατύπωση στο πρώτο πόστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον 901-902 γράφεις την προκαταβολή φόρου που υπολογίστηκε στην περυσινή δήλωση, εάν σου υπολόγισαν και θα το δεις στο περυσινό εκκαθαριστικό.

Συνήθως, η προκαταβολή φόρου υπολογίζεται σε εισοδήματα από νοίκια αλλά και σε ελεύθερους επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκουσα οτι το Ε9 του 2013 εχει καποιες αλλαγες... Ειναι σημαντικες? Γιατι εγω ηδη υπεβαλα τη δηλωση μου και με το Ε9 δεν ασχοληθηκα αφου δεν υπηρξε αλλαγη στη περιουσιακη κατασταση.



Εκτός θέματος συγνώμη .....

Πήρα επιστροφή!!!!! Τόσο απίθανο όσο να κέρδιζα το τζοκερ !!!!!!!

 

Την πηρες κιολας?? Πριν ποσο καιρο ειχες υποβαλει τη δηλωση σου? Τα εβαλαν στο λογ/σμο σου?

Περιμενω κι εγω επιστροφη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...