Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι τετοιο, ειχα τετοιο κ μου το κλεψανε, θελω με αναρτήσεις κ τετοια

 

 

ελαφρύ και για τη πολη δεν μου είπες;

 

τις αναρτήσεις δεν τις θες για τη πόλη.

 

όσο για που στο κλέψανε. όλα κλέβονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αχρηστη πληροφορία ηταν το κλεψιμο

Ειχα ενα τετοιο που εβαλες αλλα μεχρι να το συνηθίσω πηρε καιρο, εχουν σκληρες σελες

 

 

αλλαγή σέλας, και εγώ έχω μια καρμπόν που σε νορμάλ αναβάτη θα του φανεί παλούκι. τα πρώτα χιλιομετρα είναι μέχρι να γλυκάνει ο κώλος. πλέον βαράω 120 και νιώθω λες και δεν υπάρχει σέλα από κάτω.

 

αναρτήσεις ιστορίες και λοιπά ανεβάζουν κατά πολύ το κόστος και παίρνεις σιδεριά χωρίς αστεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελαφρύ και για τη πολη δεν μου είπες;

 

τις αναρτήσεις δεν τις θες για τη πόλη.

 

όσο για που στο κλέψανε. όλα κλέβονται. 

 

θεωρώ πως δεν έχεις δίκιο εδώ. Εγώ αν κινούμουν πόλη, θα αγόραζα ενα φθηνό mountain. Κι αυτό γιατι στη πόλη, οσο να πεις, θα ανεβοκατεβαίνεις κράσπεδα, θα κάνεις οδηγικές καγκουριές τέτοιου τύπου... (διοτι απ'την εμπειρία μου οι ποδηλατόδρομοι ειναι για τ'αναθεμα).

Δηλ οταν ερχομαι θεσνικη για δουλειες, παρκάρω σιτυ γκειτ, παιρνω το cube sl road pro που χω, αλλα θεωρώ πως ταλαιπωριεμαι. Ενα κράσπεδο να ανεβεις, παει η μέση.

Πόσο μαλλον κουρσάκι που ειχε και του το κλέψανε.

 

Αποψη μου φυσικα.

 

Εφόσον δεν έχει απαιτήσεις, και θελει μονο ανεση και να κανει 2-3-4-5 χλμ εντός πολης για χαβαλέ ή δουλεια, το πιο φθηνο double suspension του κοσμου ας παρει. Εστω κι απ'τη ποδηλατουπολη. Γιατι δε νοείται διπλή αναρτηση ολινς ή προφλεξ για χαβαλε δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

τσίμπισα αυτό εδώ http://www.insomnia.gr/classifieds/various/automobile/786419-ballistic-taurus-29/ κ έχω μια απορία για τα δισκόφρενα, πήγα ~2-3 χιλιόμετρα κατηφόρα και στο τέλος παρατήρησα ότι ήταν πολύ ζεστά δεν μπορούσα να τα ακουμπίσω σχεδόν καθόλου... Κάνω τίποτα λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για Ποδήλατο δρομου μεχρι 1000€ max. Το θελω για να με διευκολύνει οσο γίνεται στις ανηφόρες...ειμαι ανάμεσα σε fitness και σε road. Θεωρω οτι το fitness λογο του ισιου τιμονιου του θα με βοηθησει στις ορθοπεταλιες τη λετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως το αντιθετο , για ορθοπεταλο το τιμονι της κουρσας ειναι οτι πρεπει γιατι γραπωνεσαι απο τις μανετες ...οι ορθοπεταλιες ως γνωστον ξοδευουν περισσοτερη ενεργεια και αν δεν εισαι αρκετα λεπτος το ορθοπεταλο το μονο που δεν θα κανει ειναι να σε βοηθησει να ανεβεις την ανηφορα .


Καλησπέρα,

τσίμπισα αυτό εδώ http://www.insomnia.gr/classifieds/various/automobile/786419-ballistic-taurus-29/ κ έχω μια απορία για τα δισκόφρενα, πήγα ~2-3 χιλιόμετρα κατηφόρα και στο τέλος παρατήρησα ότι ήταν πολύ ζεστά δεν μπορούσα να τα ακουμπίσω σχεδόν καθόλου... Κάνω τίποτα λάθος;

 

Αμα ησουν συνεχεια στα φρενα λογικο ειναι να ειναι ζεστα .. γενικα πρεπει να χρησιμοποεις τα φρενα με ρεγουλα σε μεγαλες κατηφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με δυσκολεύει περισσότερο γιατι πιάνεις το τιμονι ποιο κλειστα με αποτελεσμα να μην μπορεις να δωσεις τοση δύναμη

 

γενικά ΟΚ δίνεις ώθηση με το riser, αλλά και εγώ για drops θα έλεγα. είναι ποιο ΟΚ σε ανηφόρα. το ορθοπέταλο δεν είναι για όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά φιλος θελει να παρει ποδηλατο για άλματα, να ανεβοκατεβαίνει σκαλοπάτια και γενικα freeride τη του προτείνεται μεχρι 1600-1700€ απο Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

σχάρες - ράγες τρένου, τραμ - και το αυλάκι που σκάβουν για οπτική ίνα είναι φόβος και τρόμος για αστικούς ποδηλάτες

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

https://www.skroutz.gr/s/6626282/Ideal-Bikes-Pro-Rider-27-5-2014.html

 

Θεωρείτε ότι είναι καλή επιλογή για μετακίνηση μέσα στην πόλη ή πρέπει να κοιτάξω κάτι σε trekking? Καμία πρόταση για έως 400 ευρώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι; Έχω ένα ποδήλατο σε ακινησία εδώ και ένα έτος, δεν έχει κάνει πολλά χιλιόμετρα και είναι σχετικά καινούριο (τριών ετών). Πέρα από το να του φουσκώσω τα λάστιχα για να το ξαναβγάλω στο δρόμο και την αλυσίδα που θα βάλω λίγο λάδι, να δω κάτι άλλο; Έχει υδραυλικά δισκόφρενα και κλειστό σύστημα ταχυτήτων (alfine). Είναι πολύ μακριά ο συντηρητής που εμπιστεύομαι, μην πάω τσάμπα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...