Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα αυτα του πρακτικερ ειναι της πλακας εντελως,δεν ειναι για πολλα πολλα.Μαζεψε κανα φραγκο και παρε κανενα απλο ποδηλατο της προκοπης.Θα σου ελεγα να μεινεις μακρια απο οτιδηποτε κατω απο 500 ευρω.Ειχα το ζιγκ ζαγκ της ιντεαλ και μιλαμε πολυ μουφα το ποδηλατο.Απο την αναρτηση του μεχρι τις ταχυτητες του.Εφαγε σουτ και ησυχασα.Γενικα οσο ανεβαινεις σε λεφτα,τοσο καλυτερο.

 

Αποστολή από το U8800pro με τη χρήση Insomnia App

 

Συμφωνώ μακρυά απο ποδήλατα του 500αρικου,εγώ δεν έχω παράπονο από το everest αλλά αν έπαιρνα καινούριο θα τσίμπαγα ένα boommax,πολύ μπροστά το συγκεκριμένο μοντελάκι...Το zig zag μόνο από το όνομα καταλαβαίνεις τι είναι!σωστά μιλάς...όχι όχι το δίκαιο να λέγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχουν υποθει πολλα για την σωστη θεση των ποδιων,αλλα γενικα οτι σε βολευει-δεν σε κουραζει.

 

Γενικά επειδή κάνω 50-60 χιλιόμετρα τη βόλτα μου πιάνεται ο κώλος, όμως δεν ξέρω αν είναι θέμα κώλου, θέσης σέλας ή ποδηλάτου γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της shimano βρήκα έναν οδηγό συντήρησης και προφύλαξης για το μοντέλο . . .

Πραγματικά δεν τους είχα δώσει σημασία και είναι σημαντικά!

 

post-234926-0-05301600-1345156707_thumb.png

 

post-234926-0-96274200-1345156712_thumb.png

 

post-234926-0-20163800-1345156718_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά επειδή κάνω 50-60 χιλιόμετρα τη βόλτα μου πιάνεται ο κώλος, όμως δεν ξέρω αν είναι θέμα κώλου, θέσης σέλας ή ποδηλάτου γενικότερα.

Κανεις μεγαλη αποσταση καθε φορα.Πολη,βουνο;Γενικα προτιμησε μια φαρδια σελλα γιατι καθεσε καλυτερα πανω της και δεν πιεζει τον ποπο σου.Επισης μην κοιτας να εχει μαξιλαρακια,αναρτησουλες και αλλα τετοια μπιχλιμπιδια.Ειχα σελα με μαξιλαρακι και σχετικα λεπτη.Με πεθαινε.Πηρα μια η οποια ειναι κουτσουρο εντελως,αλλα φαρδια.Καμια σχεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διαδρομές των 50-60 χιλιομέτρων όποια σέλα και να πάρετε θα πεθάνει ο κ... σας. Και εάν είστε άντρας, όχι μόνο αυτός. Εσώρουχο με μαξιλαράκι ή ποδηλατικό παντελόνι με μαξιλαράκι. Οπωσδήποτε. Δεν είναι απλά ενόχληση, θα έχετε προβλήματα στο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνωμη μου μια ειναι η λυση για μεγαλες διαδρομες εσωρουχο η ποδηλατικο ρουχο με μαξιλαρακι οπως ειπε και ο Haldol και συχνα ποδηλατο για να συνηθισει ο κωλος σας. Στην αρχη εκανα 15-20km και πεθαινα ενω τωρα μετα απο 8 μηνες με μαξιλαρακι και ποδηλατο εχω καταφερει να βγαλω 130km με ελαχιστες ενοχλησεις. Οσο για κατι σελες τυπου gel που ειναι τεραστιες δεν τις εχω και πολυ σε εκτιμηση, απο οτι εχω ακουσει στα πρωτα 10-20 χιλιομετρα ειναι μια χαρα αλλα μετα ειναι χειροτερες και απο τις κανονικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο cyclist κάνουν και κωλομέτρηση αποτι θυμαμαι οταν πηγα να πάρω σέλα !

 

Έκατσα πάνω σε ένα πράγμα και με μέτρησε και μου δωσε σέλα ακριβώς για τα μέτρα μου.. Δεν ξέρω αν το κάνουν κ αλλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα τα ποδήλατα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιχειρηματική απάτη.....

 

δεν ξέρω ποτε ξεκίνησε και πως πάντως όταν άρχισε η μόδα με τα ποδηλαταδικα πάλι και τα δήθεν ψαγμένα ποδήλατα (πριν καμια 5-8 χρονια το παρατήρησα εγώ δε ξέρω αν είναι ακόμη παλαιότερη... που ξεφυτρώνανε σε κάθε γωνια συνέφερε να πάρεις ποδήλατο τώρα όχι...

 

 

εκμεταλλεύονται την τρελα πιτσιρικάδων αλλα και μεγαλυτερων που την είδαν κάπως fitness..

 

500 euro και βάλε για ένα ποδήλατο από κράμα αλουμινίου δηλαδή ποσο πιο αστείοι μπορεί να γίνουν για να μην πω τα αξεσουάρ... για να πάρεις ένα ποδήλατο της προκοπης με μερικά λεπτά δισκοφρενακια της πλακας (που κάνουν δουλειά αλλα εν συγκρίσει με αυτά πχ που έχει ένα σκουτεράκι και που κάποιες φορες είναι και φτηνότερα είναι της πλακας)

 

θέλεις πάνω από 1000 euro...

 

και υπάρχουν και ποδήλατα των 5.000 και των 10.000 χωρίς καν να είναι τα "πολυτελή" και τα top of the top.....

 

αστείο μου φαίνεται χαρά σε αυτούς που τους χουφτώνουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...