Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! :rolleyes:

Διαθέτω εώς και 350 ευρώ για ποδήλατο και θα ήθελα όποιος ξέρει να μου προτείνει κάποια μοντέλα.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα πάρω trekking η mountain, καθώς τον περισσότερο (70-30) χρόνο λογικά θα τον περνάω στο χώμα, αλλά για να πηγαίνω φροντιστήριο π.χ. θα κινούμαι μέσα στην πόλη.

Θα είναι το πρώτο μου ποδήλατο και καταλαβαίνω πως τα λεφτά δεν είναι πολλά, αλλά εν μέσω κρίσης, δεν προτίθεμαι να δώσω παραπάνω. Το ζήτημα είναι αν παίρνω κάτι ποιοτικό αναλογικά με αυτά που δίνω (έχοντας πάντα υπ' οψην οτι τώρα ξεκινάω). Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ.

Ο τύπος ποδηλάτου που θέλεις είναι off road trekking.Τα λεφτά είναι λίγα για αυτό φρόντισε να πάρεις κάτι μη επώνυμο για να μην πληρώσεις και την φίρμα.Κοίτα σε ideal που είναι και ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα! :rolleyes:

Διαθέτω εώς και 350 ευρώ για ποδήλατο και θα ήθελα όποιος ξέρει να μου προτείνει κάποια μοντέλα.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα πάρω trekking η mountain, καθώς τον περισσότερο (70-30) χρόνο λογικά θα τον περνάω στο χώμα, αλλά για να πηγαίνω φροντιστήριο π.χ. θα κινούμαι μέσα στην πόλη.

Θα είναι το πρώτο μου ποδήλατο και καταλαβαίνω πως τα λεφτά δεν είναι πολλά, αλλά εν μέσω κρίσης, δεν προτίθεμαι να δώσω παραπάνω. Το ζήτημα είναι αν παίρνω κάτι ποιοτικό αναλογικά με αυτά που δίνω (έχοντας πάντα υπ' οψην οτι τώρα ξεκινάω). Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ.

 

Με τα χρηματα που διαθετεις παιρνεις ποδηλατο trekking αλλα με 45 ευρω ακομα παιρνεις κατι πολυ καλυτερο δεν θα το μετανιωσεις, η προταση μου ειναι το ideal megisto. Εχει καλα περιφεριακα για τα χρηματα του, αναρτηση που κλειδωνει και 28αρες ροδες. Θα σε βολεψει στην πολη και θα σε καλυψει στις βολτες σε πατημενο χωμα. Ριξε μια ματια στα μαγαζια μηπως το βρεις στο μεγεθος σου και αν μπορει να γινει κατι να σου ριξουν λιγο την τιμη.

Αν δεν βρεις καποιο megisto μπορεις να πας στο Ideal N-ergetic και αυτο trekking αλλα δεν κλειδωνει η αναρτηση του και εχει χειροτερα περιφεριακα, δες και στα forum του cyclist η στο podilates για να δεις μηπως βρεις κατι σε καμια αγγελια συνηθως παιζουν μερικες καλες ευκαιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτι τέτοιο τι λέτε http://www.ballistic.gr/bike.php?id=63.

Θέλω trekking ποδήλατο, αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν ξέρω πιο trekking είναι καλό σε off-road καταστάσεις. Μήπως είναι καλύτερα να πάω για mountain; Αλλά δεν ξέρω αν το mountain θα το ευχαριστιέμαι μέσα στην πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια απο εδω μεσα κανει κανενας βολτα σε βουνα,μονοπατια και τετοια;Αν ειναι να κανονισουμε καμια βολτα τωρα που ειναι καλοκαιρακι.Εγω παω πολυ ποικιλο ορος που ειναι διπλα μου,ειδικα βραδακι ειναι απιστευτα.Οποιος ψηνεται ας γραψει εδω περα και κανονιζουμε μετα σε πμ.Οσο περισσοτερα ατομα τοσο καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε να προτείνεται κανα e-shop να πάρω μια σέλα γιατι αυτή που έχει το zig zag είναι απλά κούτσουρο και πιάνετε ο κώλος μου.

 

Κατα την γνωμη μου καλυτερα να παρεις ενα ποδηλατικο ρουχο με μαξιλαρακι, εγω εχω παρει ενα ποδηλατικο εσωρουχο της endura και με εχει βολεψει μια χαρα. Εχω κανει και 8ωρες διαδρομες και δεν ειχα ιδιαιτερες ενοχλησεις. Αν θυμαμαι καλα το ειχα παρει καπου στα 20-25 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια απο εδω μεσα κανει κανενας βολτα σε βουνα,μονοπατια και τετοια;Αν ειναι να κανονισουμε καμια βολτα τωρα που ειναι καλοκαιρακι.Εγω παω πολυ ποικιλο ορος που ειναι διπλα μου,ειδικα βραδακι ειναι απιστευτα.Οποιος ψηνεται ας γραψει εδω περα και κανονιζουμε μετα σε πμ.Οσο περισσοτερα ατομα τοσο καλυτερα.

 

Εγώ θα ψηνόμουν άσχημα, αλλά είμαι μακριά ρε γαμώτο... άσε που έχω πλέον συνηθίσει την πανίδα εδώ οπότε, αν δε με κυνηγάει αρκούδα, δεν τη 'φχαριστιέμαι τη βουνίσια διαδρομή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω ποδηλατο εδω και χρονια σε αγροτικους/δασικους δρομους. Καθε τοσο εχω συναντησει τσομπανοσκυλα. Τι να κανω για να μην με παρουν στο κυνηγι; Το να σταματησω δεν ειναι λυση, ειδικα σε ανηφορα, επισης δεν ειναι λυση γιατι ορμανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω ποδηλατο εδω και χρονια σε αγροτικους/δασικους δρομους. Καθε τοσο εχω συναντησει τσομπανοσκυλα. Τι να κανω για να μην με παρουν στο κυνηγι; Το να σταματησω δεν ειναι λυση' date=' ειδικα σε ανηφορα, επισης δεν ειναι λυση γιατι ορμανε.[/quote']

 

Γενικα τα τσομπανοσκυλα ειναι λιγο ιδιαιτερη περιπτωση

 

Στα "θνητα" σκυλια ισχυουν λιγο πολυ τα παρακατω:

Σταματας και βαζεις ασπιδα το ποδηλατο.

Αμα εχεις καμια λιχουδια την μοιραζεσε μαζι τους.

Φωναζεις ωστε να καταλαβουν "ποιος κανει κουμαντο"

Αμα επιμενουν,κανεις οτι σηκωνεις κατι απο κατω

Το πιθανοτερο ειναι να φυγουν

Τωρα αμα εισαι σε ανηφορα και τα βρεις σκουρα,απλα παιρνεις τον κατηφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικα τα τσομπανοσκυλα ειναι λιγο ιδιαιτερη περιπτωση

 

Στα "θνητα" σκυλια ισχυουν λιγο πολυ τα παρακατω:

Σταματας και βαζεις ασπιδα το ποδηλατο.

Αμα εχεις καμια λιχουδια την μοιραζεσε μαζι τους.

Φωναζεις ωστε να καταλαβουν "ποιος κανει κουμαντο"

Αμα επιμενουν' date='κανεις οτι σηκωνεις κατι απο κατω

Το πιθανοτερο ειναι να φυγουν

Τωρα αμα εισαι σε ανηφορα και τα βρεις σκουρα,απλα παιρνεις τον κατηφορο.[/quote']

 

Αυτο κανω, αλλα μου σπαει τα νευρα γιατι δεν βγαζω την διαδρομη. Επισης τα μ@λακισμενα με περνουν στο κυνηγι και δαγκωνουν την πισω ροδα. Και μιλαμε εγω να κανω ορθοπεταλια στην κατηφορα, αυτα δαγκωνουν μια αερα μια ροδα και μια φορα ποδι.

 

Δεν ειναι τα ιδια απλα η περιοχη εχει πολλα κοπαδια.

 

Τις πιο πολλες φορες τα μαζευουν οι τσομπανοι, αλλες σπανε πλακα.

 

Μια φορα σταματησα και το μετανιωνω. Αλλη μια φορα ειχα κροκετες σε σακουλα και τις πεταξα καταπανω τους αλλα τα επιασε χειροτερη μανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο κανω' date=' αλλα μου σπαει τα νευρα γιατι δεν βγαζω την διαδρομη. Επισης τα μ@λακισμενα με περνουν στο κυνηγι και δαγκωνουν την πισω ροδα. Και μιλαμε εγω να κανω ορθοπεταλια στην κατηφορα, αυτα δαγκωνουν μια αερα μια ροδα και μια φορα ποδι.[/quote']

Καλα εχω δει σε αμαξι να ξεφουσκωνει το λαστιχο ενω ακουγοταν ενα φσσσσσ.Του το λεω και μου λεει το ξερω,κατι σκυλια με πηραν στο κυνηγι και δαγκωσαν την ροδα εν κινησει!!!!!!Οποτε μαλλον δεν νιωθουν πολλα πολλα απο το ποδηλατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εχω δει σε αμαξι να ξεφουσκωνει το λαστιχο ενω ακουγοταν ενα φσσσσσ.Του το λεω και μου λεει το ξερω' date='κατι σκυλια με πηραν στο κυνηγι και δαγκωσαν την ροδα εν κινησει!!!!!!Οποτε μαλλον δεν νιωθουν πολλα πολλα απο το ποδηλατο.[/quote']

 

Θα αγορασω ενα Pepperspray, δεν θα το χρησιμοποιω παρα αν βρεθω σε κινδυνο. Δεν βλεπω αλλη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τα swissStop τπτ ε;καλααά :-) ... Όσο για τα σκυλιά μία είναι η λύση "παραδοθείτε πονάει λιγότερο".

 

Αν τους βρέξεις τα μουστάκια,θα φάτε τα μουστάκια σας μετά!άκου νερό σε τσοπανόσκυλα...γργργρ :mad: γαρββρβ γαββ :shifty: :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...