Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτη συμπεριφορά στη Γαλάζια Ακτή στο Σχοινιά!


wolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πας σε νταβατζήδικη παραλία εν γνώση σου, πλήρωνε και μην μιλάς. Το να πάρεις ένα καφέ για να έχεις ότι σου προσφέρει η παραλία και να το παίζεις και μάγκας έ όχι. Καλό καθίκι ο ιδιοκτήτης δε λέω, αλλά κ συ ρε άνθρωπα μια φραπεδούμπα 2 άτομα. Πιο τζαμπέ πεθαίνεις.

 

Δε ξέρω για εσάς αλλά το μπάνιο σε τέτοιες παραλίες πάει ως εξής.

 

Πας

Βουτάς

Βγαίνεις

Παραγγέλνεις

optional-Ρακέτες

Άραγμα

Ξαναβουτάς

Φεύγεις ή Ξαναπαραγγέλνεις

 

και εννοείται πως δε θα ρωτήσεις "ελάχιστη χρέωση" έλεος δλδ, σε όλες είναι από ένα ποτό το άτομο, αν δε φύτρωσες στο Ελλαντα χθες θα έπρεπε να το ξέρεις.

 

Υ.Γ. εγώ στάνταρ θα πάρω καφέ και βάφλα αφτερ βουτιές δε ξέρω για σας 

ο ιδιοκτήτης της παραλίας ? κοίτα που νόμιζα οτι οι παραλίες ανήκουν σε όλους   :mellow:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λάθος και οι 2.

 

Ο μαγαζάτορας/νταβατζής εντελώς αντι-επαγγελματίας. Αν ο άλλος είναι τόσο τζαμπατζής που παραγγέλνει 1 φραπέ για 2 άτομα άστο να πάει στο καλό. Αν ήταν 5 άτομα /1 φραπέ οκ το καταλαβαίνω. Όπως και στον τρόπο φυσικά που χειρίστηκε τη διαφωνία εντελώς απαράδεκτος και μαφιόζος.

 

Όμως και εσύ τσιγκουνεύτηκες το 3ευρω; Εντάξει η σερβιτόρα έκανε λάθος, οπότε είπες εσύ να εκμεταλλευτείς το λάθος της και να τη σκαπουλάρεις; Δηλαδή άξιζε το 3ευρω να σου χαλάσει η διάθεση εσένα και της παρέας σου; 

 

Εν γνώση σου πήγες σε νταβατζοπαραλία, θα παίξεις με τους κανόνες τους. Τώρα το αν έχει ο καθένας δικαίωμα να πιάνει και να κλείνει παραλίες είναι άλλο θέμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σας είπε η κοπελιά ελάχιστη χρέωση 3€

Τώρα εσύ κατάλαβες 3€ κ ας είστε κ 5;

Σου παρέχουν ξαπλώστρα,σερβίς,μουσική και κόσμο...το καταλαβαίνεις αυτό το πράγμα;

 

Αν όχι κ δεν δέν γουστάρεις κάτσε αλλού παραλία κάτω στην άμμο κ πάρε σπαστά απο το περιπτέρο...

1€ το σπαστό x2=2€ +2 νερά =3€

Αλλά εσύ πηγές να την βγάλεις τώρα με ξαπλώστρα,ομπρελιτσα,μουσική,κόσμο κ σέρβις στα ίδια που θα έδινες στο τίποτα...

 

Λογικά τα πήρε ο ιδιοκτήτης...αν του λεγες φίλε σορυ δεν παίζει μία,συγνώμη αλλά θέλω να κάνω το κομμάτι μου,μπορεί να κερνούσε κιόλας

 

Αλλά εσύ του κανες κ νούμερα...

 

Κ εγώ λογικά θα τα 'περνα

 

Edit:

Να μου 'λεγες ότι σου χρέωσαν την ξαπλώστρα έξτρα να 'λεγα οκ...αλλά αυτό το βλέπω λογικό..

 

 

 

Εγώ πχ που χρεώνουν extra τις ξαπλώστρες δεν πάω κ ας εχω να τις πληρώσω...

 

Διάβασες κάπου για 5 άτομα και νούμερα; 2 άτομα έγραψα και συγγνώμη δεν είμαι υποχρεωμένος να ξέρω πόσο χρεώνονται οι ξαπλώστρες όταν είναι "δωρεάν" και καλά.. Έχω να νοικιάσω πάνω από 4 χρόνια.. Αλλά αφού υπάρχουν τέτοια άτομα σαν και σενα που επικροτουν τέτοιες συμπεριφορές, καλά μας κάνουν.. Σε λίγο θα τρώμε και ξύλο όπως πάει..

 

 

Οταν λεμε 'ελαχιστη καταναλωση' το κατ'ατομο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

Και εγω που πιτσιρικας/φοιτητης που  την εβγαζα χρονια γκαρσονι στα μπουζουκια (2000 εποχη) και δουλευαμε με table d'hote, οταν λεγαμε ελαχιστη καταναλωση εννοουσαμε το καθε ατομο!

Δεν χρειαστηκε ποτε να το εξηγησω ή να μου δημιουργηθει θεμα!!!

Οποτε εσυ ή εισαι εντελως ταγαρι ή εντελως πονηριδης και πηγες για να γλυτωσεις τα 10 παραπανω ευρω!!!

My 2 cents!

 

 

Συγγνώμη, αλλά ΤΙΠΟΤΑ δεν εννοείται.. Εγώ νοικιάζω μια φορά στα 5 χρόνια και δε ξέρω καθόλου από τιμές. Ζευγάρι είμασταν και ρώτησα πόσο πρέπει να πληρώσουμε το ελάχιστο. Και η απάντηση ήταν 3 ευρώ. Αυτό δε σημαίνει οτι δε θα αγοράζαμε και άλλο προιόν μέχρι να φύγουμε, αλλά μιλάμε για κακή ενημέρωση από το προσωπικό και κάκιστη συμπεριφορά στη συνέχεια.. Και οι ειρωνείες κομμένες..

 

Βρε καλά του κάνανε..

Τον ξέρανε κ από χτες;

Αν πήγε αυτός με το ύφος 1000 καρδιναλίων,παρήγγειλε ένα καφέ γιά δύο,καβατζωσε τα γούστα(μπορεί κ πρώτες ξαπλώστρες..δεν μας είπε..),πέρασε μια ώρα κ δεν ξαναπαρήγγειλε..λογικό

 

Δηλ.στις καφετερίες που πάει και τον πληρώνει παραπάνω,ρωτάει για ελάχιστη χρέωση;

 

Εγώ θα ένιωθα άβολα να έπιανα καρέκλα σε μαγαζί χωρίς πιω κάτι κ ας με άφηνε ο ιδιοκτήτης

Εύχομαι να στο κάνουν και σένα λοιπόν, αφού είσαι τόσο σίγουρος και για το ύφος μου και για την τακτική μου..

 

Προσωπικά προτιμώ τέτοιου είδους παραλίες που έχουν δωρεάν ξαπλώστρες και πληρώνεις μόνο καφέ.Τώρα στο θέμα μας,το να σου πει να πετάξεις τον καφέ από την στιγμή που δεν είναι σε φραπεδιέρα δική σου έχει δίκιο,γιατί σε έναν έλεγχο μπορεί ακομά και συ που λέει ο λόγος να πεις μου πούλησε καφέ και δεν έκοψε απόδειξει.Στην συνέχεια ναι μεν έχεις το δίκιο σου που σπάστηκες επειδή η σερβιτόρα δεν σε ενημέρωσε σωστά επειδή το θεώρησε μάλλον συνηθισμένη τακτική,αλλά και συ τι περίμενες να πας σε μια οργανωμένη παραλία να σου δώσει τσάμπα ξαπλώστρα και να πληρώσεις 3 ευρώ μόνο ο ένας; Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.Αν ήσουν και εσυ επιχειρηματίας από κάτι τέτοιο δεν θα έβγαζες λεφτά.Σε αυτό που είναι λάθος ο μαγαζάτορας είναι ο τρόπος του και φυσικά στο προσωπικό που έχει το οποίο δεν ενημερώνει σωστά τον πελάτη.Σε αυτά τα δύο έχεις το δίκιο να σπάζεσαι,αλλά και συ έσφαλες εν μέρη!

Απορώ με πολλούς εδώ μέσα που θεωρούν κάποια πράγματα δεδομένα και οτι είμαστε υποχρεωμένοι να ξέρουμε τι θα ρωτήσουμε εξ' αρχής.. Εμένα για 2 ξαπλώστρες μου φάνηκε λογικό το ποσό των 3 ευρώ για καθημερινή. Εσένα δε σου φαίνεται.. Αυτό είναι το θέμα μας; Το θέμα μας είναι η συμπεριφορά τους σε μια κακή συνεννόηση που έγινε..

 

Λάθος και οι 2.

 

Ο μαγαζάτορας/νταβατζής εντελώς αντι-επαγγελματίας. Αν ο άλλος είναι τόσο τζαμπατζής που παραγγέλνει 1 φραπέ για 2 άτομα άστο να πάει στο καλό. Αν ήταν 5 άτομα /1 φραπέ οκ το καταλαβαίνω. Όπως και στον τρόπο φυσικά που χειρίστηκε τη διαφωνία εντελώς απαράδεκτος και μαφιόζος.

 

Όμως και εσύ τσιγκουνεύτηκες το 3ευρω; Εντάξει η σερβιτόρα έκανε λάθος, οπότε είπες εσύ να εκμεταλλευτείς το λάθος της και να τη σκαπουλάρεις; Δηλαδή άξιζε το 3ευρω να σου χαλάσει η διάθεση εσένα και της παρέας σου; 

 

Εν γνώση σου πήγες σε νταβατζοπαραλία, θα παίξεις με τους κανόνες τους. Τώρα το αν έχει ο καθένας δικαίωμα να πιάνει και να κλείνει παραλίες είναι άλλο θέμα.

Εσένα ο ένας καφές σε πέιραξε; Δηλαδή αν αργότερα έπαιρνα άλλον έναν (που θα το έκανα, αν δεν το ζήταγαν με αυτό τον τρόπο), θα ήταν όλα καλά; Εγώ, έγραψα για τη συμπεριφορά του προσωπικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σερβιτορα μια χαρα σε ενημερωσε και απο την περιγραφη σου ουτε επιθετικη ουτε ειρωνικη φαινεται να ηταν. 3ευρω ανα ατομο και οχι ανα παρεα ειναι αυτονοητο και προσωπικα μου φαινεται και πολυ καλη τιμη. Τωρα γιατι επελεξες μονος σου στα καλα καθουμενα και χωρις λογο να πας να διαμαρτυρηθεις δεν το καταλαβαινω μαλλον για να το παιξεις μουρη στην κοπελια?

 

Ο ιδιοκτητης απαραδεκτος για τον τροπο του αλλα αν θες αποψεις θα ηταν βλακας αν σε αφηνε να κατσεις στο μαγαζι του μετα τον τροπο με τον οποιο κινηθηκες. Απλα θα μπορουσε να σου ζητησει να φυγεις πολυ πιο ευγενικα.

 

Στο μεταξυ αντε ας πουμε πως εχω καθε καλη διαθεση να πιστεψω πως ειλικρινα καταλαβες 3 ευρω καταναλωση και για τους δυο σας. Αφου η σερβιτορα στο εξηγει και φευγει για πιο λογο τρωγεσαι με τα ρουχα σου και πας για τσαμπουκα μετα? Η παραγγελνεις η φευγεις δεν εγινε κατι το οποιο να δικαιολογει παραπονα και φασαρια απο οτι φαινεται στην περιγραφη σου τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως όλες αυτές οι καταστάσεις αποφεύγονται πολύ εύκολα, αρκεί να υπάρχει ψυχραιμία, έστω και από την μια πλευρά. Πιθανόν να πρόκειται για παρεξήγηση, μπορεί να παίζει και λίγη πονηριά, δεν το ξέρουμε αυτό. Το μόνο που ξέρουμε είναι η δική σου πλευρά της ιστορίας. Από κει και πέρα, αν είναι κάφρος ο επαγγελματίας, είτε τον βάζεις στη θέση του, με την ανωτερότητά σου, είτε τα μαζεύεις και φεύγεις ή αμαλάχει στρώνεις και την πετσετούλα σου πιο κει (αναφαίρετο δικαίωμα) και δεν σου μιλάει κανείς. Αυτό που imo δεν κάνεις, είναι να πέσεις στο επίπεδό του. Και βέβαια, αν βλέπεις πως παρανομεί, έχεις κάθε νομικό δικαίωμα, αλλά και ηθική υποχρέωση, να τον καταγγείλεις. Χωρίς απειλές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ο ts βρηκε γκομενα και αφου δεν ειχε παει ποτε σε οργανωμενη παραλια ( ειναι τσιπης ,δεν εχει, ειναι εναλλακτικος οτι θελετε βαλτε) αποφασισε να παει σε μια για να μην παει το γκομενακι με πετσετες στην αμμο δεν λεει φυσαει κιολας ειναι και λιγο 80'ς το σκηνικο.

Κατα τα αλλα απαραδεκτη η αντιδραση του ιδιοκτητη  κακιστος επαγγελματιας,οπως και απαραδεκτη του πελατη  η "πονηρια".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σερβιτορα μια χαρα σε ενημερωσε και απο την περιγραφη σου ουτε επιθετικη ουτε ειρωνικη φαινεται να ηταν. 3ευρω ανα ατομο και οχι ανα παρεα ειναι αυτονοητο και προσωπικα μου φαινεται και πολυ καλη τιμη. Τωρα γιατι επελεξες μονος σου στα καλα καθουμενα και χωρις λογο να πας να διαμαρτυρηθεις δεν το καταλαβαινω μαλλον για να το παιξεις μουρη στην κοπελια?

 

Ο ιδιοκτητης απαραδεκτος για τον τροπο του αλλα αν θες αποψεις θα ηταν βλακας αν σε αφηνε να κατσεις στο μαγαζι του μετα τον τροπο με τον οποιο κινηθηκες. Απλα θα μπορουσε να σου ζητησει να φυγεις πολυ πιο ευγενικα.

 

Στο μεταξυ αντε ας πουμε πως εχω καθε καλη διαθεση να πιστεψω πως ειλικρινα καταλαβες 3 ευρω καταναλωση και για τους δυο σας. Αφου η σερβιτορα στο εξηγει και φευγει για πιο λογο τρωγεσαι με τα ρουχα σου και πας για τσαμπουκα μετα? Η παραγγελνεις η φευγεις δεν εγινε κατι το οποιο να δικαιολογει παραπονα και φασαρια απο οτι φαινεται στην περιγραφη σου τουλαχιστον.

Εσύ θα έφευγες; Δε θα έλεγες τίποτα; Και ποιος είπε για τσαμπουκά; Απλά διαμαρτυρήθηκα για την άγαρμπη συμπεριφορά της και την κακή ενημέρωση. Δεν είπα ποτέ οτι δε θα έκανα το αυτονόητο, δηλαδή να παραγγείλω ξανά. Αλλά όταν άρχισαν οι απειλές του άλλου να δω εσύ τι θα έκανες.. Και σε πληροφορώ οτι ήμουν και ευγενικός και μάλιστα πολλοί από δίπλα με υποστήριξαν..

 

Ενταξει ο ts βρηκε γκομενα και αφου δεν ειχε παει ποτε σε οργανωμενη παραλια ( ειναι τσιπης ,δεν εχει, ειναι εναλλακτικος οτι θελετε βαλτε) αποφασισε να παει σε μια για να μην παει το γκομενακι με πετσετες στην αμμο δεν λεει φυσαει κιολας ειναι και λιγο 80'ς το σκηνικο.

Κατα τα αλλα απαραδεκτη η αντιδραση του ιδιοκτητη  κακιστος επαγγελματιας,οπως και απαραδεκτη του πελατη  η "πονηρια".

Την πονηριά πού την είδες, μου λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σωστά, "θα παραγγείλουμε αργότερα", μία ώρα τουλάχιστον πιασμένες δύο ξαπλώστρες με ένα φραπέ (το δεύτερο καλαμάκι για ρούφηγμα-ρομαντζάδα δώρο), καμία πονηριά.

 

Δε λέω πως ο ιδιοκτήτης φέρθηκε εντάξει, εφόσον ισχύουν αυτά που του καταλογίζονται. Αλλά, ούτε ο ts ήταν εντάξει. Άκου παράπονα που τους "διέκοψε" η σερβιτόρα ενώ έπαιζαν ρακέτες. Όχι, να καθόταν να τους κοιτάζει για καμία ώρα ακόμη.

 

Τι νομίζω ότι συνέβη; Η σερβιτόρα, είτε από άγνοια, είτε γιατί ντρεπόταν να πει στον άλλο "δε γίνεται φίλε δύο άτομα να τη βγάλετε με έναν καφέ και μία ώρα μετά να μην έχετε παραγγείλει τίποτε", το άφησε να περάσει, αλλά της την είπαν από το ταμείο και επέστρεψε για συμπλήρωμα.

 

Ε, πήγε ο ts για παράπονα, έδωσε στεγνά την κοπέλα, είπε τον άλλο "απαράδεκτο", ήταν με έναν καφέ τόση ώρα, φόρτωσε κι ο ιδιοκτήτης και τον μπινελίκωσε. Να πιστέψω πως μόνο εκείνος είπε χοντράδες; Ας πούμε ότι το πιστεύω.

 

Αλλά, για όνομα, ένας καφές για δύο άτομα; Κοπέλα συνοδεύεις, άμα δε θες τα χαράτσια, πηγαίνετε βραχάκι ή ελεύθερη παραλία. Δηλαδή, ξέχνα την εκμετάλλευση, ξέχνα τις τιμές, την Τρόικα, τη Μέρκελ και τον Ανάδρομο Ερμή. Δύο άτομα έναν καφέ;  

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή τις ιστορίες του Liverpoοl89 από τη Χαλκιδική, ας περιγράψω και εγώ τη δική μου εμπειρία.

 

Πριν δύο καλοκαίρια, κάπου τέλη Μαΐου-αρχές Ιουνίου, πάμε με την αρραβωνιαστικιά μου για το πρώτο μπανάκι της σεζόν. Αποφασίζουμε να πάμε σε γνωστό μπιτσόμπαρο στο Παλιούρι. Πήγαμε αρκετά νωρίς, περίπου 10 το πρωί, και το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο. Κόσμο είχε μόνο στην πρώτη σειρά και στη μισή δεύτερη, από τις 10+ σειρές ξαπλώστρες που είχε. Όσες ομπρέλες ήταν άδειες, είχαν από μια πετσέρα της οποίας η μία άκρη ήταν δεμένη στη μία ξαπλώστρα και η άλλη άκρη στην άλλη ξαπλώσττρα και όλες οι πετσέτες ήταν ίδιες (αυτές με τη Χαλκιδική που πουλάν τα μαγαζιά με σουβενίρ). Μπαίνουμε λοιπόν μέσα και κατευθυνόμαστε προς τις πρώτες ομπρέλες, ώσπου ξαφνικά ακούμε μία ευγενέστατη σερβιτόρα να μας φωνάζει. Ακολουθεί ο εξής διάλογος:

Σερβιτόρα: Καλημέρα, οι δυο σας είστε;

Εγώ: Ναι.

Σερβιτόρα: Ωράια! Μπορείτε να καθίσετε εδώ. (Και μας δείχνει μία ομπρέλα στην τελευταία σειρά ακριβώς κάτω από το ηχείο).

Εγώ: Και γιατί να καθίσουμε εδώ και να μην καθίσουμε κάπου αλλού. Αφού το μαγαζί είναι άδειο.

Σερβιτόρα: Είναι ρεζερβέ.

Εγώ: Είναι ρεζερβέ;;;;;; Όλες;;;;;;;

Σερβιτόρα: Ναι, όλες. Δεν βλέπετε τις πετσέτες; Γι' αυτό τις έχουμε βάλει.

 

Ντάξει, είπαμε να μας κοροϊδεύουνε, αλλά όχι και να μας περνάνε για ντιπ ηλίθιους.

 

Αποτέλεσμα: Από τότε σχεδόν κόψαμε τα μπιτσόμπαρα. 9 στις 10 φορές που θα πάμε για μπάνιο, θα πάμε με ομπρελίτσα και καρεκλάκι. Εμείς μέχρι στιγμής έχουμε βγει κερδισμένοι, γιατί και οικονομία κάνουμε, αλλά και έχουμε ανακαλύψει απίστευτες παραλίες που δεν θα τις βρίσκαμε σε κανένα μπιτς μπαρ. Αφήστε που έχουμε γλιτώσει και από τον κάθε αγροτούμπανο ποζερά τρεντόβλαχο που παίζει ρακέτες πάνω από το κεφάλι σου. Ο χαμένος της υπόθεσης είναι ο ιδιοκτήτης, ο οποίος μπορεί πλέον να βάζει τις ρεζερβέ ξαπλώστρες του στον πάτο του.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή τις ιστορίες του Liverpoοl89 από τη Χαλκιδική, ας περιγράψω και εγώ τη δική μου εμπειρία.

 

Πριν δύο καλοκαίρια, κάπου τέλη Μαΐου-αρχές Ιουνίου, πάμε με την αρραβωνιαστικιά μου για το πρώτο μπανάκι της σεζόν. Αποφασίζουμε να πάμε σε γνωστό μπιτσόμπαρο στο Παλιούρι. Πήγαμε αρκετά νωρίς, περίπου 10 το πρωί, και το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο. Κόσμο είχε μόνο στην πρώτη σειρά και στη μισή δεύτερη, από τις 10+ σειρές ξαπλώστρες που είχε. Όσες ομπρέλες ήταν άδειες, είχαν από μια πετσέρα της οποίας η μία άκρη ήταν δεμένη στη μία ξαπλώστρα και η άλλη άκρη στην άλλη ξαπλώσττρα και όλες οι πετσέτες ήταν ίδιες (αυτές με τη Χαλκιδική που πουλάν τα μαγαζιά με σουβενίρ). Μπαίνουμε λοιπόν μέσα και κατευθυνόμαστε προς τις πρώτες ομπρέλες, ώσπου ξαφνικά ακούμε μία ευγενέστατη σερβιτόρα να μας φωνάζει. Ακολουθεί ο εξής διάλογος:

Σερβιτόρα: Καλημέρα, οι δυο σας είστε;

Εγώ: Ναι.

Σερβιτόρα: Ωράια! Μπορείτε να καθίσετε εδώ. (Και μας δείχνει μία ομπρέλα στην τελευταία σειρά ακριβώς κάτω από το ηχείο).

Εγώ: Και γιατί να καθίσουμε εδώ και να μην καθίσουμε κάπου αλλού. Αφού το μαγαζί είναι άδειο.

Σερβιτόρα: Είναι ρεζερβέ.

Εγώ: Είναι ρεζερβέ;;;;;; Όλες;;;;;;;

Σερβιτόρα: Ναι, όλες. Δεν βλέπετε τις πετσέτες; Γι' αυτό τις έχουμε βάλει.

 

Ντάξει, είπαμε να μας κοροϊδεύουνε, αλλά όχι και να μας περνάνε για ντιπ ηλίθιους.

 

Αποτέλεσμα: Από τότε σχεδόν κόψαμε τα μπιτσόμπαρα. 9 στις 10 φορές που θα πάμε για μπάνιο, θα πάμε με ομπρελίτσα και καρεκλάκι. Εμείς μέχρι στιγμής έχουμε βγει κερδισμένοι, γιατί και οικονομία κάνουμε, αλλά και έχουμε ανακαλύψει απίστευτες παραλίες που δεν θα τις βρίσκαμε σε κανένα μπιτς μπαρ. Αφήστε που έχουμε γλιτώσει και από τον κάθε αγροτούμπανο ποζερά τρεντόβλαχο που παίζει ρακέτες πάνω από το κεφάλι σου. Ο χαμένος της υπόθεσης είναι ο ιδιοκτήτης, ο οποίος μπορεί πλέον να βάζει τις ρεζερβέ ξαπλώστρες του στον πάτο του.

 

Καλα έκανες! Το θέμαι είναι οτι επειδή κατάλαβα ποιο beach bar λες στο παλιούρι θα σου πω οτι μόνο στον πάτο του δεν τις βάζει!!

Εδω ρε συ στην Λευκή άμμο πέρυσι ρίχναν πόρτες, και ακόμα γίνετε χαμος!!! Εχω εναν φίλο barman και μου τα λεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κι εγώ πήγα στην παράγκα στη Νικήτη και ήταν ΟΛΕΣ ρεζερβέ. Συγνώμη ποιος κάθεται να κλείσει απλώστρα στην παραλία;Πάμε καλά;Kαι τι;Πληρώνουν παραπάνω;Ήμαρτον ψώνια.

Και πληρώσαμε 5 ευρώ επειδή χρησιμοποιήσαμε τις φοβερές απλώστρες και ομπρέλα τους(στις καφετέριες δε θυμάμαι να πληρώνουμε για τις καρέκλες που καθόμαστε) συν 4.5 ευρώ η υπέροχη σοκολάτα τους που είναι 90% νερό ,μια κουταλιά κακάο και μια κουταλιά ζάχαρη.Έπρεπε να τους την φέρω στο κεφάλι.

Κατά τα άλλα η θάλασσα τέλεια.Πολλές οικογένειες είχε(ξέρετε οι σημερινές μάνες με τατουάζ και στρινκ) ,που όσο κι αν αγαπάμε τα παιδάκια τα ουρλιαχτά τους είναι λίγο ανυπόφορα σε συνδυασμό με την άθλια μουσική του μπητσόμπαρου.

Αν ξέρει κανείς παραλίες με ησυχία στην Χαλκιδική ας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαίνουν και με τις ξαπλώστρες πιάνουν μια τεράστια έκταση της παραλίας είναι νόμιμο?

 

Συμφωνία με τον εκάστοτε δήμο είναι...

Ε τωρα αν δεν ειναι και η αναγραφομενη περιοχη ακριβως klein..Λες και τους ελεγχει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...