Προς το περιεχόμενο

Σπουδές εξ'αποστάσεως / Online Courses


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

October ή December ανοίγουν αυτα;

 

Thanks

 

Αυτά είναι πια για Άνοιξη του 2014 (Γενάρη/Φλεβάρη φαντάζομαι).

 

Ρίξε μια ματιά στο "more information" που σε πάει στη σελίδα του μαθήματος για να δεις αν είναι αυτό που σε ενδιαφέρει.

 

Τα autumn 2013 έχουν πλέον κλεισει.

 

 

edit :

 

Στη σελίδα του Creative Writing I λέει

 

Upcoming 

 

Start: 02 September 2013 

End:19 January 2014 

 

Start: 20 January 2014 

End:08 June 2014

 

 

Άρα μιλάμε για το 2ο.

 

Application period for this offer starts 16 September 2013.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι αν κάνω κάτι εξ'αποστάσεως δεν θέλω να δώσω πολλά γιατί δεν μπορώ να πω ότι μιλάω άπταιστα αγγλικά και φοβάμαι μήπως τα βρω τόσο στραβά και χάσω τόσα λεφτά χωρίς λόγο. 

 

Τώρα κοιτάω τίποτα για industrial design μιας και έχω πάρει μαθήματα παλαιότερα online και καταλάβαινα τα πάντα και τα είχα πάει καλά. Άσχετο... αν πχ κάνω interior design εξ'αποστάσεως (ba) αναγνωρίζουν μαθήματα που έχω ήδη κάνει σε ιεκ; Ή αναγνωρίζουν μόνο από πανεπιστήμια; Ξέρει κανείς; 

 

 

Αφού δεν είσαι σίγουρος για την επάρκεια των αγγλικών σου γιατί δεν δοκιμάζεις κάποια δωρεάν προγράμματα, 2-4 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν είσαι σίγουρος για την επάρκεια των αγγλικών σου γιατί δεν δοκιμάζεις κάποια δωρεάν προγράμματα, 2-4 μήνες.

δηλαδή; 

Δεν πρέπει να στείλεις πτυχίο αγγλικών; (δεν έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν το coursera είναι από ότι βλέπω. Έχω πάρει αρκετά μαθήματα στο coursera. Δεν θέλω απλά μαθήματα. Θέλω να μπω σε ανοιχτό πανεπιστήμιο απλά δεν θέλω να δώσω πολλά γιατί αν μου πουν γράψε μια έκθεση 700 λέξεις θα παγώσω και θα είναι πεταμένα λεφτά. Γι'αυτό ψάχνω κάτι φτηνό για αρχή. Για να δοκιμάσω αν μπορώ να τα βγάλω πέρα μόνη μου με κάτι τέτοιο. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα ΚΕΠ μπορω να ζητησω, αντιγραφο πτυχιου, αναλυτικη βαθμολογια, και να μου δωσουν βεβαιωση με τις διδακτικες μοναδες;

Ειδικα για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος. Το πτυχιο και η αναλυτικη που εχω, απο δεκαετια του 90, δεν γραφει πουθενα για διδακτικες μοναδες! Πως να το αιτηθώ στα ΚΕΠ? Γιατι τους εχω ικανους (στο πανεπιστημιο), να μου ξαναεκδοσουν αντιγραφα χωρις διδακτικες μοναδες!!!!

 

Ξερει καποιος?

 

Αν τα ΚΕΠ εχουν εντελως 'τυποποιημενες' διαδικασιες, δεν ξερω πως μπορω να το ζητησω αυτο με τις διδακτικες μοναδες απο την γραμματεια της σχολής. Μην μου πουν δεν γινεται και στα ΚΕΠ και μετα?

Δεν θελω να μπλεξω με την γραμματεια της σχολης. Θυμαμαι ολο 'εξυπηρετηση' ηταν....:(

 

Ασε ειναι ταλαιπωρια να παω στη γραμματεια κανα δυο φορες.

 

 

Πως να εξυπηρετηθω γι αυτα στα ΚΕΠ λοιπον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα ΚΕΠ μπορω να ζητησω, αντιγραφο πτυχιου, αναλυτικη βαθμολογια, και να μου δωσουν βεβαιωση με τις διδακτικες μοναδες;

Ειδικα για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος. Το πτυχιο και η αναλυτικη που εχω, απο δεκαετια του 90, δεν γραφει πουθενα για διδακτικες μοναδες! Πως να το αιτηθώ στα ΚΕΠ? Γιατι τους εχω ικανους (στο πανεπιστημιο), να μου ξαναεκδοσουν αντιγραφα χωρις διδακτικες μοναδες!!!!

 

Δίνουν αναλυτικές τα ΚΕΠ ? (με ή χωρίς ΔΜ) ???

 

Ξερει καποιος?

 

Αν τα ΚΕΠ εχουν εντελως 'τυποποιημενες' διαδικασιες, δεν ξερω πως μπορω να το ζητησω αυτο με τις διδακτικες μοναδες απο την γραμματεια της σχολής. Μην μου πουν δεν γινεται και στα ΚΕΠ και μετα?

Δεν θελω να μπλεξω με την γραμματεια της σχολης. Θυμαμαι ολο 'εξυπηρετηση' ηταν.... :(

 

Όπως σου είπα πριν δεν απαιτείται αναλυτική με ΔΜ.

 

Σου είπαν το αντίθετο από Σουηδία?

 

Ασε ειναι ταλαιπωρια να παω στη γραμματεια κανα δυο φορες.

 

 

Πως να εξυπηρετηθω γι αυτα στα ΚΕΠ λοιπον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν δινουν αναλυτικες τα ΚΕΠ.

Απλα νομιζω καπου ειχα δει οτι διεκπεραιωνουν αιτηματα αποφοιτων προς ελληνικα πανεπιστημια.

 

Απο Σουηδια, καμια απαντηση ακομη....μαλλον καμια σχεση με τη δικη σου εμπειρια, απο Πεμπτη εχω στειλει, ειναι Δευτερα σημερα, παμε για Τριτη, κι ουτε φωνη ουτε ακροαση....εκτος αν εχουν και στην Σουηδία 'τα μπανια του λαου'! Καμια σχεση με το σχεδον instant messaging που ειχες εσυ! Δεν ξερω τι να υποθεσω.

 

DrLo, για master θελουν μονο πτυχιο?

Εδω

https://www.universityadmissions.se/en/All-you-need-to-know1/Applying-for-studies/Documenting-your-eligibility/Masters-documentation-requirements/What-do-I-need-to-submit/

λεει για "Transcripts of completed courses and grades for each semester (including course list)."

Αρα? Αναλυτικη δεν το λεμε εμεις αυτο? Ειναι κατι αλλο?

 

Για τις διδακτικες μοναδες νομιζω το απαιτει στο καθε program, στις αναλυτικες πληροφοριες.

Πχ εδω

http://sisu.it.su.se/search/info/SITPO/en

λεει "A Bachelor degree or a degree equal to 180, credits".

Αρα? Διδακτικες μοναδες δεν ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν δινουν αναλυτικες τα ΚΕΠ.

Απλα νομιζω καπου ειχα δει οτι διεκπεραιωνουν αιτηματα αποφοιτων προς ελληνικα πανεπιστημια.

 

Απο Σουηδια, καμια απαντηση ακομη....μαλλον καμια σχεση με τη δικη σου εμπειρια, απο Πεμπτη εχω στειλει, ειναι Δευτερα σημερα, παμε για Τριτη, κι ουτε φωνη ουτε ακροαση....εκτος αν εχουν και στην Σουηδία 'τα μπανια του λαου'! Καμια σχεση με το σχεδον instant messaging που ειχες εσυ! Δεν ξερω τι να υποθεσω.

 

Τα μπάνια του λαού λογικά υπάρχουν καθώς και εμένα μα φορά μου είπε αυτή με την οποία μιλούσα "αυριο φευγω διακοπές θα κοιτάξω την κατάσταση της αίτησής σου όταν γυρίσω την τάδε μέρα"

 

Πάντως και εγώ που περιμένω αποτελέσματα από 6/Αυγ. ακόμα τίποτα.

 

Ίσως έχει σημασία ... επικοινώνησες με κάποιο συγκεκριμένο άτομο του οποίου το email δίνεται στη σελίδα του uni ή με κάτι σας [email protected] ?

 

Μπορείς πάντα να πάρεις και τηλέφωνο.

 

Στη σελίδα του SU διαβάζω

 

CONTACT

Student Services

Building A, 4th floor, Södra huset, Universitetsvägen 14A

Phone: +46 8 16 28 45

E-mail: [email protected]

Study Information Desk, opening hours 12 August- 22 August:

Monday-Thursday 10:00-15:00 

Tuesday 10:99-18:00

Friday 10:00-13:00

Study and Career Counsellors, opening hours 12 August- 22 August:

Telephone hours: 

Monday-Thursday 09:00-10:00

Drop-in hours: 

Monday-Thursday 10:00-12:00

From 26 August 2013 Student Services will be situated in the new student building, Studenthuset, Universitetsvägen 2 B.

 

 

 

 

 

DrLo, για master θελουν μονο πτυχιο?

Εδω

https://www.universityadmissions.se/en/All-you-need-to-know1/Applying-for-studies/Documenting-your-eligibility/Masters-documentation-requirements/What-do-I-need-to-submit/

λεει για "Transcripts of completed courses and grades for each semester (including course list)."

Αρα? Αναλυτικη δεν το λεμε εμεις αυτο? Ειναι κατι αλλο?

 

Ναι αναλυτική

 

Πτυχίο μη φανταστείς ότι θα στέιλεις τον πάπυρο. Εγώ έστειλα μόνο την βεβαίωση που βέβαια δεν γράφει κάτι παραπάνω από την αναλυτική, στην ουσία η αναλυτική είναι βεβαίωση (λέει δηλαδή "ολοκλήρωσε με τάδε βαθμό") + τους βαθμούς των μαθημάτων.

 

Course List μπορείς να πεις ότι είναι και ο οδηγός σπουδών.

 

 

Για τις διδακτικες μοναδες νομιζω το απαιτει στο καθε program, στις αναλυτικες πληροφοριες.

Πχ εδω

http://sisu.it.su.se/search/info/SITPO/en

λεει "A Bachelor degree or a degree equal to 180, credits".

Αρα? Διδακτικες μοναδες δεν ειναι αυτο?

 

ΝΑΙ.

 

Ο οδηγός σπουδών του ΕΜΠ που κοίταξα πρόσφατα γράφει πόσες ΔΜ είναι κάθε μάθημα (δεν τις έχω προσθέσει) και έχοντας αυτό και την αναλυτική ξέρεις πόσες ΔΜ έχεις.

 

Νομίζω 99% 1ΔΜ=1ECTS ,

 

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Credit_Transfer_and_Accumulation_System

 

 

αλλά με παρεξένεψε ότι δεν είδα μάθημα στο ΕΜΠ με 7,5 ΔΜ όπως είναι 7,5 ECTS ένα τυπικό μάθημα στη Σουηδία.

 

Βασικά υπάρχει μια αντιστοιχία ECTS με ώρες την εβδομάδα (υποθέτοντας κανονικό εξάμηνο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για όποιον τον ενδιαφέρει για το UoPeople μου έστειλαν σήμερα ότι επειδή δεν έχω πτυχίο αγγλικών, εάν με δεχτούν, θα πάρω ένα υποχρεωτικό μάθημα αγγλικών που κοστίζει 100$ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξερω αν δινουν αναλυτικες τα ΚΕΠ.

Απλα νομιζω καπου ειχα δει οτι διεκπεραιωνουν αιτηματα αποφοιτων προς ελληνικα πανεπιστημια.

Απο Σουηδια, καμια απαντηση ακομη....μαλλον καμια σχεση με τη δικη σου εμπειρια, απο Πεμπτη εχω στειλει, ειναι Δευτερα σημερα, παμε για Τριτη, κι ουτε φωνη ουτε ακροαση....εκτος αν εχουν και στην Σουηδία 'τα μπανια του λαου'! Καμια σχεση με το σχεδον instant messaging που ειχες εσυ! Δεν ξερω τι να υποθεσω.

 

Τα μπάνια του λαού λογικά υπάρχουν καθώς και εμένα μα φορά μου είπε αυτή με την οποία μιλούσα "αυριο φευγω διακοπές θα κοιτάξω την κατάσταση της αίτησής σου όταν γυρίσω την τάδε μέρα"

 

Πάντως και εγώ που περιμένω αποτελέσματα από 6/Αυγ. ακόμα τίποτα.

 

Ίσως έχει σημασία ... επικοινώνησες με κάποιο συγκεκριμένο άτομο του οποίου το email δίνεται στη σελίδα του uni ή με κάτι σας [email protected] ?

 

Μπορείς πάντα να πάρεις και τηλέφωνο.

 

Στη σελίδα του SU διαβάζω

 

 

CONTACT[/size]

Student Services

 

 

Building A, 4th floor, Södra huset, Universitetsvägen 14A

Phone: +46 8 16 28 45

E-mail: [email protected]

Study Information Desk, opening hours 12 August- 22 August:

Monday-Thursday 10:00-15:00 

Tuesday 10:99-18:00

Friday 10:00-13:00

Study and Career Counsellors, opening hours 12 August- 22 August:Telephone hours: 

Monday-Thursday 09:00-10:00Drop-in hours: 

Monday-Thursday 10:00-12:00

From 26 August 2013 Student Services will be situated in the new student building, Studenthuset, Universitetsvägen 2 B.

 

 

 

 

 

 

DrLo, για master θελουν μονο πτυχιο?

Εδωhttps://www.universityadmissions.se/en/All-you-need-to-know1/Applying-for-studies/Documenting-your-eligibility/Masters-documentation-requirements/What-do-I-need-to-submit/

λεει για "Transcripts of completed courses and grades for each semester (including course list)."

Αρα? Αναλυτικη δεν το λεμε εμεις αυτο? Ειναι κατι αλλο?

 

Ναι αναλυτική

 

Πτυχίο μη φανταστείς ότι θα στέιλεις τον πάπυρο. Εγώ έστειλα μόνο την βεβαίωση που βέβαια δεν γράφει κάτι παραπάνω από την αναλυτική, στην ουσία η αναλυτική είναι βεβαίωση (λέει δηλαδή "ολοκλήρωσε με τάδε βαθμό") + τους βαθμούς των μαθημάτων.

 

Course List μπορείς να πεις ότι είναι και ο οδηγός σπουδών.

 

 

Για τις διδακτικες μοναδες νομιζω το απαιτει στο καθε program, στις αναλυτικες πληροφοριες.

Πχ εδωhttp://sisu.it.su.se/search/info/SITPO/en

λεει "A Bachelor degree or a degree equal to 180, credits".

Αρα? Διδακτικες μοναδες δεν ειναι αυτο?

 

ΝΑΙ.

 

Ο οδηγός σπουδών του ΕΜΠ που κοίταξα πρόσφατα γράφει πόσες ΔΜ είναι κάθε μάθημα (δεν τις έχω προσθέσει) και έχοντας αυτό και την αναλυτική ξέρεις πόσες ΔΜ έχεις.

 

Νομίζω 99% 1ΔΜ=1ECTS ,

 

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Credit_Transfer_and_Accumulation_System

 

 

αλλά με παρεξένεψε ότι δεν είδα μάθημα στο ΕΜΠ με 7,5 ΔΜ όπως είναι 7,5 ECTS ένα τυπικό μάθημα στη Σουηδία.

 

Βασικά υπάρχει μια αντιστοιχία ECTS με ώρες την εβδομάδα (υποθέτοντας κανονικό εξάμηνο).

Μονο μέσω post τα παίρνουν τα documents?

 

 

Thanks

 

Τελικά ειναι μόνο μέσω post...

 

Πτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξερω αν δινουν αναλυτικες τα ΚΕΠ.

Απλα νομιζω καπου ειχα δει οτι διεκπεραιωνουν αιτηματα αποφοιτων προς ελληνικα πανεπιστημια.

 

Απο Σουηδια, καμια απαντηση ακομη....μαλλον καμια σχεση με τη δικη σου εμπειρια, απο Πεμπτη εχω στειλει, ειναι Δευτερα σημερα, παμε για Τριτη, κι ουτε φωνη ουτε ακροαση....εκτος αν εχουν και στην Σουηδία 'τα μπανια του λαου'! Καμια σχεση με το σχεδον instant messaging που ειχες εσυ! Δεν ξερω τι να υποθεσω.

 

Τα μπάνια του λαού λογικά υπάρχουν καθώς και εμένα μα φορά μου είπε αυτή με την οποία μιλούσα "αυριο φευγω διακοπές θα κοιτάξω την κατάσταση της αίτησής σου όταν γυρίσω την τάδε μέρα"

 

Πάντως και εγώ που περιμένω αποτελέσματα από 6/Αυγ. ακόμα τίποτα.

 

Ίσως έχει σημασία ... επικοινώνησες με κάποιο συγκεκριμένο άτομο του οποίου το email δίνεται στη σελίδα του uni ή με κάτι σας [email protected] ?

 

Μπορείς πάντα να πάρεις και τηλέφωνο.

 

Στη σελίδα του SU διαβάζω

 

CONTACT

Student Services

Building A, 4th floor, Södra huset, Universitetsvägen 14A

Phone: +46 8 16 28 45

E-mail: [email protected]

Study Information Desk, opening hours 12 August- 22 August:

Monday-Thursday 10:00-15:00 

Tuesday 10:99-18:00

Friday 10:00-13:00

Study and Career Counsellors, opening hours 12 August- 22 August:

Telephone hours: 

Monday-Thursday 09:00-10:00

Drop-in hours: 

Monday-Thursday 10:00-12:00

From 26 August 2013 Student Services will be situated in the new student building, Studenthuset, Universitetsvägen 2 B.

 

 

 

 

 

DrLo, για master θελουν μονο πτυχιο?

Εδω

https://www.universityadmissions.se/en/All-you-need-to-know1/Applying-for-studies/Documenting-your-eligibility/Masters-documentation-requirements/What-do-I-need-to-submit/

λεει για "Transcripts of completed courses and grades for each semester (including course list)."

Αρα? Αναλυτικη δεν το λεμε εμεις αυτο? Ειναι κατι αλλο?

 

Ναι αναλυτική

 

Πτυχίο μη φανταστείς ότι θα στέιλεις τον πάπυρο. Εγώ έστειλα μόνο την βεβαίωση που βέβαια δεν γράφει κάτι παραπάνω από την αναλυτική, στην ουσία η αναλυτική είναι βεβαίωση (λέει δηλαδή "ολοκλήρωσε με τάδε βαθμό") + τους βαθμούς των μαθημάτων.

 

Course List μπορείς να πεις ότι είναι και ο οδηγός σπουδών.

 

 

Για τις διδακτικες μοναδες νομιζω το απαιτει στο καθε program, στις αναλυτικες πληροφοριες.

Πχ εδω

http://sisu.it.su.se/search/info/SITPO/en

λεει "A Bachelor degree or a degree equal to 180, credits".

Αρα? Διδακτικες μοναδες δεν ειναι αυτο?

 

ΝΑΙ.

 

Ο οδηγός σπουδών του ΕΜΠ που κοίταξα πρόσφατα γράφει πόσες ΔΜ είναι κάθε μάθημα (δεν τις έχω προσθέσει) και έχοντας αυτό και την αναλυτική ξέρεις πόσες ΔΜ έχεις.

 

Νομίζω 99% 1ΔΜ=1ECTS ,

 

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Credit_Transfer_and_Accumulation_System

 

 

αλλά με παρεξένεψε ότι δεν είδα μάθημα στο ΕΜΠ με 7,5 ΔΜ όπως είναι 7,5 ECTS ένα τυπικό μάθημα στη Σουηδία.

 

Βασικά υπάρχει μια αντιστοιχία ECTS με ώρες την εβδομάδα (υποθέτοντας κανονικό εξάμηνο).

 

 

 

Επικοινωνησα μεσω της φορμας επικοινωνιας της ιστοσελιδας τους.

 

Αρα θελουν και αναλυτικη, και διδακτικες μοναδες.

Απο τοτε που τελειωσα, εχουν αλλαξει μαθηματα κλπ, οποτε δεν παιζει να επισυναψω οδηγο σπουδων.

Αρα, θελω και το πτυχιο(την βεβαιωση φυσικα, οχι παπυρο), και αναλυτικη, και βεβαιωση διδακτικων μοναδων.

 

Ελπιζω να γινονται μεσω ΚΕΠ, αλλιως, καλα τρεχαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επικοινωνησα μεσω της φορμας επικοινωνιας της ιστοσελιδας τους.

 

Αρα θελουν και αναλυτικη, και διδακτικες μοναδες.

Απο τοτε που τελειωσα, εχουν αλλαξει μαθηματα κλπ, οποτε δεν παιζει να επισυναψω οδηγο σπουδων.

Αρα, θελω και το πτυχιο(την βεβαιωση φυσικα, οχι παπυρο), και αναλυτικη, και βεβαιωση διδακτικων μοναδων.

 

Ελπιζω να γινονται μεσω ΚΕΠ, αλλιως, καλα τρεχαματα.

 

Ενδέχεται απλά να κάνεις τα ευκολα δύσκολα.

 

my2cents.

 

 

edit: 

 

Αν θες πιο άμεση επικοινωνία/πληροφόρηση από το uni

 

- δες αν έχεις κάποιο email συγκεκριμένου ανθρώπου γι αυτή τη δουλειά

- δες αν υπάρχει τηλέφωνο για αυτή τη δουλειά

- δες αν μπορείς να επικοινωνωνήσεις με κανέναν Έλληνα φοιτητή εκεί μέσω linkedin

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit :

 

Σήμερα τελικά μου ήρθαν τα αποτελέσματα.

 

το λάθος μου με το TOEFL ίσως τελικά ήταν καθοριστικό.

 

Έτσι στα 3 μαθήματα που έχω δηλώσει έχω μπει σε reserve και στα 3 (στο ένα μάλιστα conditionally reserve καθώς έχει θεωρητικά προαπιτούμενο το 1 από τα άλλα 2) παρότι μου έβγαλε ότι το "σκορ" μου στην αξιολόγηση της αίτησης ήταν 951 στα 999 το οποίο καταλαβαίνω ότι ήταν υψηλό.

 

Συμπέρασμα ?

 

Αν κάποιος θέλει να υποβάλει αίτηση ας στείλει όσο πιο νωρίς μπορεί το σκορ των αγγλικών του.

 

 

edit:

Σε κάθε μάθημα μπαίνεις σε ξεσωριστή λίστα αναμονής και στη σελίδα σου φαίνεται η θέση σου σε κάθε μία (1, 8, 17 συγκεκριμένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...