Προς το περιεχόμενο

Σπουδές εξ'αποστάσεως / Online Courses


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εστειλα τα χαρτιά με αντίγραφο prof χωρίς επικύρωση.

Μάλλον θα την πατησω σαν κουτάβι...

 

Ναι,

 

Αλλά μπορείς να ξαναστείλεις το σωστό. Δεν είναι μία φορά και ότι στείλεις.

 

Και εγώ στην 1η αίτησή μου είχα ξεχάσει να κάνω attested τη φωτοτυπία του διαβατηρίου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,

 

Αλλά μπορείς να ξαναστείλεις το σωστό. Δεν είναι μία φορά και ότι στείλεις.

 

Και εγώ στην 1η αίτησή μου είχα ξεχάσει να κάνω attested τη φωτοτυπία του διαβατηρίου μου.

Και τα ξαναεστειλες όλα ή μόνο τα απαραίτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα ξαναεστειλες όλα ή μόνο τα απαραίτητα;

 

Εγώ είχα στείλει μόνο αυτό που είχα κάνει λάθος μαζί με μια επανεκτύπωση του cover-sheet ωστε να μπορούν να δουν σε ποιά αίτηση αντιστοιχεί.

 

Το πολύ πολύ βάλε και μια σελίδα μέσα που να λες ότι το ξαναστέλνεις γιατί ξέχασες να επικυρώσεις το άλλο.

 

 

edit:

 

Πως τα έστειλες αφού οι αιτήσεις δεν έχουν ανοίξει ακόμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrLo, γι αυτο και εγω ειμαι αγχωμενος.

Γιατι στεκονται στα τυπικα, και μπορει να την πατησω.

Δεν εχω συγκεκριμενο university να επικοινωνησω, καθως δεν εχω κανει εγγραφη σε program.

Εκτος αν επικοινωνησω στο ασχετο, τι στο καλο θα ξερουν, κι ας μην εχω κανει εγγραφη.

 

Και γι αυτο καιγομαι να ξεκινησω απο τωρα να στελνω, αν μπορω, ωστε να τα εχω ολα ετοιμα, και να μενει μονο η εγγραφη στο program που θελω. Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω τα ευκολα δυσκολα.

 

Ακομη απαντηση δεν ελαβα. Τι να πω. Μεσω της φορμας τους εστειλα.

Που αλλου να στειλω? Σε ασχετο university της σουηδιας?

Ή να περιμενω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Open σπουδάζει κάποιος ψυχολογία με τη βούλα πλέον κ του ΔΟΑΤΑΠ. Φυσικά θέλει καμιά 7αρα 8άρα χρόνια στο νερό να βγεί μου είπαν αλλά BPS accredited λέμε.

 

 

Ψηθήτε

 

Γιατι να μη κανει καποιος conversion course σε psychol. (αναγνωρ.απο BPS) σε επιπεδο μαστερ αλλα να επιλεξει bachelor  που απαιτει παραπανω λεφτα κ χρονο?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrLo, γι αυτο και εγω ειμαι αγχωμενος.

Γιατι στεκονται στα τυπικα, και μπορει να την πατησω.

Δεν εχω συγκεκριμενο university να επικοινωνησω, καθως δεν εχω κανει εγγραφη σε program.

Εκτος αν επικοινωνησω στο ασχετο, τι στο καλο θα ξερουν, κι ας μην εχω κανει εγγραφη.

 

Και γι αυτο καιγομαι να ξεκινησω απο τωρα να στελνω, αν μπορω, ωστε να τα εχω ολα ετοιμα, και να μενει μονο η εγγραφη στο program που θελω. Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω τα ευκολα δυσκολα.

 

Ακομη απαντηση δεν ελαβα. Τι να πω. Μεσω της φορμας τους εστειλα.

Που αλλου να στειλω? Σε ασχετο university της σουηδιας?

Ή να περιμενω;

 

Σου έιπα πιο πάνω

 

Δες αν υπάρχει στο site email 'η τηλέφωνο του admissions office και επικοινώνησε άμεσα με άνθρωπο (όχι με φόρμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να μη κανει καποιος conversion course σε psychol. (αναγνωρ.απο BPS) σε επιπεδο μαστερ αλλα να επιλεξει bachelor που απαιτει παραπανω λεφτα κ χρονο??

Σιγά μην αναγνωρίζει το Ελλαδιστάν μάστερ χωρίς βασικές σπουδές .Δε πα να έχει κ διπλό accreditation από BPS , τα δοαταποτζιμάνια θα σε στείλουν αν δεν έχεις βασικές ψυχολογίας αναγνωρισμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε courses υπάρχουν πολλά που ειναι ανοιχτά και με ενδιαφέρουν. Πχ το knowledge management λήγει αύριο.

 

Δηλωσέ το ... μπορεί να είμαστε "συμφοιτητές".

 

 

νόμιζα ότι μίλαγες για το Creative Writing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην αναγνωρίζει το Ελλαδιστάν μάστερ χωρίς βασικές σπουδές .Δε πα να έχει κ διπλό accreditation από BPS , τα δοαταποτζιμάνια θα σε στείλουν αν δεν έχεις βασικές ψυχολογίας αναγνωρισμένες.

 

στην Αγγλια ομως μπορεις να ασχοληθεις, σωστα? οχι σαν ''κανονικος ψυχολογος'' αλλα μετραει τ πτυχιο για να συνεχισει κανεις σπουδες ή να δουλεψει καπου που αρκει τ πτυχιο ψυχ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλωσέ το ... μπορεί να είμαστε "συμφοιτητές".

 

 

νόμιζα ότι μίλαγες για το Creative Writing.

Το έχω δηλώσει.

Επίσης

Το creative writing δεν ειναι ανοιχτό... :-/

 

Ερώτηση

 

Ποσά courses μπορεί να πάρεις σε ενα εξάμηνο;

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Αγγλια ομως μπορεις να ασχοληθεις, σωστα? οχι σαν ''κανονικος ψυχολογος'' αλλα μετραει τ πτυχιο για να συνεχισει κανεις σπουδες ή να δουλεψει καπου που αρκει τ πτυχιο ψυχ??

 

Αν το conversion course είναι BPS accredited τότε χαλαρουίτα μπορείς να συνεχίσεις κανονικά μέχρι κ CPsychol status κ ανάλογα με τα provisions που υπάρχουν για την ειδικότητα σου.

 

Αλλά κ να μην είναι σταμπαρισμένο από BPS ανετάκι χτυπάς δουλειά μέσα στο ευρύτερο πεδίο της ψυχολογίας ανάλογα την εκπαίδευση,ειδικότητα κ επιδιώξεις σου,απλά με τον περιορισμό ότι δε θα είσαι Chartered ή HPC Registered κάτι το οποίο αφορά εξάλλου την μειοψηφία των psy αποφοίτων.Η πλειοψηφία ποτέ δε καταφέρνει ή δεν επιδιώκει CPsychol ,λίγοι είμαστε που συνεχίζουμε σε τέτοιο επίπεδο.Οι περισσότεροι απορροφούνται είτε σε random δουλειές ή σε κάπως συναφείς με ψυχολογία.

 

Απλά θυμήσου πως σε περίπτωση που σε ψήνει η CPsychol φάση θες πλέον 2.2 κ πάνω σε όλους τους τίτλους σου λόγω νέων κανονισμών του BPS .Με λίγα λόγια κ τοπ uni να βγάλεις με 3rd τρως άκυρο από BPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δηλώσει.

Επίσης

Το creative writing δεν ειναι ανοιχτό... :-/

 

Ερώτηση

 

Ποσά courses μπορεί να πάρεις σε ενα εξάμηνο;

 

Thanks

 

 

Εδώ είσαι

 

For bachelor’s applicants, you can apply for up to 10 courses and/or programmes in the extended application period. You can, however, only be accepted to up to 8 courses/programmes and a maximum of 45 credits per semester.
 
At the master’s level, you can apply for up to 4 study programmes, and be accepted to a maximum of 30 credits per semester.

 

 

 

Για τη περίπτωση που θες να κάνεις αίτηση σε ανεξάρτητα course και από τα 2 levels είναι λίγο ασαφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...