Προς το περιεχόμενο

Κείμενο διαμαρτυρίας για electroworld


testit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μπορούσε να βγει κάποια ανακοίνωση-προειδοποίηση στις "Προσφορές" μέχρι νεωτέρας για το συγκεκριμένο μαγαζί με τόσες αρνητικές πλέον αξιολογήσεις. Το αντίστοιχο θέμα ("Προσφορές Τηλεοράσεις Electroworld") όσο πάει και "ξεχνιέται"... για τους νέους επισκέπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το κουπόνι είναι το ίδιο για όλους?

αυτό σημαίνει σου ζητάει σηγνώμη για την ακύρωση της προσωπικής παραγγελείας σου με ένα "δωράκι" που θα είναι κοινό για όλο τον κοσμο! xaxaxa.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εγώ παράγγειλ με το ίδιο μειλ, το ίδιο ονομα, την ίδια διεύθυνση, 3 αντικείμενα, 2 πανασόνικ και 1 σαμσουνγκ . Μου ήλθε όλο κι όλο  ένα ακυρωτικό. Για τα άλλα να ελπίζω ;

Ή μήπως συνέλεξαν μαιλς κι έφταιξαν μια κατασταση στο excell - διέγραψαν όσα ήταν 2 και τρεις φορές....

 

 

 Η απάντηση μου αφορούσε το post που έλεγε για το Skroutz και το κινητό τηλ και όχι για το electroworld... . :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,5 αστερια εχει παει και συνεχιζει να πεφτει νομιζω ή 3 ή 3,5 πρεπει να ειχε πριν το συμβαν . Τωρα βλεπω 39 αξιολογησεις με 5 και 60 με 1. Ανεξαρτητως προστιμου του εχουμε κανει ηδη δυσφημιση μεγαλη εαν αναλογιστει κανεις οτι ειναι ηλεκτρονικο καταστημα. (τωρα μολις εκανα και εγω την αξιολογηση μου)

παιδια γινεται το skroutz να διαγραψει μηνυματα γιατι βλεπω απο 60 με 1 αστερι τωρα 52 αλλα εχει παει 2 αστερια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελό γέλιο!!

 

 

γράφει ένα παλικάρι για το κουπόνι που είναι το ίδιο για όλους.

"Συνεπως μπορω ασφαλως να συναγαγω πως ουδεμια κινηση καλης θελησης υπηρξε αφου αυτη αφορα το συνολο των πελατων σας και οχι μονο οσων υπεστησαν το "λαθος".

 

και το ελεκτρο, δίνει πάλι copy paste την ίδια απάντηση με τους αλλους.

 

χαχαχα!! γραφικότητα σε όλο της το μεγαλείο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η απάντηση μου αφορούσε το post που έλεγε για το Skroutz και το κινητό τηλ και όχι για το electroworld... . :-)

κι η δική μου απάντηση ήταν καπάκι - ταίριαζε στη δική σου, δεν έκανα λάθος

 

η πλάκα ειναι πως ουτε καν απαντανε στα mail που τους εχω στειλει

απο εκει να δεις ποσο σοβαρη εταιρεια ειναι...

 

Να πάρεις τηλέφωνο σε αυτό που δίνουν.

Να είσαι ψαρωτικός και να επιμείνεις, να μιλήσεις με τους υπεύθυνους του ίντερνετ.  Η τηλεφωνήτρια είναι δασκαλεμένη και θα σου απαντήσει ότι " να.. στους όρους χρήσης.. κλπ κλπ"  . Να της το ξεκόψεις αμέσως. Να της πεις να μεταφέρει στους αρμόδιους  εδώ και τώρα: Ή μιλάτε μαζί μου τώρα για να βρεθεί λύση ή θα μιλήσετε αύριο με το δικηγόρο, και αυτή η κίνηση δεν θα έχει επιστροφή!

 

Αν το κάνετε, μετά ας ενημερώσετε εδώ, ώστε όταν χρειαστεί να πάμε ο ένας μάρτυρας στη μήνυση του άλλου.

Με αυτήν την κίνηση, ο ένας μάρτυρας του άλλου, στήνονται στον τοίχο. Αυτοί νομίζουν ότι δε θα βρεθούν 2 "ομοιοπαθείς".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε και ένα τηλέφωνο στο 210 2899800 και ζητείστε να μάθετε πως διαγράφεται ο λογαριασμός σας από το site  τους.

 

Η απάντηση που μου δώσαν είναι = στείλτε email και θα σας ειδοποιήσουμε. Ούτε το facebook να ήταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι η δική μου απάντηση ήταν καπάκι - ταίριαζε στη δική σου, δεν έκανα λάθος

 

 

Sorry αλλά δεν σε κατάλαβα... λέει λοιπόν κάποιος εδώ... ότι το Skroutz.gr ζητάει κινητό για να αξιολογήσεις ένα κατάστημα έτσι ώστε να σε πιστοποιήσει για να μπορείς να το κάνεις και ότι αυτό είναι λάθος... Και απαντάω.. γιατί είναι λάθος να σου ζητάει ένα επιπλέον στοιχείο έτσι ώστε να ταυτοποιήσει το χρήστη ώστε να κρατήσει μια αξιοπιστία στο σύστημα αξιολόγησης του με δεδομένο ότι  μια διαδικασία διασφάλισης μόνο με email αποδεδειγμένα δεν αρκεί... Μπορεί ο καθένας να φτιάξει 10 email account και επομένως 10 λογαριασμούς οπουδήποτε και να γράφει τα ίδια με τους 10 λογαριασμούς για να κάνει μεγαλύτερο σαματά... Αυτό δεν είναι αξιόπιστο.... 

 

Φαντάσου ένα σύστημα που θα επέτρεπε κάτι τέτοιο.... ο κάθενας ακόμα και ένα κατάστημα θα μπορούσε να φτιάχνει μούφα account και να αξιολογεί θετικά τον ευατό του ή αρνητικά τους άλλους..... Πόσο αξιόπιστο σύστημα αξιολόγησης μπορεί να θεωρηθεί κάτι τέτοιο...

 

Όσον για το δικό σου θέμα αν δεν σου έχουν ακυρώσει όλες τις παραγγελίες σου είναι άλλο... συμφωνώ μαζί σου ότι αν σου έχουν στείλει μόνο μία ακύρωση από τις τρείς έχουν κάνει άλλο ένα λάθος... εκτός και αν όλα τα έχεις βάλει σε μία παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλάκα ειναι πως ουτε καν απαντανε στα mail που τους εχω στειλει

απο εκει να δεις ποσο σοβαρη εταιρεια ειναι...

 

Aπαντάνε. Δες!

 

Καλησπέρα σας Κε ...,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έγινε η διαγραφή των στοιχειών που μας ζητήσατε.

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία

Με εκτίμηση

Internet Sales www.e.........gr

email: [email protected]

Τηλ. Τμήματος εξυπηρέτησης πελατών El......d: 210.2..

 

 

Όσον για το δικό σου θέμα αν δεν σου έχουν ακυρώσει όλες τις παραγγελίες σου είναι άλλο... συμφωνώ μαζί σου ότι αν σου έχουν στείλει μόνο μία ακύρωση από τις τρείς έχουν κάνει άλλο ένα λάθος... εκτός και αν όλα τα έχεις βάλει σε μία παραγγελία.

Όχι ήταν 3 χωριστές παραγγελίες. Με αποσύνδεση κι επανασύνδεση!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά δεν σε κατάλαβα... λέει λοιπόν κάποιος εδώ... ότι το Skroutz.gr ζητάει κινητό για να αξιολογήσεις ένα κατάστημα έτσι ώστε να σε πιστοποιήσει για να μπορείς να το κάνεις και ότι αυτό είναι λάθος... Και απαντάω.. γιατί είναι λάθος να σου ζητάει ένα επιπλέον στοιχείο έτσι ώστε να ταυτοποιήσει το χρήστη ώστε να κρατήσει μια αξιοπιστία στο σύστημα αξιολόγησης του με δεδομένο ότι  μια διαδικασία διασφάλισης μόνο με email αποδεδειγμένα δεν αρκεί... Μπορεί ο καθένας να φτιάξει 10 email account και επομένως 10 λογαριασμούς οπουδήποτε και να γράφει τα ίδια με τους 10 λογαριασμούς για να κάνει μεγαλύτερο σαματά... Αυτό δεν είναι αξιόπιστο....

 

Αφού ζητάει κωδικό αποστολής και email είναι εύκολο να φιλτραριστούν οι ψευδείς αξιολογήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι έστειλαν με e-mail στο συνήγορο του καταναλωτή έχουν λάβει οποιαδήποτε απάντηση; έστω και τυποποιημένη; Γιατί έστειλα χθες και μέχρι σήμερα δεν μου έχουν στείλει τίποτα (κάποια αναφορά παραλαβής πχ). Αν είναι να τους τηλ. αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ζητάει κωδικό αποστολής και email είναι εύκολο να φιλτραριστούν οι ψευδείς αξιολογήσεις

 

Προφανώς για να ζητάνε περισσότερα στοιχεία ταυτοποίησης έχουν κρίνει ότι τα δύο αυτά στοιχεία που λες δεν είναι από μόνα τους αρκετα. Κατανοώ ότι σε κάποιον αυτό μπορεί να μην αρέσει ή να μην το θεωρεί σωστό.. Αλλά ok ένα σύστημα έχει συγκεκριμένους όρους που κάποιος πρέπει να τους τηρεί για να μπορεί να το χρησιμοποιεί... όποιος θέλει λοιπόν τηρεί τους όρους και παίζει μπάλα όποιος δεν θέλει δεν τους τηρεί και δεν παίζει... είναι θέμα επιλογής του καθενός από εμάς... Μπορεί να σε ενοχλέι ότι ζητάνε κινητό... δικαίωμα σου... δεν μπορείς αν δεν δόσεις να αξιλογήσεις κάποιο κατάστημα.... Εμένα από την άλλη δεν με ενοχλεί που ζητάνε το έχω δόσει όπως και πολλοί άλλoi από ότι φαίνεται (ακόμα και για το θέμα του electroworld) και ήδη οι απόψεις τους έχουν δημοσιευτεί από ότι βλέπω...

 

Και για να καταλήξω για εμένα προσωπικά μία διαδικασία είναι ποιο αξιόπιστη όταν αυτή διέπεται από συγκεκριμένους όρους ασφαλείας άσχετα αν μερικές φορές αυτοί οι όροι μπορεί να είναι λίγο περισσότερο γραφειοκτρατικοί και να μου δυσκολεύουν την πρώτη φορά λίγο περισσότερο την ζωή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έστειλα και εγώ  την καταγγελία μου στον Συνήγορο του Καταναλωτή, για την διευθέτησή του ζητήματος,και αποφυγή άλλων "περίεργων λαθών" που "τυχαία" είναι μόνο προς τα κάτω και πάντα φταίει ένας "άχρηστος υπάλληλος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...