Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι από 2 ή περισσότερα άτομα στο ίδιο PC [couch, co-op, vs, split screen]


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέμε με τη κοπέλα μου να αρχίσουμε multiplayer παιχνίδια...

Για αρχή έβαλα το Virtual Tennis 4, λέω όμως να δοκιμάσουμε και κανένα άλλο!

Έχετε υπόψην σας τίποτα διασκεδαστικό για multiplayer?

 

:)

 

mame 32 και ξοφλησες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το «με την κοπέλα» το πρόσεξες;;;;

 

Φυσικά και το πρόσεξα :P ... Έχω παίξει με πολλές κοπέλες World και μετά μου ζήταγαν να ξαναπαίξουμε ;).

 

 

Λάθος μου, δε διευκρίνισα πως όταν λεω multiplayer εννοώ παιχνίδια που μπορούμε να παίζουμε σε ένα PC μαζί, σαν σε κονσόλα!

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, NFS και COD δε νομίζω να τις κινήσουν και πολύ το ενδιαφέρον!

 

Δυστυχώς για το pc δεν υπάρχουν πολλά τέτοια, τα ποιο πολλά είναι με ποδόσφαιρο. Ένα που βγήκε τώρα τελευταία είναι το F1 Race Stars το οποίο έχει πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είπαμε mame έλιωνα πριν 13 χρόνια, λέμε για κάτι πιο σύγχρονο :P

Wiiiiiiii emulator

http://www.dolphin-emulator.com/

κατεβάζεις και το super mario και δεν θα ξανά βγείτε από το σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Worms είναι κλασσική αξία.

 

Lego games (Star Wars 1 - 2 μακράν τα καλύτερα, το Clone Wars ήταν μάπα, Indiana Jones και Pirates of the Caribbean μάλλον μέτρια, Batman καλύτερο, Lord of the Rings που θα βγει φαίνεται πολύ καλό, επίσης υπάρχουν και σε Harry Potter στήσιμο).

 

Dolphin emulator για Wii επίσης πολύ καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο απο τη σειρά Worms ίσως (πιο πρόσφατο τα Worms Reloaded και Worms Revolution, είναι αρκετά καλά για 30-40 λεπτά);

 

Πρόσφατα επίσης δοκίμασα το αρκετά διασκεδαστικό (σε co-op) Rocketbirds: Hardboiled Chicken (μπορείς να δοκιμάσεις λίγο το single-player εδώ πριν αγοράσεις, το co-op είναι παρόμοιο), καθώς και το Awesomenauts αν προτιμάτε κάτι παρεμφερές με League of Legends, Dota και λοιπά MOBA (έχει spilt-screen vs. bots ή players) .

 

Τέλος, για κάτι που φέρνει σε πιο retro εποχές, δές Castle Crashers (side scrolling beat-em-up στο στύλ Golden Axe), Rayman Origins (side scroller, έχει demo) και την σειρά Trine (physics platformers, έχει και demo για να δοκιμάσεις αν σου κάνει).

 

Παραθέτω επίσης μερικά άλλα καλά που ίσως θες να δεις: Beat Hazard (space shooter με level generation απο την μουσική του Η/Υ σου), Lara Croft and the Guardian of Light (action-puzzle, νομίζω θέλει 2x controllers για να δουλέψει όμως σε local co-op, δες απο demo), Renegade Ops (top-down action shooter με οχήματα), Nation Red (μια απο τα ίδια αλλά με zombies), Sideway: New York (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το co-op οπότε επιφυλακτικά το προτείνω), LEGO: Batman (νομίζω και τα υπόλοιπα της σειράς LEGO υποστηρίζουν co-op) και Jamestown(old-school shooter, αρκετά δύσκολο για αρχή όμως).

 

Αξίζει επίσης να δείς ή απο Steam ή απο Amazon κάποια απο τα Mega Drive Classics (περιλαμβάνουν ώραια oldies για co-op όπως Golden Axe, Gunstar Heroes κ.τ.λ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει επίσης να δείς ή απο Steam ή απο Amazon κάποια απο τα Mega Drive Classics (περιλαμβάνουν ώραια oldies για co-op όπως Golden Axe, Gunstar Heroes κ.τ.λ).

 

Τι μου θύμισες τώρα??!!! Sega Mega Drive L.F.E!!!

Θα τα τσεκάρω τα παιχνιδάκια!

 

Γενικά ψάχνω κάτι ανάλαφρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά λιγο on topic, αν είναι μη γράφετε καθόλου!

Λέμε κάτι διασκεδαστικό για να παίζω με κοπέλα και μου πετάτε κάτι COD και Killzone?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά λιγο on topic, αν είναι μη γράφετε καθόλου!

Λέμε κάτι διασκεδαστικό για να παίζω με κοπέλα και μου πετάτε κάτι COD και Killzone?!

 

τώρα με πλήγωσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...