Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα τοπικα ελτα.στο δημο θερμαικου στη θεσσαλονικη,το εχουν φιλοσοφησει και ειναι η αληθεια δε με χαλαει γιατι ειναι ασφαλη τα δεματα.αφηνει μονο τα μικρα,δηλαδη τους σχεδον φακελους και ολα τα αλλα χαρτακι και παραλαβη..αργει καμια μερα,αλλα δε χανεται τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι περιοδο εορτων και ο ογκος των δεματων/γραμματων μεγαλος.Οποτε δικαιολογειται καποια καθυστερηση.Τωρα το θα τους πω να το ξαναστειλουν δεν ξερω αν εχει καποια λογικη χωρις αρχικα να ρωτησεις αν υπαρχει tracking number να ψαξεις και χωρις να κανεις μια βολτα απο το ταχυδρομειο να ρωτησεις αν εχει ερθει κατι στο ονομα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι περιοδο εορτων και ο ογκος των δεματων/γραμματων μεγαλος.Οποτε δικαιολογειται καποια καθυστερηση.Τωρα το θα τους πω να το ξαναστειλουν δεν ξερω αν εχει καποια λογικη χωρις αρχικα να ρωτησεις αν υπαρχει tracking number να ψαξεις και χωρις να κανεις μια βολτα απο το ταχυδρομειο να ρωτησεις αν εχει ερθει κατι στο ονομα σου.

Συνηθως εχουν οι ιδιοι αυτες τις πληροφοριες και ξερουν τι παιζει, οποτε σου προτεινουν απο μονοι τους να ξαναστειλουν η να κανουν refund.

 

Toυλαχιστον με το .co.uk που ειχα κανει πριν κανα χρονο 2 διαφορετικες παραγγελιες και δεν τις παρελαβα ποτε μου, παροτι δεν υπηρχε tracking number , απαντησαν οτι το δεμα "χαθηκε" και να διαλεξω αν θελω refund ή να ξαναστειλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γρήγορα γιατι είμαι δουλειά ( sorry για ανορθογραφιες και σημεια στίξης)

 

Παρήγγειλα 25/11 κατι ακουστικά philips μεσω black friday deal, απεσταλησαν στις 28/11. 15/12 επικοινωνώ μαζι τους (ευγενικά θέλουν οι Άγγλοι παντα παιδιά...) και πήρα απάντηση:

 

Hello George,

I'm very sorry to hear that you haven't received your order ######## - it should be with you by now. It may have been lost during delivery.

I've placed a new order #205-1278349-3398752 for the same item to be sent to the same delivery address:

 

Μολις παρέλαβα με UPS χωρίς αποδειξη(μιας και ήταν δωρεάν). Το αλλο μάλλον κάπου χαμένο στα ΕΛΤΑ θα είναι.. Αν είναι να έρθει καλώς να έρθει και η πρώτη μου παραγγελία την οποια σκέφτομαι σοβαρα να επιστρέψω γιατι ήταν κυριοι.

 

Αν υπογράψω κατα την παράδοση εννοείτε οτι θα φύγει πίσω την επόμενη μέρα. Αν είναι απλό delivery χωρίς να φαίνεται οτι το παρέλαβα, μπορει να μπεί μέσα μου το μικρόβιο του Ελλην και να κάνω την παπια :-D 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια μικρόβια έκαναν και το Play να μην στέλνει Ελλάδα, μπορεί και το Amazon να χρεώνει μεταφορικά... Λέω τώρα...

Και καλα τα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλα τα λες

Δεν πήγαινε σε εσένα, ε; :)

Με την ευκαιρία το είπα. Θυμάστε τις αγγελίες "το πουλάω γιατί το Play μου έστειλε καταλάθος δύο"!  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιό είναι το play?

Για παιχνίδια κυρίως . Είχα αγοράσει ωραία παιχνίδια κάποτε για PS3 και σε εξαιρετικές τιμές.

Κάποιοι συμπατριώτες μας το έκαναν επάγγελμα με χαμένα πακέτα..οπότε δεν ξανάστειλε Ελλάδα και πολύ καλά έκανε.

Τυπου σομαλούς και νιγιριανούς μας έχουν.. Με τέτοια παιδεία που έχουμε καλά να μας κάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγαινε σε εσένα, ε; :)

Με την ευκαιρία το είπα. Θυμάστε τις αγγελίες "το πουλάω γιατί το Play μου έστειλε καταλάθος δύο"!  :X

 

Μπα...ευτυχως αυτός ο Ελλην τωρα που βγαζω τα δικα μου λεφτα και τα πονω εχει φυγει, και ''δυστυχως'' οταν δεν τα πονουσα δεν μου είχε τύχει τετοιο περιστατικό

 

Αγγελίες πάντα έπαιζαν...δωρεάν όμως???

 

Θα τα βάλω τζαμπα στο insomnia εκει να δεις μικρόβιο!!! ΕΜΠΟΛΑ!! (ενταξει ιος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπου σομαλούς και νιγιριανούς μας έχουν.. Με τέτοια παιδεία που έχουμε καλά να μας κάνουν.

Στην πραξη ειμαστε χειροτεροι διοτι εχουμε και το συνηθειο να υπερηφανευομαστε για το κατορθωμα μας οταν κανουμε τετοιες "πατεντες". Ουτε τσιπα ουτε τιποτα.

 

Φυσικα και καλα μας κανουν , και πολυ καλα μας εκανε και το amazon που εβαλε μεταφορικα, το αξιζουμε μεχρι τελειας. Παλι καλα που συνεχιζουν να στελνουν Ελλαδα να λεμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πραξη ειμαστε χειροτεροι διοτι εχουμε και το συνηθειο να υπερηφανευομαστε για το κατορθωμα μας οταν κανουμε τετοιες "πατεντες". Ουτε τσιπα ουτε τιποτα.

 

Φυσικα και καλα μας κανουν , και πολυ καλα μας εκανε και το amazon που εβαλε μεταφορικα, το αξιζουμε μεχρι τελειας. Παλι καλα που συνεχιζουν να στελνουν Ελλαδα να λεμε.

Δικιο έχεις και καλό είναι που ακούγονται τέτοιες απόψεις (ασχετα εάν η δίκη μου ειρωνία παρερμηνευθηκε λιγο). Απο την άλλη όμως δεν πιστευω η συχνότητα τέτοιων περιστατικών να δικαιολογει ούτε το κλείσιμο του play ουτε τα μεταφορικά που έβαλε το amazon. Μία τέτοια εταιρία θα μπορούσε κάλλιστα είτε να κόψει τα οπίσθια των 'κλεφτών' είτε να τους διαγράψει, είτε να τους μυνήσει είτε είτε είτε...

 

Δυστυχώς τα μεταφορικά και τα κλεισίματα είναι αποτέλεσμα των περικοπών που έχουν γίνει και των οικονομικών συνθηκών

 

Ουτε δέχομαι οτι το αξίζουμε όλοι. Αξίζουν χειρότερα σε αυτους που το έκαναν όταν το έκαναν και καλύτερα σε εμάς/εσάς που δεν το έχουμε κάνει

 

εδω για τους ιδιους τους Αγγλους

 

http://www.bbc.com/news/technology-23423305

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνίδια κυρίως . Είχα αγοράσει ωραία παιχνίδια κάποτε για PS3 και σε εξαιρετικές τιμές.

Κάποιοι συμπατριώτες μας το έκαναν επάγγελμα με χαμένα πακέτα..οπότε δεν ξανάστειλε Ελλάδα και πολύ καλά έκανε.

Τυπου σομαλούς και νιγιριανούς μας έχουν.. Με τέτοια παιδεία που έχουμε καλά να μας κάνουν.

Είχε παιχνίδια, ταινίες, cd, τα πάντα. Σαν ένα μικρό Amazon. Πολύ καλές προσφορές, και πάντα δωρεάν μεταφορικά. Είχα πάρει πχ το Band of Brothers, όλη τη σειρά, σε 7 BR, με 1€. Έδινες 10€ και γέμιζες ταινίες... 

Δικιο έχεις και καλό είναι που ακούγονται τέτοιες απόψεις (ασχετα εάν η δίκη μου ειρωνία παρερμηνευθηκε λιγο). Απο την άλλη όμως δεν πιστευω η συχνότητα τέτοιων περιστατικών να δικαιολογει ούτε το κλείσιμο του play ουτε τα μεταφορικά που έβαλε το amazon. Μία τέτοια εταιρία θα μπορούσε κάλλιστα είτε να κόψει τα οπίσθια των 'κλεφτών' είτε να τους διαγράψει, είτε να τους μυνήσει είτε είτε είτε...

 

Δυστυχώς τα μεταφορικά και τα κλεισίματα είναι αποτέλεσμα των περικοπών που έχουν γίνει και των οικονομικών συνθηκών

 

Ουτε δέχομαι οτι το αξίζουμε όλοι. Αξίζουν χειρότερα σε αυτους που το έκαναν όταν το έκαναν και καλύτερα σε εμάς/εσάς που δεν το έχουμε κάνει

Το Play έκλεισε το τμήμα λιανικής, για άσχετους λόγους. Αλλά από κάποιο σημείο και πέρα έστελνε μόνο πολύ φτηνά πράγματα στην Ελλάδα. Ηλεκτρονικά πχ δεν έστελνε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...