Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Hello,

First of all please accept my sincere apology for the inconvenience that has been caused to you because of us.

I understand that you are concerned regarding the delivery of your order χχχχχχχχχχχ1 .

As you have stated, I've checked and I can see that you order has been lost during the transit, which means it can't be delivered.

I'd be happy to send you a free replacement order the soonest possible time via an upgraded delivery method. If this won't work for you, I can issue a full refund for your order so you can make alternate arrangements.

Therefore in this case, I would request you to reply to this e-mail and inform us that weather you want a refund or a replacement.

We will be waiting for you reply.

I hope this help.

δεν μου στείλανε tacking number...  απο της της 5-12  δεν ήρθε ακομα.. τους έστειλα email και μου απάντησαν  αυτο..

τι κάνω? να περιμένω ακομα λιγο ? να μου στείλουν  αλλο ? θα πληρώσω extra  upfraded delivery method ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι τέτοια μικρόβια έκαναν και το Play να μην στέλνει Ελλάδα, μπορεί και το Amazon να χρεώνει μεταφορικά... Λέω τώρα...

 

Κάποιος πρέπει να τους εξηγήσει τί είναι το συστημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου στείλανε tacking number...  απο της της 5-12  δεν ήρθε ακομα.. τους έστειλα email και μου απάντησαν  αυτο..

τι κάνω? να περιμένω ακομα λιγο ? να μου στείλουν  αλλο ? θα πληρώσω extra  upfraded delivery method ?

5/12 δεν ειναι πολυς χρόνος. μεσολαβει Σ/Κ οποτε εισαι στις 8 εργασιμες μέρες. 6-8 νομίζω οτι είναι το standard delivery οποτε είσαι o.k. Οσον αφορα το upgraded delivery method νομίζω οτι είναι δωρεάν απο μέρους τους, αλλιως θα σου έδινε επιλογές. Ειναι για να σε ξεαγχωσει οτι αυτη τη φορα θα το πάρεις πιστευω.

 

Εμενα το courier ηταν χωρις χρεωση στην αντικατάσταση

 

Αλλα όπως σου είπα μπορείς να περιμένεις λιγο ακόμα...αν δεις το thread αλλοι περιμένουν απο 20-25/11!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου στείλανε tacking number...  απο της της 5-12  δεν ήρθε ακομα.. τους έστειλα email και μου απάντησαν  αυτο..

τι κάνω? να περιμένω ακομα λιγο ? να μου στείλουν  αλλο ? θα πληρώσω extra  upfraded delivery method ?

δεν ξερω αν μιλας για την καμερα οπως ειδα και αν περιμενες καποιο tracking number παντως φαινεται οτι παραδεχονται οτι την συγκεκριμενη παραγγελια δεν θα την παραλαβεις ποτε.

δεν θα πληρωσεις τιποτα αφου ειναι free replacement order και λογικα παντα αφου θα ερθει express πολυ πιθανο σε μια δυο μερες να ειναι σπιτι σου με courier.

επιβεβαιωσε ξανα αν θες να εισαι σιγουρος 100% οτι δεν θα χρεωθεις τιποτα επιπλεον και αν την θες ακομα την καμερα βουρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πρέπει να τους εξηγήσει τί είναι το συστημένο...

Το ήξεραν μια χαρά. Αλλά δεν ήταν δωρεάν. Νόμιζαν όμως πως απευθύνονται σε ανθρώπους και όχι σε ζώα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ήξεραν μια χαρά. Αλλά δεν ήταν δωρεάν. Νόμιζαν όμως πως απευθύνονται σε ανθρώπους και όχι σε ζώα... 

 

Ζώο είναι αυτός που αποκλείει 11.000.000 εκατομμύρια πελάτες επειδή δε θέλει να χρεώσει το συστημένο.

Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες. Λύση πάντα υπήρχαν αλλά για ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ λόγους έκαναν ότι έκαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άγνωστους λόγους; Είναι τόσο μικρή αγορά η χώρα μας που το οικονομικότερο γι αυτούς ήταν οριζόντια να επαναφέρουν τα μεταφορικά. Αν και δεν τα επανέφεραν μόνο για Ελλάδα, αλλά anyway. Ούτε να ψάξουν να βρουν ποιος το κάνει ή πότε χάνονταν τα δέματα στα αλήθεια ούτε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζώο είναι αυτός που αποκλείει 11.000.000 εκατομμύρια πελάτες επειδή δε θέλει να χρεώσει το συστημένο.

Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες. Λύση πάντα υπήρχαν αλλά για ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ λόγους έκαναν ότι έκαναν.

Το συστημενο υπηρχε. Αλλα όχι δωρεάν. Εδινε τη δυνατότητα να παίρνεις ακόμα και κάτι πολύ φτηνό, χωρίς έξοδα αποστολής με το απλό ταχυδρομείο.

11 εκατομμυρια πελάτες απο την Ελλάδα; Μα είναι δυνατόν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ήρθε το ειδοποιητήριο γισ κατι ογκώδες απο Αγγλια. Βεβαια μπορώ να το παραλάβω αυριο! Οποτε εχουμε και λεμε Royal mail-ELTA 20 μερες....UPS 36 ωρες!

 

(Το οτι δεν εχουν αυτοκίνητα η μηχανάκια για το κέντρο της Αθηνας να παραδώσουν σε φαρμακείο που λειτουργεί 8-8 καθε μερα είναι άλλη ιστορία)

 

Καλά πάμε!

 

Οσο για το άλλο θέμα που συζητησαμε με τις επιστροφές, ενημέρωσα οτι παρέλαβα την αντικατάσταση και μου απαντησαν οτι εαν και εφόσον παραλάβω την αρχικη το επιστρέφω με έξοδα δικά τους.

 

Εχει μια αρκετά απλή διαδικασία στο site τους που με παρέπεμψαν

 

Καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είχα κάνει παραγγελία στης 27/11 και είχε εκτιμώμενη παράδοση στης 9/12 μετά απο 9 ημέρες τους είπα τι γίνετε με την παραγγελία μου κτλ και μου είπαν απευθείας οτι χάθηκε και αν θέλω να την στείλουν ξανά η τα χρήματα μου πίσω.

Πως γίνετε παλιά που δεν πληρώναμε μεταφορικά να έρχονται και ποιο νωρίς απο την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης και τώρα όχι μόνο αν αργούν αλλά και να χάνονται κιόλας...
 

Πως γίνετε να μου απαντούν αμέσως οτι χάθηκε αφου δεν είναι συστημένο να το αλλάξουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είχα κάνει παραγγελία στης 27/11 και είχε εκτιμώμενη παράδοση στης 9/12 μετά απο 9 ημέρες τους είπα τι γίνετε με την παραγγελία μου κτλ και μου είπαν απευθείας οτι χάθηκε και αν θέλω να την στείλουν ξανά η τα χρήματα μου πίσω.

Πως γίνετε παλιά που δεν πληρώναμε μεταφορικά να έρχονται και ποιο νωρίς απο την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης και τώρα όχι μόνο αν αργούν αλλά και να χάνονται κιόλας...

 

Πως γίνετε να μου απαντούν αμέσως οτι χάθηκε αφου δεν είναι συστημένο να το αλλάξουν?

Αυτό μου έκανε και εμένα εντύπωση. Ηρθε ΑΜΕΣΩΣ αυτοματοποιημενη απάντηση πως ξαναστελνουν νεο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και αναφέρθηκε το tracking number. Πιστεύω κι εγώ οτι ειναι απαράδεκτο να στέλνουν με τα μεταφορικά που έχουν βάλει, πακέτο χωρίς αριθμό αποστολής.

Σαν να σου λένε περίμενε στα τυφλά.

 

 

Εδώ αγόρασα κάτι απο ebay και έρχεται απο Αγγλία με αριθμό αποστολής κανονικά .

 

Εν το μεταξύ απο 25/11 το κρεβατάκι σκύλου οι Γερμανοί δεν το έχουν στείλει ακόμη.

Σήμερα άλλαξε η κατάσταση του σε 

 
Shipment will be prepared

Expected Delivery: We need a little more time to provide you with reliable information. We will notify you by email as soon as we have an expected delivery date....

 

Ξέρουμε αν σημαίνει οτι θα σταλεί απο μέρα σε μέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εμενα δεν μου εχει ερθει η παραγγελια. ελεγε shipping date 12 δεκεμβρη και εχει παει 18. εστειλα εμαιλ και μου ειπαν να περιμενω 2 μερες ακομα (μεχρι τις 20). χωρις tracking και εμενα(10 ευρω πληρωνουμε στα μεταφορικα και δεν ξερουμε που ειναι το δεμα μας οοοοκ).

 

εκανα επισης καποια τηλεφωνα στα ΕΛΤΑ και προσπαθησα να βρω το δεμα μου μέσω ονόματος (επειδη δεν εχει tracking νουμερο) αλλα @@

 

Υ.Γ για τους φιλους πιο πανω που ρωτανε πως ξερουν οτι χαθηκε κλπ, έχουν κάτι σαν "deadline" οπου σε περιπτωση που δεν σου ερθει μεσα σε αυτο το χρονικο περιθωριο θεωρείται χαμένη η παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...