Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω είχα κάνει παραγγελία στης 27/11 και είχε εκτιμώμενη παράδοση στης 9/12 μετά απο 9 ημέρες τους είπα τι γίνετε με την παραγγελία μου κτλ και μου είπαν απευθείας οτι χάθηκε και αν θέλω να την στείλουν ξανά η τα χρήματα μου πίσω.

Πως γίνετε παλιά που δεν πληρώναμε μεταφορικά να έρχονται και ποιο νωρίς απο την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης και τώρα όχι μόνο αν αργούν αλλά και να χάνονται κιόλας...

 

Πως γίνετε να μου απαντούν αμέσως οτι χάθηκε αφου δεν είναι συστημένο να το αλλάξουν?

 

Ίδιες ημερομηνίες, έστειλα σήμερα πάλι email και δέχτηκα το refund γιατί πλέον θα λείπω και δε θα μπορώ να παραλάβω. Απογοήτευση η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και γω refund για παραγγελία από 27/11. Μήπως μας δουλεύουν και δεν τα έστειλαν ποτε?? Κατευθείαν μου είπε ότι χάθηκε. Ουτε να περιμένω ούτε τίποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοίως μια από τα ίδια. Η παραγγελία αγνοείται και δέχτηκα να την ξαναστείλουν. Με ενημέρωσαν ότι έφυγε σήμερα με Deutsche Post DHL (αγορά από amazon.uk) και μου έστειλαν και tracking number με εκτιμώμενη παράδοση 12-1-15 (ενώ τους είπα ότι το θέλω για τις γιορτές :mad: ). Να υποθέσω ότι δεν είναι courier ή υπάρχει περίπτωση να  παραλάβω συντομότερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον 3 παραγγελιες απο .de. Η τελευταια που εκανα ηρθε Δευτερα. Οι 2 πρωτες με estimated delivery 10 Δεκεμβρη δεν ηρθαν ακομα.

Εστειλα email σημερα και μου ειπαν οτι τα δεματα χαθηκαν καπου κατα την μεταφορα. Με ρωτησαν αν θελω refund η να τα ξαναστειλουν.

Ειπα να τα ξαναστειλουν και μου απαντησαν οτι δεν υπαρχουν σε στοκ κι ετσι θα κανουν refund το ποσο και να παρακολουθω τακτικα το σαιτ τους ωστε οταν ξαναμπουν σε στοκ να τα παραγγειλω (στην κανονικη τους τιμη φυσικα κι οχι στην προσφορα). Κοινως μου ακυρωσαν τις παραγγελιες και μου συστησαν να τα ξαναπαραγγειλω σε αλλη τιμη.

Το πιο εξοργιστικο ειναι οτι μου ζητανε σε περιπτωση που τυχον παραλαβω, να τους τα στειλω πισω.

 

fun fact και βγαλτε τα συμπερασματα σας: τα 2 προιοντα που δεν παρελαβα πηγαν 100% reserved μεσα σε λιγα λεπτα. Αυτο που παρελαβα δεν πηγε 100% ποτε του. Επισης αυτο που παρελαβα ηταν το μονο με tracking number, τα αλλα 2 χωρις tracking number "καπου χαθηκαν".

 

Μηδεν απο μηδεν. ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια, ειχα παθει 2/2 φορες με παραγγελιες απο το αγγλικο amazon περυσι.

 

Εν ολιγοις μεσα σε 12 μηνες εχω κανει 5 παραγγελιες απο amazon (de και co.uk) και παρελαβα μονο την μια, ολες οι αλλες γινανε απλα refund και δεν παρελαβα ποτε. 1/5 καλο ποσοστο, αξιοπιστο μαγαζακι, θα ξαναψωνισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο,τι εχω παραγγειλει το εχω λαβει.

 

2 κοσμηματα και μελανια για το εκτυπωτη απο Uk ,μια τηλεοραση και ενα mouse απο De μεσα σε 15 μερες εχουν ερθει ολα.Μηπως τα καβατζωνουν στο ταχυδρομειο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσες χαμένες παραγγελίες θα φάμε και κάνα μπαν στο τέλος και δεν θα φταίμε κιόλας... Τι σκατά; Πως μ@μήθηκε έτσι το πράγμα με τα Amazon? Και εγώ που περιμένω δυο από Ιταλία έχουν αργήσει ένα 10ήμερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που κανουν refund χωρις πολλα πολλα. Ομως απο αυτα που διαβαζω εδω  φαινεται πως δεν ειμαι μονο εγω ο ατυχος με το 1/5 αλλα το κακο ειναι γενικοτερο. Προσωπικα δεν ξανασχολουμαι με τους συγκεκριμενους παρα μονο αν πετυχω καμια τρελη προσφορα. Που κι αυτες τα τελευταια 1-2 χρονια με το σταγονομετρο και αν. Χαλασε πολυ σε σχεση με αυτο που ηταν πριν 2 χρονια. Και σε τιμες και σε delivery (συν το οτι κοψανε τις free αποστολες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράγγειλα μια θήκη για κινητο απο amazon uk 1 Δεκέμβρη και estimated delivery 10-17/12. Δεν έφτασε ποτέ. Μου είπαν να μου κάνουν redound. Τους είπα να τα ξαναστειλουν. Δέχτηκαν και είπαν αν έρθει αργοπορημένη η πρώτη παραγγελία να τη κρατήσω. Εγώ απλά ελπίζω να έρθει έστω η δεύτερη. !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...