Προς το περιεχόμενο

Το τοπικ της καταδυσης,των βουνων,του canyoning, των extreme sports


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 25/03/2020 at 15:00, Jiakometi said:

Άντε πέρασες και το Everest .

8849 !!!!!

xaxa .8850 παει χαλασε.

 

On 25/03/2020 at 10:05, Spect~ said:

Το Summits of my life ηθελα να δω, που τελικα δεν το ειδα, γιατι παντα μαρεσει ο Κιλιαν σαν αθλητης


ποτε δεν ειναι αργα.οποτε θες το βλεπεις.αλλα γενικα παιζουν πολλες ωραιες ταινιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2020 στις 1:56 ΠΜ, poulinos είπε

 

αν ειχες semi fast το καλο ειναι οτι μπορεις να τα βαλεις και σε Fast ενω το αναποδο δεν γινεται εκτος αν εχεις παρει το μοντελο που εχει ο @Fotis13 που κανει και για τα 2 (petzl lynx).

 

sol_412-0031_pic1_1.jpg

Εχω και τα απλα τα petzl  αλλα με τις Οlympus  La sportiva  δεν  χωρανε τα πισω σιδερα ειναι πιο μικρα και  για να τα ανοξεις αυτα ειναι ολοκληρη ιστορια .Απορω τι τα εκαναν ετσι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα.

Εγώ έχω πάρει το πρώτο καταδυτικό της PADI, πλην όμως έχω χάσει την ταυτότητα που μας είχε δοθεί τότε (μιλάμε για το μακρινό 1994-1995). Υπάρχει τρόπος να ζητήσω κάπου, κάπως την επανέκδοσή της ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MauroPaltoudias είπε

Παιδιά καλημέρα.

Εγώ έχω πάρει το πρώτο καταδυτικό της PADI, πλην όμως έχω χάσει την ταυτότητα που μας είχε δοθεί τότε (μιλάμε για το μακρινό 1994-1995). Υπάρχει τρόπος να ζητήσω κάπου, κάπως την επανέκδοσή της ;

Ναι μπορεις .

Απευθυνσου σε ενα καταδυτικο κατα προτιμηση αυτο που  εβγαλες το διπλωμα  ,αλλα εαν αυτο δεν ειναι εφικτο σε οποιοδηποτε padi καταδυτικο .Εχουν βαση δεδομενων και θα στην εκδοσουν ξανα με ενα μικρο κοστος  αν δεν κανω λαθος .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ πολύ (στον Τζανουδάκη στην Καστέλλα το είχα βγάλει, άγνωστο αν υπάρχει ακόμα σήμερα).

ΥΓ 13.10.2005 (ήμουν και εγώ εκεί) ☘️

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Σε ευχαριστώ πολύ (στον Τζανουδάκη στην Καστέλλα το είχα βγάλει, άγνωστο αν υπάρχει ακόμα σήμερα).

ΥΓ 13.10.2005 (ήμουν και εγώ εκεί) ☘️

Υπαρχει ειναι ενεργος ακομα , δεν θα εχεις κανενα προβλημα να στην βγαλει ξανα .Βεβαια αυτη την περιοδο υποκειται και αυτοι σε  παυση δραστηριοτητας .Παρε πρωτα ενα τηλ και ρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, MauroPaltoudias said:

Παιδιά καλημέρα.

Εγώ έχω πάρει το πρώτο καταδυτικό της PADI, πλην όμως έχω χάσει την ταυτότητα που μας είχε δοθεί τότε (μιλάμε για το μακρινό 1994-1995). Υπάρχει τρόπος να ζητήσω κάπου, κάπως την επανέκδοσή της ;

μεσα απο το site της padi κατευθειαn.

https://apps.padi.com/scuba-diving/replacement-card/

https://apps.padi.com/scuba-diving/replacement-card/SearchRecord.aspx?languageID=5

βρισκεις το record σου και παραγγελνεις την καρτα.δεν χρειαζεται να πας σε καταδυτικο.

2003 πηρα το open και εχουμε 2020:(

1 hour ago, Fotis13 said:

Ναι μπορεις .

Απευθυνσου σε ενα καταδυτικο κατα προτιμηση αυτο που  εβγαλες το διπλωμα  ,αλλα εαν αυτο δεν ειναι εφικτο σε οποιοδηποτε padi καταδυτικο .Εχουν βαση δεδομενων και θα στην εκδοσουν ξανα με ενα μικρο κοστος  αν δεν κανω λαθος .

απευθειας απο την Padi.30 ευρω το κοστος. padi (paid another dollar in).

ειχα ριξει πολυ φασαρια για καποιες καρτες που ειχαν προβλημα γιατι ζηταγαν 90 ευρω. στην ουσια το καταδυτικο θα μπει στο site της Padi και θα βρει το record.αλλα ναι παιζει να ζητησει καμια προμηθεια και αυτο.

1 hour ago, MauroPaltoudias said:

Σε ευχαριστώ πολύ (στον Τζανουδάκη στην Καστέλλα το είχα βγάλει, άγνωστο αν υπάρχει ακόμα σήμερα).

ΥΓ 13.10.2005 (ήμουν και εγώ εκεί) ☘️

οσο θυμαμαι και εγω υπαρχει.λογικα θα εχει και site.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Fotis13 said:

Εχω και τα απλα τα petzl  αλλα με τις Οlympus  La sportiva  δεν  χωρανε τα πισω σιδερα ειναι πιο μικρα και  για να τα ανοξεις αυτα ειναι ολοκληρη ιστορια .Απορω τι τα εκαναν ετσι ...

δεν το ηξερα αυτο.ειχα διαβασει για μερικα παπουτσια πχ scarpa rebel οτι δεν παιρνουν ολα τα crampons αλλα δεν ηξερα αν ισχυει.βεβαια για το Rebel ειναι παραξενο γιατι ειναι μικρη μποτα.τωρα για τις la sportiva που ειναι θηρία ισως λογω κατασκευης??? εκτος αν σου λενε εχεις 800 ευρω boot πας να βαλεις 100  ευρω crampon?xaxaxa. ως τωρα νομιζω μονο δετα εχω φορεσει .και elbrus η μποτα που ειχα παρει νομιζω δεν επαιρνε καν semi fast(ναι η μποτα που νοικιασα δεν ηταν τιποτα high altitude )(δικη μου επιλογη διοτι ειχε και πλαστικες)

1 hour ago, MauroPaltoudias said:

Σε ευχαριστώ πολύ @poulinos !

να σε καλα.μπορεις αν θες να μην παρεις την καρτα με το τυπικο back cover αλλα κανεις ενα donation και σου δινουν με project aware backcover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, MauroPaltoudias said:

Δυστυχώς δεν με βρίσκει καν ! Μάλλον θα χρειαστεί να πάω από τη σχολή.

προσεχε τα στοιχεια που εχεις βαλει.το παραμικρο λαθος και δεν θα σε βρει.στο λεω διοτι και το καταδυτικο απο εκει θα σε ψαξει.αλλο πχ ippokratis αλλο ippokraths

αλλιως στειλε email σε padi.εκτος αν τοσο παλια records δεν υπαρχουν μεσα αλλα αμα πηρες καρτελακι ειναι δυσκολο.καποτε νομιζω δεν ηταν καρτελακι αλλα πτυχιο κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...