Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το L2 πέθανε εξαιτίας των bots.

Το CS δε θα φτάσει ποτέ εκεί που μπορεί και αξίζει εξαιτίας των cheaters.

Πραγματικά καταντάει κουραστικό και βαρετό. Μπαίνεις να παίξεις και καταλήγεις να καρκινιάζεις με τον κάθε βλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

/ragemode_on

 

Λοιπόν, έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να βλέπω steam accounts level 1 με 30-50 ώρες CS:GO, να το έχουν 2 βδομάδες μάξιμουμ και να μπαίνουν και να γ@μ@νε τα παιχνίδια.

 

Το wallhack πλέον το βλέπεις (και δεν υπερβάλω) σε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 με 3 άτομα σε κάθε server. Είναι τραγικό το πόσο φλώροι είναι όλοι, που πήγαν πήραν το CS:GO με 5 ευρώ και τώρα χαίρονται με τα wallhack και νομίζουν ότι κάτι καταφέρουν.

 

Η Valve είναι τραγική που τόσα χρόνια δε μπορεί να κάνει τίποτα, και που αφού βλέπει ότι το παιχνίδι της πάει κατά διαόλου σε κάθε sale συνεχίζει να το βάζει. Βέβαια θα μου πεις "ρε Νικόλα, αν ήσουν εσύ ο Gabe τι θα έκανες?" Θα έκανα τα ίδια, γιατί το παιχνίδι με νοιάζει να πουλήσει κόπιες, συνδρομές και μλκιες δεν έχει οπότε κλαιν, φράγκα να βγάζουμε και άσε τους να κλαίγονται.

 

Και μην ακούσω τίποτα για την γελοιότητα του VAC. Να είμαι για καφέ με φίλο και να μου λέει

"μλκ θες κανά wh?"

"τι να το κάνω ρε, μικροτσούτσουνος είμαι;"

"ε μλκ πλέον CS:GO χωρίς hack δε μπορείς να παίξεις, άντε κανά casual που είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, γιατί στο comp γίνεται της κ@ρ**λας το κάγκελο"

 

Δε ξέρω τι θα γίνει, λογικά σε κανά μήνα δύο όλοι οι φλόροι θα έχουν βαρεθεί και να έχουν φύγει οι περισσότεροι. Αλλά εκτός από αυτό, έχω βαρεθεί κιόλας να ακούω στο voice 10-13χρονα, συν τις 2-3 Ελληνίδες γκομενίτσες που παίζουν CS:GO και χαίρονται που όταν μιλάνε στο voice chat μετά τους στέλνουν καμιά 20αριά weapon skins λιγούρια μπας και τους δώσουν σημασία.

 

Σιχτίρ πια, τα νεύρα μου.

 

/ragemode_off

 

υ.γ. αγαπητοί mods, αν μου έχει ξεφύγει κανά σιχτίρι εδώ και εκεί πάνω στα νεύρα μου, feel free να το κάνετε censore, δεν είμαι σε θέση να το κάνω review το post at the moment, ελπίζω σε κατανόηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμέ, μια ***** και μία ******** και άλλες 2 που δε συγκράτησα ονόματα (τις άλλες 2 τις πετυχαίνω συχνά πυκνά στα casual)

 

edit: έσβησα τα names γιατί δεν μου πέφτει λόγος να μιλάω για άλλους χωρίς να το ξέρουν και να τους κατονομάζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/ragemode_on

 

Λοιπόν, έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να βλέπω steam accounts level 1 με 30-50 ώρες CS:GO, να το έχουν 2 βδομάδες μάξιμουμ και να μπαίνουν και να γ@μ@νε τα παιχνίδια.

 

Το wallhack πλέον το βλέπεις (και δεν υπερβάλω) σε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 με 3 άτομα σε κάθε server. Είναι τραγικό το πόσο φλώροι είναι όλοι, που πήγαν πήραν το CS:GO με 5 ευρώ και τώρα χαίρονται με τα wallhack και νομίζουν ότι κάτι καταφέρουν.

 

Η Valve είναι τραγική που τόσα χρόνια δε μπορεί να κάνει τίποτα, και που αφού βλέπει ότι το παιχνίδι της πάει κατά διαόλου σε κάθε sale συνεχίζει να το βάζει. Βέβαια θα μου πεις "ρε Νικόλα, αν ήσουν εσύ ο Gabe τι θα έκανες?" Θα έκανα τα ίδια, γιατί το παιχνίδι με νοιάζει να πουλήσει κόπιες, συνδρομές και μλκιες δεν έχει οπότε κλαιν, φράγκα να βγάζουμε και άσε τους να κλαίγονται.

 

Και μην ακούσω τίποτα για την γελοιότητα του VAC. Να είμαι για καφέ με φίλο και να μου λέει

"μλκ θες κανά wh?"

"τι να το κάνω ρε, μικροτσούτσουνος είμαι;"

"ε μλκ πλέον CS:GO χωρίς hack δε μπορείς να παίξεις, άντε κανά casual που είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, γιατί στο comp γίνεται της κ@ρ**λας το κάγκελο"

 

Δε ξέρω τι θα γίνει, λογικά σε κανά μήνα δύο όλοι οι φλόροι θα έχουν βαρεθεί και να έχουν φύγει οι περισσότεροι. Αλλά εκτός από αυτό, έχω βαρεθεί κιόλας να ακούω στο voice 10-13χρονα, συν τις 2-3 Ελληνίδες γκομενίτσες που παίζουν CS:GO και χαίρονται που όταν μιλάνε στο voice chat μετά τους στέλνουν καμιά 20αριά weapon skins λιγούρια μπας και τους δώσουν σημασία.

 

Σιχτίρ πια, τα νεύρα μου.

 

/ragemode_off

 

υ.γ. αγαπητοί mods, αν μου έχει ξεφύγει κανά σιχτίρι εδώ και εκεί πάνω στα νεύρα μου, feel free να το κάνετε censore, δεν είμαι σε θέση να το κάνω review το post at the moment, ελπίζω σε κατανόηση 

 

 

Σιγουρα εχει πολλους cheaters (υπαρχει και το overwatch που βλεπεις demos παιχνιδιων και αποφασιζεις αν ειναι cheater η οχι, απο το τιποτα ειναι πολυ καλο...σε σχεση με αλλα παιχνιδια) και το θεμα των εκπτωσεων το εθιξα πιο πριν οτι ειναι οτι χειροτερο για το cs αλλα δεν το καταλαβαν τα παιδια....

 

Αλλα το cs ειναι λιγο περιεργο γιατι υπαρχουν και καλοι παιχτες που ετσι και τυχεις σε game σε εχουν και μπορει να μην κλεβουν.Ο αλλος δεν ξερεις τι ειναι, μπορει να χει καινουριο account και στο main account του να ειναι global elite. Οποιον βλεπετε μην τον κατηγορειτε..

Επισης το να πεις αν καποιος κλεβει η οχι (εκτος απο τις περιπτωσεις που ειναι ξεκαθαρο και δεν το κρυβουν, δεν μιλαω γι αυτο) ειναι αρκετα δυσκολο! Ειδικα αν ο αλλος το ανοιγει και κλεινει το cheat (toggling)...Eκει ειδικα θα πρεπει να εχεις εμπειρια για να καταλαβεις αν κλεβει η οχι...Εγω ειχα εναν φιλο που οποτε παιζαμε και τον σκοτωναν φωναζε και ελεγε wh κτλ Και προσφατα παιζαμε και εκανε abandon την ωρα που παιζαμε γιατι ελεγε οτι καποιος τον εριξε μονοσφαιρο μεσα απο smoke... Ok λεω...Παω κατεβαζω το game και το βλεπω... Guess what? Hταν legit ο τυπος! Απλα ηταν καλος και ηξερε να κανει pre-fire σε common spots... Αν πιστευετε οτι καποιος ειναι cheater καντε report αλλα κιολας κατεβαστε το game και δειτε το, μπορει να μην ειναι cheater... Η λυση ειναι μια, μην βρισκουμε δικαιολογιες επειδη αλλοι ειναι καλυτεροι απο μας..Απλα practice..!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε chillαρε λίγο, δεν κράζω τόσο καιρό, δεν το ξεκίνησα χθες το παιχνίδι. Έχω μάθει να διακρίνω το skill από το cheat. Και όταν βλέπω τυπάδες με skill τρελό να με σκοτώνουν γουστάρω όταν καταφέρω μετά να τους σκοτώσω με την σειρά μου.

 

Το toggling δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις, αν έχεις παίξει λίγο καταλαβαίνεις εύκολα. Αλλά το θέμα είναι (όπως τώρα) ότι έπαιζα games με ένα τύπο με όνομα PROmetheus ο οποίος, όχι μόνο είχε WH και ήταν καινούριο steam account, αλλά γούσταρε και το έλεγε ανοιχτά.

 

Αυτό το κακό πριν 1 μήνα δεν υπήρχε, αυτό είναι αποτέλεσμα των steam sales. Βγήκαν παλιοί & καινούριοι να βγάλουν το άχτι τους και εμείς καρκινιάζουμε.

 

Σε 3 causal που έπαιξα πριν λίγο, είχαμε 4 wallhackers, 2 στην ομάδα μου (που με το που μπήκα ξεκίνησα να κάνω προσπάθειες να τους kickάρω) και 2 στην αντίπαλη ομάδα που όταν τους έκραξα ο ένας έκανε leave κατευθείαν όταν τον πήραν χαμπάρι και οι άλλοι, ο άλλος γούσταρε που τον έκραζα και νόμιζε ότι μου την έλεγε κιόλας που με σκότωσε 2-3 φορές με το wallhack.

 

Για να συνοψίζω φίλε Haris San έχω μάθει και ξέρω να ξεχωρίζω hackers από αυτούς με skill. Δεν είμαι griefer όταν χάνω δίκαια, rageάρω όμως όταν χάνω με τέτοιους τρόπους, και αυτό να δούμε μέχρι πότε θα συνεχίσει, ελπίζω Σεπτέμβρη μεριά να έχουν βαρεθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Haris San

Καταλαβα πολυ καλα για τι πραγμα μιλουσες απλα ναι μεν υπαρχει αυτη η πλευρα αλλα υπαρχει και η αλλη πλευρα και καλως η κακως ανηκω και γω στην αλλη πλευρα. αν δεν εβρισκα το cs:go στα 2μιση ευρα δεν θα το παιρνα. οχι μονο το πηρα αλλα πηρα και δωρο στον φιλο μου και αρχισαμε να λιωνουμε και φτασαμε 250 ωρες (καλα ειδικα ο αλλος εχει σχεδον double ωρες απο μενα). αυτο που λενε καποιοι οτι οποιος θελει να το παρει θα το παρει και με 10 ευρω δεν ισχυει παιδια ή μαλλον ισχυει αλλα παιζει να ειναι μοιρασμενα τα ποσοστα. και να καταληξω οτι το προβλημα με τους cheaters δεν πρεπει να λυθει με το να μην μπαινει σε εκπτωση δηλαδη ελεος! αυτο πρεπει να το λυσει η valve με πολυ καλο αξιοπιστο συστημα, τι να λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πρόκειται ποτέ να μπορέσει κανείς να το εξαλείψει. Αν θες να cheatάρεις σε FPS τι θα προτιμούσες, ένα COD στα 30-50ευρώ και αν σε πιάσουν άντε να σκάσεις τόσα πάλι ή ένα CS:GO στα 2.5 ευρώ να πάρεις 5 copies να έχεις;

 

Τες πα, τι να κάνεις όμως, κάποια στιγμή θα βαρεθούνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σιγουρα υπαρχουν πολλοι cheaters δεν ειπα οτι σου φαινεται...Στο casual ειδικα μπορει να μην εχει wh απλα καποιος φιλος του να του λεει απο killcam που εισαι κτλ H να ειναι στους spectators.... Τωρα στο competitive οπως ειπα με την μια report και δευτερον κατεβασε το demo απο το match...Πας watch->your matches και το κανεις download...Και το βλεπεις. Επισης αν πατησεις "shift+F2" σου βγαζει επιλογες media player και μπορεις να κανεις fast forward, να γυρνας τα rounds αν θες να πας σε καποιο συγκεκριμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω με την σειρα μου θα πω οτι ισχυει οτι μετα απο το sale υπαρχουν ποιο υποπτα plays σε φαση να βλεπω μετα απο overwatch σε inferno mid να κανει no scope 2 hit . Βεβαια υπαρχουν κι smurf accounts που οταν παιζουν καταλαβαινω ποση διαφορα σε skills εχω απο αυτους.Καποιος που παιζει σε pc με 200-300 fps με εμενα που παιζω απο laptop με 60-70 fps εχει μεγαλο edge ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως την βλεπουν οι cheaters την δουλεια και πως πρατουν και πραγματικα παιδια ποτε δεν ειχα μεγαλο θεμα με cheaters. σπανια αρπαζομαι στο cs και συνηθως αρπαζομαι επειδη noobiαζω και δεν μπορω να παιξω καλα. παντως αυτο που ξερω ειναι οτι οντως υπαρχουν απειρες περιπτωσεις που οπως ειπε ο Haris San πολλοι νομιζουν οτι καποιοι εχουν hacks ενω δεν εχουν και μπορει αυτο να φταιει που αυτο το θεμα συζητιεται τοσο πολυ. καποιος που αρπαζεται ευκολα ειναι λογικο πανω στα νευρα του να την δει αλλιως και να το ριξει το θεμα στο hack. και ναι εχω πιασει και γω τον εαυτο μου να το κανω αυτο αλλα μπορει να ειμαι λαθος. λιγες φορες εχουν αποκαλεσει εσας τους ιδιους cheaters; εμενα αυτο που με χαλαει περισσοτερο (κυριως οταν παιζω μονος) ειναι οι ρωσσοι! δεν εχω κατι μαζι τους γενικα αλλα παιδια ειναι η χειροτερη φαρα στο cs, οχι λογω skills αλλα επειδη πρηζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω με την σειρα μου θα πω οτι ισχυει οτι μετα απο το sale υπαρχουν ποιο υποπτα plays σε φαση να βλεπω μετα απο overwatch σε inferno mid να κανει no scope 2 hit . Βεβαια υπαρχουν κι smurf accounts που οταν παιζουν καταλαβαινω ποση διαφορα σε skills εχω απο αυτους.Καποιος που παιζει σε pc με 200-300 fps με εμενα που παιζω απο laptop με 60-70 fps εχει μεγαλο edge ;

 

Πανω απο 60 fps δεν μπορει να δει το ματι οποτε... Μπορεις να κατεβασεις και τα γραφικα κιολας...Εγω ασχετα αν εχω καλη καρτα παιζω : 1280x960 , 4:3 stretched , μονο το global shadows εχω στο high (γιατι εχει σημασια στο παιχνιδι) και anisotropic 4x, anti-aliasing 4x, ολα τα αλλα τα εχω στο low

Δεν ξερω πως την βλεπουν οι cheaters την δουλεια και πως πρατουν και πραγματικα παιδια ποτε δεν ειχα μεγαλο θεμα με cheaters. σπανια αρπαζομαι στο cs και συνηθως αρπαζομαι επειδη noobiαζω και δεν μπορω να παιξω καλα. παντως αυτο που ξερω ειναι οτι οντως υπαρχουν απειρες περιπτωσεις που οπως ειπε ο Haris San πολλοι νομιζουν οτι καποιοι εχουν hacks ενω δεν εχουν και μπορει αυτο να φταιει που αυτο το θεμα συζητιεται τοσο πολυ. καποιος που αρπαζεται ευκολα ειναι λογικο πανω στα νευρα του να την δει αλλιως και να το ριξει το θεμα στο hack. και ναι εχω πιασει και γω τον εαυτο μου να το κανω αυτο αλλα μπορει να ειμαι λαθος. λιγες φορες εχουν αποκαλεσει εσας τους ιδιους cheaters; εμενα αυτο που με χαλαει περισσοτερο (κυριως οταν παιζω μονος) ειναι οι ρωσσοι! δεν εχω κατι μαζι τους γενικα αλλα παιδια ειναι η χειροτερη φαρα στο cs, οχι λογω skills αλλα επειδη πρηζουν!

 

Καλα οτι υπαρχουν πολλοι hackers υπαρχουν και αυτο θα το καταλαβεις αν εχεις overwatch στο οποιο 7/10 ειναι cheaters... Απλα εγω που εχω νικησει 130 competitive matches αντε να ειχαν σε 5 games walls. Aimbot δεν εχω τυχει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 60 fps δεν μπορει να δει το ματι οποτε... Μπορεις να κατεβασεις και τα γραφικα κιολας...Εγω ασχετα αν εχω καλη καρτα παιζω : 1280x960 , 4:3 stretched , μονο το global shadows εχω στο high (γιατι εχει σημασια στο παιχνιδι) και anisotropic 4x, anti-aliasing 4x, ολα τα αλλα τα εχω στο low

 

Καλα οτι υπαρχουν πολλοι hackers υπαρχουν και αυτο θα το καταλαβεις αν εχεις overwatch στο οποιο 7/10 ειναι cheaters... Απλα εγω που εχω νικησει 130 competitive matches αντε να ειχαν σε 5 games walls. Aimbot δεν εχω τυχει ποτε.

1) κι εγω ολα χαμηλα τα εχω εκτος απο λεπτομερεια εφε που το εχω υψηλα κι αναλυση 1024x768 χωρις aliasing.

2)Eγω εχω τυχει σε triggerbot , αυτος συγκεκριμενα με το scout κι το εκλεινε μεσω console.

To wh γενικα παλευεται καπως οταν δεν το κανει πολυ εμφανως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aimbot είχα πετύχει μία φορά όταν ένα τυπάκι καθόταν στην βάση των T στην Dust II και πυροβόλαγε στον αέρα (κάθετα πάνω) και σκότωνε έναν έναν όλους τους CT και γέλαγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...