Προς το περιεχόμενο

[SSD] Kingston V300 128GB - 60€ - Msystems [ΤΕΛΟΣ]


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, πήρα και εγώ τον δίσκο (δεν τον ανοιξα ακομα), και ηθελα να ρωτησω αν καποιος τον κρατησε και ειχε πρόβλημα? θέλω να το βάλω σε ενα λαπτοπ 4ετιας για να παρει ανασα για χρηση ιντερνετ. θα εχω πρόβλημα? να τον γυρισω πίσω να πάρω κάποιον άλλο?, γιατι είναι και εκτος Αθηνων το λαπτοπ? ευχαριστώ πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν έχω πάρει για ένα thinkpad L520 που δεν είναι τόσο παλιό όσο το δικό σου απλά δεν έχω βρεί χρόνο να τον βάλω πάνω και να κάνω clean installation στο λειτουργικό.

Εφόσον πρόκειται να μπεί σε παλιό μηχανάκι sata2 και εφόσον δεν έχεις απαιτήσεις νομίζω ότι είναι μια χαρά. Η διαφορά με τον μηχανικό που έχεις τώρα θα είναι μεγάλη και θα το δείς άμεσα. Άλλωστε για να πάρεις κάτι καλύτερο θα πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω (που δεν νομίζω ότι αξίζει για τόσο παλιό μηχάνημα) ή να ψάξεις για μεταχειρισμένα προκειμένου να μείνεις περίπου στα ίδια χρήματα που έδωσες ή και λιγότερα αν κοιτάξεις για sata2 (στην μισή όμως χωρητικότητα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαριέμαι να τρέχω για επιστροφή κλπ,<br><br> Πιστεύετε ο Evo 840 της Samsung θα είναι καλύτερος;<br><br>

http://www.msystems.gr/index.php?category=2021&product=16821

<br><br>

Thresh & matrixxx από ότι βλέπω ο συγκεκριμένες έχει TLC gates, πόσο τραγικό μπορεί να ειναι αυτο;<br><br> Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν έχω πάρει για ένα thinkpad L520 που δεν είναι τόσο παλιό όσο το δικό σου απλά δεν έχω βρεί χρόνο να τον βάλω πάνω και να κάνω clean installation στο λειτουργικό.

Εφόσον πρόκειται να μπεί σε παλιό μηχανάκι sata2 και εφόσον δεν έχεις απαιτήσεις νομίζω ότι είναι μια χαρά. Η διαφορά με τον μηχανικό που έχεις τώρα θα είναι μεγάλη και θα το δείς άμεσα. Άλλωστε για να πάρεις κάτι καλύτερο θα πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω (που δεν νομίζω ότι αξίζει για τόσο παλιό μηχάνημα) ή να ψάξεις για μεταχειρισμένα προκειμένου να μείνεις περίπου στα ίδια χρήματα που έδωσες ή και λιγότερα αν κοιτάξεις για sata2 (στην μισή όμως χωρητικότητα). 

ευχαριστώ για την απαντηση, εγω απλα τον θελω για να παρει ανασα το μηχανιμα. απλα φοβηθηκα μην τον παρω στο χερι μετα απο λιγο καιρο γιαυτο ρωτησα για την αξιοπηστια του. (lenovo g550s με sata2 και 1gb ram!!ελεος! εβγαινε με 1gb μονο..εχω και μια spear 2gb ελπιζω να στρωσει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαριέμαι να τρέχω για επιστροφή κλπ,<br><br> Πιστεύετε ο Evo 840 της Samsung θα είναι καλύτερος;<br><br>

http://www.msystems.gr/index.php?category=2021&product=16821

<br><br>

Thresh & matrixxx από ότι βλέπω ο συγκεκριμένες έχει TLC gates, πόσο τραγικό μπορεί να ειναι αυτο;<br><br> Sent from my iPhone

Και εγώ αυτόν κοιτάζω... Ξέρει κανένας να μας πει αν αξίζει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάντε αναζήτηση στην ενότητα τα έχουμε γράψει πολλές φορές ο καθένας οσα πιστευει για τον evo, μην γράφουμε οφτοπικ.

Τον εδωσα πισω. Ενα + στο Msystems που δεν μου ειπαν ουτε ενα μα μου σου του που λενε καποια αλλα καταστηματα.

Μα μου σου του κανένα καταστημα δεν μπορεί να σου πει και δε νομιζω να σου εχει πει για σφραγισμένο προϊόν, λιγα καταστήματα λένε ακόμα και για ανοιγμενο ειδικα όταν υπάρχει λόγος όπως εδώ. Σφραγισμένο πρέπει να τον επεστρεψες σύμφωνα με οσα εχεις γράψει, σωστά;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το ειχα ανοιξει γιατι προσπαθουσα να δω που θα τον βαλω μεσα στο κουτι που ηθελα να φτιαξω.

 

Απλα οταν με πηραν τηλεφωνο και τους ειπα το προβλημα μου ειπαν οτι το γνωριζουν και μονοι τους μου ειπαν η να παρω κατι αλλο η τα χρηματα μου πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το ειχα ανοιξει γιατι προσπαθουσα να δω που θα τον βαλω μεσα στο κουτι που ηθελα να φτιαξω.

 

Απλα οταν με πηραν τηλεφωνο και τους ειπα το προβλημα μου ειπαν οτι το γνωριζουν και μονοι τους μου ειπαν η να παρω κατι αλλο η τα χρηματα μου πισω.

 

Αύριο πρωί θα πάω και εγώ να μου τον αλλάξουν με τον 840, να μου δώσουν τα χρήματα; Δεν ξέρω...

Θα ποστάρω πάντως την εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε αναζήτηση στην ενότητα τα έχουμε γράψει πολλές φορές ο καθένας οσα πιστευει για τον evo, μην γράφουμε οφτοπικ.

Μα μου σου του κανένα καταστημα δεν μπορεί να σου πει και δε νομιζω να σου εχει πει για σφραγισμένο προϊόν, λιγα καταστήματα λένε ακόμα και για ανοιγμενο ειδικα όταν υπάρχει λόγος όπως εδώ. Σφραγισμένο πρέπει να τον επεστρεψες σύμφωνα με οσα εχεις γράψει, σωστά;

 

Επέστρεψα και εγώ με την σειρά μου, ανοιγμένο το προιόν 3 ημερών. Φυσικά και υπήρχε λόγος! Και μάλιστα το ήξεραν και σίγουρα διαβάζουν το forum!!! Ούτε και σε εμένα είπαν μα μου σου του, αλλά μου ζήτησαν να παω εγω τον δίσκο στο κατάστημά τους... Για έλεγχο προφανώς... Αν ήμουν σε άλλη πόλη της Ελλάδας δηλαδή πως θα γινόταν η επιστροφή και ο έλεγχος;

Αυτό ήταν το μόνο που με χάλασε απο την όλη συνεργασία μου με το κατάστημα, αλλά τεσπά.

840EVO και η μέρα με την νύχτα ο σκύλος με την γάτα το ferrari με το lada!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hackertom, Για ρίξε μια ματιά στους όρους συναλλαγών γιατί νομίζω πως δεν έχεις δίκιο.

 

 

3) Στην περίπτωση κατασκευαστικού λάθους από τις πρώτες μέρες κιόλας χρήσης τους (D.O.A. - Dead on arrival) και εφόσον το καλύπτει η πολιτική Doa του εκάστοτε κατασκευαστή ( δείτε αναλυτικά την πολιτική των εγγυήσεων κάτω από το κάθε είδος στην ιστοσελίδα μας ή στην επίσημη ιστοσελίδα του κατασκευαστή) , μπορείτε να επιστρέψετε το προβληματικό είδος στην έδρα μας με δικά σας μεταφορικά έξοδα . Εφόσον διαπιστωθεί ότι όντως το προϊόν σας καλύπτεται από την πολιτική του Doa , σας αποστέλλουμε με δικά μας μεταφορικά έξοδα νέο προϊόν πάντα με συνεχή ενημέρωση σας από το τεχνικό μας τμήμα. Παρακαλείσθε και πάλι σε αυτή την περίπτωση να αποστέλλετε τα είδη με την αρχική τους συσκευασία ώστε να σας επιστρέφονται κατά την αντικατάσταση τους πάλι όπως τα παραλάβατε αρχικά!

 

 

 

Δεν θα έκανα αναφορά σε κατάστημα αλλά το συγκεκριμένο κατάστημα είναι top απ'ολες τις απόψεις (τιμή, στοκ, εξυπηρέτηση, επιστροφές, ευγένεια). Που να μιλήσουμε για άλλους που πουλάνε ανοικτά, επισκευασμένα και μεταχειρισμένα αντικείμενα ή άλλους που δεν δέχονται ελλατωματικά ή κλειστά αντικείμενα και φτάνουμε σχεδόν στη χειροδικία για να βγάλουμε άκρη.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hackertom, Για ρίξε μια ματιά στους όρους συναλλαγών γιατί νομίζω πως δεν έχεις δίκιο.

 

 

 

 

Δεν θα έκανα αναφορά σε κατάστημα αλλά το συγκεκριμένο κατάστημα είναι top απ'ολες τις απόψεις (τιμή, στοκ, εξυπηρέτηση, επιστροφές, ευγένεια). Που να μιλήσουμε για άλλους που πουλάνε ανοικτά, επισκευασμένα και μεταχειρισμένα αντικείμενα ή άλλους που δεν δέχονται ελλατωματικά ή κλειστά αντικείμενα και φτάνουμε σχεδόν στη χειροδικία για να βγάλουμε άκρη.

 

 

Νέο όντως μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλωστε είχα ζητήσει αφού αγόρασα νέο προϊόν και θα ερχόταν το δικό τους φορτηγάκι να μου φέρει τον νέο δίσκο, να τους έδινα τον παλιό στο παιδί ώστε να γλυτώσω την ταλαιπωρία περισσότερο... Πράγμα που δέχτηκαν στην αρχή αλλά μετά το ακύρωσαν και καλά για την έκδοση κάποιον παραστατικών που δεν μπορούσε να βγάλει το παιδί... Ουδέποτε μου είπαν για έλεγχο δίσκου! (Που είναι και το λογικό...) Δεν είπα ποτέ ότι δεν ήταν εντάξει το μαγαζί, υπάλληλοι απέναντι μου σε καμία περίπτωση. Ούτε μου είπαν αν έχω την επιλογή να τον στείλω με κάποια εταιρεία μεταφοράς. Και στο νέο δίσκο μου έστειλαν SMS ελάτε να τον παραλαβετε από το κατάστημα και όχι να μου φέρουν σπίτι την παραγγελία. Αυτό το κομμάτι με ξένισε κάπως.. Στο κατάστημα έκαναν έλεγχο δίσκου μόλις πήγα. Αυτά από την εμπειρία μου με το κατάστημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...