Προς το περιεχόμενο

[SSD] Kingston V300 128GB - 60€ - Msystems [ΤΕΛΟΣ]


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν έχει ανοιχτεί ο ssd επιστρέφεται;

 

Βγάλτον αγγελία όσο τον πήρες ή 5 ευρώ κάτω και όλο και κα΄ποιος θα τον θέλει για 2ο ή 3ο PC που να μη τον νοιάζουν επιδόσεις κλπ θα το δείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρηγγειλα και το πλήρωσα μέσω PayPal με αυτά που γράφεται εδώ το μετάνιωσα θα μου το στείλουν αύριο εάν το ακυρώσω μου επιστρέφουν τα λεφτά μέσω PayPal ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρηγγειλα και το πλήρωσα μέσω PayPal με αυτά που γράφεται εδώ το μετάνιωσα θα μου το στείλουν αύριο εάν το ακυρώσω μου επιστρέφουν τα λεφτά μέσω PayPal ?

Κι εγώ μέσω paypal πλήρωσα, πήγα από το κατάστημα και μου επέστρεψαν τα λεφτά στο χέρι. Αν είσαι από μακριά και δεν βολεύει πάρε τους τηλέφωνο να δείς πώς μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν άντεξα με αυτά που διαβάζω στις τελευταίες σελίδες, επιτρέψτε μου να γράψω δύο λόγια.

Αγαπητοί συνφορουμίτες, πάτε σαν τα πρόβατα, τόσο στις παραγγελίες όσο και στις ακυρώσεις.

Ο σκληρός του θέματος μπορεί να μην φημίζεται για την ταχύτητά του σε σχέση με άλλους ssd αλλά για "δεύτερα" συστήματα, μεσαία Laptops, netbooks, mini pc's, htpc's κ.α είναι παραπάνω απο μια χαρά. Δεν υπάρχει σύγκριση με τους μηχανικούς που είχατε σε αυτά μέχρι τώρα. Η τιμή του επίσης στην προσφορά ήταν μια χαρά κάθως αν ψάξετε τόσο σχεδόν πουλάνε στις αγγελίες τους 60άρηδες sata3 ενώ για τους 60άρηδες sata2 ζητάνε 40-50 ευρώ με ή χωρίς εγγύηση. 

Όσοι τον πήρατε για το "καλό" και "δυνατό" σας σύστημα κακώς τον παραγγείλατε εξ αρχής - εφόσον δίνεται τόσο μεγάλη σημασία στα νούμερα και όχι στην πράξη ή εφόσον νομίζετε ότι θα νιώσετε τόσο μεγάλη διαφορά απο την χρήση με βάση τα νούμερα που βλέπετε. Θα έπρεπε να πάτε αλλού εξ αρχής ή μάλλον θα έπρεπε να ξέρατε ότι είναι αργός εξ αρχής "σαν γνώστες" και να μην τον παραγγέλνατε.

 

Φιλικά.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως οπως τα λεει ο lionheart75

 

Εγω για htpc που τον πηρα ειναι αρκετος και να πω την αληθεια το μονο που με χαλασε ειναι οτι ειναι 120αρης ενω και με 60αρη εκανα δουλεια γιατι με το ζορι αυτα που θα φορτωσω θα πιασουν τα 30gb αντε 35gb

 

Τωρα αν αυτος κανει 10 δευτερα να φορτωσει Windows και ενας καλυτερος κανει 7 δευτερα πιασε το αυγο και κουρευτο!

 

Να τρεχω στην Msystems να τον δωσω πισω γιατι λογικα δεν θα σου στειλουν και ατομο να τον παραλλαβει, να βαλω αλλα 20 ευρω για να παω αλλου να παρω αλλον για εμενα δεν αξιζει για την διαφορα που θα δω (αν θα την δω στο htpc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί έτσι, τόσες ακυρώσεις? Τι άλλαξε δηλαδή στην πορεία?

 

 

O ssd επρεπε συμφωνα με τα reviews του να διαβαζει χοντρικα με 450ΜΒ/s sequential incompressive, και διαβαζει με 170MB/s. Τετοιες ταχυτητες (450-500MB/s) στην μετρηση αυτη εχει ακομα και ο πιο ξεφτιλα ssd της εποχης μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια το ειχα παραγγειλει κ εγω ηρθε σημερα ,ηταν για ενα φιλαρακι που τελικα βιαζοταν κ δεν ηθελε να περιμενει... κ μου εμεινε ... αν το θελει καποιος οσο τοον πηρα με αποδειξη κ σφραγισμενος οπως ειναι ας μου στειλει P.m. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εάν έχει ανοιχτεί ο ssd επιστρέφεται;

 

Ναι.

Δικαιωμα υπαναχωρησης σε αγορες απο αποσταση  ακομα και χωρις αιτιολογια.

Εδω εχουμε και την αιτιολογια που ανηκει στο κομματι "Ελαττώματα – ελλείψεις συνομολογημένων ιδιοτήτων" του νομου, οποτε απλα διαλεγεις με ποιον τροπο θα το ζητησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Δικαιωμα υπαναχωρησης σε αγορες απο αποσταση  ακομα και χωρις αιτιολογια.

Εδω εχουμε και την αιτιολογια που ανηκει στο κομματι "Ελαττώματα – ελλείψεις συνομολογημένων ιδιοτήτων" του νομου, οποτε απλα διαλεγεις με ποιον τροπο θα το ζητησεις.

παίζει κάποιος περιορισμός στης μέρες αυτής της διαδικασίας; Νομίζω διανύω την τρίτη σήμερα... Δεν με πειράζει τόσο ο δίσκος όσο η κοροϊδία, γιατί ως κοροϊδία το παίρνω εγώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στείλει e-mail και είμαι σε διαδικασία αναμονής... Ως την ποιο λογική λύση βρίσκω να μου δεχτούν την επιστροφή πλην όμως να μείνουν τα 60 ευρώ ως πιστωτικό στο κατάστημα τους... Οπότε πρέπει να βάλω και άλλα χρήματα από την τσέπη μου και να διαλέξω κάποιον.. Έχετε κάποια πρόταση; (Φαντάζομαι να μην είμαι off topic, αλλά πιστεύω είναι μια λύση που μπορεί να βοηθήσει πολλούς)

 

http://www.msystems.gr/index.php?category=2021

 

Βέβαια υπάρχει και η χειρότερη επιλογή, αλλά αυτήν την εξετάζουμε μετά την απάντησή τους...

 

Τα δικά μου νούμερα:

 

FRwz+


 

Καλησπέρα σας !

 

Να μη στεναχωριέστε για το δίσκο J

 

Θα επικοινωνήσουν αύριο μαζί σας από το τεχνικό μας τμήμα

 

Φιλικά

 

Msystems Team

 

ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ μέσα σε 15 λεπτά! Ενθαρρυντική μπορώ να πω...

Αναμένουμε λοιπόν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...