Προς το περιεχόμενο

Ποσο συχνά κανετε format και γιατι ;


SPANK

Πόσο συχνά κανετε format ;  

2.201 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο συχνά κανετε format ;

    • Καθε 2 μήνες
    • Καθε 6 μήνες
    • Καθε χρόνο
    • Απο 2 εως 4 χρόνια
    • Δεν εχω κανει ποτε
    • Ουτε που θυμάμαι ποτε έκανα τελευταία φορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γύρω στο 6-μηνο κυρίως  λόγω παραξενιάς επειδή έχω συνδυάσει το format=ξεκαθάρισμα αρχείων(όλο λέω θα πάρω ένα σκάρτο λαπτοπ για την βρομοδουλειά αυτή )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον κανω φορματ καθε 1 μηνα ο λογος ειναι μεχρι να βρω ενα σωστο λειτουργικο με τα καταληλα προγραμματα με το οποιο το pc και το netbook .Πρίν τρεις μηνες κατεληξα στα windows 8 στο pc 64bit και στο netbook 32bit .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 Χρονια εχω τα Windows 7 και δεν υπαρχει λογος να κανω ποτε Format.
Format θα κανω οταν βγουν τα Windows 10 (retail) το 2015, το οποια πιστευω θα μου βγαλουν αλλη μια 5ετια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 Χρονια εχω τα Windows 7 και δεν υπαρχει λογος να κανω ποτε Format.

Format θα κανω οταν βγουν τα Windows 10 (retail) το 2015, το οποια πιστευω θα μου βγαλουν αλλη μια 5ετια.

εσυ μαλλον θα εχεις κλειστο το pc τοσα χρονια  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

5 Χρονια εχω τα Windows 7 και δεν υπαρχει λογος να κανω ποτε Format.

Format θα κανω οταν βγουν τα Windows 10 (retail) το 2015, το οποια πιστευω θα μου βγαλουν αλλη μια 5ετια.

 

 

Δεν το θυμόμουν αυτό το topic, αλλά νωρίτερα σήμερα έλεγα σ'ένα φίλο ακριβώς αυτό!

 

"Πριν μια εβδομάδα άλλαξα motherboard, δεν υπήρξε λόγος να κάνω format. Όσο περνάει από το χέρι μου, το παρακάτω δεν θα αλλάξει, μέχρι να μπουν windows 10".

Original Install Date:     8/11/2009, 12:25:31

 

 

Δεν είναι και άσχημα για υπολογιστή που λειτουργεί σχεδόν 24/7 από τότε. Φτου φτου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια Χαρά! Είμαι καινούριος εδώ, οπότε χαιρετώ όλους σας πολύ πολύ θερμά! Γενικά το φορμάτ δεν είναι θεωρώ και από τις πιο ευχάριστες στιγμές, διότι απαιτεί πολύ χρόνο και όλα μα όλα ξεκινούν από την αρχή αφού ακολουθήσει το φορμάτ... Προσωπικά, οδηγούμαι σε φορμάτ του pc μου ή και του λαπτοπ (πιο σπάνια), όταν θέλω να αναβαθμίσω Windows ή και άμα έχω κολλήσει κάποιον ιό. Ευτυχώς μέχρι στιγμής το 2ο δεν έχει συμβεί. Χοντρικά-χοντρικά, θα έλεγα πως πραγματοποιώ ένα φορμάτ ανά 2 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιο γκαντεμηδες τοσα χρονια σοβαρο ιο δεν εχω κολλησει με το που εγινε το θρεντ μετα απο λιγο κολησα αυτον που σου χαλαει ολες τις συντομευσεις και μαλλον με βλεπω να κανω φορματ αλλα λεω να το συνδιασω να αγορασω και εναν ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιο γκαντεμηδες τοσα χρονια σοβαρο ιο δεν εχω κολλησει με το που εγινε το θρεντ μετα απο λιγο κολησα αυτον που σου χαλαει ολες τις συντομευσεις και μαλλον με βλεπω να κανω φορματ αλλα λεω να το συνδιασω να αγορασω και εναν ssd

Το φορματ είναι υγεία :P . Τύχη σου δώσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια Χαρά! Είμαι καινούριος εδώ, οπότε χαιρετώ όλους σας πολύ πολύ θερμά! Γενικά το φορμάτ δεν είναι θεωρώ και από τις πιο ευχάριστες στιγμές, διότι απαιτεί πολύ χρόνο και όλα μα όλα ξεκινούν από την αρχή αφού ακολουθήσει το φορμάτ... Προσωπικά, οδηγούμαι σε φορμάτ του pc μου ή και του λαπτοπ (πιο σπάνια), όταν θέλω να αναβαθμίσω Windows ή και άμα έχω κολλήσει κάποιον ιό. Ευτυχώς μέχρι στιγμής το 2ο δεν έχει συμβεί. Χοντρικά-χοντρικά, θα έλεγα πως πραγματοποιώ ένα φορμάτ ανά 2 χρόνια.

Δύσκολο πλέον δεν είναι. Πάνε οι ηρωικες εποχές π. χ με Windows 95 ή 98 (η ηλικία μου δεν επιτρέπει να πάω παραπισω!), να κουβαλάς cd με drivers και άνευ adsl.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εβαλα το μέσο όρο που είναι ένας χρόνος παρά κάτι.

 

Παλιά με τα Windows XP, server 2003, vista το format χρειαζόταν κάθε λίγους μήνες. Με τα 7 μου μειώθηκε στον ένα χρόνο.

Και τώρα που έχω τα windows 8.1 ήδη ένα χρόνο, δε βλέπω το λόγο να κάνω και θα μπορούσε να είναι το 2-4 χρόνια !!

 

Ένα άλλο φοβερό με τα 8.1 είναι πώς όσο update και να κάνω το σύστημα δεν βαραίνει ποτέ! Σε αντίθεση με όλες τις άλλες εκδσόσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...