Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τι παρανοϊκό αυτό το stream της Devolver Digital πάλι. Πολύ τους χαίρομαι που κάνουν την πλάκα τους κάθε χρόνο (και πετάνε και μερικές σκληρές αλήθειες μέσα).

Carrion είναι στα υπόψιν εδώ και καιρό. Το Serious Sam 4 δεν μου φάνηκε τόσο διαφορετικό ή πρωτότυπο αλλά η Croteam είναι αγαπημένη εταιρεία οπότε ίσως το τελικό αποτέλεσμα και hands on να είναι πολύ καλύτερο.

Αν προλάβω θα ρίξω μια ματιά και στο Devolverland Expo :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Τι παρανοϊκό αυτό το stream της Devolver Digital πάλι. Πολύ τους χαίρομαι που κάνουν την πλάκα τους κάθε χρόνο (και πετάνε και μερικές σκληρές αλήθειες μέσα).

Carrion είναι στα υπόψιν εδώ και καιρό. Το Serious Sam 4 δεν μου φάνηκε τόσο διαφορετικό ή πρωτότυπο αλλά η Croteam είναι αγαπημένη εταιρεία οπότε ίσως το τελικό αποτέλεσμα και hands on να είναι πολύ καλύτερο.

Αν προλάβω θα ρίξω μια ματιά και στο Devolverland Expo :)

δε ξερω αν εχω παιξει ποτε καποιο παιχνιδι της devolver και δε βλεπω να αλλαζει αυτο, αλλα οι παρουσιασεις τους δε χανονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Shadow Warrior 3 δείχνει καλύτερο απ' ότι περίμενα, μου θύμισε αρκετά Doom Eternal. Μπήκε σοβαρά στα υπόψη.

Το Serious Sam 4 μου φάνηκε υπερβολικά μία από τα ίδια, ακόμα και στα γραφικά, δεν ξέρω αν θα το αντέξω.

Τα υπόλοιπα, στο ίδιο μήκος κύματος των περισσότερων τίτλων που κάνει publishing η Devolver (κάτι My Friend Pedro, Katana Zero, Ruiner κλπ φέρνουν τη δική της υπογραφή). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Hotline Miami, Enter the Dungeon (και sequels), Dropsy (point and click), The Talos Principle (Croteam) είναι επίσης published από Devolver, ανάμεσα σε άλλα (που δεν έχω παίξει λόγο backlog :P). Τίτλοι που αξίζει να τους δώσει κανείς μια δεύτερη ευκαιρία, αν του αρέσει το σχετικό genre με τον κάθε ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχω παίξει μέχρι στιγμής από Devolver είναι το My Friend Pedro και άξιζε φουλ. Στυλάτο παρκουρίστικο shoot em up με πολύ ταιριαστή μπιτομουσική. Τα levels είναι μικρά εθιστικά 5λεπτα και έχεις δυνατότητα να κάνεις slow motion και να εξοστρακίσεις τις σφαίρες σε διάφορα αντικείμενα όπως τηγανιά κλπ. Το σενάριο αρκετά χιουμοριστικό, γίνεται σουρεάλ σε κάποιες φάσεις αλλά έτσι κι αλλιώς σου μιλάει μια μπανάνα από την πρώτη στιγμή. Ότι πρέπει για "κάτι στα γρήγορα".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ubisoft και optimization, έννοιες αντίθετες. Εγώ τους μαυρίζω στις κονσόλες προτείνω το ίδιο και στους PC χρήστες. 
https://www.tweaktown.com/news/73747/watch-dogs-legion-on-geforce-rtx-2080-ti-1080p-can-barely-hit-30fps/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εδιναν το superhot mind control delete δωρεαν σε οσους εχουμε αγορασει το βασικο παιχνιδι. Το θεμα ειναι οτι μου γραφει κανονικα οτι ειναι στο library αλλα δεν το βρισκω πουθενα. Καποιος που εχει το κανονικο superhot του εχει μπει στο mind control delete στην library?

Screenshot-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Arkin said:

Σημερα εδιναν το superhot mind control delete δωρεαν σε οσους εχουμε αγορασει το βασικο παιχνιδι. Το θεμα ειναι οτι μου γραφει κανονικα οτι ειναι στο library αλλα δεν το βρισκω πουθενα. Καποιος που εχει το κανονικο superhot του εχει μπει στο mind control delete στην library?

Screenshot-1.png

Πάτα το Play Now και θα εμφανιστεί και στη library σου μετά. Δεν ξέρω γιατί έχει φάει τέτοιο κόλλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aruil είπε

Πάτα το Play Now και θα εμφανιστεί και στη library σου μετά. Δεν ξέρω γιατί έχει φάει τέτοιο κόλλημα.

Ολα κομπλε ηθελε τελικα restart το steam απο οτι διαβασα εφαγε μεγαλο κολλημα και σε αλλους. Το εκλεισα τελειως και το ξανα ανοιξα και εμφανιστηκε. Μπραβο στους δημιουργους για την κινηση.

 

Screenshot_1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χωρητικότητα των SSD εξακολουθεί να υπολείπεται σημαντικά των HDD ίδιου κόστους και οι απαιτήσεις των παιχνιδιών για χώρο αυξάνονται ταχύτερα.  Όσες φορές άκουσε κάποιος ότι είναι "επένδυση", είναι το "μέλλον" κλπ. βγήκε χαμένος τρέχοντας μέσα στην τριετία να πάρει τον επόμενο μεγαλύτερης χωρητικότητας που θα χωρούσε τα games του. Πεταμένα 150ευρα σε διαφημισμένους NVME, για βελτιώσεις της πλάκας, αντί να δωθούν για κάρτες. Τώρα με την τεχνολογία Nanite και διάφορες άλλες που υπόσχονται τεράστια ποικιλία assets οι SSD καταντούν ανέκδοτο για κάτι περισσότερο από συσκευή caching.

Game File Sizes May Skyrocket with Unreal Engine 5’s Nanite, Says Developer

Αναφορά σε κείμενο

Game file sizes have increased significantly in the last five years or so, going over the critical threshold of 100 GB in several cases.

Το Odyssey φτάνει τα 100Gb με πάμπολλα assets να επαναλαμβάνονται σε όλες τις τοποθεσίες του. 

Αναφορά σε κείμενο

The issue with game file sizes may be about to become even more prevalent with the upcoming Unreal Engine 5, which promises astounding advancements in visual quality that could however translate into even larger game file sizes. When we asked Kitatus and Friends CEO and Lead Programmer Ryan Shah what he thinks of the Unreal Engine 5 as an existing Unreal Engine developer, he told us - after plenty of praises for Epic - that could indeed be a problem.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...