Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν θα μπεις στο γραφείο του εφοριακού και πάρεις το άκυρο θα καταλάβεις.

Και μονο που θα με κοιτά σαν χαζός, θα ειμαι ικανοποιημένος. είπαμε, για την τρέλα θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή εξαρτάται από το πώς θα του καπνίσει του εφοριακού? Αν καλύπτεσαι νομικά τι θα σου πει δλδ?

 

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες αποφάσεις εξαρτώνται και από την κρίση του εφοριακού. Είναι κάτι σαν τους δικαστικούς... Και εμείς βέβαια θα πρέπει να προσέχουμε να μην είμαστε αγενείς και τσαμπουκαλεμένοι.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε προβληματησε ο φιλος Alxnks και εχω περιεργεια  τα ατομα τα οποια ειναι οντως αστεγα ή μενουν σε καποια στεγη το παιρνουν το 500αρι 'η μηπως δεν το παιρνουν γιατι οι μεν πρωτοι δεν εχουν νοικοκυριο και δεν δευτεροι ειναι φιλοξενουμενοι....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε προβληματησε ο φιλος Alxnks και εχω περιεργεια  τα ατομα τα οποια ειναι οντως αστεγα ή μενουν σε καποια στεγη το παιρνουν το 500αρι 'η μηπως δεν το παιρνουν γιατι οι μεν πρωτοι δεν εχουν νοικοκυριο και δεν δευτεροι ειναι φιλοξενουμενοι....

Τι ακριβώς σε προβλημάτισε? Η διάθεση του Alxnks να τρολάρει τον εφοριακό έτσι για την πλάκα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς σε προβλημάτισε? Η διάθεση του Alxnks να τρολάρει τον εφοριακό έτσι για την πλάκα του?

Οχι ρε αν τελικα αυτα τα ατομα που το εχουν μεγαλη αναγκη θα το παρουν η το κρατος για αλλη μια φορα θα τους πεταξει εκτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφει εάν διαγράψεις μια ήδη "οριστικοποιημένη αίτηση". Σίγουρα μπορείς να το δοκιμάσεις μια φορά... δεν ξέρω όμως μέχρι πόσες φορές!  "δοκιμών" δεν γράφει πουθενά, έκφραση δική μου ήταν!

Διέγραψα 2 οριστικοποιημένες (χωρις να προχωρήσω σε 3η), οπότε διαπιστωμένα σίγουρα 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε αν τελικα αυτα τα ατομα που το εχουν μεγαλη αναγκη θα το παρουν η το κρατος για αλλη μια φορα θα τους πεταξει εκτος.

Έχει γραφτεί τόσες φορές εδώ μέσα, ρε, πως το δικαιούνται νοικοκυριά και όχι άτομα. Αλλά εσύ παρόλα αυτά αναρωτιέσαι αν το δικαιούνται σαν άτομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γραφτεί τόσες φορές εδώ μέσα, ρε, πως το δικαιούνται νοικοκυριά και όχι άτομα. Αλλά εσύ παρόλα αυτά αναρωτιέσαι αν το δικαιούνται σαν άτομα...

 

Ναι ρε αλλα αυτοι ειναι εξαιρεσεις ειναι μεγαλη αδικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία και από εμένα. Τι ακριβώς σημαίνει μονογονεϊκή οικογένεια? Πχ όταν οι γονείς έχουν χωρίσει και ο ένας από αυτούς έχει την επιμέλεια του/των παιδιών θεωρείται μονογονεϊκή, ή πρέπει να υπάρχουν και άλλες προϋποθέσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία και από εμένα. Τι ακριβώς σημαίνει μονογονεϊκή οικογένεια? Πχ όταν οι γονείς έχουν χωρίσει και ο ένας από αυτούς έχει την επιμέλεια του/των παιδιών θεωρείται μονογονεϊκή, ή πρέπει να υπάρχουν και άλλες προϋποθέσεις?

Μονογονεϊκη ειναι πχ να εχει κανει παιδι μια με εναν και να εχει εξαφανιστεί ο τυπος ή να το εχει αναγνωρίσει χωρις γαμο βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...