Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί να το δοκιμάσεις, αφού η amd σου λέει ότι έβγαλε οδηγό για το gta

 

εγώ τον 15.4 έβαλα και με αυτόν θα πορευθώ 

Αν αξιζει η διαφορα η διαφορα βασικα, γιατι ψιλοβαριεμαι να αλλαζω drivers :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει και καταστήματα μεγάλα δεν το έφεραν σήμερα που ήταν να το φέρουν;;;

Μίλησα με Public και λέει από Πέμπτη... :-(  Να σημειώσω πως μένω στον Βόλο και ίσως να επιρεάζει κι αυτό τον χρόνο παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Μπορεί κάποιος που το πήρε από το Steam να μου πει αν έχει το PlayGTAV.exe? Γτ εμένα λείπει από το φάκελο

 

 

Πρεπει να εχεις GTAVLauncher.exe και GTA5.exe. Δες εδω. (Δωσε και admin rights στα δυο αυτα αρχεια)

Για αρχη κανε ενα restart ή Log Out το PC (για να κλεισουν τυχον processes του GTA) και μετα κανε Verify Integrity of Game Data.

 

Αν και πιστευω το προβλημα σου ειναι στο Social Club.

Πανω στο Loading, για πατα και το HOME (key) να δεις αν κανει κατι.

Μηπως εχεις μη-λατινικους χαρακτηρες στο ονομα του Windows User σου? Γιατι εχει ενα θεμα με αυτο το Social Club, οταν γραφει δεδομενα στο φακελο Documents.

Αν ο χρηστης σου λεγεται "Γιαννης", C:\Users\Γιαννης\Documents, Θα εχεις προβλημα.

Αν λεγεται "John", C:\Users\John\Documents, Δεν εχεις προβλημα.

 

Φτιαξε ενα νεο User στα Windows με ονομα "User" ή "Giorgos" και δοκιμασε απο εκει.

(Αν τρεξει εκει θα σου πω τι να κανεις για να τρεχει και στον χρηστη σου).

 

Αν δεν ειναι αυτο το προβλημα, κανε uninstall to Social Club, και κατεβασε το απο εδω και εγκατεστησε το εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το δοκιμασα και σε 1080p, με τα ιδια ακριβως settings που ειχα και προηγουμενος (MAX Settings- FXAA- Max Advanced και καθολου Vsync).

Τρεχοντας γρηγορα μεσα στην πολη για 5 λεπτα, επαιζα στα 60-70fps. Tα χαμηλοτερα fps που ειδα ηταν 48, αλλα σπανια επεφταν κατω απο τα 55.

 

Κλεινοντας τα High Resolution Shadows και Long Shadows απο Advanced Settings τα fps μου δεν επεφταν κατω απο 60.

 

Προς το παρον παιζω απο HDD, αργοτερα θα το βαλω στον SSD.

Επισης σε Fullscreen εχω 5-6fps παραπανω απο οτι σε Borderless, σε Windows 7.

Και φυσικα ειμαι με 350.12 driver.

Σωραιος. Περίεργο ότι με το borderless τρέχει χειρότερα από full screen. Για 1080p δηλαδή είναι ταμάμ το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cowboy

 

δεν έχεις tearing με fullscreen? υπάρχει από όσο είδα.. 

 

Ναι tearing στο fullscreen υπαρχει, σε φυσιολογικα επιπεδα.

Σωραιος. Περίεργο ότι με το borderless τρέχει χειρότερα από full screen. Για 1080p δηλαδή είναι ταμάμ το game.

 

Τα περισσοτερα παιχνιδια τρεχουν καλυτερα σε Fullscreen σε Windows 7.

Σε Windows 8 και 10 αν δεν κανω λαθως θα τρεχει το ιδιο, ας το δοκιμασει καποιος να πας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι ανεκτό το tearing ακόμα και σε κλειστούς χώρους, αλλά υπάρχει

 

το τι τρέχει καλύτερα έχει να κάνει με τη περίπτωση, δε νομίζω ότι μπορείς να θέσεις κανόνες

 

πχ το mordor ήθελε borderless, όλα τα καινούρια παιχνίδια της ubi είναι πιο ομαλά στο borderless

 

το gta θέλει fullscreen και vsync, αυτό θα είναι κάπως πρόβλημα.. αλλά και πάλι θα το αντέξουν οι πιο πολλές κάρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gm0qUFj.png

Ποση ωρα κραταει αυτο

Κοντευω μισαωρο... Νομιζω κατι παει λαθος ετσι?

 

Μηπως εχεις μη-λατινικους χαρακτηρες στο ονομα του Windows User σου?

Μαλλον φταιει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντευω μισαωρο... Νομιζω κατι παει λαθος ετσι?

 

Μαλλον φταιει αυτο...

 

Εχεις το ιδιο προβλημα με τον AMDExpert. Δες αυτο που το εγραψα εδω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...