Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να υποθέσω ότο ο ssd είναι μονόδρομος;

 

Οχι, απο HDD το παιζω προς το παρον και τρεχει αψωγα. Δες εδω.

Και τα loading times ειναι πολυ καλα για HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πράσινο το παιχνίδι, προς το παρόν.

αφού από 780 και πάνω η amd δεν έχει κάτι να συναγωνιστεί τους πράσινους 

 

μια χαρά τα πάει η amd εκεί που υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι ανεκτό το tearing ακόμα και σε κλειστούς χώρους, αλλά υπάρχει

 

το τι τρέχει καλύτερα έχει να κάνει με τη περίπτωση, δε νομίζω ότι μπορείς να θέσεις κανόνες

 

πχ το mordor ήθελε borderless, όλα τα καινούρια παιχνίδια της ubi είναι πιο ομαλά στο borderless

 

το gta θέλει fullscreen και vsync, αυτό θα είναι κάπως πρόβλημα.. αλλά και πάλι θα το αντέξουν οι πιο πολλές κάρτες 

 

Εχω Adaptive Vsync ανοιχτο απο Nvidia CP για ολα τα games, και σε εσωτερικους χωρους εχω 60+fps οποτε δεν εχω προβλημα καθως μου ανοιγει το Vsync. Σε ανοιχτους χωρους που παιζω στα 50fps εχω φυσιολογικο tearing, αλλα μου ειναι ανεκτο.

 

Σε Windows 7 θεωρητικα ολες οι εφαρμογες τρεχουν καλυτερα απο πλευρας επιδοσεων σε Full Screen απ'οτι σε Windowed (ή borderless Windowed).

Και αυτο γιατι σε fullscreen η εφαρμογη εχει αμεσο ελεγχο του screen output. Ενω σε Windowd (ή borderless Windowed) αυτο γινεται μεσο του window manager, το οποιο εχει ενα αντικτυπο στις επιδοσεις.

Σε Windows 8 και 10 τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη νευριασα αρκετά με τα public και ακυρωσα την παραγγελία, απο πουμπορω να προμυθευτω κλειδι στο steam φθηνα και αγορα με paysafe ? δεν εχω paypal η πιστωτική! και δεν ξερω να χρησιμοποιω vpn οποτε θελω global key!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti να συναγωνιστει η amd. Παρτε nvidia λεμε!!!

για 1080 δεν υπάρχει ιδιαίτερο νόημα να αλλάξει κανείς μια tahiti, όλα τα port μια χαρά παίζονται και σε τηλεόραση φαίνονται πολύ καλά 

 

άμα πάμε σε 4Κ ξαναμιλάμε για νέα κάρτα 

επειδη νευριασα αρκετά με τα public και ακυρωσα την παραγγελία, απο πουμπορω να προμυθευτω κλειδι στο steam φθηνα και αγορα με paysafe ? δεν εχω paypal η πιστωτική! και δεν ξερω να χρησιμοποιω vpn οποτε θελω global key!

η διαφορά public με steam είναι στο 10αρικο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες, επειδή χάθηκα με τα graphics settings. Για πείτε το max που συστήνεται για το σύστημά μου (βλ. υπογραφή). 

 

Από το Nvidia control panel έχω default όλα εκτός από adaptive vsync και prefer maximum performance.

 

Στο game με όλα max έχω θέμα, κι από το GeForce Experience παρόλο που πατάω το "optimize" και δείχνει να παίρνει τις ρυθμίσεις, παρόλα αυτά δεν μου λέει (όπως σε άλλα) οτι είναι "game optimized" (έχω ήδη βάλει τους τελευταίους drivers)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη νευριασα αρκετά με τα public και ακυρωσα την παραγγελία, απο πουμπορω να προμυθευτω κλειδι στο steam φθηνα και αγορα με paysafe ? δεν εχω paypal η πιστωτική! και δεν ξερω να χρησιμοποιω vpn οποτε θελω global key!

Τι σε έκανε το Public;;; Έχω παραγγειλει κι εγώ από κει... Εμένα με είπαν από πέμπτη. Ακουσες τιποτα πιο εξτριμ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...