Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ονομα εχει ο αρχικος χρηστης σου?

 

Αυτο το μηνυμα για τη RAM ειναι λογικο που στο εβγαλε, καθως ετρεχες δυο χρηστες ταυτοχρονα και θα ειχες αρκετες ανοιχτες διεργασιες. Οταν αλλαζεις χρηστη στα Windows κανε Log Out (οχι Switch), ωστε να κλεινει ο πρωτος χρηστης πριν ανοιξεις τον δευτερο.

 

Οσο για τα settings, θα σου προτεινα να κλεισεις το MSAA, να βαλεις FXAA και να ανεβασεις λιγο ακομα τα settings.

Νίκος

 

Ναι για την ram δικιο εχεις, εκανα επανεκκινηση και μπηκα απο τον νεο χρηστη 65% χρηση χωρις errors.

 

Τα  settings αναλυτικα ειναι αυτα:

 

post-231489-0-83218300-1429014605_thumb.jpg

post-231489-0-38833400-1429014617_thumb.jpg

post-231489-0-56200700-1429014627_thumb.jpg

post-231489-0-73229100-1429014635_thumb.jpg

 

 

Και τα FPS αυτα:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

 16379,    280375,  41, 257, 58.418

Το bench εγινε στο πρωτο mission. Λιγο πριν βγεις εξω απο το κτηριο, και μεχρι το τελος του.

 

Επισης, δεν μου ανοιγει το steam interface με shift+tab, τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το Anti Aliasing, η καλυτερη επιλογη που βρηκα ειναι MFAA και FXAA απο Nvidia CP, και τα msaa και fxaa του παιχνιδιου κλειστα. Ειναι ελαφρια, κανουν πολυ καλη δουλεια και δεν θολωνουν.

Ακομα καλυτερα αποτελεσματα απο τα προηγουμενα, και τα fps παραμενουν περιπου τα ιδια.

 

Δοκιμασα και FXAA (in-game) + MFAA (Nvidia) + FXAA (Nvidia). Σχεδον καθολου jaggies, αλλα ελαφρως πιο θολη εικονα.

Μου άρεσε κι εμένα ο συνδυασμός MFAA (nvidia) + FXAA(nvidia). Με 970 G1 και όλα max (εκτός απο τα in-game aa) σταθερά πάνω απο 50fps σε i5 4590. Με MSAA 4x (in-game) ειχα περίπου 42-43fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το Anti Aliasing, η καλυτερη επιλογη που βρηκα ειναι MFAA και FXAA απο Nvidia CP, και τα msaa και fxaa του παιχνιδιου κλειστα. Ειναι ελαφρια, κανουν πολυ καλη δουλεια και δεν θολωνουν.

Ακομα καλυτερα αποτελεσματα απο τα προηγουμενα, και τα fps παραμενουν περιπου τα ιδια.

 

Δοκιμασα και FXAA (in-game) + MFAA (Nvidia) + FXAA (Nvidia). Σχεδον καθολου jaggies, αλλα ελαφρως πιο θολη εικονα.

 

Μα το MFAA δεν ενεργοποιείτε μόνο όταν είναι ανοιχτό και το MSAA? Π.χ. Αν έχεις 2x MSAA ingame σου δίνει ποιότητα 4x MSAA με το κόστος του 2x. Έτσι διάβαζω εγώ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με αυτες τις ρυθμισεις απο nvidia με κλειστο ινgame το msaa κ fxaa εχω σταθερο 60αρι με ολα τα αλλα στο full,To reflection msaa το εχω 4χ,πρεπει να βαλω τιποτα αλλο απο nvidia?

 

post-158153-0-80836900-1429017047_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει ''dithering'' πάντως, θέλει παρατηρητικότητα βέβαια, αλλά φαίνεται. Δύο πράγματα θέλει, επιλογή να κλείσουμε το σάπιο Chromatic Aberation και να διορθώσουν το ''dithering'' και θα 'ναι σούπερ.


Εγω με αυτες τις ρυθμισεις απο nvidia με κλειστο ινgame το msaa κ fxaa εχω σταθερο 60αρι με ολα τα αλλα στο full,To reflection msaa το εχω 4χ,πρεπει να βαλω τιποτα αλλο απο nvidia?

 

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το in-game MSAA για να δουλέψει το MFAA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το παρατηρήσεις, στην κίνηση, είναι σαν να εμφανίζει κάτι κουκιδούλες σαν pixel-ιασμα. Από ότι έχω δει το κάνει στις γρήγορες κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...