Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι εμενα ακριβως το ιδιο..

 

 

το online αξιζει παιδες?

....σto Chrome...καντε πρωτα sigh in στο nuuvem ΧΩΡΙΣ το Hola ανοιχτο....μολις μπητε ανοιχτε το Hola σε Brazil....

ΒΤW.....ότι ποιο optimized εχω δει τα τελευταια χρονια σε open world στο PC....όλα στα very High/Ultra με MSAA X4 και FXAA on τα μονα που εχω κλειστα είναι το high resolution shadow off και το Extended distance scaling ....και εχω AVG 40fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πανω απο 1 εκατομυριο πωλησεις ηδη η pc εκδοση μονο στο steam χωρις να ξερουμε τον ακριβη αριθμο των πωλησεων απο αλλου https://twitter.com/Steam_Spy/status/587918028463038464

Εχουν χεστει στο ταλιρο οι τυποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....σto Chrome...καντε πρωτα sigh in στο nuuvem ΧΩΡΙΣ το Hola ανοιχτο....μολις μπητε ανοιχτε το Hola σε Brazil....

επσης το hola ανοιξτε το μεσα στο προφιλ σας και οχι στην αρχικη γιατι σε πεταει και μετα δεν σε αφηνει να κανεις login

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελή αύξηση FPS από τα 3.3Κ του i5 στα 4Κ.

Και πολύ μικρή από τα 4Κ στα 4.5Κ.

Ενδιαφέρον.

 

Ειναι να απορεις πως τρεχει σε 8 πυρηνες δυναμικης jaguar (aka o atom της amd) που εχει το ps4. Μαλλον το api κανει τεραστια δουλεια και το dx που τρωμε τοσα χρονια στην μαπα ειναι για τα πανηγυρια. Ευτυχως που θα υποστηριζει οπως φαινεται και mantle μπας και το παιξουν οσοι δεν εχουν 8core της amd και i5 απο intel. Οσο για τις επιδοσεις στα ιδια πλαισια με το watchdog το βλεπω, οταν εστρωσε φυσικα, στα 1440p βλεπω την 7950OC/280/gtx960 ως baseline για 30fps και απο εκει και περα για να πιασεις 60fps πρεπει να βαλεις το χερι πολυ βαθια στην τσεπη. Στα 1080p με το ζορι βλεπω 60fps η gtx970 με παλιοτερους i5/i7, με καινουριους και υπερχρονισμενους 10fps πιο πανω. Για τα 4Κ που θα επαιζε ανετα με την 7850 οπως γραφτηκε πιο πισω μαλλον ηταν το ανεκδοτο της ημερας, οπως το βλεπω στο very high με 970 ισως να εχει 30FPS στα 4Κ, θα φτασει ομως η vram για very high και 4K?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....σto Chrome...καντε πρωτα sigh in στο nuuvem ΧΩΡΙΣ το Hola ανοιχτο....μολις μπητε ανοιχτε το Hola σε Brazil....

ΒΤW.....ότι ποιο optimized εχω δει τα τελευταια χρονια σε open world στο PC....όλα στα very High/Ultra με MSAA X4 και FXAA on τα μονα που εχω κλειστα είναι το high resolution shadow off και το Extended distance scaling ....και εχω AVG 40fps...

Με την 280X όλα αυτά? Για φτιάξε με... Το βράδυ θα το δοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχεις GTAVLauncher.exe και GTA5.exe. Δες εδω. (Δωσε και admin rights στα δυο αυτα αρχεια)

Για αρχη κανε ενα restart ή Log Out το PC (για να κλεισουν τυχον processes του GTA) και μετα κανε Verify Integrity of Game Data.

 

Αν και πιστευω το προβλημα σου ειναι στο Social Club.

Πανω στο Loading, για πατα και το HOME (key) να δεις αν κανει κατι.

Μηπως εχεις μη-λατινικους χαρακτηρες στο ονομα του Windows User σου? Γιατι εχει ενα θεμα με αυτο το Social Club, οταν γραφει δεδομενα στο φακελο Documents.

Αν ο χρηστης σου λεγεται "Γιαννης", C:\Users\Γιαννης\Documents, Θα εχεις προβλημα.

Αν λεγεται "John", C:\Users\John\Documents, Δεν εχεις προβλημα.

 

Φτιαξε ενα νεο User στα Windows με ονομα "User" ή "Giorgos" και δοκιμασε απο εκει.

(Αν τρεξει εκει θα σου πω τι να κανεις για να τρεχει και στον χρηστη σου).

 

Αν δεν ειναι αυτο το προβλημα, κανε uninstall to Social Club, και κατεβασε το απο εδω και εγκατεστησε το εσυ.

Εκανα νεο user και παιζει κανονικα. Τι πρεπει να κανω για να τρεξει και στον admin?

Επισης, οταν εκανα switch user (win8.1) ετρωγα error οτι δε φτανει η ram:

post-231489-0-24634500-1429012111_thumb.png

Αλλα οταν εκανα switch στον admin, ειδα οτι ετρεχαν τα παντα απο πισω, οποτε μαλλον φταιει οτι ηταν ανοικτοι δυο users. Κατα τα αλλα, στα 1680χ1050 που ειναι η οθονη μου, με msaa 2x, aa x8 και ολα high (εκτος απο textures (medium)) παιζει 50 στην οδηγηση, 60+ εσωτερικα. Θα το ψαξω κι αλλο ομως, θα βαλω και τους 15.4. Οποτε για το παιδι που ρωτησε με 6950 δε θα εχει θεμα στα 1080p, 40+ λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα νεο user και παιζει κανονικα. Τι πρεπει να κανω για να τρεξει και στον admin?

Επισης, οταν εκανα switch user (win8.1) ετρωγα error οτι δε φτανει η ram:

attachicon.gifScreenshot_1.png

Αλλα οταν εκανα switch στον admin, ειδα οτι ετρεχαν τα παντα απο πισω, οποτε μαλλον φταιει οτι ηταν ανοικτοι δυο users. Κατα τα αλλα, στα 1680χ1050 που ειναι η οθονη μου, με msaa 2x, aa x8 και ολα high (εκτος απο textures (medium)) παιζει 50 στην οδηγηση, 60+ εσωτερικα. Θα το ψαξω κι αλλο ομως, θα βαλω και τους 15.4. Οποτε για το παιδι που ρωτησε με 6950 δε θα εχει θεμα στα 1080p, 40+ λογικα.

 

Τι ονομα εχει ο αρχικος χρηστης σου?

 

Αυτο το μηνυμα για τη RAM ειναι λογικο που στο εβγαλε, καθως ετρεχες δυο χρηστες ταυτοχρονα και θα ειχες αρκετες ανοιχτες διεργασιες. Οταν αλλαζεις χρηστη στα Windows κανε Log Out (οχι Switch), ωστε να κλεινει ο πρωτος χρηστης πριν ανοιξεις τον δευτερο.

 

Οσο για τα settings, θα σου προτεινα να κλεισεις το MSAA, να βαλεις FXAA και να ανεβασεις λιγο ακομα τα settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τσίμπησα στα 45.96€ από το instant-gaming.com Τώρα κατεβάζω μέσω R* social club! Θέλει και 10-12 ώρες να κατεβει και μετά είμαστε Jet! Αύριο θα είμαι και εγώ επίσημα μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το Anti Aliasing, η καλυτερη επιλογη που βρηκα ειναι MFAA και FXAA απο Nvidia CP, και τα msaa και fxaa του παιχνιδιου κλειστα. Ειναι ελαφρια, κανουν πολυ καλη δουλεια και δεν θολωνουν.
Ακομα καλυτερα αποτελεσματα απο τα προηγουμενα, και τα fps παραμενουν περιπου τα ιδια.

 

Δοκιμασα και FXAA (in-game) + MFAA (Nvidia) + FXAA (Nvidia). Σχεδον καθολου jaggies, αλλα ελαφρως πιο θολη εικονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, SOS, βάλτε στο Mouse/Keyboard input ''Direct'', το είχα ''Raw'' και τσίμπαγα ανελέητο stuttering, πλέον είμαι και 'γω κομπλέ σε full ρυθμίσεις, τώρα μάλιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τσίμπησα στα 45.96€ από το instant-gaming.com Τώρα κατεβάζω μέσω R* social club! Θέλει και 10-12 ώρες να κατεβει και μετά είμαστε Jet! Αύριο θα είμαι και εγώ επίσημα μέσα!

 

Έπρεπε να το πάρεις απο nuuvem όπως όλος ο καλός ο κόσμος στα 28.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...