Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να αναφερω δε οτι και εγω μιας και μαλλον για Retail θα παω αφου αντισταθηκα στον πειρασμο να το αγορασω απο Steam(κυριως λογω οικονομικου επειδη θελω να αλλαξω και Controller) η Retail εκδοση σε σχεση με αλλα παιχνιδια ειναι αρκετα καλυτερη, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτούς με πιο αδύναμα συστήματα παραθέτω στοιχεία από άλλους χρήστες.

Από ότι φαίνεται το optimize ειδικά σε χαμηλότερα συστήματα είναι πολύ καλο.

 

I just tried it on Geforce 9600GT (my physx card). Here are the results:

http://imgur.com/a/7lUtU

Specifications

Graphics Card: 9600GT 512MB

Processor: i7 920 @ 4.2GHz

Memory: 6GB DDR3 1600

Storage device: 1TB WD Black

Graphical setttings

DirectX Version: 10

Resolution: 1920x1080

AA: Off

Normal Everything

Minimum Framerate: 16/15

Average Framerate: 32/22

Maximum Framerate: 51/40

(General/Driving)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Specifications

Graphics Card: Radeon r9 270X (2GB) Processor: Athlon X4 760K @3.8GHz Memory: 8GB DDR3 Storage device: 1TB HDD

Additional information:

Graphical setttings

DirectX Version: 11

Resolution: 1920x1080

Texture Quality: normal

Shader Quality: high

Shadow Quality: very high

Reflection Quality: very high

Reflection MSAA: x16

Water Quality: very high

Particles Quality: very high

Grass Quality: very high

High detail streaming while flying: off

Additional Information:

Raw Performance

Minimum Framerate: 25

Average Framerate: 45

Maximum Framerate: 60                                                                                                                                                                        Hardware

Radeon HD 7770 1GHz Edition (1 GB VRAM)

AMD FX-8150 8-Core Processor

8GB Corsair Value RAM

2TB Western Digital HDD

Settings: DirectX Version: 10.1 (10.1 works better for me than 11)

Resolution: 1920 x 1080

Everything Else: Normal/Minimum

Minimum Framerate: 25 Average Framerate: 51 Maximum Framerate: 71

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ονομα εχει ο αρχικος χρηστης σου?

 

Αυτο το μηνυμα για τη RAM ειναι λογικο που στο εβγαλε, καθως ετρεχες δυο χρηστες ταυτοχρονα και θα ειχες αρκετες ανοιχτες διεργασιες. Οταν αλλαζεις χρηστη στα Windows κανε Log Out (οχι Switch), ωστε να κλεινει ο πρωτος χρηστης πριν ανοιξεις τον δευτερο.

 

Οσο για τα settings, θα σου προτεινα να κλεισεις το MSAA, να βαλεις FXAA και να ανεβασεις λιγο ακομα τα settings.

Χρησιμη η αλλαγη απο MSAA, το εβγαλα εντελως και το σκετο, και το reflection. Καλα παει με FXAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ αν το πάρω σε retail να το κάνω install στο steam και αν θέλω να το κατεβάζω και απο εκεί παράδειγμα αν κάποια στιγμή θέλω να το κάνω install και δεν έχω το disc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω στο steam σχολια και ειναι να τρελαθεις απο τα γελια. Γραφει καποιος ''horrible perfomance on gtx 650 1 gb What the problem?" Και του απαντανε ''gtx 650 1 gb that your problem''!!! ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! τρελο γελιο λεμε!! Τωρα για εμας με την 970 που θα δειχνει καλυτερο? 1080 ολα φουλ με msaa και nvdia shadows η 1440p με fxaa και soft shadows?

Εν μερη ισχυει αυτο οτι οι περισσοτεροι δεν εχουν καρτες τερατα και οι περισσοτεροι για αυτο το λογο και δεν παιζουν καν σε 1080p αναλυσεις.http://steamcommunity.com/app/271590/discussions/0/616198900648586517/υπαρχουν ατομα που η καρτα γραφικων τους κοστιζει λιγοτερο απο το ιδιο το παιχνιδι :P

Το πιο τραγικο που εχω πετυχει ειναι ατομο που ειχε προπαραγγειλει το Witcher 3 collectors edition αξιας 150ευρω και η καρτα γραφικων που ειχε ηταν η 650ti και μετα μαλιστα ανησυχουσε για το πως θα του τρεχει το παιχνιδι........

 

Απο την αλλη και αυτα που διαβαζω οτι το 25% των ατομων που εχουν αφησει βαθμολογια δεν μπορουν καν να παιξουν το παιχνιδι δεν ειναι και οτι το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γίνονται αυτά....

Ποιο θείο περιμένετε μερικοί?.. δείτε κάνα stream! Κι αν σου κάτσει?

:confused:  :X  :lol:  :lol:  :lol:  :D  :D  :D  :)

http://kotaku.com/gta-v-streamers-get-their-games-stolen-by-viewers-1697624838

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτον τον λογο σε τετοια αναλυση καλυτερα να επενδυσεις σε GPU παρα σε CPU!

Ναι αυτος που θα ριξει 1.5 χιλιαρικο+ για gpu και οθονη θα παρει εναν fx να σωθει οικονομικα.
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι φαση με το social club?

ανοιγω να μπω στο παιχνιδι

μου εμφανιζει steam setup και μετα με λεει κατι για το social club

 

 

με λιγα λογια help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Anastazio: Δεν το εννoουσα ετσι, πηρα για παραδειγμα την περιπτωση μου που πηγα σε 4Κ και εριξα ολο το βαρος σε καινουργια GPU και οθονη παρα να αναβαθμισω ολοκληρο το συστημα μου. Οπως και εσυ ειπες, αν εχεις δωσει 1500+ ευρω για 4Κ, πιστεψε με θα τα σκεφτεις το 500αρι παραπανω για καινουργια mb/cpu/ram απο την στιγμη που θα ειναι 100% αχρειαστα για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...