Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με :

Windows 8.1 64 bit

Επεξεργαστή: AMD FX-8320

Κάρτα γραφικών:AMD ATI Randeon HD 7950 3GB

Μνήμη RAM :8 GB

σε οθόνη 1080p(1920x1080) 27 ιντσών θα το παίζω σε medium/normal /high ή ultra settings?

 

Πιστευω θα τρεχει καλα σε MAX settings χωρις MSAA (με fxaa) και με κατεβασμενα τα Shadow Quality, Grass Quality και Tessellation στο High.

Και Advanced Graphics OFF.

 

BTW Οι αξιολογήσεις του Skroutz(και γενικοτερα) δεν αποτελουν καποιου ειδος benchmark.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασα τα γραφικά και άλλο αλλά με adaptive vsync στα χορτάρια και στο νοσοκομείο που  εμφανίζεσαι όταν πεθαίνεις μου βγάζει tearing.

 

Όταν πέφτει φως πάνω στα αμάξια και γυαλίζουν,  στις γωνίες μου βγάζει κάτι σαν διακεκομμένες γραμμές, αυτές υπάρχει καμιά ρύθμιση να φύγουνε;

 

Υπότιτλους μπορείτε να βάλετε;

ακομα δεν εχω πεθανει για να σ πω,τις γραμες δεν μου τις βγαζει που λες,και ναι εχω υποτιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες!!!Αγορασα το gta v απο το social club και οχι απο steam!!! Επειδη ολοι οι φιλοι μου στο steam προσπαθησα να βαλω το παιχνιδι σαν non steam game στα παιχνιδια μου αλλα το launcher απο το steam δεν ξεκιναει ποτε!!! Κατεβασα ενα αλλο launcher ξεκιναει κανονικα απο το steam αλλα μου βγαζει μετα error οτι οι server δεν ειναι διαθεσιμοι!!! Δοκιμασα να βαλω δευτερο Monitor στο PC αλλα η βλακεια παλι ειναι οτι χρειαζετε να κανω alt tab για να χρησιμοποιησω το δευτερο monitor!!!ΚΑμια λυση εχετε να μου προτεινετε??


Εκανα install απο dvd και τωρα εχει κολλησει εδω: 

 

z7za8ft.png

 

 

 

Tι φαση?

Καλησπερα φιλε....Αυτο το προβλημα υπαρχει αμα το user names σου στα Windows εχει ελληνικους χαρακτηρες!!! Τσεκαρε μια εδω https://steamcommunity.com/app/271590/discussions/0/611703709829870860/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες!!!Αγορασα το gta v απο το social club και οχι απο steam!!! Επειδη ολοι οι φιλοι μου στο steam προσπαθησα να βαλω το παιχνιδι σαν non steam game στα παιχνιδια μου αλλα το launcher απο το steam δεν ξεκιναει ποτε!!! Κατεβασα ενα αλλο launcher ξεκιναει κανονικα απο το steam αλλα μου βγαζει μετα error οτι οι server δεν ειναι διαθεσιμοι!!! Δοκιμασα να βαλω δευτερο Monitor στο PC αλλα η βλακεια παλι ειναι οτι χρειαζετε να κανω alt tab για να χρησιμοποιησω το δευτερο monitor!!!ΚΑμια λυση εχετε να μου προτεινετε??

Καλησπερα φιλε....Αυτο το προβλημα υπαρχει αμα το user names σου στα Windows εχει ελληνικους χαρακτηρες!!! Τσεκαρε μια εδω https://steamcommunity.com/app/271590/discussions/0/611703709829870860/

 

 

Δεν παιζει να ειναι αυτο γιατι το ονομα του account ειναι "harucci" και ειναι admin

 

edit: ποσο χαζο μπορει να ειναι...πηγα στο game folder και ετρεξα σαν admin το "gtalauncher" και τωρα κανει κατι update..οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το tearing/stuttering αρχίζει να γίνεται ενοχλητικό!!! Ούτε vsync ingame, ουτε με adaptive δεν φτιαχνει.... Έχει βρε κανεις καμια λύση;

Βαζεις Fullscreen και στο πανελ της nvidia αντι για adaptive βαλε απλα ΟΝ :P A και το Shader Cache βαλτο OFF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βλέπω και αυτόν τον τίτλο να τον παίζω στο PC τελικά.
Χαμηλότερο κόστος και υψηλότερη απόδοση αν αναλογιστώ πως οι κάρτες μου παίζουν σχεδόν όπως μία GTX 680. Το SLI δουλεύει από τι διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...