Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί μόλις ανεβάσω τους χρονισμούς της 290 έχω artifacts; Ακόμα και 50Mhz πάνω τα εμφανίζει. Oι default χρονισμοί είναι 1000 core clock και 1300 memory clock ενώ η θερμοκρασία δεν ξεπερνά τους 78 βαθμούς και drivers έχω τους 15.4, τι παίζει;

Το game ειναι anti-oc. Εβγαλα oc και απο καρτα και απο επεξεργαστη και ησυχασα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game ειναι anti-oc. Εβγαλα oc και απο καρτα και απο επεξεργαστη και ησυχασα 

Ακριβως, εγω την εκανα downclock για να ειναι stable στο gta, ακομα και το factory δημιουργουσε προβληματα.

 

 

ΥΓ.να λειπουν τα σχολια για το εαν ειναι αυθεντικο η οχι,ρωτησα ενα πραγμα συγκεκριμενο,ενα ναι η οχι θελω.

 

Δεν ειμαστε tech support της rockstar να μας κανεις και υποδειξεις, αν θελουμε απανταμε, προσωπικα με αυτο το υφακι και να ηξερα δεν θα απαντουσα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι που έχει να κάνει με το crew: Noob greek players,γιατί δεν ξέρω πόσοι είναι στο steam group του.
http://steamcommunity.com/groups/NoobGreekPlayers#announcements/detail/191747041690205066 
 

Τις τελευταιες εβδομαδες το online του gta v εχει κατακλυστει από hackers που χαλανε την εμπειρια του παιχνιδιου για οσους παιζουν κανονικα,οι οποιοι κινδυνευουν ακομα και με ban. 

Σαν crew καταδικαζουμε αυτές τις πραξεις επειδη ειμαστε εδώ για να παιζουμε και να ευχαριστιομαστε το παιχνιδι χωρις να το καταστρεφουμε για αλλους παικτες. 
Επειδη ακριβως τα hack εχουν γινει ευρεως γνωστα και ευκολα προσβασιμα πρεπει να παρουμε θεση και να αντιμετωπισουμε την κατασταση αρχιζοντας εκ των εσω και απαγορευοντας στα μελη να χρησιμοποιουν hack στο Online κομματι του παιχνιδιου. Ειμαστε εδώ για να περναμε καλα, keep gaming. 

ΥΓ¨ 
Όποιο μέλος πιαστεί με hack,θα απομακρίνεται από το crew+group+ teamspeak.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μόλις ανεβάσω τους χρονισμούς της 290 έχω artifacts; Ακόμα και 50Mhz πάνω τα εμφανίζει. Oι default χρονισμοί είναι 1000 core clock και 1300 memory clock ενώ η θερμοκρασία δεν ξεπερνά τους 78 βαθμούς και drivers έχω τους 15.4, τι παίζει;

και γω το ιδιο με hd7950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον ποιος σου ειπε οτι η ερωτηση γινεται κατακριτικα παντα;

καταδευτερον η πειρατικη εκδοση του παιχνιδιου εχει ή ειχε (δεν ξερω αν τα διορθωσανε τα περισσοτερα) ΠΟΛΛΑ bugs που καθιστουσαν το παιχνιδι unplayable,γιαυτο γινεται αυτη η χαζη ερωτηση καθε φορα.

τριτον το παιχνιδι εχει 40 ευρω οχι 60.

http://www.instant-gaming.com/en/186-buy-key-grand-theft-auto-v/

 

καλη σου μερα και με λιγοτερα νευρα! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το ιδιο με hd7950

έγω δεν έχω κανένα θέμα με το o/c μάλιστα αν ρίξω επεξεργαστή σέρνεται απίστευτα σε σύγκριση με κλοκαρισμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Στο πρώτο για το υφάκι είναι καθαρά άποψη σου το ότι ο τυπάς που το έχει copy είναι καλύτερος από αυτόν που το αγόρασε.

Στο δεύτερο όπως σου απάντησε ο k_skidrow, Α) τα κρακάκια από μόνα τους είναι προβληματικά και Β ) το insomnia δεν είναι μέρος υποστήριξης ούτε της rockstar αλλά ούτε και για κρακάκια, μάλιστα αυτό το αναφέρουν και στους όρους χρήσης.

Στο τρίτο εγώ ή θα μάζευα τα λεφτά για να το πάρω όπως και έκανα μήνες πριν την κυκλοφορία του ή αν το έπαιρνα από τον "θείο" και ήταν προβληματικό θα ζητούσα υποστήριξη από τον provider του download. Σίγουρα δεν έπαιρνα το υφάκι που έχεις πάρει.

Στο τέταρτο παίζουν πολλά πράγματα ρόλο αλλά το πρώτο που θα κοίταζα (φαντάζομαι όχι μόνο εγώ) είναι το παιχνίδι μου αν είναι πλήρης ενημερωμένο και όχι σπασμένο (γι'αυτό και ρωτάμε συνέχεια αν είναι σπασμένο ή όχι), μετά τους drivers μου αν είναι ενημερωμένοι.

Από τα συμφραζόμενα δεν έχεις το παιχνίδι ενημερωμένο με λίγα λόγια μη αυθεντικό, πράγμα που δεν έχει νόημα να συζητάμε παραπάνω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, εγω την εκανα downclock για να ειναι stable στο gta, ακομα και το factory δημιουργουσε προβληματα.

Το err_gfx_d3d_init  error ειχες;

Μετα απο ενα μηνα που μου τσακισε τα νευρα δοκιμασα να κανω downclock την καρτα και εδω και 3 μερες δεν εχει ξαναεμφανιστει.

Θελω μεγαλυτερο διαστημα για να το επιβεβαιωσω αλλα μεχρι τωρα οι ενδειξεις φαινεται να ειναι απο αυτο.

 

Η καρτα ειναι Gigabyte gtx 780 GHz edition, ή οποια υποτιθεται εργοστασιακα boostαρει στα 1072 ΜΗz, ωστοσο η καρτα απο μονη της φτανει στα 1123. 

Με downclock -50 ΜΗz boostαρει στα 1070 και so far so good.

 

 

9ya.png

 

H μνημη παιζει και να μην χρειαζοταν downclock αλλα αφου το εκανα ετσι απο την αρχη και δουλευει, το αφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το err_gfx_d3d_init  error ειχες;

Μετα απο ενα μηνα που μου τσακισε τα νευρα δοκιμασα να κανω downclock την καρτα και εδω και 3 μερες δεν εχει ξαναεμφανιστει.

Θελω μεγαλυτερο διαστημα για να το επιβεβαιωσω αλλα μεχρι τωρα οι ενδειξεις φαινεται να ειναι απο αυτο.

 

Η καρτα ειναι Gigabyte gtx 780 GHz edition, ή οποια υποτιθεται εργοστασιακα boostαρει στα 1072 ΜΗz, ωστοσο η καρτα απο μονη της φτανει στα 1123. 

Με downclock -50 ΜΗz boostαρει στα 1070 και so far so good.

 

 

9ya.png

 

H μνημη παιζει και να μην χρειαζοταν downclock αλλα αφου το εκανα ετσι απο την αρχη και δουλευει, το αφησα.

Ναι αναμεσα σε random crash to desktop και μαυρη οθονη και freeze ολο το pc, το error που λες λυθηκε με downclock στην καρτα τα αλλα 2 εφταιγε η δευτερη οθονη για καποιο λογο, την εβαλα στην igpu και ολα καλα απο τοτε 3-4 μερες ειχα μονο ενα random crash στο desktop ενω πριν καθε 30-40 λεπτα ειχα και ενα απο τα παραπανω. Εμενα ετρεχε στα 1420 απο factory OC σε prefer maximum performance mode και την πηγα 1178 το default της 970 δηλαδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωστή ομάδα, ξεκίνησε το μεγάλο κυνήγι των εκατομμυρίων! Αν εξαιρέσει κανείς ότι πάμε σαν .. τυφλοπόντικες (λόγω first person), θα το παλέψουμε..

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωστή ομάδα, ξεκίνησε το μεγάλο κυνήγι των εκατομμυρίων! Αν εξαιρέσει κανείς ότι πάμε σαν .. τυφλοπόντικες (λόγω first person), θα το παλέψουμε..

 

 

να φέρω τα burgers μου να με παίξετε και μένα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...